Çok yanlış bişey yaptım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

YaKaMoZz-z

❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mart 2013
10.002
18.448
Merhaba kızlar şunu belirteyim yaptığımın doğruluğunu asla savunmuyorum
4 senedir panik atak ve anksiyete hastasıyım hala tedavim devam ediyor eskisi kadar sık aralıklarla olmasa da arada bir gelen ataklarım oluyor
Bi kaç gündür tansiyonum yükseliyor bu gece yine saat 1 gibi 14/10 oldu tansiyonum yüzüm uyuşmaya midem bulanmaya başlayınca apar topar acile gittim
Orada da tansiyonum aynı çıktı
Doktor bişey yok dedi hocam nefes alamıyorum dedim
Tansiyonla nefesin ilgisi yok satürasyon 100 zaten dedi
Bende panik atak hastasıyım iyi değilim göğüsüm sıkışıyor dedim
A ile başlayan iğneyi yaptırmak istedi
O ilaç bana hiç iyi gelmiyor bi kaç kez bu iğneyi olunca çıldıracak gibi yerimde duramaz bi hale geldim
Psikiyatri doktoruma o zaman bu durumu söyleyince o ilaçların atak dönemine hiç faydası yok malum ismini yapmayacağım o sakinleştirici iğneyi olmanı gerektiği söyle dedi
Bu ilaç evet ağır bağımlılık yapan kontrolsüz verilmemesi gereken bi ilaç türü
En son 2021 Ağustos ayında acilde bu iğneden yapmışlardı o zamandan bu zamana atağım olmadı
Neyse doktora bunu söyledim yapamam dedi
Durumu burada yazdığım gibi izah ettim yapamam dedi bende kişisel görüşünüzle değil ihtiyacım olan tedaviyi bana sunmasını istedim o korku panik ölüm korkusu vs derken yapacaksınız dedim çık dışarı tedavi etmiyorum dedi
Bende edeceksiniz dedim çıkmadım
Beyaz butona basmış
Bende daha tedirgin oldum ve gerizekalı vs gibi söylenmemesi gereken cümleler sarfettim
Sonra dışarıda katıldım nefes alamadım gözümü bi açtım 3-4 güvenlik görevlisi ve polisler
Bende karşımda doktor beklerken onları görünce daha tedirgin oldum ve ağlama krizleri yaşadım 1-1,5 saat öylece yapayalnız bırakıldım
Sonrası karakola gittim ve bende şikayetçi oldum
Şu an hala hiç iyi değilim
Bozuk bir anlatım olmuş olabilir

Çok ama çok üzgünüm
Kendimi hiç bu kadar yalnız aciz ve çaresiz hissetmemiştim
Kullandığım kelimeler içinde ayrıca çok üzüldüm
Panik atağımın üzerine bi de bu eklendi

Çık dışarı diye kovduysa sizin anlattığınız gibi, orda çaresizlik hissinizi anlıyorum. Ama bu dediğiniz kadar normal mi söylediniz acaba . Neyse olan olmuş. Doktora yapilmamasi gereken seyelr yaşanmış, ama kendinize de ayıp etme hakkı taniyin . Zaten 1 saatten fazla ağlayarak tek kalıp biraz bedelini ödemesiniz. Doktor da hakkını kullanmıştır şikayet için . Kendinize eziyet etmeyin. Bir daha daha acil birine yetişme ihtimalini engellememek için bir doktorun, yanınızda birinin olmasına dikkat edin. Bilmiyorum öyle bir yakınınız var mu aynı şehirde ama düşünüp düşünüp eziyet etmenin anlamı yok . Ders çıkarmışsıniz belli ki . Üzüldüm olanlara gerçekten. Geçmiş olsun

Nefes alamadıkça korkup paniklemenize bağlı olarak tepkinizi anlayabiliyorum ama aynı zamanda, agresif konuşacak kadar da iyiymişsiniz aslında. İkilemde kaldım. Ve sırf isteğinize bağlı olarak ilaç verilemez, onun yerine oksijen takviyesi isteyebilirdiniz belki. Geçmiş olsun, hoş olmayan bir durum yaşanmış.

Böyle anlarda yalnız kalmayın. Yanınızda biri yoksa sürekli "sorun yok, iyisin," diye tekrar edin. Panikledikçe daha kötü oluyor. Bence acil dışında da ilgili bölüme sabah bir görünün. Ve doktoru da anlıyorum. Siz yükselince kendisine zarar vereceğinizi düşündü büyük ihtimal. Malum...

Teşekkür ederim yorumunuz için elbette o an emrivaki bi tavırla yapacaksınız tarzında hoş olmayan bi tavrın içine girmiş olabilirim
Ama işte o tavıra sokan nedenler oluyor o ana kadar
Zaten o an da oradaki doktora muhtacım durumumu izah ediyorum mevzu saçma bir inatlaşma içine girdi sanki ve ne olduğunu anlayamadım zaten
Hiç bir zaman bi doktora hakaretim olmadı şu ana kadar
İnsan o aciz halinde anlaşılmak istiyor ve iyileşmek istiyor ve beni güvenlik görevlileri sakinleştirmeye çalışıyor şaka gibi trajikomik bi durumun içine düşüverdim
İşte şimdi bende geriye kalan rahatsızlığımın bana verdiği hiç susmayan düşünceler pişmanlıklar bi taraftan korku öleceğim diye
Bugün dahiliye doktoruna randevum var ve beni muayene etmeyecek zaten gitmeyeyim diye savaş veren bi sürü takıntılı düşünce

