Coronavirüs Türkiyede

Yapacak tek şey temizliğe ozen gösterip kalabalıktan uzak durmak. Onun disinda abartildigini düşünüyorum. Yasadigim ulkede cok şiddetli geçiyor, ama doktor kontrolleri dışında kalabalığa karışmamaya temizligime filan dikkat ediyorum. Belirli periyodlarla boyle gripler hastaliklar hortluyor bu da gecer inşallah kuş, domuz vs gibi

Dogum gunum vardi. 😐 Butun hevesim kaçti. Sehirdisina cikcaktik ondan da vazgectim sayilir bu gece itibariyla gerci İstanbuldayim baska bir sehre gitmeye kormak mi yoksa bulundugum yerde mi korkmaliyim emin degilim neyse...
Valla bunaldim artik yok deprem yok virus ne guzel normal normal yasiyorduk işte. 😕

Dogum gunum vardi. 😐 Butun hevesim kaçti. Sehirdisina cikcaktik ondan da vazgectim sayilir bu gece itibariyla gerci İstanbuldayim baska bir sehre gitmeye kormak mi yoksa bulundugum yerde mi korkmaliyim emin degilim neyse...
Valla bunaldim artik yok deprem yok virus ne guzel normal normal yasiyorduk işte. 😕
Duyumlarıma göre avrupa yakasında vaka.
Bu öğleden sonra öğrendim, ciddiye almadım sakinleştirmeye çalıştım.
Ama maalesef gerçek, iş yerinde ortaya çıktı.
Yüzde doksan eminim o vaka olduğuna çünkü test pozitif dendi, çalıştığı birim eve yollandı.

Duyumlarıma göre avrupa yakasında vaka.
Bu öğleden sonra öğrendim, ciddiye almadım sakinleştirmeye çalıştım.
Ama maalesef gerçek, iş yerinde ortaya çıktı.
Yüzde doksan eminim o vaka olduğuna çünkü test pozitif dendi, çalıştığı birim eve yollandı.

Kuyumcu diyorlardı değil miymiş?

Yok, hayır.
Tabi ki emin olmamakla birlikte yüzde 90 doğrulukla söyleyebilirim çünkü öğlen 3 ten beri pozitif test olduğunu biliyordum, bir plazada çıktı.
Kurumun adı geçmesi yasak, belki binlerce çalışan var.
Oooo kimlere kimlere bulaşmış olabilir o zmn bir dediler ama çok daha fazla vaka olabilir 😖

Oooo kimlere kimlere bulaşmış olabilir o zmn bir dediler ama çok daha fazla vaka olabilir 😖
Ekip olarak iş gereği geçen hafta sanırım Almanya seyahatleri olmuş.
Gidenlerden sadece 1 inde var, diğerleri eve yollandı, evden çıkmayacaklar 14 gün.
Ama koca bina, hepsine yayılmış olabilir.
Ulaşım anında birçok kişiye keza öyle.

Ekip olarak iş gereği geçen hafta sanırım Almanya seyahatleri olmuş.
Gidenlerden sadece 1 inde var, diğerleri eve yollandı, evden çıkmayacaklar 14 gün.
Ama koca bina, hepsine yayılmış olabilir.
Ulaşım anında birçok kişiye keza öyle.
Allah yardımcımız olsun ne diyelim 😔 bütün çevremizi sarmisken zaten gelmemesi mucize olurdu 🙄

Benim bildiğim bişey yok ama tahmin ediyorum. Çok uzun süredir vardı diye düşünüyorum. Haftalardır Türkiye’de olduğunu düşünüyorum. Açıklanmadı. ya da tespit edilemedi. Çok fazla vaka olduğunu düşünüyorum. Mantıklı olarak düşününce virüslerin yayılma hızını. Türkiye’de bu kadar az vaka olamaz. Yeni tespit edilmiş olamaz.
kesin değil bu benim düşüncem. Yani sonuç dikkatli olmak lazım. Bence sayıca çoklar.

