Çok şükür artık bakireyim..

Her şeyi bilmeye gerek yok demek, hiç bir şeyi bilme manasında değil. Evlilik öncesi daha flu olabilir dedim sadece. Eş niye her şeyi bilsin?

Mesela mesajlarımı okumamalı. Belki bir arkadaşım özel bir şeylerini paylaşıyor, konuşuyor benimle..

Evlilik öncesi de senden önce şununla bununla konuştum demeye gerek yok herhalde. Bilmemesi bilmesinden daha iyidir.

Bir kız arkadaşım biriyle evlendi. O çocuk daha önce onun arkadaşı ile de görüşmüştü ama o olmadı şimdi arkadaşla evlendi. Kız da çocuk da dememiş daha önceden o niyetle tanıştıklarını. Bilmemesi daha iyi.

Her şeyi bilmeye gerek yok demek, hiç bir şeyi bilme manasında değil. Evlilik öncesi daha flu olabilir dedim sadece. Eş niye her şeyi bilsin?

Mesela mesajlarımı okumamalı. Belki bir arkadaşım özel bir şeylerini paylaşıyor, konuşuyor benimle..

Evlilik öncesi de senden önce şununla bununla konuştum demeye gerek yok herhalde. Bilmemesi bilmesinden daha iyidir.

Bir kız arkadaşım biriyle evlendi. O çocuk daha önce onun arkadaşı ile de görüşmüştü ama o olmadı şimdi arkadaşla evlendi. Kız da çocuk da dememiş daha önceden o niyetle tanıştıklarını. Bilmemesi daha iyi.

Çok tehlikelisiniz sizden korkulur vesselam. Bazı erkekler eline erkek eli değmemiş kız aramakta haklılar demek ki şimdi anlıyorum.

hep aynı doktorların ismi geçiyor oysa yapan çok doktor var. İsimleri geçenlerde yüksek meblağlar istiyorlar

Sırf yorum olsun diye yorum yapmıyorum, fakat ben de bu şekilde bir duruma karşıyım.
İnsanız, şaşer beşeriz, kimseye "neden" deme lüksüne de sahip değiliz.
Kimisi çok sever, aşık olur, kendini kaptırır, olabilir...

Benim karşı olduğum konu, kendini değersizleştirmek.
Namusun sadece bir ince zardan ibaret olduğunu baskılamak ve bu olguyu bir türlü yenemememiz.
Bence kadın olarak kendinizi değersizleştirip, bir parça etten ibaret olduğunuzu belirtmektir bu.
Başka birşey değil.

Namus iki bacak arasında değildir.
Namus zihniyettedir, tiynettedir.
Sırf birini sevdin, onunla herşeyini paylaştın diye, zarın gitti diye değersiz olamazsın.
Hele namussuz hiç olamazsın...
Bunu her erkek her gün yapıyor, bazen sırf zevk için bazen bir kadını sevdiği aşık olduğu için...

Ay diyecek çok şey varda, neyse...
Hakkınızda hayırlısı olsun.
Tekrardan altını çiziyorum, yargılamıyorum, sadece bana ters bir durum.
Yalan bir hayata adım atmaktansa, doğrum ile taşlanmaya razıyımdır her zaman...
Olgu olarak ters...

Fakat herkesin kendi seçimi, kendi hayatı...

Çok tehlikelisiniz sizden korkulur vesselam. Bazı erkekler eline erkek eli değmemiş kız aramakta haklılar demek ki şimdi anlıyorum.

Bu da doğru bir düşünce değil bence, ama haklısınız tehlikeliler...

Ben şoklar içerisindeyim. Gelecek nesiller nasıl geliyor anlamıyorum...

Doğruluk kalmamış kimsede. Yalan hayatlar hep... :KK12:

Benim şahsi hayatım kimseyi ilgilendirmez, fakat şunu demeden edemeyeceğim.
Ben evlenmeden önce çok severek bir birliktelik yaşadım.
5 para etmez insanın biriydi, ama insan işte diyorum ya şaşar beşeriz.
Daha sonra eşim ile tanıştım.
Çıkmaya başladıktan 1 ay sonra anladım ki niyeti ciddi ve ben de ciddi yaklaşıyorum ve eşime (o zamanlar sevgilim) sil baştan anlattım herşeyi. Durum böyle, sen bilirsin.
Şok oldu, sarsıldı, bir dönem görüşmeyelim dedi.
Ben direk dedim, bir dönem değil hiç görüşmeyelim...
Namusumu iki bacak arasında arayan adamla benim işim olmaz, sen bana eş olamazsın dedim.

4 senedir evliyiz, 1 tane evladımız var, 1'i de yolda hayırlısıyla.

Hayatta herşey olur, benim görüşüm bu.
İnsanlar hata yapar, sanki benim eşim sütten çıkmış ak kaşık mı? O da değil tabii ki.
Fakat önemli olan kartlarını açık oynamak, yalansız bir hayat kurmak.
Benim içimde hiç bir zaman "ay eşim şuna denk gelirse kim ne der" kuşkusu olmadı.
Alnım ak gönlüm pak, yeri geldimi istediğim gibi postamı da koyarım.
Kimseye eyvallahım olmaz.

Başın dik dursun istiyorsan, önce kendin dik ve doğru olacaksın.
Bu bu kadar basit...

Benim kızdığım bu.
Kadın olarak kadınların kendini değersizleştirmesi!

Ya eleştiri sayfası değil ki bu arkadaşlar amacınız ne sizin Allah aşkına bi gidermisiniz.! ne güzel doğruyu secmissiniz tebrik ederim mutluluklar dilerim ama akıl vermeyin ihtiyacımız yok olsa akıl verin diye konu açardım.!? Lütfen rica ediyorum doğrularınızı da alıp gidebilirmisiniz lütfen...!!

olan olmuş ,yaptıran yapmış ve arkadaşta açıkça lütfen eleştirmeyin diyor...kime ne ki.yorumlarada bakılırsa tek değil...büyük konuşmamak ve bence kınamamak lazım..saygılar ,sevgiler

Ay ne güzel valla çok sevindim senin adına burası sana göre değil o zaman çekilebilirsin
Emredersin padişahım :KK70: sanıyorsunuz ki konu açınca istediğinizi kovabiliyorsunuz :KK70: komik çocuk seni hadi kandırmalara devam :süslü:
olan olmuş ,yaptıran yapmış ve arkadaşta açıkça lütfen eleştirmeyin diyor...kime ne ki.yorumlarada bakılırsa tek değil...büyük konuşmamak ve bence kınamamak lazım..saygılar ,sevgiler
Niye başımamı gelir hoş başımada gelemez istedigim gibi seviştim kimseyide kandırmadım :KK66:

Emredersin padişahım :KK70: sanıyorsunuz ki konu açınca istediğinizi kovabiliyorsunuz :KK70: komik çocuk seni hadi kandırmalara devam :süslü:

Niye başımamı gelir hoş başımada gelemez istedigim gibi seviştim kimseyide kandırmadım :KK66:
iyimisiniz....hayır siz niye üzerinize alındınız...bak ne güzel diyorsun...istediğin gibi yapmışsın..kime ne..bana ne...
kimseyi kandırmadığın içinde benden sana kocaman bir:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

X