Coronavirüs Türkiyede

İstanbul’da olanlar dikkat edin kendinize.
Artık olan oldu, izole diye bir şey de yok.
Çalıştığı birim eve gönderildi 2 hafta süre ile ama iş yerinde yüzlerce insan vardı.
Hepsi bugün olduğu gibi yarın da devam edecek işine gücüne.
Yayıldıysa feci yayıldı şuana kadar zaten.

Hahahah ben de aynı şeyi düşündüm yaa, yarın gideceğim
Dün ve bugün arasında bir fark yok aslında ama işte, insan geriliyor 😂
Ben yine de yanima cimbiz alayimm. Bir de agda icin abeslang cubuklardan gotureyim 😂😂
Su kas biyik alma olayini bi ogrensem sorun kalmayacak da iste. Elim yatkin degil 😂

Ben yine de yanima cimbiz alayimm. Bir de agda icin abeslang cubuklardan gotureyim 😂😂
Su kas biyik alma olayini bi ogrensem sorun kalmayacak da iste. Elim yatkin degil 😂

80 derecelik kolonyalardan götürüp cımbızı falan onla dezenfekte ettirebilirsiniz.

Iyi fikir cımbızlık işim yok ama çubuk ben de götüreyim bari. Dalga geçecekler bence bizimle 🤦🏻‍♀️

Ay nişanlım acayip rahat zaten ben bir aralar uff öpme dokunma hastaneden geldin git falan yapıyordum. Astoria kapacaksan dışarıda da kaparsın, ne yapayım kendimi karantinaya mı sokayım durduk yerde dedi. İyi ki hekim falan olmamışım, kendimi kontrol etmekten işimi yapamazdım ehehe. Maskeleri de sağlık çalışanlarına bıraksak daha iyi, onların bizden daha çok ihtiyacı oluyor.

Merhaba. Eğer lafınız banaysa güçlü bağışıklık zaten bu virüsün öldürmemesi için en büyük etken. Bunun için doğala yönelmek, ev yapımı yoğurt yemek,probiyotik kefir içmek, meyve sebze ağırlıklı beslenmek zaten bağışıklığı güçlendiren şeyler. Değil mi?
Ayrıca olası bir karantina durumuna karşı yiyecek stoğu yapmaktan daha olağan birşey olamaz. Tabi herşeyden 50şer 50şer almaktan bahsetmiyorum, kuru bakliyat gibi bozulmayacak ürünlerden bahsediyorum. Bunların kimseye zararı olacağını sanmam.
Son cümleme dikkat ederseniz
Önlem dedim ?
Demekki tuvalet kağıdı, peçete , maske , sabun , dezenfektan gibi hijyen ürünlerinden bahsediyorum

Ay nişanlım acayip rahat zaten ben bir aralar uff öpme dokunma hastaneden geldin git falan yapıyordum. Astoria kapacaksan dışarıda da kaparsın, ne yapayım kendimi karantinaya mı sokayım durduk yerde dedi. İyi ki hekim falan olmamışım, kendimi kontrol etmekten işimi yapamazdım ehehe. Maskeleri de sağlık çalışanlarına bıraksak daha iyi, onların bizden daha çok ihtiyacı oluyor.
Ay ben esimi dusunemedim. Esim dr olsaydi adami perisan ederdim heralde. Kaynar sularla alkolle falan yikardim her aksam 😂😂
Kendim zaten o an istifa yani :KK70: :KK70:

Çok doğru ama ben de olsam biraz korkardım sanırım ya. Eşim yarın işten gelince eve kabul etmesem mi diye bile düşünüyorum :KK70:

Biz böyle herşeyden izole kendi halimizde yaşıyoruz kızımla 🥴

Son cümleme dikkat ederseniz
Önlem dedim ?
Demekki tuvalet kağıdı, peçete , maske , sabun , dezenfektan gibi hijyen ürünlerinden bahsediyorum
Virüs koruyucu ya da tıbbi malzeme diye belirtmemişsiniz? Sadece malzeme dyie yazmışsınız. Bu yüzden anlamamam normal sanırım. Neyse bu konuda haklısınız, ki eczanelerde maske bile bulunamıyor, elinde olan da acayip fiyat çekiyor.

Bu virüs nedir, aşısı-ilacı ne durumda, maske işe yarıyor mu vs konularında aydınlatıcı bir video bence. Olanlar ve olabileceklere objektif yaklaşmışlar. Çünkü ortalık "amaaan bize bir şey olmaz" diyen ve "hepimiz öleceğiiiz" diye bağıran yazılarla dolu.
Videonun başlığı ve adamın anlatım tarzı yüzünden panik olmayın. Hep böyle hararetli konuşuyor çünkü :)

Çok doğru ama ben de olsam biraz korkardım sanırım ya. Eşim yarın işten gelince eve kabul etmesem mi diye bile düşünüyorum :KK70:

Biz böyle herşeyden izole kendi halimizde yaşıyoruz kızımla 🥴

Ben vaka çıkmadan evvel ne zamandır kabul etmiyordum da adama illallah geldi.😂

Ben vaka çıkmadan evvel ne zamandır kabul etmiyordum da adama illallah geldi.😂

Hahah siz nişanlısınız, benim eşimin evi burası nereye gidecek :KK70:

Siz tedbirli olun yine de, doktorlara çok iş düşüyor şu aşamada. Allah kolaylık versin tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte.

X