Pilav Tarifleri CookPlus Sponsorluğunda : Pilavlar !

En başarılı bulduğunuz Pilav tarifi

• Ankete Katılan
    175

İyi yapmışsın çok tweety , sende yoktun çok uzun zamandır .

Aynen canım , nette bile sürekli yemek tarifi takip ederim ben , burada sizlerin yaptığı tarifleri sizlerle konuşarak ve yarışarak takip etmek çok daha zevkli .:KK16:
Hepimiz aynıyız canım ben bu yarışmada çok şey öğrendim halada öğrenmeye devam ediyorum:KK56::KK19:Burda kurulan dostluklarda ayrı bir güzel:KK54:
3 tarif eklenicek sanırım ohhh ne güzel
Siz ne zaman ekleyeceksiniz:KK34:
ayyyhh kalbim dayanmiiiycek :KK9::KK9::KK9::KK30:

Seni oylama sırasında düşünemiyorum:KK52:

Hepimiz aynıyız canım ben bu yarışmada çok şey öğrendim halada öğrenmeye devam ediyorum:KK56::KK19:Burda kurulan dostluklarda ayrı bir güzel:KK54:

Siz ne zaman ekleyeceksiniz:KK34:

Seni oylama sırasında düşünemiyorum:KK52:

Nevreste'cim sen eklenenleri görüyomusun?

nevoş ablanın asistanı olaraktan hepinizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum:KK52::KK52::KK52::KK52:

Canım 4 tarif var 2 tarif onay bekliyor(bildiğim)1 tarif eklenmek üzere hazır:KK76::KK76::KK76:7 tarif oluyor:KK52::KK52:
Katılacaklarda bayağı var:KK52::KK52::KK52::KK52:
Ay süper canim ya:KK52:

İyi yapmışsın çok tweety , sende yoktun çok uzun zamandır .

Aynen canım , nette bile sürekli yemek tarifi takip ederim ben , burada sizlerin yaptığı tarifleri sizlerle konuşarak ve yarışarak takip etmek çok daha zevkli .:KK16:
Ausum senin tarifin ne zaman geliyor canim:KK56:
3 tarif eklenicek sanırım ohhh ne güzel
evetttt...:KK9:
ayyyhh kalbim dayanmiiiycek :KK9::KK9::KK9::KK30:
sakin ol canim,daha bunun oylamasi var:KK52:
Ben takip ediyorumda bi kere katildim aus oda tam bi fiyaskoydu :KK53::KK53: hatirlamak bile istemiyorum :KK52:
pastalardi..benimde ilk katilimimdi,seninde:KK1:

Canım lütfen öyle düşünme katılman bile çok önemli ve güzel:KK34:Bak herkes katılamıyor o cesareti bulamıyorlar:KK52:
Allah utandırmasın ne zaman ne olacağı belli olmaz:KK34:
Yaptıklarını her zaman paylaşabilirsin :KK56:Yeni birşeyler öğrenmek öğretmek bile çok önemli:KK34:

Ablam benim yaparsın sen:KK52::KK52::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Son kararınmı nevoşşşşş :KK52::KK52::KK52:

Aaaa hiç o kısma takılma bence . Bak bende 4-5 kez katıldım daha 1.lik yüzü görmedim ama yine katılıyorum .:KK8:

Çok teşekkürler :KK17:

Rica ederim ne demek :KK16:

ahanda bende katildimm bakalim... ne zaman yayinlanir tarifimmm cok heycanliyim :nazar::nazar:

Tiviti ne haberrr nerelerdesin sen hiç gözükmüyorsun :KK3::KK3: :KK16:

litfen hatirlatma benden o pastayi goren simdi kim bilir nasil bi pilav bekliyordur :KK60:

İki bisküvi arasına pirinç lapası :KK1:

Tweety ben senin espri anlayışını bildiğim için takılıyorum , ama bak bundan sonraki yazacaklarımda gayet ciddiyim ki ;

Bisküvili pasta her zaman ev kadınlarının günlerde kurtarıcısı olmuştur , sende gayet layıkıyla yapmıştın :KK31::KK31:

Eklendi eklenecek diye mutfağa gidip çay alamıyorum,

eşime pilavımın fotosunu gönderdim bozma böyle kalsın diyo
:KK37::KK37::KK37:
yazık bi bilse o gelene kadar neler olcekkk

İki bisküvi arasına pirinç lapası :KK1:

Tweety ben senin espri anlayışını bildiğim için takılıyorum , ama bak bundan sonraki yazacaklarımda gayet ciddiyim ki ;

Bisküvili pasta her zaman ev kadınlarının günlerde kurtarıcısı olmuştur , sende gayet layıkıyla yapmıştın :KK31::KK31:

hahahahah :KK60: iyi fikirmis yeni bi pilav tarifi :KK1::KK1:
Evet hem guzel hem pratikte biraz kolay olmustu digerlerine gore bide acele ettigim icin yarim yamalak olmustu ama bu sefer acele etmedim bak nihahah cok iddaliyim:KK37:

Yanlis anlamisim ben artik u donusuyle oyle yapi verdim :KK53::KK53:
Olsun güzel olmuştur ellerine sağlık:KK56:
iyi geceler nerveste cnm etli nohut tarifin var mı
Canım pirinç pilavı mı:KK56:
NOHUTLU PİLAV

1 su bardağı pirinç
1 su bardağı haşlanmış nohut(ben buzluğa haşlayıp koyuyorum)
1.5 sıcak su bardağı su(tavuk veya et suyuda olabilir)
2-3 yemek kaşığı tereyağı
tuz

YAPILIŞI
Pirinci iyice yıkıyoruz..
Daha sonra bir tava veya tencerede tereyağını eritip pirinçleri ekleyip kavuruyoruz..Üzerine haşlanmış nohutu ekleyip,tuz ve suyunu koyarak.Kaynayıncaya kadar altını açıyoruz kaynayınca altını kısıp kısık ateşte suyunu çekene kadar pişiriyoruz...Daha sonra 5-10 dakika dinlendirip servis ediyoruz..Afiyet olsun...
Ben takip ediyorumda bi kere katildim aus oda tam bi fiyaskoydu :KK53::KK53: hatirlamak bile istemiyorum :KK52:

Aaaa neden öyle söylüyorsun bence oda çok güzeldi:KK56::KK19:

nevoş ablanın asistanı olaraktan hepinizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum:KK52::KK52::KK52::KK52:

Hangi ara asistan oldun sen bakalım :KK52::KK52::KK52:

artik hep buralardayim hanim abla yarismaya katildim ya cikmam buralardan :KK52::KK52::KK52: iyiyimmm sen nasilsinnn :KK16::KK16::KK16:

İyi yapmışsın,ne güzel mamalar var burada ağzımız gözümüz kayıyor görünce :KK56::KK56: bende iyiyim tatlım sağol :KK19::KK19:

X