Coronavirüs Türkiyede

Geçen hafta idare ile şakasını yaptık, corono bize vız gelir tırıs gider diye. Ülkenin en ücra köşesinde bir okuluz temizlikçi dahi yok. Okul pislikten geçilmiyor, bizim herşeye bağışıklığımız var diye gülüşüyoruz. Okul tatil olmayabilir şu aşamada. Çünkü sadece 1 kişide görülmüş ve hastalığın başında tespit edilmiş. Umarım kimseye bişey olmaz fakat ben hala kimseye zarar gelmeyeceğinden eminim.
ama bu is sansa birakilmamali bise olursa vebalini saglik bakanligi nasil verecek bu is kumar oynamk gibi bise . n

Neden ayrılamadığınızı anlamadım.
Kişisel sebeplerse siz bilirsiniz.
Ama izinlerin iptal edilmesi sizi ilgilendiremez, siz istediğiniz an ayrılırsınız.
yıllık izinden düşüyorlar bende çocuk doğunca kullanırım diye çıkamıyorum bebeğime baktırabileceğim akrabam yok bende bakıcıya vereceğim doğum iznim ve yıllık izinlerim bitince 6 aylık olacak. doğunca onunla vakit geçireyim diye çıkamıyorum.

32 de çalışır raporu almıştım şimdi 37 yi bekliyorum 37 den önce ayrılamam
Öyle bir şey yok canım hemen git ben zorlaniyorum de. Ben öğretmenim bende çalışır aldıydım ama 34.haftaya kadar dayanabildim ellerim ayaklarım şişti çünkü hemen bozdurdum raporu .Sana mutlaka verirler hamilesin ve en riskli gruptasın

yaklasik 1 ay once maskemi ve dezenfektanimi 15 gun once kurubaklagillerimi makarnalarimi unumu yagimi sekerimi mayami kizimin bezini mamasini stokladim 1 aydir ilk kez bu hafta sonu kalabalik bir yere girdim cokta mecbur degildim niye girdim pismanim bu konuda.
onun disinda mecbur kalmadikca bakkala bile gitmiyorum
evi surekli camasir suyuyla sirkeyle falan siliyorum.
sık sik hem kizimin hem kendi ellerimi yikiyorum.
insanlarla temasim nerdeyse 0
bol bol su tuketiyoruz kizimla
ama esim 400 kisinin icinde calisiyor nasil olacak bilmiyorum.
annemin evi boş esimide birakip oraya kacacagim sanirim kizimi korumak adina
bu mesajı okuyunca acaba dedim wuhan' da yaşıyoruz haberimiz mi yok? bu panik kalbe zarar belki virüsten değil kalpten gidersiniz Allah muhafaza biraz sakin olun lütfen.

Hayır var. Dünya çapında ölüm oranlarına bakarsanız %98 60 yaş üzeri ölümler. Yani bağışıklık çok önemli bağışıklığı yüksek olanlar grip gibi atlatıyor. Siz fazla kötü düşünüyorsunuz yani.
Iran'da gençler ölüyor ama. Virüs mutasyona mi uğruyor yoksa genom'a göre mi etki ediyor bilemiyorum ancak Irandaki genç ölümler çok düşündürücü

Vaka Nevşehir Kayseri arası bir yerde. Tam nerede olduğunu anlamadım.
Güncel enfekte ve ölüm haberini takip etmek için Operations Dashboard for ArcGIS bu siteye bakabilirsiniz
Screenshot_20200311_105734.jpg

. Bizim bir tanıdığımız önceden Kıbrıs'a bilet almış gezi için. Söylüyoruz gitme saçmalama diye yok parayı geri vermezseler gideriz diyor. Sizce havalimanından alırlar mı ?
Bende yanıma kolonya sıvı sabun vs alıcam telefonu çantamı silerim eve gelince. Allah korusun hepimizi inşallah