Yok, hayır.
Tabi ki emin olmamakla birlikte yüzde 90 doğrulukla söyleyebilirim çünkü öğlen 3 ten beri pozitif test olduğunu biliyordum, bir plazada çıktı.
Kurumun adı geçmesi yasak, belki binlerce çalışan var.

cok sacma bu. ne demek kurumun adinin gecmesi yasak. seattledaki ilk vaka amazon calisani. tum calisanlar evden calismaya yonlendirildi. kurum calisanlari ille ise gitmeye devam etsinler diye uğraşıyorlar. aslinda kim bilir bu surecte kimlere bulasti hastalik kulucka evresinde. tum sirket calisanlarinin evden calisip fazla insan ile gorusmemeleri gerekir.

cok gecmis olsun. aslinda ben ulkemizin bunun altindan iyi kalkacagini dusunuyorum cunku hir cok ulkeye nazaran iyi bir saglik sistemimiz ve doktorlarimiz var. insallah bir an once kurtuluruz.

cok sacma bu. ne demek kurumun adinin gecmesi yasak. seattledaki ilk vaka amazon calisani. tum calisanlar evden calismaya yonlendirildi. kurum calisanlari ille ise gitmeye devam etsinler diye uğraşıyorlar. aslinda kim bilir bu surecte kimlere bulasti hastalik kulucka evresinde. tum sirket calisanlarinin evden calisip fazla insan ile gorusmemeleri gerekir.

cok gecmis olsun. aslinda ben ulkemizin bunun altindan iyi kalkacagini dusunuyorum cunku hir cok ulkeye nazaran iyi bir saglik sistemimiz ve doktorlarimiz var. insallah bir an once kurtuluruz.
Ben de aynı düşüncedeyim.
10 bin kişi de olsa kapatacaksın, karantina bölgesi ilan edeceksin.
Rapor al diye baskı yapıyoruz ama ya bulaştıysa onlara diye içim içimi yiyor.

Bu dönemde yurt dışından girişler ve çıkışlar tamamen durdurulmaliydi bence ... yapılmadı oradan gelen birinde çıktı yine

bugun bir paylasim.gordum madrid karantina alani. londraya madridten direk ucus ile iniyor insanlar, hic bir kontrol, hic bir bilgilendirme yok! yani anlasilmaz bir bicimde diger ulkeler de giris cikislarda onlem almiyor.

Merkel Almanya’nin %70 ine bulasacak bu hastalik diyor.
Panik yapmanin maske stoklamanin faydasi yok ki.
Nereye kadar maskeli gezmeyi dusunuyorsunuz?
Biri yazmis maske stoklayacagiz.
Sizin o maske dediginiz bez parcalari sizi daha cok hasta eder,cunku eger mikroplu ortamdaysiniz yuzeye yapisir kalir ve siz onunla tum gun dolasirsiniz.
Eger maske alinacaksa onun bile ozel tipi oluyor, korursa ancak o korur o da dunyanin parasi..
Bu bir tip zature virusu,oldurucu oldugu bunyeler ozellikle yaslilar.
Az sakin olun,hijyene dikkat edin,iciniz rahat etmiyorsa cocuklari okula gondermeyin.
ilaci er ya da gec cikacak bunun.
Belki suan o virusu tasiyip hafif gribal enfeksiyon olarak bu durumu atlatan insanlar var cunku kimi bunyeye teget gecen bisey, her virus her mikrop her bunyeye ayni etkiyi yaratmaz.

Benim bildiğim bişey yok ama tahmin ediyorum. Çok uzun süredir vardı diye düşünüyorum. Haftalardır Türkiye’de olduğunu düşünüyorum. Açıklanmadı. ya da tespit edilemedi. Çok fazla vaka olduğunu düşünüyorum. Mantıklı olarak düşününce virüslerin yayılma hızını. Türkiye’de bu kadar az vaka olamaz. Yeni tespit edilmiş olamaz.
kesin değil bu benim düşüncem. Yani sonuç dikkatli olmak lazım. Bence sayıca çoklar.

Aynen, katiliyorum. Önceden hic vaka olmamasi imkansiz gibi. Vardir ama tespit edilememistir. Cünkü yeni bir virüs oldugu icin ona göre testler hazirlanmasi ve ülkeye yayilmasi gerekiyor. En basindan beri mevcut olan birsey degil.

X