Coronavirüs Türkiyede

Virüsün İstanbul-Samatya hastanesinde olduğu söyleniyor.

Salgını kapan kişi bir kaç hafta önce İtalya'dan gelmiş; Başakşehir de oturuyormuş 1-2 gece önce kendisi ve ailesi ambulans ile evinden alınmış.. Ailesi gözetim altında tutuluyor.

Bu bilgiler Sağlık A.Ş. de çalışan biri tarafından bize geldi. Net bilgi.. Hastanın durumu maalesef kötü

Hasta kac yasinda acaba? Risk grubunda olmayanlarda olum orani ne kadar? Cocuklarda olum yok deniliyor ama onlarsa risk grubundaymis

Iran'da gençler ölüyor ama. Virüs mutasyona mi uğruyor yoksa genom'a göre mi etki ediyor bilemiyorum ancak Irandaki genç ölümler çok düşündürücü
Ben sağlık hizmetlerine erişim ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Ambargo nedeniyle Iran'ın sağlık ekipmanları ve ilaçlara erişiminin kısıtlı olduğu hep söyleniyordu. Muhtemelen yeterli sağlık hizmeti alınamıyor. Zaten virüsle ilgili sorun burda çıkıyor. Yeterli sağlık hizmeti alınırsa öldürücülük düşük ama salgın durumunda sağlık hizmeti alınamazsa tedavi edilebilecek vakalar bile ölümle sonuçlanabilir.

Birçoğunuz haklısınız önlem alıp panik yapmamak gerek. Çin uzun zamandır kayıp vermiyor mesela bunu da zamanında Sars hastalığı geçirip kriz yönetimlerinin iyi olmasına bağlıyor herkes
buna emin misiniz daha bugün 22 kişinin öldüğünü okudum. Çin' de ölüm oranı daha fazla İran ve İtalya' ya bakarak söylüyorum ama Çin saklıyor adamların telefon kayıt sistemleri bile polis kontrolü altında ÇKP aleyhinde haber yapılamıyor.
instagram' da teoman vardı teo.china olması lazım kullanıcı adı Çin' den bilgi veriyordu tehditlere maruz kaldığı için geçtiğimiz günlerde ülkeye dönmek zorunda kaldı.

Gece açıklanan vaka İstanbul’da. Kesin ve net bilgi ama bence Türkiye’de bir vakadan fazlası var. Açıklamıyorlar.
-Eller, kollar sık sık dirseklere kadar bol su ve sabunla 30 saniye kadar ovalanarak yıkanacak.
- Gün içinde tuzlu su ile gargara yapılacak.
- Sıcak içecekler içilecek.
- Kalabalık yerlerden uzak durulacak.
- Tokalaşma, öpme vb yapılmayacak.
- Panik yok!

önceki sayfalarda da yazdım yine yazayım hanımefendi bu ülkenin tv kanallarında Libya' da şehit düşen mit personelinin bilgileri çarşaf çarşaf yayınlandı bu nasıl saklı kalsın kalabilsin?
siz hiç İran' da günlük hayatta insanların yere aniden yığılarak öldüğünü gördünüz mü? siz etrafınızda yığılan insan gördünüz mü? ben görmedim Ankara' da yaşıyorum.
sizce ülkede vaka olsa sosyal medya gibi organlar sıklıkla kullanılırken bunun gizli kalması mümkün mü?

Evet İstanbul-Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ..

Hasta'nın ikamet adresi ise Başakşehir.

O sıvıyı nerden buldunuz ? Ben eczanelern hçbrnde ellermi temzlemek için jel ble bulamadm bulunduğum şehrde

Yahu arkadaşlar hasta bilgileri elbette gizli kalmalı
Aıds tuberkuloz bunlar ülkede yok mu zannedıyorsunuz hala var bunlarda bulaşıcı bunlar da öldürücü ama kimde oldugunu bılmıyoruz elbette hasta bılgılerı gizli tutulacak

ne kadar etik değerlerini satan insanlar varmış
Ayrıca açıklanmayan hiç bir şey için kendi fikirlerimizi sunmayalım zaten halk panik
Ayrıca kimsenin hafife aldığı yok ateşi olmadan bir arkadasım doktora gitti önemli bir şeyi de yoktu

basit faranjit olmasına rağmen 3 gün istirahat aldı
Kimse önemsemiyor değil ama haddinden fazla önemsemek de panikten öldürür

Merhaba siz doktordunuz sanırım.

Ben bankacıyım ve günde en az 50 kişiyle muhatabım ve aşırı gerildik çünkü şu aralar özellikle çok kalabalık ve biz kenar mahalle diyeceğimiz bir yerde çalışıyoruz. Toplu taşımadan uzak durmaya çalışıyorum ama günde bu kadar insanla muhatap olunca ne faydası var.

Bir de sizce bu daha ne kadar sürecek? Mayıs ayı için planlarım vardı ama şimdi bir şey de yapamıyorum korkudan.

Nasıl tespit edilmedi? van da bir çok insan karantinaya alındı sonunda yalanlama oldu ama bu videolar hep sosyal medyada dolaştı. yazdığım yorumda "ölüm" oldu demiyorum insanlar bu hastalığa yakalanır tedavi edilir ama daha dün tespit edilmiş gibi servis edilmesi çok komik geliyor bana.

siz kullandığınız ilaçların içeriklerini biliyorsunuzdur veya bu hastalığın belirtilerini biliyorsunuzdur yüksek ateş çok öksürük gibi belirtiler zaten başlıca belirtisi bunu anlamamakta biraz zor eczacı için diye düşünüyorum.

bu hastalık ciğerlere inerse ölümle sonuçlanıyor ve buna da zatürre deniliyor. daha geçenler de bir akrabam zatürreden öldü ve genel de ölen insanların kronik hastalıkları oluyor..

dünyada olan şeyleri sadece tv de haberlerden takip edersek sadece bilmemizi istediklerini öğreniriz sosyal medya bazen çok tehlikeli olsa da çoğu zaman daha da bilinçlendiriyor. en azından ben dün açıklandı daha yeni geldi diye düşünüp hayatımı zehir etmiyorum, almışım dezenfektanımı sıkıp duruyorum 1 aydır

Önlemimizi güzel alırsak birşey olacağını sanmıyorum.Disardan gelince ellerimizi güzelce yıkayalım.sonra dezenfekte edelim dezenfektan yoksa limon kolonyası bile yeterli olur.Mumkun olduğunca hastahanelre AVM kere gitmeyelim.Bugun oğlumun sağlık ocağında boy kilo kontrolü vardı goturmedim örneğin.Aradim ve boyunu kilosunu bildirdim.Eger böyle ortamlara girmek zorunda kalırsak maske takalım ve eve gelir gelmez sıcak duşa girelim.

Rabbim yardımcımız olsun. Nemli bölgelerde yayılım oranı daha yüksek deniyor. Ne kadar doğru bilemem. İnşaallah havalar isininca yok olur gider.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…