Coronavirüs Türkiyede

ben şehit sayısına ne 33 demişim ne 34 ama haberlerde söylenen 36. bölge de yaralıları taşıyanların söylediği 100 üstü..
tsk kimin emri altında? bazen çok şaşırıyorum yazılanlara gerçekten.
burası bir platform ben düşüncelerimi söylüyorum birisi çıkıp 36 kişi derken gözümde at gözlüğü ile her dediğine tamam doğru diyemem. türlü türlü yerlerden araştırmalar yapıyorum kendi basınımızı asla takip etmeyip doğruluğundan şüphe ediyorum.
siz daha vanda ki karantinaya alınanlardan habersizsiniz, bahsetmek istediğim bu zaten sağlık bakanlığı size her şeyi açıklamıyor.
mit şehidinin bilgilerine ulaşabilen basın mensupları 100 üzerinde olan ve saklanan şehit ailelerine ulaşamayacak öyle mi? ilahi çok komiksiniz!
tamam siz dış basından takip etmeye devam edin.
Van' da karantina hastanesi var mı? bilmediğimden soruyorum.
İran' da salgın ilk patlak verdiğindeki karantinadan bahsediyorsanız ondan haberim var ama güncel olarak yok diye biliyorum.
varsa kaynağınızı (basın olsun mümkünse fenomen değil) paylaşın da biz de bilip tedbirimizi artıralım.

Poff ne diyim allah yardimciniz olsun
Benim annemle babam riskli grupta , ben gecen hafta demistim onlara cikin iki haftalik market alisverisi yapin sonra da disari cikmayin diye
Tahmin etmistim aciklandiktan sonra boyle seyler yasanacagini

İnsanlar düşüncesiz, bilinçsizce sürü gibi hareket ediyorlar
Eşime dedim ki iş yerinin oralarda bakın bakayım kolonya var mı kolonyayı bırak bizim markette kağıt mendil bile kalmamış dedi, şu an pencereden bakıyorum kadınlar elleri kolları dolu gidiyor, bir kısmı markete doğru koşar adım beni en çok bu ürkütüyor

bakan yapsalardı yapılan baskılardan dolayı bende size 36 sayısını verirdim emin olabilirsiniz. sizler gündemi sadece haberlerden takip edin lütfen :)
Evet 100 şehit vardı 34 olarak açıklandı geri Kalan 64 şehit ailesi de öyle hükümetin gizleme politikasına uydular öyle mi? Peki.

Abla burda hiç bir şey bulunmuyor , resmen marketler boşaldı , hastaneye gelen maske taşıyan tırı soymuşlar Milana22 Milana22 . Hem de 2 kere 🙄

Herkes o kadar çok alıyor ki ister istemez insan panik yapıyor , benim eşim de 1 hafta önce toplu alışveriş yapıp eve yığmak zorunda kaldı .
Hani almayayım desen açsın bildiğin .
Sadece yemeği geçtim ;
Tuvalet kağıdı , ıslak mendil , kadın pedleri bildiğin yok yani , gelmiyor .
Türk bakkallarında kolonya kalmamış 😬

bakan yapsalardı yapılan baskılardan dolayı bende size 36 sayısını verirdim emin olabilirsiniz. sizler gündemi sadece haberlerden takip edin lütfen :)
Ya bi siz biliyorsunuz
Aydın insan güvenilir kaynaklara bi siz ulaşıyorsunuz
Babam albay ve emin olun sizden çok daha net bilgi alabiliyoruz
Şükür yarattığınız kaos haber alana kadar etkiliyor
İnsanların canı gidecek hiçbir yerde yazmayacak paylaşmayacak öylemi?
Dışının dıdısı bile hemen yayıyor
34 değil 100 ama tüm sülalesi komşusu bilmemesi o kadar bilinçli ki
Devletimiz çok yaşa deyip susuyorlar

