Çok zor günler geçiriyorum son düzlük lütfen bakın:(

Huzurum geldiğim günden beri yok ona göre ben hesapcıyım ve sorunluyum. Tam boşanıyorduk 1 ay kalmıştı kendim ettim kendim buldum ..

BBöyle kaldım

Çocuğa yazık, bile göre şöyle evliliklerin içine doğurabiliyorsunuz ya "Bana bunu yaşatan, el kadar sabiye, kendini savunmaktan aciz yavrucağa neler yaşatmaz" diye düşünmeden, sizin anneliğiniz de annelik değil. Bu ne tür bir cahilliktir, umursamazlıktır aklım almıyor.

Üremeseydiniz bari de sadece kendi başınızı yaktığınızla kalsaydınız.
Yazık.

Senin yerinde olsam 1 dk durmazdım. Neden gitmiyorsun toplum baskısı mi . Neden mahkemeye ayakların gitmene mani oluyor. Senden değerli mi.. bir kere geliyon bu hayata 1 kendine artik deger ver.

Ben böyle bir aile tanıyorum kadin sizin gibi ilk çocuğu olduğunda içkici kocasindan ve oğullarını yere göğe sigdiramayip.gelinini asagilayan bir aileden eziyet gördüğü halde sizin.gibi hep affetmis. Ailesi en sonunda kizim ya al.cocugunu gel ya da bir daha affedip.doneceksen gelme demişler. Kadin da kocami.seviyorum diyip dönmüş, adam degismedi ama.kadin 4 çocuk dogurdu, daha 30unda 50 gibi duruyordu. Şu an koca içmiyor çocuklarin en küçüğü lisede en büyüğü 30 yaşında hiç biri babaya saygı duymaz ama babalari gibi calismayi da sevmezler, özgüvensiz ah vah eden tipler olup.ciktilar. Gecimlerine hala.kadinin ailesi destek.oluyor ama.anne tarafı hiç sevilmez.
Bu örneği neden anlattım? İleride çocuğunuz da babasını örnek alabilir, kızsa onu döven asagilayan erkekleri cekici bulur, babasi gibi olduklari icin. Erkekse icmeyi matah sanır ve zaten erkek cocuklar babayi rol.model.alir. Aileniz bir yerden sonra yeter diyebilir, ya git bir daha gelme geçin ya da gel biz sana bakarız ama böyle olmaz diye rest cekebilirler.
Bu sevgi değil, sevgi karsilikli emekten beslenir. Sizin sevginizin karşılığı hakaret , küfür ve dayak mı?
Kendi degerinizin farkinda olun, ne guzel.aileniz de arkanizda madem, birakin bu adamı. Anne babaniz eminim ki cocugunuza da gül gibi bakarlar, hem babanızın merhametiyle büyüyen bir çocuk size de vatanina milletine de daha hayırlı bir evlat olur.

Şiddet her şey sonra başladı . Tabi ona göre dokunma bana göre şiddet. Dönmeyi asla düşünmüyorum.
Adam pişman değil anca suçlamalarda bulunuyor.Ben dönmeyi düşünmüyorum . İş arayışına başladım.
Bana sahip çıkmayan üçüncü günden babama gitmek istedim diye beni kovan adamı boşayacağım elbet.
Asla dönmeyeceğim bu iş bitti

Biz sana daha ne diyelim Meltem Hanım? Daha kaç kere konu açacaksan böyle? Hiç mi kendine acıman yok? Bebeğine de mi üzülmüyorsun?

Bu adamdan bir an önce boşanmalısınız. Kendinize acımıyorsanız çocuğunuza acıyın. Öyle bir baba ile öyle bir ortamda mı büyüsün!! Size destek olan bir aileniz var ne kadar şanslı olduğunuzun farkında mısınız? Artık şu adama şans verip durmayın ve kendiniz ile çocuğunuzu kurtarın. Ailenize de yazık. Onları da bu adama geri dönerek üzüyorsunuz. Allah korusun sizin çocuğunuz eşiniz gibi biri ile evlense ve adamın yanına gitse sürekli siz üzülmez misiniz?

Bu neyin kafası
Rakı kokusundan mı buldun kafayı ablacım sen
İnsan bukadr kör olur
Hala ayrı yatıyor diyorsunuz pes.
İns tekrar cocık yapmazsınız ne diyim

Neden kendinize eziyet ediyorsunuz dua edinki arkanizda duran size sahip cikan aileniz var yapılacak şey belli boşanacaksınız emin olun surekli cocuk var diye hem siz perişan olursunuz o çocuğun da pek mutlu bir hayatı olmaz boşandıktan sonra lütfen bir psikolojik destek de alın

Ne boyle bir adami sevmenizi anlayabiliyorum ne de ayrilamayıp defalarca sans vermenizi... aileniz de arkanizdaymis. Burada neler okuyoruz. Boyle bir adamla evli olup ailesinin de sırtını döndüğü, kefenle gelirsin ancak diyen anne babalarla dolu bu ülke. Siz şans verdikçe o azıtmış. Ilk gunden belliymis bi de hamile kalmissiniz. O çocuğun ruhunda acilan yaralardan sorumlu olmadiginizi saniyorsaniz yanılıyorsunuz. Siz de suçlusunuz. Boyle bir ailede büyüdüm ben de. keske dunyaya gelmeseydim. Sevgisiz korku icinde büyüdüm. Iğrenç bir baba, korkak sinen bir anne... benim anneme 5 6 sene cocuk vermemis allah. O adamdan baba olmaz diye nasip etmemiş. Ama yine de zorlamislar ben olmusum. Annemin karnindayken dayak yemişiz sebepsiz yere. Igrenc insan nefret ediyorim o adamdan. Ruhum cok aciyor. Çocuğunuz da benim gibi olacak ayrilmazsaniz.

