Coronavirüs Türkiyede

WhatsApp Image 2020-03-12 at 15.44.19.jpeg
çok güldüm paylaşmak istedim :KK70: :KK70:

Burda vaka sayisi 500e cikti 5 kisi oldu ve hala herkes normal yasamina devam ediyor maske takan hic gormedim.
Sadece antibacterial jel ve sabun bulmak zor
Ben spreyl kolanya aldim cebimde surekli
Her gece cocuklarin yanina sogan koyuyorum uyurken nefesinide aciyor bir yazi okumustum odaya sogan koymak iyi geliyormus
Okullar acik ama tedirginiz. Yabancilar normal grip gibi diyor. Sadece tedbir aliyorlar. Okulda El sıkışmak yasaklandı. Bizim Turkler cok panik yapiyor. Yabancilar sadece tedbir alalim bilincinde

Burda vaka sayisi 500e cikti 5 kisi oldu ve hala herkes normal yasamina devam ediyor maske takan hic gormedim.
Her gece cocuklarin yanina sogan koyuyorum uyurken nefesinide aciyor bir yazi okumustum odaya sogan koymak iyi geliyormus
Okullar acik ama tedirginiz. Yabancilar normal grip gibi diyor. Sadece tedbir aliyorlar. Okulda El sıkışmak yasaklandı. Bizim Turkler cok panik yapiyor. Yabancilar sadece tedbir alalim bilincinde

orasu neresi

Bizim millet zaten bi acayip..arkadaşlar internette makarnanın fiyatı 84 ten 9 tl ye düşmüş bunun tek sorumlusu biziz ne bu panik ya Allah Allah kusura bakmayın tek suç satıcılar da değil sanki Nuh tufanı yaşıyoruz millet evine doldurmuş kolanya peçe sabun makarna 10 gün sonra elinizde patlar onlar esnafından işine geliyo valla biz hakediyoruz gidin kapış kapış alın internetten o dezenfektanlari 5 liralık şeye 100 lira vermeyede bayiliyosunuz.

Bizim millet zaten bi acayip..arkadaşlar internette makarnanın fiyatı 84 ten 9 tl ye düşmüş bunun tek sorumlusu biziz ne bu panik ya Allah Allah kusura bakmayın tek suç satıcılar da değil sanki Nuh tufanı yaşıyoruz millet evine doldurmuş kolanya peçe sabun makarna 10 gün sonra elinizde patlar onlar esnafından işine geliyo valla biz hakediyoruz gidin kapış kapış alın internetten o dezenfektanlari 5 liralık şeye 100 lira vermeyede bayiliyosunuz.
Ne geregi var evi tika basa doldurmaya burdada panik yapmayin tedbir alin temizlige ve beslenmeye dikkat edin diyorlar. Zaten bu virusten etkilenen bagisik sistemi dusuk olan yaslilari ve diger rahatsizliklari olan kisileri daha cok etkiliyor. Dun karatayi dinledim oda normal gripten olen kisilerde var niye aciklanmiyor diyor. Bu virus cok panik yaratti. Burda bir cift italyadan dondukten sonra yuksek ates nefes darligi yasamis ve hemen ambulansi aramislar yapilan testte virus oldugu ortaya cikmis evde tedavi edilmisler ve iyilesmisler son derecede mutlu gorunuyorlardi. Tamam tedirginiz ama tedbir almaktan baska caremiz yok Panik yapmayin sadece tedbir alalim taktiri Allaha birakalim hakkimizda hayirlisi olsun

Ben de eldiven bulamadim. Tuvalet banyo ve mutfagi temizleyemiyorum bende eldivensiz 🤦‍♀️ Son 6 eldivenim kaldi yikayip kullaniyorum sacma bir sekilde 😂😂

Migros’ta var ama sanırım 10 tane filan var içinde, rengi mor. Hem aslında pudrasız ve benim elime daha güzel oturuyor ama 17 tl :))

Türkiye'de de bu adam gibi insanlar var. Yere balgam atan, otobüste burnunu karıştıran.. Her milletin pisi de var temizi de var. Biz temiz olalım ortak kullanım alanlarında peçete, ıslak mendil kullanmaya dikkat edelim yeter 🙏
Virüsün 14 gün kuluçka süresi varmış ama sanırım bu süre artmış. En çok kronik hastalığı olanları ve düşük bağışıklığa sahip insanları etkiliyormuş. Ben öyle biliyorum yani. Tedbirli olmaktan başka çaremiz yok malesef.

Evet tedbirli olmaktan baska caremiz yok. Esim de evden calisabilseydi daha iyi olacakti. Belki de gelecek hafta evden calisin diyebilirler. Cunku Dun 7 idi bugun 19a cikmis burada sayi. Bakalim bu gelismeden sonra okullar tatil olacakmi.. :KK64:

Moral olsun

ilk orta ve liseler 16.3.2020 tarihinden itibaren 1 hafta sonrası online eğitim
üniversiteler 16.03.2020 tarihinden itibaren 3 hafta tatil edildi.
Lütfen ama lütfen çocuklarınızın avm gibi mikrop yuvalarına gitmesine engel olun. hergün yüzbinlerce insan geliyor yabancısı, turisti vs. hangisi temiz hangisi değil bilemezsiniz

Evet tedbirli olmaktan baska caremiz yok. Esim de evden calisabilseydi daha iyi olacakti. Belki de gelecek hafta evden calisin diyebilirler. Cunku Dun 7 idi bugun 19a cikmis burada sayi. Bakalim bu gelismeden sonra okullar tatil olacakmi.. :KK64:
Neredesiniz ki

Dün biri dezenfektan için farkli birşeyler aldığını söylemişti serum mu neydi bulamadim o yorumu o yorum sahibi yazabilir mi??

Dün biri dezenfektan için farkli birşeyler aldığını söylemişti serum mu neydi bulamadim o yorumu o yorum sahibi yazabilir mi??
Sanirim benim o.. serum degil, %99.9 oranli Izopropil alkol aldim annem icin. %20 ya da %30 oranda sulandirmak gerekiyor. 2 litresini 50 liraya almistim ama o saticida kalmamis suan. Screenshot_20200312-174556_n11com.jpg

ilk orta ve liseler 16.3.2020 tarihinden itibaren 1 hafta sonrası online eğitim
üniversiteler 16.03.2020 tarihinden itibaren 3 hafta tatil edildi.
Lütfen ama lütfen çocuklarınızın avm gibi mikrop yuvalarına gitmesine engel olun. hergün yüzbinlerce insan geliyor yabancısı, turisti vs. hangisi temiz hangisi değil bilemezsiniz
Bencede avm ye gidilecekse hic tatil olmasin. Oğlum 5 yaşında bu cuma sinemaya aslan diye cizgi filim geliyor istiyordu , konuştum gidemeyiz sinemaya daha sonra tvde izleyebiliriz dedim anladi çünkü heryerde duyuyor okulda evde ama tatil olunca gezilecekse cok sacma

X