Bir tek ben mi zaten ülkemizde olduğunu ama gizlendiğini düşünüyorum?

aklınız alıyor mu dibimizde ki iran da olacak ama bize daha yeni gelecek? mantık işi değil.

eczanede çalışan kuzenim gayette virüsün türkiyede olduğunu söylüyor.

her şeyden önce devletimiz hastanelerde ki şu parmak okuma cihazını kaldırmalı. her şehir ve hastanede var mı bilmiyorum ama konyada gittiğim 2 özel hastanede de var. benden önce yüzlerce insan elini değiyor korona olmasa bile kim bilir ne hastalık taşıyor..

ama panik yapmaya gerek yok herkesin yazdığı gibi her şeyin başı temizlik. ben aylardır sinemaya gitmiyorum korkumdan, doğru düzgün avm ye gitmiyorum ki şu saatten sonra hiç gitmem. bütün tatil planlarımızı iptal ettik. herkes kendi önlemini nasıl alacağını bilir az çok..

bir çok hastalıkta psikolojinin de etkisi çok fazla bunu da aklımızdan çıkarmayalım :KK66:

Bir tek ben mi zaten ülkemizde olduğunu ama gizlendiğini düşünüyorum?

aklınız alıyor mu dibimizde ki iran da olacak ama bize daha yeni gelecek? mantık işi değil.

eczanede çalışan kuzenim gayette virüsün türkiyede olduğunu söylüyor.

her şeyden önce devletimiz hastanelerde ki şu parmak okuma cihazını kaldırmalı. her şehir ve hastanede var mı bilmiyorum ama konyada gittiğim 2 özel hastanede de var. benden önce yüzlerce insan elini değiyor korona olmasa bile kim bilir ne hastalık taşıyor..

ama panik yapmaya gerek yok herkesin yazdığı gibi her şeyin başı temizlik. ben aylardır sinemaya gitmiyorum korkumdan, doğru düzgün avm ye gitmiyorum ki şu saatten sonra hiç gitmem. bütün tatil planlarımızı iptal ettik. herkes kendi önlemini nasıl alacağını bilir az çok..

bir çok hastalıkta psikolojinin de etkisi çok fazla bunu da aklımızdan çıkarmayalım :KK66:

Nasil tesbit etmis kuzeniniz bunu? ben asil bunu merak ettim. Tahminlere göre enfekte olanlarin sadece yüzde 22 tesbit edildigi düsünülüyor. Yani daha önce varmiydi evet olabilir ama tesbit edilmedi düne kadar. Edildigindede acikladilar zaten.

bilerek ve kasitli panik ve korku yaratmak isteyen insanlar var bu insanlardan nefret ediyorum. Güvenlir kaynaklarin tahmine göre enfekte olanlarin yüzde 58 hastalaniyor. Ve tahminlere göre gercekten enfekte olanlarin sayisi cok cok daha fazla tahminine sadece yüzde 22 nin tesbit edildig düsünülüyor.

Bu panik yaratan insanlar yüzünden Almanyada marketler yagmalandi. Normalde elini yikamaktan aciz insanlar evlerine desenfekte ve maske depoluyor. Hastanelerde litrelerce desenfekten calindi.

Burada suan 1200 vaka var ve okullar sadece vakalarin cok oldugu yerde kapatildi. Her enfekte olan ölmüyor. Bellirli bir risk gurubu var. Lüften bilgilenin ve güvenilir uzmanlarin dediklerine uyun. O maskeler hicbir ise yaramiyor.

Asil ihtiyac sahibleri o maskelere, desenfektelere ulasamiyor suan.

En akillica yorum 👏👏👏
Gunlerdir ayni seyi soyluyorum , o maskelerin stoklanmasi yuzunden gercekten ihtiyaci olan losemi hastasi çocuklar maske bulamiyor

Bu bencillik dunyanin sonu olacak gercekten , corona falan degil

X