Çok zor günler geçiriyorum son düzlük lütfen bakın:(

Bende alkol bağımlılığı ile savaştım. Çok alkol alıyordum fakat kimseye zararım yoktu içer içer gır gır şamata, geyik bizimkilerle güler eğlenirdim. Fakat son derece bağımlılıktan da çıkmıştı benimki. Sağlığım için tedaviye başlamıştım. Hem iş, hem eğitim hayatımda zorlandığım için bir yandan da sağlığı etkilediği için tedaviye ihtiyaç duymuştum. Atlattım. İsterseniz eşinize tedavi önerin, terapist’e gidin beraber. Alkol bırakılabilir. Tabi bazılarının dönüşü olmayabiliyor.
Söylüyorum alkolik değilim diyor . Her akşam içiyor ama sessizce kendince ama sinirliyse kavga etmişsek bulaşmadan durmuyor

Hepsini okumadım. Kendinle zorun ne??
millet ailesi arkasında dursa kaçıp kurtulacak çoğu evlilikten, sen fırsatın varken ateşe atlamışın.
ailen arkanda olmasa, ailem destek değil. Maddi gücüm yok. Gidecek yerim yok derdin.
Aksine hepsi fazlası ile var bebeğim babasız büyümesin dedim ama gerçi burdada gördüğü tablo daha içler acısı haklısınız😔

Anne babanıza yazık . Valla onlara üzüldüm. Bir gece huzurlu uyuyamiyorlardir. Aklınızı başınıza alın. Adam alkolik tedaviye ihtiyacı var. Baş edemezsin. Adam edemezsin. Bitir kendini dusunmuyorsan evladın için yapmalisin. Canına mal olur. Evladın ortada kalır. Yapma gözünü seveyim çok üzüldüm.
Alkolik olduğunu kabullenmiyor normalde görseniz bu mu alkolik dersiniz ama işte evin içini kimse bilemez. Adam olmak istemedi hayatı hep cezalandıemak kin gütmek yasaklar koymak 😔 geçen gece Allahım beni öldürmesin diye dua edyordum şimdi bile rakı içiyor hala aramız kötü diye bana bişey yapar korkusu ile kapımı kitledim.

allah akil fikir versin, bu kadar rezillikten sonra o eve dönulur mu be yavrum, hem kendi onurunu hem ailenin onurunu ezip dönmüşsün, bi de çok acil gibi çocuk dogurmussun bu adama, bravo mu diyelim şimdi o sabinin hayatini da mahvettiğin için, aferin mi diyelim ne diyelim

Ne denilir, ne yapılırsa, bu çileyi çekmekten vaz geçersiniz. Bunu kendinize sorun. Gidip, gidip geri dönmüşsünüz. Ailenizi de yüzgöz etmişsiniz. Adamda gram değişim olmadığı gibi, dozu daha da artırmış.Bence siz öncelikle kendiniz için bir psikoloğa gidip danışın. Neden bu adama bu kadar bağımlısınız.Bunun adı aşksa, başlarım böyle aşkın ızdırabına diyesim geldi. Allah yardımcınız olsun. Hakkınızda hayırlı bir yol göstersin inşallah.

Kendinize de çocuğunuza da bunu yapmayın, yapılmasına izin vermeyin. Aileniz de arkanızda, bu olması gereken zaten, ama malesef pek çok kadının bu şansı olmuyor.
neden kalıyorsunuz? ne bekliyor ne umuyorsunuz bilmiyorum ama bir beklenti bir umut ya da bir korku olmasa insan kendine bunu yapmaz gibi geliyor.

Söylüyorum alkolik değilim diyor . Her akşam içiyor ama sessizce kendince ama sinirliyse kavga etmişsek bulaşmadan durmuyor
Bir bağimlı tedaviye hazır degilse ben bağımlı degilim iradem güçlüdür istersem bırakırım vb. cümlelerini kurar.bağımlilik ise iradeyle alakalı degildir bir beyin hastalığidır

çocuğu ailenize bırakıp, siz kocanızın sizi mahvetmesi için bekleyin.
aşktan öldü derler arkanızdan.

Peki alkol almadığı zamanda yani kafası ayıkken nasıl davranışları? Ve iletisiminiz o çok önemli.
O kısmı okurken alkollu olup olmadığı muamma. Yani ben göremedim kapıda alkollu muydu değil miydi merak konusu. Alkolluyse alkolun etkisine dayanarak dövmesini anlayacağım. Fakat alkollu değilse ve dövdüyse alkolden daha çok büyük bir sorun olabilir. Onu anlamaya çalışıyorum. Alkollu olmadığında aralarındaki iletisim nasıl diye.
Fakat anladığım kadarıyla adamın alkolsuz olmadığı tek bir saati yok.

Sanırım tek dert ettiğiniz geldiğinizden beri ayrı yatması, sizinle konuşmaması. O kadar saçma sapan şeyin üzerine her defasında bir şans daha vereyim dedim diye geri dönmeniz ve konuyu böyle bağlamanız çok ilginç geldi. Siz gönüllüsünüz belli ki ama o aileye, o çocuğa da yazık yani biraz kendinizi değil de onları düşünün.

Neyi bekliosun?Gerçekten bu adamın neyini seviosun?Paylaşımınız var mı ?İnsanın kendıne yaptıgını kımse kımseye yapmazmış.Ben çocuk ve anne babana uzuldum.Onlar her gun dıken uzerındeler.Bu sevgi deil bence.Ne sen onu ne de o seni seviyor.

Dört günlükken neden ailenizin evine gittiniz?

Genel olarak bakınca kendini geç o yavrucağın için annenlere git ve bir daha da geri gelme. Koronanın falan bitmesini bekleme annenlere gitmek için.

Bu sevgi değil, sevgi böyle bişey değil bu saplantı alışkanlık.

O anneciğinize de yazık. Kadının her telefon çaldığın da yüreği hopluyordur acaba gene bişi mi oldu diye.

ilk defa asik oldum.
Aşık olduğum adam değişmeye başladı.
Şu an 4 aylık hamileyim
Çingeneden tut , onursuz , gurursuz nerdeyse yollu bile oldum onun tarafınca.
Şu an 4.5 aylık hamileyim
eşim bana o... o.... diyodu

Konu sahibi bütün konularını okudum ve tüm konularından bunlar alıntı. Sen kendin bile bile ateşe gidiyorsun. Artık ne yapacağım diye sormazsın umarım.

Kendine bu haksizligi yapma lütfen rica ediyorum.Kac kere sans verilir elinden geleni yapmissin karşındaki insan degil anlamiyo okadar icmenin mantigi ne adam resman alkolik düzelmeyecek bekleme duzelsin diye can cikar huy cikmaz.
Bak ailen yanında destekcin bosan kurtul boyle hayat gecmez cocugun her ihtiyacini ailen karsiliyo baban duxenli bi sekilde para veriyo.

Pardonda yanında koca diye gezdirdigin ne ise yarıyo indan olsa ickiye verdigi parayi evine harcar inan bosaninca hafifleyeceksin sukredeceksin bnde boşandım basta cok zorlandim ama sonra şükrettim sadaka verdim.

Kendine gel ve hwm kendine hem cocuguna bu kötülüğü yapma

Ailenize üzüldüm ben arkanızda olan destek olan üzülen onlar siz kendiniz yapmışsınız herşeyi kendinize bile bile lades bu eşiniz alkolik siz neyi bekliyorsunuz söz verdi diye birden herşeyin mükemmel olmasinimi ay_ri_lin çocuğunuza yazık size çocuğunuza zarar verir hatta ailenize alkolluydum hatırlamıyorum der ..

X