Coronavirüs Türkiyede

Korkmayın umarım hiçbir şey olmaz
tintinn veteriner hekim, belki tavsiyelerde bulunabilir size
Şu an covid-19 singapurda 2 evcil köpekte tespit edilmiş durumda ancak insanlardaki gibi bir hastalık durumu söz konusu değil. Taşıyıcı olup olmadıkları konusunda da taşıma ihtimallerinin insanlara oranla çok düşük olacağı tahmin ediliyor.
Herkes ellerini yıkasın. Dışarıda giyilen kıyafetleri ya hemen yıkamak yada kurutma makinasında sıcak buharla temizlemek gerekiyor. Okullar da tatil olmuş. Sakin sakin kolonyalanalım. Hepimize geçmiş olsun.

Teşekkür ederiz

ATTRAENTE

Yüreğime su serptin Allah razı olsun

Anaokulu ve gündüz bakimevleri isteğe bağlı denilmiş ama birinci sınıf çocuğunu evde nasıl bırakıp işe gidecek annesi?

Okullar tatil olmuş ama bunu lütfen bir "tatil" gibi görmeyin. Bu bir "sosyal mesafelendirme", salgın olmasını engellemek için alınmış güzel bir karar. Ama her şeyi de devletten beklememek gerekiyor, artık hepimize iş düşüyor. Çocuklarımızı AVM AVM gezdirmeyeceğiz, seyahat etmeyeceğiz, çocukları oyun alanlarına götürmeyeceğiz, o kafe senin bu bar benim gezmeyeceğiz. O zaman alınan bu önlemin hiçbir faydası yok. Bu sefer Allah korusun salgın olursa "Tatiller uzatılsııın" demeyin. Tatil olması bir şey ifade etmiyor, sosyal mesafenizi korumanız önem taşıyor.

Temel hijyen kurallarını unutmayın, elleri sık sık yıkamak ya da antiseptik kullanmak, elimizle yüzümüze gözümüze dokunmamak, mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamak. Yurt dışında olanlar Türkiye'ye dönüş yapacaksa hava alanından doğruca eve geçip (mümkünse maske ile) en az 14 gün boyunca dışarı çıkışlarını en aza indirmeye dikkat etmeliler.

Dediğim gibi artık hepimize görev düşüyor. Devlet elinden gelen maksimum önlemi alıyor; gerisi bize kaldı.

Bir saglikci olarak her sozunuze katiliyorum bir vaka diyip gecmeyin Allah korusun zaten Boyle basliyor bir anda .... Lutfen herkes ustune duseni yapsin Suan panik yapmakta yanlis marketlere hucum edip virusu kapmak gibi cok rahat olup bana bisey olmazlarda... Orta duzeyde insallah guzelce atlatalim ilaci olmayan bu salgini evimizden cok cikmayalm

Iki gündür göndermiyorum okula yarında gitmeyecek çocuğumokula çok şükür ki okullar tatil olacak bu güzel bi önlem artık gerisi takdiri ilahi

Mesela gunduzleri bahceye falan cikamaz mi cocugum? Acik hava sadece biraz hava almak icin 15 aylik bebegi eve kapatmak istemiyorum tam da en hareketli zamanlari

Bunu sullandirinca ele kullanabilir yani demi?
Evet ben hazir olarak kendime %70 olanini aldim. 10 litre Yani %70 alkol %30 su.

Anneme %99.9 olanini aldim sulandiracak o.. siz de %99.9 alirsaniz mutlaka sulandirin.ise yaramasi icin icinde biraz su olmasi gerekiyor dedi Oytun Erbaş hoca.. Mesela 1 litre aldiniz diyelim icine 250 ml su ekleyin %75 alkol %25 su olsun. Google'a izopropil alkol coronavirus yazip inceleyebilirsiniz icinizin rahat etmesi acisindan. Ilk olarak annem icin el dezenfektani baktim fiyatlar ucmus, adi dezenfektan ya sonra ben de bu sekilde izopropil alkol almanin daha mantikli oldugunu fark ettim. cok firsatci milletimiz malesef

Mesela gunduzleri bahceye falan cikamaz mi cocugum? Acik hava sadece biraz hava almak icin 15 aylik bebegi eve kapatmak istemiyorum tam da en hareketli zamanlari

Temiz hava alsın tabi de kalabalığa çok sokmayın derim hekim değilim tabi bilmiyorum ama bağışıklık sistemi zayıf olabilir daha bebek olduğu için. Risk almamakta yarar var diye düşünüyorum.

Bir de eklemem gerek icinde gliserin falan yok diye biraz kurutuyor elleri ama bu problemi yagli nivea ya da arko krem ile halledebilirsiniz.

Evinizin bahcesi vs neysede parklarda cok masum degil bence bu durumda eve kapatmak veya hepimiz kapanmak istemyrz ama inanin onlem almak iyidir guzelce atlatalim sonra cikariz gezeriz Ben iki haftadir Tek tuk cikiyrm evden. Saglikciyim ve isin ciddiyetini blyrm inanin

Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Vaka ikiye çıkmış maalesef birinci hastanın cevresindenmis... Bakan bu sınırda tutulması için çalışıyoruz dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…