İnsanlar düşüncesiz, bilinçsizce sürü gibi hareket ediyorlar
Eşime dedim ki iş yerinin oralarda bakın bakayım kolonya var mı kolonyayı bırak bizim markette kağıt mendil bile kalmamış dedi, şu an pencereden bakıyorum kadınlar elleri kolları dolu gidiyor, bir kısmı markete doğru koşar adım beni en çok bu ürkütüyor
Aynen benim gunlerdir baska platformlarda surekli yazdigim ve anlattigim mevzu bu , toplumsal panik , cok cok kotu

Korana Virüsüne yakalanan insanların %90'ı bunu hafif bir nezle gibi geçirecekler. Geri kalan kısmı ise genellikle çeşitli sağlık sorunları olan yaşları 60 ve üstü insanları etkileyebilir. Dünyada çeşitli Doktorların yaptığı açıklamalar bu yönde. Neredeyse hiç biri bağışıklık sistemi nasıl güçlü hale getirilir anlatmıyor. Tek anlatılan bilgi ellerinizi bol bol yıkayın, ellerinizi yüzünüze götürmeyin. Eğer hastalanırsanız kendinizi odaya kapatın hastalık geçene kadar kimseyle temasa geçmeyin şeklinde.

Ancak burada bilinçli yapılan bir hareket var. Tüm Dünyada paniğe kapılmayın diyerek panik ortamı yaratıyorlar. Tüm Dünyada Medya kullanılarak panik ve korku yaratılmaya çalışılıyor. El yıkama dışında insanlara verdikleri hiç bir faydalı açıklama yok. Bağışıklık sistemi nasıl sağlıklı çalışır. Ne yemelisiniz, ne almalısınız anlatılmıyor. Bütün bu olanlar oldukça saçma. Hasta olursanız evde kendinizi odaya kapatıp çıkmayacak mısınız. Size kim yemek getirecek, size kim içecek getirecek. Ayrı tuval etlerimi kullanacaksınız. Şuanda bile insanlarda çok garip davranışlar ortaya çıkmış durumda.

Gribe yakalanan herkes Korona virüsü mü kaptı olacak. Yada gribe yakalanan herkes hastahanelere koşup korana virüsü mü kaptım diye kendisine test yaptıracak. Yada sokakta gördüğümüz hapşıran herkesten köşe bucak saklanacak yada kaçacak mıyız.

Her sene tüm dünyada Milyonlarca insan gribe yakalanıyor. Bilerek kargaşa çıkarmaya çalışıyorlar. Öksüren herkese sanki vebalı gibi mi bakıcaz. Yaptıkları şey bu aslında. Kimsenin alnında korana virüsü aldığı yazmıyor. Tüm Dünyada bilinçli yapılan bir hareket var. Zaten her sene pek çok insan gripten ölüyor. Burada tüm Dünyada yaratılmak istenen bir panik var. Eğer bu paniği çıkarmasalardı eski senelerde olduğu gibi yine binlerce insan gripten ölecek ama panik çıkmayacaktı. Bütün bu olanların arkasında Amerika ve bazı Ailelerin olduğunu düşünüyorum. Nüfus planlaması zaten Tüm Dünyada yapılıyor. Şimdi yapmaya çalıştıkları şey neyse Dünyanın hayrına olan bir şey olmadığı çok açık. Korku ve Panik Virüsten çok daha kötü şeylerin oluşmasına sebep olabilir. Medyada işte tam bu işi yapıyor. Yapılmaya çalışılan şey virüsten çok çok daha tehlikeli. Beni tedirgin eden şeyde bu. Vermeye çalıştıkları panik ve korkuya sakın kapılmayın.
Kemal milar

Çoktan başladılar
5M bir migrosda makarna ,tuvalet kağıdı , kolanya, sabun tükenmiş
Bütün gece sanal market siparişlerini hazırladılar
Üstüne gidip bulamayandanda azar işitiyorlar
Halbuki durumun sebebi kendileri gibi olan insanlar