Kocanız el oğlu, ama çocuğunuz sizin kanınız sizin canınız. Kocanızı affedeceğinize biraz kendi canınızı düşünün. Çocuklar anne babasiz da büyür. Onemli olan huzur. Boyle bir babayla büyüyüp onu mu rol model alsin?

Huzurum geldiğim günden beri yok ona göre ben hesapcıyım ve sorunluyum. Tam boşanıyorduk 1 ay kalmıştı kendim ettim kendim buldum ..
Bence siz mazoşistsiniz. Sürekli etrafınıza ne kadar zavallı olduğunuzdan bahsetmeyi de çok seviyorsunuz bundan besleniyorsunuz. Allah ailenize sabırlar versin gerçekten çok üzüldüm onlara. Aklınız başınıza ne zaman gelir bilemiyorum bir an evvel gelse bari çocuğa yazık. Bir psikopat ve bir mazoşistle aynı evde yaşıyor ona da çok üzüldüm.

Bacim bi kere, her seyden once koca kisisinin, esini ailesiyle gorusturmemesi ne demek? Her sekilde hangi es, diger kisiyi ailesiyle gorusturmeme hakkina sahiptir? Ben sirf bu yuzden kocami bosadim. Bu kabul edilebilir mi ya? Bunun karari kişiye aittir, eşe degil.

Ikinci olarak, alkolun de bir yolu vardir yordami vardir. Ne demek alkolun evde huzursuzluk cikarmasina izin vermek? Veya sizin rizaniz olmadan parayi alkole (veya baska bir seye) harcamak? Icip icip her gece sarhos olup kendi evladini korkutmak?

Böyle bir adama 2 3 5 10 sans da verseniz duzelmez ki siz kendiniz yukarda cevabi vermissiniz, her eve donusunuzde ayni sey. Esiniz alkolik olmus, gecmis olsun. Kendinizi de evladinizi da o evden ve adamdan kurtarmaniz lazim, sizin önceliğiniz su an bebeginiz ve tabii ki kendiniz. Adamin rehabilitasyonu duzelmesi vs sizin sorumlulugunuzda degil. Bir zahmet onun icin de kendisi cabalasin.

Ayrılmayacak. Çünkü koca dünyada bir tane. Başka bulamaz ama yeni yeni evlatlar doğurur. Üremek beş dakika. Ben de babamdan nefret ediyorum. Keşke ölseydi de yüzünü bile görmeseydik hiç diyorum. Annemin kimsesi yok. Annesi babası kardeşi yok. O yüzden çekebildiği kadar çekip ben ve kardeşlerim iş sahibi olunca boşandı. Onun hakkını yiyemem ama konu sahibinin destekçisi olduğu halde böyle. Gider yine affeder. Evladını da her gün içki masasına maruz bırakır. O çocuk içen bir baba, ona tapan pısırık bir anne görür. Ne baba deyince baba kavramını bilir, ne anne deyince anne kavramını. Sonra sen gibi ben gibi keşke ölseydi der. Bu hayatta en korktuğum şey bir evladın vebaline girmek. Benim vebalime girildiği için biliyorum ne kötü bir durum olduğunu. Ayrıca biz burda yalvarsak ne olur. Gerçekten konu sahibi kocasına Başka bağlı.

Ayni hayati yasamis milyonlarca cocuktan biriyiz biz de. Benim annem de biz buyuyunce bosandi. Eminim ki olmesi icin hep dua etmissindir. Ben oyleydim. Su anda tek istedigim bize yasattiklarini yasasin. Caresiz kalmayi, muhtaç hissetmeyi, korkuyu, sevgisizligi her seyi yasasin. Okuldan 5 lira para isterlerdi ödümüz kopardı ondan istemeye. Mecburuz vercez. Saatlerce dort dönerdik cesaret edemezdik istemeye. Paramız bitecek korkusuyla büyüdük. Hep birilerine muhtaç olduk. O birileri, baba yuzunden bizi asagiladi. Aynilarini yasasin istiyorum. Belalara bulassin bizden uzak olsun. Cezasini bulsun. Yasattigi her korkuyu iliklerine kadar o da yasasin.

Okuyunca dedim işte aynı diye. Babam bize ağlarsanız para veririm, yalvarırsanız para veririm derdi. Saatlerce uğraşırdık. Bayramda bize verilen paraları elimizden alırdı. Üniversitede kendim çalıştım kardeşlerime de para verdim. Şimdi ne kardeşlerim ne ben, kimse onunla konuşmuyor. Kimse aramıyor sormuyor. Halam dedi, sürekli ağlıyormuş beni terkettiler hepsi hayırsız diye. Beter olsunlar.

Önceki konuklarınıza şöyle bir göz attım da.. sonu baştan belliymiş ve kardeşim. Hala da şans verdim, şans veriyorum, şans vereyazdım. Ooo.. devam eder bu adam. Ne de olsa sayısal loto tutturacak kadar şansa sahip.

Sanki babalik etmisler gibi bir de arayip sormanizi bekliyor demek. Dunya cehennemleri olsun. Yapayalniz sevgisiz ölsünler. Tek baslarina ölsünler. Benimki oyle olacak biliyorum. Gunlerce komsulari ses soluk duymayacak. Cesedi kokacak herkes oyle anlayacak öldüğünü. Biliyorum boyle olacak. Kurban oldugum allah bize yasattigi çaresizliği yalnızlığı korkuyu ona da yasatsin. Seninkine de yasatsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…