Coronavirüs Türkiyede

önceki sayfalarda da yazdım yine yazayım hanımefendi bu ülkenin tv kanallarında Libya' da şehit düşen mit personelinin bilgileri çarşaf çarşaf yayınlandı bu nasıl saklı kalsın kalabilsin?
siz hiç İran' da günlük hayatta insanların yere aniden yığılarak öldüğünü gördünüz mü? siz etrafınızda yığılan insan gördünüz mü? ben görmedim Ankara' da yaşıyorum.
sizce ülkede vaka olsa sosyal medya gibi organlar sıklıkla kullanılırken bunun gizli kalması mümkün mü?

peki şehit düşen mit personelinin haberi verilirken neden idlib şehitlerinin sayısı azaltıldı? eğer sosyal medyada özellikle twitter da aktif kullanıcıysanız durumun gerçeğini de bilmeniz gerekir.

sizin bahsettiğiniz yere yığılarak ölme sadece çin de gerçekleşen, bir çok ülkede şuan bu vaka var ve ben hiç birisinde bu tür bir şey görmedim. yine sosyal medyada aktif kullanıcıysanız van da ki karantilardan habersiz olmanız imkansız bakın ölümle sonuçlandı demiyorum zaten ölüm oranı düşük bir hastalık ve genel de kronik hastalığı olanlar da ölüm daha çok gözüküyor. sokakta kimse ölmedi diye virüsün varlığını inkar edemeyiz. irandan sayısız insan gelirken sınırlarımızdan giren çıkan belli olmazken daha dün geldi bu hastalık diyemeyiz.

Virüsün İstanbul-Samatya hastanesinde olduğu söyleniyor.

Salgını kapan kişi bir kaç hafta önce İtalya'dan gelmiş; Başakşehir de oturuyormuş 1-2 gece önce kendisi ve ailesi ambulans ile evinden alınmış.. Ailesi gözetim altında tutuluyor.

Bu bilgiler Sağlık A.Ş. de çalışan biri tarafından bize geldi. Net bilgi.. Hastanın durumu maalesef kötü

Panik yaratılmaya çalışlıyor
Sağlık A.Ş. iki yıl önce fes edildi, yeni kurum İsper A.Ş (İstanbul Personel A.Ş.)
İlaveten kurumun ambulans ve sağlık hizmetleri ile asla ilgisi yok, ambulanslar, evde sağlık hizmetleri, yaşlı bakımları vs.. gibi durumlar sağlık bakanlığının dahilinde
Lütfen inanmayın
Sözü edilen kurumla yakın bağlantım var, bilgim nettir, çok basit bir şekilde kontrol edebilirsiniz, google da sağlık a.ş. diye aratın İsper çıkıyor, artık yok öyle bir kurum

Ben de internette okudum doğrusu. Dün akşam cnn türk'te bir spiker Istanbul diye ağzından kaçırmış. Sabah videosunu izledim.
Ben kendimi öyle teselli ediyordum ya, üzüldüm şimdi :/
O sıvıyı nerden buldunuz ? Ben eczanelern hçbrnde ellermi temzlemek için jel ble bulamadm bulunduğum şehrde
Trendyol'da n11'de falan satılıyor. El ve cilt dezenfektanı yazınca çıkıyor.
Kırşehir gibi görünüyor
İstanbul Avrupa imiş malesef.

Gece açıklanan vaka İstanbul’da. Kesin ve net bilgi ama bence Türkiye’de bir vakadan fazlası var. Açıklamıyorlar.
-Eller, kollar sık sık dirseklere kadar bol su ve sabunla 30 saniye kadar ovalanarak yıkanacak.
- Gün içinde tuzlu su ile gargara yapılacak.
- Sıcak içecekler içilecek.
- Kalabalık yerlerden uzak durulacak.
- Tokalaşma, öpme vb yapılmayacak.
- Panik yok!

açıklanmadığını saklandığını yazdığımız zaman taşlanıyoruz aman dikkat edin :)

Sağlık A.Ş. iki yıl önce fes edildi, yeni kurum İsper A.Ş (İstanbul Personel A.Ş.)
İlaveten kurumun ambulans ve sağlık hizmetleri ile asla ilgisi yok, ambulanslar, evde sağlık hizmetleri, yaşlı bakımları vs.. gibi durumlar sağlık bakanlığının dahilinde
Lütfen inanmayın
Sözü edilen kurumla yakın bağlantım var, bilgim nettir
Vallahi hiç bilemiyorum görümcem sağlık a.ş yani isper de çalışıyor bize dediği bu yönde ki hastane yanlış bile olsa bu virüsün İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir bölgelerinden birinde olduğunu düşünüyorum.

Saklamak saçma.