Hiç kızamıyorum. Bu hale getiren tamamen TV ve sosyal medya. Sağduyulu olmaya davet eden haberler yerine yalan yanlış haberler üretiliyor; 2-3 aydır "Yengem Abuzittin Hastanesi'nde kapı önünde bekliyürmüş korona gelmiş o hastaneye herkes karantinadaymış bunu yayın" tarzı Whatsapp saçmalıklarıyla uğraşılıyor. Ben koronadan değil bu tarz saçmalıklar yüzünden ülkenin iyice kaosa sürüklenmesinden korkuyorum. Umarım bir an evvel biter şu durum.

Abla burda hiç bir şey bulunmuyor , resmen marketler boşaldı , hastaneye gelen maske taşıyan tırı soymuşlar Milana22 Milana22 . Hem de 2 kere 🙄

Herkes o kadar çok alıyor ki ister istemez insan panik yapıyor , benim eşim de 1 hafta önce toplu alışveriş yapıp eve yığmak zorunda kaldı .
Hani almayayım desen açsın bildiğin .
Sadece yemeği geçtim ;
Tuvalet kağıdı , ıslak mendil , kadın pedleri bildiğin yok yani , gelmiyor .
Türk bakkallarında kolonya kalmamış 😬

İste bunu kimse yapmasa , herkes normal hayatina devam etse , en fazla bir aylik stok yapsa bunlarin hicbiri yasanmayacak

mit şehidinin bilgilerine ulaşabilen basın mensupları 100 üzerinde olan ve saklanan şehit ailelerine ulaşamayacak öyle mi? ilahi çok komiksiniz!
tamam siz dış basından takip etmeye devam edin.
Van' da karantina hastanesi var mı? bilmediğimden soruyorum.
İran' da salgın ilk patlak verdiğindeki karantinadan bahsediyorsanız ondan haberim var ama güncel olarak yok diye biliyorum.
varsa kaynağınızı (basın olsun mümkünse fenomen değil) paylaşalın da biz de bilip tedbirimizi artıralım.

neden anlamıyorsunuz basının yansıtmadığını?

siz istediğinize inanabilirsiniz benim açıklamalarım size bir fayda sağlamayacak. sizler virüsün yeni geldiğini düşünüp burada stres olabilirsiniz ben zaten olduğunu düşünüp gerekli tedbirimi aldım..

iyi günler

Hiç kızamıyorum. Bu hale getiren tamamen TV ve sosyal medya. Sağduyulu olmaya davet eden haberler yerine yalan yanlış haberler üretiliyor; 2-3 aydır "Yengem Abuzittin Hastanesi'nde kapı önünde bekliyürmüş korona gelmiş o hastaneye herkes karantinadaymış bunu yayın" tarzı Whatsapp saçmalıklarıyla uğraşılıyor. Ben koronadan değil bu tarz saçmalıklar yüzünden ülkenin iyice kaosa sürüklenmesinden korkuyorum. Umarım bir an evvel biter şu durum.

Ya aynen öyle, virüs geldi tamam, hasta olanlar iyileşecekler yüksek ihtimalle, umarım bağışıklığı zayıf olanlar ekstra korunur ve hiç bulaşmaz onlara
Ama bu kaos bizi ne hale getirecek çok merak ediyorum. İnsanlar aşırı bencil, sağduyu denen birşey yok

neden anlamıyorsunuz basının yansıtmadığını?

siz istediğinize inanabilirsiniz benim açıklamalarım size bir fayda sağlamayacak. sizler virüsün yeni geldiğini düşünüp burada stres olabilirsiniz ben zaten olduğunu düşünüp gerekli tedbirimi aldım..

iyi günler
ülkenin basınına ve bakanına güvenmeyeceksek 3-5k takipçisi olan fenomenlere mi güvenelim.
tamam siz tedbirinizi aldıysanız korkmayın.

X