Countrynimsi 2 yillik gelin evim

salondaki berjerlere bayıldımm ama perdeyle fazla uyumlu sankii
perdeler tek renk olabilir mesela renk olarak da tüllerin yine krem rengi güneşliğinde acı kahve gayet güzel olur nacizana fikrim güle güle oturun yatak odanız çok şık görünüyor :KK49::KK49:

Herşey çok sık ama arkadaşların da dediği gibi aksesuar fazla BN temizlik yapmaya usenirdim masanın üzerinde güzel bi ambians yapmissiniz kozalaklar taşlar filan ama çocuğunuz için tehlikeli olabilir sanki, ama abajur çok orijinal üzerindeki dantel mi yoksa çizim mi hazır mi kendiniz mi tasarladiniz

Çok teşekkürler yorum için.

Orta sehpanin üstü genelde boş durur, fotoğraf çekmek için o aksesuarları oraya koymuştum.

Abajurun üstündeki annemin değişime koyduğu dantellerden biri.öylece abajurun üstüne atıp yukarda fazla kalan dantel parçasını abajurun içine soktum. Dantel kullanmayı pek sevmiyorum aksesuar yapıyorum onlardan. Kirlentlerime diki yorum vs.

Fikir olsun isterseniz onu da paylasabilirim

salondaki berjerlere bayıldımm ama perdeyle fazla uyumlu sankii
perdeler tek renk olabilir mesela renk olarak da tüllerin yine krem rengi güneşliğinde acı kahve gayet güzel olur nacizana fikrim güle güle oturun yatak odanız çok şık görünüyor :KK49::KK49:

Perdeler de de çok zorlanmistim. İnanın tek seçeneğin buydu diyebilirim ama ilerde kısmet olursa değiştirmek istiyorum

Gule gule mutlulukla oturun insallah Ama cok aksesuar var. Evi cok bogmus. Ben hic sevmiyorum oyle aksesuar falan. Benim icin gorunurde hicbir sey olmamali. Her taraf dumduz olmali. Belki bi cicek o kadar.
Aksesuarlarinizi biraz azaltsaniz eviniz daha ferah gorunur..

katılıyorum, aksesuarlar ilk etapta göze hoş gelir ama zamanla insanı daraltmaya başlar... biraz daha aksesuarlardan arındırın, ozaman çok sıcak bir mekan olacak bence...güle güle oturun

Yaklaşık 10 yıldır dekorasyon ve ev sitili konusunda internet araştırma yaparken country tarzla tanışmıştım, o dönemler türkiye bu tarzın adını bile duymamıştı. Yabancı sitelerin altını üstüne getirip arşiv yapmıştım. Country 'nin sıcak samimi ve kirsal dokusu birde bizim alışık olduğumuz kahverengi, venge mobilyalarla, taşlı pırıltı koltuk takımlarından çok başka olduğunu görünce kendime daha yakın hissetmiştim. İki yıl önce evlenirken bu tarz turkiyeye henüz yeni girmişti küçük şehirlerde bilinmemekle beraber ankara ıst gibi yerlerde ise fahiş fiyattan satılıyordu. Nisanliyken bulunduğumuz şehrin tüm mobilyacilarinin altını üstüne getirdik daha kapıdan girmekle içerdeki örnekleri görüp mağazanın vizyonunu anlayıp çıkmam bir oluyordu. Adamlara country deyince gözleri kocaman olup o ne diyorlardı elimdeki fotoğraflardan gösterince bunu buralarda bulamazsın ankara ya bak dediler . Düştük yola ankara da hayallerimin tam karşılığı vardı ama bize çıkarttıkları fiyatlar akıllara zarardi. Şehrimize dönüp mobilya imal eden bi yer aradık o da yoktu. Mağaza sahibi begendigimiz modelin en azından taşını süsünü cikartirabilecegini söyledi. O şekilde seçim yapmak zorunda kaldım yatak odasinin kulplarini koctastan kendim aldım vs. :KK47:

Sıra perdelere geldiğinde yine büyük hüsrana uğradım bana simli pullu tüller çıkardılar fon perdesi anlayışları kadife bordo ya da siyah fonlardi. Perdeleri de tesadüfen koctastan buldum.
Koltuk takımı icinse istediğim modeli bulmama rağmen kumaş kartelasinda klasik cizgilerin dışına çıkamadıkları için iki seçenek arasından bunu seçmek zorunda kaldım. :KK51:

Ev konusunda da ise annemlere yakın olması sebebiyle çok geniş alanda arama yapamadık ve anne lerin civarındaki binalar ya sıfır ya da en az 30 yillikti. Yeni binalar hem lira hem aidat olarak çok pahalı eskilerde çok döküktu. Düğüne 10 gün kalmıştı ve hala ev yoktu ortada eşimin iş arkadaşı kendi apartmanlarinda ni ev bosaldigini söyleyince bi koşu geldik hemen , ev sahibi kendisi oturuyormuş 35 yıllık bina olmasına ragmen evin bakımı fena degildi tek sorun evin çok küçük olmasıydı fakat çok fazla seçenek olmadığı için evi tuttuk. Evin en sevdiğim kısmı mutfak dolapları, çünkü eski evlerin dolapları genelde kahverengi oluyor :KK14:

İste hayaller hayatlar karşılaştırmalı bi ev dekorasyonu... :KK53:
elmalı mumlu su ne için acaba

Benim de evim country naçizane tavsiyem; Koltuklarınız düz krem, bej, soft pembe, mavi hatta açık gri olsaymış daha iyi olacakmış sanki. İlla country kanepe, koltuk şart değil elbette, kanepelerinizin üzerine düz, soft tonlar da örtü koyun bence.

Bir de çiçek desenlerini üst üste getirmemek lazım, çiçekli duvar kağıdı önüne çiçekli koltuk konmamalı mesela, boğar diye düşünüyorum. Ya perdelerinizi ya da perdelerin önünden berjerleri kaldırın, çünkü her ikisi de yoğun desenli olduğu için çok fazla boğmuş ortamı. Benim evimde fazla aksesuar olmamasına rağmen, aksesuarlarınız bana göre fazla değil, sadece her şeyde bir detay olduğu için evet fazla görünüyor ve göz yoruyorlar.
Allah ağzınızın tadını bozmasın, güle güle oturun.

Son düzenleme:
güle güle oturun.çok güzel
bişey soracam sanırım giriş beyaz sgayy tarzı halı var . o örgümü kearlarından örgüymüş gibi geldi .bende örmeyi düşünüyorumda

X