Coronavirüs Türkiyede

Açıkçası mesajları hayretle okudum. Kolonya dışında hiçbir şey almadık.Evde kurularla buzlukdakilerle 15 gün kadar yetecek yiyecek vardır..

Fiyat artışı oldu mu gerçekten? Gidip toplu bir alışveriş yapayım mı sizce de? Yapmasam fahiş fiyat artışları olacak mıdır devletin tedbiri yeterli olur mu?

bu arada öğretmenim okulum 1000 kişilik eşimin okulu 700 kişilik oğlumun 400 kişilik.. tedirginim ama panik değilim..

İnşallah çıkan ilk ve son vakadır. Kişisel ve ulusan tedbirlerimizi ile başka vaka olmadan geçiririz.

Ben önüne geçileceğine inanıyorum fiyat artışının, çünkü insanlarda zaten alım gücü yok. Nuhun Ankara Makarnası fiyatını yüksekten satan Trendyola dava açmış mesela.

İnsanlar aşırı bilinçsiz hemen gaza geliyorlar yahu bir durun.

Açıkçası mesajları hayretle okudum. Kolonya dışında hiçbir şey almadık.Evde kurularla buzlukdakilerle 15 gün kadar yetecek yiyecek vardır..

Fiyat artışı oldu mu gerçekten? Gidip toplu bir alışveriş yapayım mı sizce de? Yapmasam fahiş fiyat artışları olacak mıdır devletin tedbiri yeterli olur mu?

bu arada öğretmenim okulum 1000 kişilik eşimin okulu 700 kişilik oğlumun 400 kişilik.. tedirginim ama panik değilim..

İnşallah çıkan ilk ve son vakadır. Kişisel ve ulusan tedbirlerimizi ile başka vaka olmadan geçiririz.
15 gunluk stok isinizi gorur zaten temizlik malzemenizde varsa alisverise ihtiyaciniz yok bence.
fiyatlar bi sure artista kalabilir bu sekilde alisveris cilginligi devam ederse stoklar hizla tukenebilir kara borsa hesabi yapabilir firmalar bilemiyorum elazig olayindan sonra bizim ticaretci toplumdan bekliyorum ben herseyi

15 gunluk stok isinizi gorur zaten temizlik malzemenizde varsa alisverise ihtiyaciniz yok bence.
fiyatlar bi sure artista kalabilir bu sekilde alisveris cilginligi devam ederse stoklar hizla tukenebilir kara borsa hesabi yapabilir firmalar bilemiyorum elazig olayindan sonra bizim ticaretci toplumdan bekliyorum ben herseyi

Büyük firmalar hiçbir şey yapamaz, şikayet edilen her yerle ilgileniyorlar. Olsa olsa zaten kapanmaya yüz tutmuş şark kurnazları o fiyat artışını yapar, onları da şikayet edersek çözülür diye düşünüyorum. Tabii maske, dezenfektan için değil marketler için söylüyorum. Zaten tıbbi ürünler daha çok sağlıkçılara gerekecek eğer salgın durumu olursa.

Çok kötü bir senaryo bu inşallah öyle olmaz..şimdi baktım renkli deterjanım azmış onu alayım bari..

Ben önüne geçileceğine inanıyorum fiyat artışının, çünkü insanlarda zaten alım gücü yok. Nuhun Ankara Makarnası fiyatını yüksekten satan Trendyola dava açmış mesela.

İnsanlar aşırı bilinçsiz hemen gaza geliyorlar yahu bir durun.

Değil mi ya ? 15'inden önce de yüklü bir alışveriş yapamam:KK66:

Çok teşekkür ediyorum cevaplarınız için

Tom hanks ve eşinde corona tespit edilmiş ve Avustralya’da enfekte olmuşlar. Hani sıcakta ölüyordu bu virüs

IMG_20200312_105159.jpg

Benimde evde yaklasik 2 3 ay yetecek gida var. Ama bu durum nedeniyle stok yapmadim. Zaten tarhanamiz ,kesme makarnamiz ,pekmez, recel ,salca, konservelerim, kuru patlican, fasulye, yaklasik 50 kavanoz melemenim ,salamur zeytinim,yapragim, ayrica buzlugumda dolu gibi. Ama bunlar yöresel ve ev yapimi oldugundan kilerimde sürekli var . virüse özel marketten alisveris yapmadik. dün gittigimde insanlar temizlik malzemelerine yığılmısti.

Benimde evde yaklasik 2 3 ay yetecek gida var. Ama bu durum nedeniyle stok yapmadim. Zaten tarhanamiz ,kesme makarnamiz ,pekmez, recel ,salca, konservelerim, kuru patlican, fasulye, yaklasik 50 kavanoz melemenim ,salamur zeytinim,yapragim, ayrica buzlugumda dolu gibi. Ama bunlar yöresel ve ev yapimi oldugundan kilerimde sürekli var . virüse özel marketten alisveris yapmadik. dün gittigimde insanlar temizlik malzemelerine yığılmısti.

Ya maasallah..Allah bereket versin Ben de kayinvaledemin un çuvallarını güveniyorum

Aynen benim de nişanlım böyle yapmış çok kızdım. Eve gelirken 1 er paket bakliyat al ne olur ne olmaz dedim. Cidden evde hiç gıda ürünü yoktu. Adam marketteki panik halini görünce 20 paket makarna 10 paket bakliyat ve yalnızca 1 şişe 60 derece kolonya almış. Yani en alması gereken şeyi almamış. Bir de şeker hastası yani makarna pişmez bizim evde. Ne yapayım şimdi ben bu kadar makarnayı🤷‍♀️
Ben normalde aldığımda en az 8 10 paket makarna alırım.
Hem çok severim, hem çeşitli alırım hem de çocuklar zaten makarna pilav dışında yemiyorlar.
Evde 4 tane kalmış olması bitmiş demek benim için.
Sağlıklı şekilde yaparsanız hiç de zararlı değil, şeker hastalarına da öyle.
Nuh'un ankara makarna firması
Trend yola dava açmış

Ohh iyi olmuş 😊
trendyol kendi tedarikçi değil ki, aracı firmalar ile çalışıyor.
Kendi deposu sadece kendi markasına, diğer ürünler tedarikçiler tarafından yollanıyor.
İnternet sitesine değil satıcıya açılsaydı keşke çünkü site zaten ihbar hattını kendi kurdu.

Çok kötü bir senaryo bu inşallah öyle olmaz..şimdi baktım renkli deterjanım azmış onu alayım bari..

Ben de yapamam ve yapmayı da düşünmüyorum zaten, bulunduğum yerde de herşey var hiçbir sıkıntı görünmüyor şu an. İçiniz rahat olsun aç kalacak değiliz :))

renkli deterjanla beyazlar icin olan deterjan arasinda birtek benmi fark goremiyorum ya

X