Lütfen inanmayın
Sözü edilen kurumla yakın bağlantım var, bilgim nettir, çok basit bir şekilde kontrol edebilirsiniz, google da sağlık a.ş. diye aratın İsper çıkıyor, artık yok öyle bir kurum

Bu kurum spor kompleksleri, halkın spora yönlendirilmesiyle ilgili değil miydi ya? Ben de öyle hatırladım ne alaka dedim birden

Nasıl tespit edilmedi? van da bir çok insan karantinaya alındı sonunda yalanlama oldu ama bu videolar hep sosyal medyada dolaştı. yazdığım yorumda "ölüm" oldu demiyorum insanlar bu hastalığa yakalanır tedavi edilir ama daha dün tespit edilmiş gibi servis edilmesi çok komik geliyor bana.

siz kullandığınız ilaçların içeriklerini biliyorsunuzdur veya bu hastalığın belirtilerini biliyorsunuzdur yüksek ateş çok öksürük gibi belirtiler zaten başlıca belirtisi bunu anlamamakta biraz zor eczacı için diye düşünüyorum.

bu hastalık ciğerlere inerse ölümle sonuçlanıyor ve buna da zatürre deniliyor. daha geçenler de bir akrabam zatürreden öldü ve genel de ölen insanların kronik hastalıkları oluyor..

dünyada olan şeyleri sadece tv de haberlerden takip edersek sadece bilmemizi istediklerini öğreniriz sosyal medya bazen çok tehlikeli olsa da çoğu zaman daha da bilinçlendiriyor. en azından ben dün açıklandı daha yeni geldi diye düşünüp hayatımı zehir etmiyorum, almışım dezenfektanımı sıkıp duruyorum 1 aydır

Ben ölüm var dediniz demedim. Ama kuzeniniz o testi yapmadan bilemez. Bakin benim is arkadasim suan zatüre, atesi var ve öksürügüde vardi yani tam corona belirtileri ve ne oldu biliyormusunuz adamin testi negatif cikti. Bircok kezde yaptilar testi. Yani ezaci kuzeniniz o testi yapmadan tesbit edemez diyorum ben.

Coronayi ben ne sosyal medyadan nede tv haberlerinden takip ediyorum. Güvenilir kaynaklardan takip ediyorum.

Karantinaya alinmak demek otomatik olarak enfekte olmak demek degil. Benim 30 km ötemde 1000 kisiden fazla kisi karantinaya alindi ve bunlardan 1000 bu hastalik falan cikmadi. Karantina tedbir amaclidir. 1000 kisiden birileri enfekte cikabilir tabiki.

Ben Türkiyede virus daha önceden kesinlikle yok demedim. Olabilir ama tesbit edilmedi düne kadar anlatmak isteidigm bu. Dünya saglik örgütünün takibinde olan bir hastalik sizce tesbit edilse bile saklanabilirmi? Enfekte olanlarin sadece yüzde 58 hastalaniyormus tahminin. Bu yüzden önceden varmistir ama kesin bir dille vardi diyemeyiz. Muhtemelende enfekte sayisi cok cok daha fazla ama bunlar sistemde degil cünkü kendileride bilmiyor enfekte oldugunu

Bu kurum spor kompleksleri, halkın spora yönlendirilmesiyle ilgili değil miydi ya? Ben de öyle hatırladım ne alaka dedim birden
Hayır halkın spora yönlendirilmesiyle alakası dahi yok..

Faaliyet alanları;
Kadın ve Aile Sağlığını koruma hizmetleri
Evde sağlık hizmetleri
Cenaze ve defin hizmetleri
Zabıta Hizmetleri
Kreş ve Anaokulu Hizmetleri
Tıp Merkezleri

Bir arkadaşım İstanbul'da burada yazılanlardan farklı bir hastane ismi verdi oda kesin bilgi dedi 🤔 her kafadan bir ses çıkıyor.

Birde daha önce ülkede olduğunu savunanlar var, onları da ayrı tutuyorum. Dünyanın birçok yerinden var olan virüsün ülkemizde olduğunu neden gizleme gereği duysunlar? Virüs olabilir belki ama tespit edilen vaka dünkü açıklanan hasta.

Tez vakitte gelip geçsin bu virüs yoksa daha çok komplo teorisi üretiriz oturduğumuz yerde.

Hayır halkın spora yönlendirilmesiyle alakası dahi yok..

Faaliyet alanları;
Kadın ve Aile Sağlığını koruma hizmetleri
Evde sağlık hizmetleri
Cenaze ve defin hizmetleri
Zabıta Hizmetleri
Kreş ve Anaokulu Hizmetleri
Tıp Merkezleri

Spor a.ş benim bahsettiğim kurum, spor.istanbul olmuş şimdi. Faaliyetleri de buymuş

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru
Spor İstanbul'un kurulduğu tarihten bugüne kadar yürütmüş olduğu en önemli sosyal sorumluluk projesi; 2008 Ağustos ayında hayata geçirilen “Ücretsiz Spor Projesi” ve yeni adıyla “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi”dir.

Astoria Astoria size bi' sorum olacak aslinda bilenler de cvplarsa sevinirim

Oglum 13 yaşında ve açık kalp ameliyatı oldu kullandigi bir ilaç yok şuan
Simdi riskli grup arasinda mi oluyor ?
Dr unu arayıp sormaya da çekindim aslinda pinpirikli anne gibi olmamak icin :/

Spor a.ş benim bahsettiğim kurum, spor.istanbul olmuş şimdi. Faaliyetleri de buymuş

Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru
Spor İstanbul'un kurulduğu tarihten bugüne kadar yürütmüş olduğu en önemli sosyal sorumluluk projesi; 2008 Ağustos ayında hayata geçirilen “Ücretsiz Spor Projesi” ve yeni adıyla “Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru Projesi”dir.
Sağlık A.ş İsper A.Ş olarak geçiyor şuan ..

Benim bahsettiğim İsper A.Ş

Spor A.Ş zaten bilmiyorum ondan hiç bahsettmedim bile..

X