Teşekkür ederim çok haklısınız tek istediğim anlaşılmak
O an deseki bana biraz oksijen verelim takip edelim sakin ol dese orada tamamdım zaten
Agresif olmamın nedeni hastanede olmama rağmen yalnız kalıp orada öylece öleceğimi düşünmekti

Üzülme benimde panik atagim var ve bende bir ara cok sacma birsey yapip karakolluk hatta mahkemelik olmustum! 120 saat is cezasi vermislerdi. Tabi sonradan yapmaman gerektigini anliyorsun aklin basina geliyor. Ama korkma bisey olmaz, bence doktordan özur dile ve panikledigin icin oyle yaptigini filan soyle bari sikayetini geri alsin tabi mumkunse.

İnanın anlıyorum sizi . Ne denir bilmiyorum başka. Kimse sizin kendinize ettiğiniz kadar zalimce yaklasmiyordur emin olun . Düşüncelerinize güvenmeyin. Bir de bir şey okumuştum. Panik atak geçiren birine , bileklerinize buz surmeniz sizi rahatlatır diyordu . Denediniz mi hiç

Şikayeti değil ki korkum görev yerinde onu zor durumda bırakmış olmam ve oradaki insanları da rahatsız etmiş olmam

Canim ama genelde panik atak icin hicbirsey yapmiyorlar, veya hicbir ilac yazmiyorlar. Kendimden biliyorum. Bir kere ambulansi aramistim baya azarlamislardi beni o gun bu gundur panik atak gecirmiyorum azar korkusundan

Denemedim hiç o an onu düşünebilir miyim bilmiyorum
Ay tekrar teşekkür ederim şu saatte vakit ayırıp yorum yaptığınız için

Denemedim hiç o an onu düşünebilir miyim bilmiyorum
Ay tekrar teşekkür ederim şu saatte vakit ayırıp yorum yaptığınız için
Hastanede iken zor tabi haklısınız ama evde vs olursa belki dedim hatırlarsınız. O an sizi gerçeğe donduruyormus buz teması. Ne demek. Hepimiz insanız. Lütfen pişman olmuşsunuz artık kendinize merhamet ile yaklaşmaya çalışın

Devlet hastanesi acilde telefonla görüştürürler mi ki
Bence denemelisin, yada al eline bir cicek resepsiyona ver doktorun ismini yazip, cok üzgun oldugunu filan yaz. Ben cicek gondermistim mesela özur niyetine. Bende kendime hic yakistiramamistim cok kotu olmustum o nedenle anliyorum.

Bence denemelisin, yada al eline bir cicek resepsiyona ver doktorun ismini yazip, cok üzgun oldugunu filan yaz. Ben cicek gondermistim mesela özur niyetine. Bende kendime hic yakistiramamistim cok kotu olmustum o nedenle anliyorum.
Instagram hesabını buldum oradan mesaj yazıp özürümü diledim
Bende çiçek göndereyim ya iyi fikir
Teşekkür ederim tavsiyelerin için

Son cümle beni epey düşündürecek
Evet ya ben kendime hiç merhamet etmiyorum biliyor musunuz
Bunu çok ama çok düşüneceğim

Çatır çatır kavga edecek hakaret edecek kadar iyisiniz, bir hekimi bile çileden çıkaracak kadar saldırgansınız ama nefes alamadığınızı sanıyorsunuz kendinizce mağdursunuz öyle mi
Doktor yapması gerekeni söylüyor inatla reddediyorsunuz ve tam bir bağımlı imajı çiziyorsunuz, inatla bana x ilacı vereceksin dediğiniz ilaç ağır bağımlılık yapan kırmızı reçeteye tabii bir ilaç, acildeki doktor neye dayanarak bunu size verecek? Elinizde reçeteniz yok, acildeki doktor psikiyatrist değil ve uymak zorunda olduğu kurallar var. Hadsizlik edepsizlik yapacağınıza insan gibi şöyle bir durum var x ilacı uygulayabilir misiniz diyip red cevabı alınca doktorun uygulayacağından başka bir ilaç rica edebilirdiniz, olması gereken buydu. Doktor yoksunluk krizine girmiş bir bağımlı olmadığınızı nereden bilebilir?
Yaptığınız rezillikten sonra güvenliğin sizi sakinleştirmeye çalışması normal bir de doktor gelip elinizi tutup pışpışlayacak mıydı?
Doktor ölmekte olmadığınızı nefes alabildiğinizi oksijen seviyenizin normal olduğunu hayati bir riskiniz olmadığını biliyor neden peşinizden koşsun ki? Bunları sizde bilmenize rağmen bu ilk panik atağınız olmamasına rağmen bir de gidip şikayetçi olup sıvıyorsunuz
Yarın bir gün gerçekten hayatınız riskte olduğunda yine doktora ihtiyacınız olacak belki bugün tamamen haksızlık edip şikayet ettiğiniz vebaline girdiğiniz doktor hayatınızı kurtaracak yazık vallahi yazık bu kadar kolay işte bir insanın vebaline girmek, yanınıza kalmamasını tüm kalbimle diliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…