Çok yanlış bişey yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Uzlaşmazsa konu sahibini yıpratıcı bir süreç bekliyor yalnız.
Kardeşim de hakaretten dolayı birini dava etmişti, oradan biliyorum.
Karşı tarafın avukat masrafı, dosya masrafı, tazminat vs. hep konu sahibine gelecek. Geçmiş olsun, önüne gelene hakaret etmemeyi öğrenir artık havaya bir sürü para savurunca.
Biri işini iyi yapmıyorsa şikayet edersin, hakaret ve şiddete hakkın yoktur. Polise askere niye saldıramıyorsunuz? Gücünüz doktora, öğretmene yetiyor değil mi?

Toplumun en büyük sıkıntısı empati yoksunluğu örnekleri fazlaca var
Hastalığımı benden iyi bi doktorum bilir bi ben bir de aynı sıkıntıyı yaşayan insanlar

Hanımefendi sağlık okur yazarlığı var bir an önce eğitim alın. Sağlık kurumunda nasıl davranılır , hasta olunca o hastalığın hekimi olmazsınız süreç profesyonellere bırakılır , her hasta kendi doktoru olmaya çalışsa orası bakkal olur. Sizin kendi kafanızdan verdiğiniz tedavinin sorumluluğunu da hekim almaz . Bunlar çok temel basit bilgiler

Zerre korkum yok param var savururum
Öğretmene nereden geldi mevzu siz iyi misiniz ötekileştirmeye çalışıp haddinizi aşmayın

Devlet hastanesi acilde telefonla görüştürürler mi ki
Beni bir hasta hastane telefonundan aramıştı,özür dilemek için aramıştı ordan ayrildigimdan beri aklımda lütfen hakkınızı helal edin demişti, tabi ki konuştuk anlaştık benim çok hoşuma gitmişti,çünkü böyle bir olay yaşamak inanılmaz mutsuz edip bütün modunu düşürüyor insanın, inan çalışma isteği kalmıyor...deneyin belki iyi gelir hem size hem Dr a.... zaten pişman olmuşsunuz yipratmayin kendinizi, Dr sizin bağimli olduğunuzu falan sanmıştır ne yapacağı belli olmaz diye düşünmüştür

Benim ne eğitim aldığımı nasıl bir insan olduğumu bilmeden şuraya yazılan iki cümleyle önyargılı davranmazsınız

Benim kafamdan uydurduğum kulaktan duyma şeylerle acil kapısını aşındırmıyorum
Tedavi oluyorum

Komik misiniz
Doktorum diyorum hani psikiyatri doktoru var ya işte o onun bana söyledikleri üzerinden bu isteklerde bulunuyorum bilmem anlatabildim mi
Bulunamazsınız hanımefendi neyini anlamıyorsunuz?? O psikiyatri doktoruna gideceksiniz o Zaman acile değil.hekim kendisi uygun bulursa resmi olarak kons ister psikiyatristten sizin yönlendirmenizle değil. Hekimler kendi aralarında bile bir hastayla ilgili tedavi düzenlediklerince uygunluğu rica ve karşı hekimin görüşüne bırakıyor. Şu tavrınız inanılmaz..

Zerre korkum yok param var savururum
Öğretmene nereden geldi mevzu siz iyi misiniz ötekileştirmeye çalışıp haddinizi aşmayın
Yoo haddini aşan bir tek siz varsınız konuda. :)
Görev başındaki "sadece" işini yapmaya çalışan doktora saldırmışsınız. Bir de suçunuzu bilmeyip üstüne şikayet etmişsiniz.
Hem suçlu hem güçlü dedikleri siz oluyorsunuz bu durumda. Umarım doktor dediğiniz gibi asla asla asla uzlaşmaz sizinle.
Keşke doktorlar da hasta seçebilse, ne diyeyim. Umarım biraz düşünüp neyi yanlış yaptığınızı anlarsınız.
Bu forumda çok uzun sürelerdir görürüm sizi, başka konularınızda da cevaplar yazdım. Yani hiç böyle biri gibi değildiniz, ki siz de biliyorsunuz bu forumda yüzde yüz haksız olarak görülmezse hiç böyle homojen yorumlar gelmez. Herkes haksız olduğunuz konusunda hemfikir, bunca insan yanılıyor mu sizce? Bana kalırsa çoook sonra siz de anlayacaksınız, neyse umarım geç olmaz. Hastalıklar diğer insanlara kötü davranmak için bahane değildir. İyi forumlar size.

Tamam

Alamazsın zaten sen kiiiim benim aldığım edebi almak kim
Sabah eğlencesi mübarek nerden baksan kahkaha attırıyor
Madem okadar biliyorsunuz hatta acildeki doktordan bile daha çok biliyorsunuz “çünkü hastasınız - bu yüzde yüz doğru” ne işiniz var hastanede acilde doktorda? Tedavi etsenize kendinizi 4 yıldır ne bekliyorsunuz? Derdiniz x ilaçsa eczane basın bir dahakine mesela, eczacıya bana x ilacı vereceksin ulan diyip küfür edin vermezse şikayet edin
Başınıza gerçekten birşey gelirse acildeki o pratisyene gidin zira çok doğru kararlar veren gerekli müdahaleyi anında yapan kurallardan hekimliğinden ve karakterinden ödün vermeyen bir doktor olduğu aşikar, Allah sizi inandırsın sizde olmayan tıp eğitimini bile almış diploması var. Belki de sadece doktor değil panik atak hastasıdır da ne dersiniz, hem eğitim hem bilim hem pratik hem tecrübe hepsi bir arada sizde olmayan herşey var yani

İki ihtimaliniz var : Ya hastasınız oyüzden böylesiniz (panik atağı kastetmiyorum)
Ya da bağımlısınız

Wowww burada bile istediginizi duyamadikca vitesi arttiriyorsunuz gittikce. 6 sene tip egitimi almis bir doktordan saglikla ilgili herhangi bir konuda daha fazla bilgili olamazsiniz.

Bu tavriniz hastanede de nasil bir tavir icinde oldugunuzu gosteriyor.

Hem madem olecegim saniyordunuz nasil tek basiniza gittiniz hastaneye? Yok muydu aileniz, arkadasiniz sizinle gelecek?

Umarım aynı durumda yaşamamanız dileğiyle sevgiyle sağlıcakla kalın

Lütfen enteresan yerlere çekmeyin ben hastalığımı kastediyorum
Doktorculık oynamıyorum sadece çaresizliğimi dile getiriyorum anlayana anlayabilene
Sağlıcakla kalın

Var iki oğlum var biri 11 diğeri 5 yaşında birde annem var kimi alayım da gideyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…