Çok sinirliyim şu an

ben cok tepki gösterdim biliyorum ama o an öle kızgındım kii
ya kendisi ogluna nereye gittiğini hep soruyo kac yasında adam markete gittiğinde hesap veriyor benim kızım daha 6 aylık ya bu ne düşüncesizlik

kaynanan düşüncesizlik yapmış arkadaşım...
bi daha bana haber vermeden bi yere götürmeyin de....:1closedeyes:

canım senin kayınvaliden sanırım biraz anormal oğluna marketede gtti diye hesap sormasından dolayı böyle düşündüm.ama sanırım bu cesareti ona oğlu veriyo yapabileceğin bi şey yok.bırak eşine ne yapsa yapsın ama sana bazı yerlerde istediğini yapmaması gerektiğini usulünce öğretmeye çalış.öğrenicektir mecburen.

ben arkadaşa hak verdim.sen vermedin sanırım bu konu hakkında olmuş olabilir.çünkü arkadaş öncesindede bi şey olduğunu çıtlattı.ve bu yüzden ben hak verdim.

haklısın bence
sende biraz panik ataklısın sanırım
bendede var
e yani normal bir insan bile olsa tepkisiz kalamazdı.6 aylıkmış bide ayh.
belliki cahil insanlar.sen sonradan beni anlamanız lazım bir anneyim ben birdaha bana bunu yaşatmayın dersin.anlamazlarsada ona göre davranırsın.

ben arkadaşa hak verdim.sen vermedin sanırım bu konu hakkında olmuş olabilir.çünkü arkadaş öncesindede bi şey olduğunu çıtlattı.ve bu yüzden ben hak verdim.

hayatım, öncesinde yaşanmış sorunları bilmeden önyargılı yaklaşmak istemedimsengözlerimebaksanab

bana göre kayınvalidenin kucağından bebek bu şekilde çekilerek alınacak hale gelinmişse birarada yaşamak herkesi sinir hastası yapar

durum bu aşamadaysa bebeği çekip almak yerine ciddi önlemler almak gerekir diye düşünüyorum acizanea.s

o arada kaynananızda ordan ayrılmıştı onun götürdüğünü nasıl tahmin edemezsiniz
ayrıca ne olursa olsun benden habersiz nasıl götürürsün lafları falan benim yetiştirme tarzıma hiç uymuyor ne yazıkki :1closedeyes:
heleki karşımdaki benden yaşça büyükse hele ki benim kocamın annesiyse eğer davranışınız hiç hoş olmamış :sm_confused:
panik yapacağınıza kaynananız nereye gittiyse onun götürdüğünü düşünebilirdiniz
kaynananız getirince de düzgün bir dille bir daha sizden izinsiz götürmemesini rica edebilirdiniz
ayrıca madem çocuk göz önünden kaybolduğunda bu kadar panik yapacaksınız gözünüzün önünden ayırmasaydınız hemde altı aylık bir bebeği biri alıp götürecek anne bunu görmeyecek çok ilginç

bence sonuna kadar haklısınız.
şuan kendi çocuğum yok ama çocuk konusu benim için çook önemlidir.küçük bir yiğenim var ve ona bir süre ben baktım.kendi çocuğum olmamasına rağmen sevgisi bambaşka.bakarken başına bir şey gelicek ona kötü birşey olucak diye ödüm kopardı..merak etmeniz korkmanız çok normal bunun sonucu tabii ki öyle tepki verir insan.
ama kaynananızda düşünememiş demek sizin ne kadar korktuğunuzu görmüş bir daha böyle birşey yapmaz artık..

kayınvalideyle malesef iyi dialog kurulamamış.buda öyle kolay bir iş değil.bırakın sevmeyi insan bazen saygı göstermekte bile zorlanabiliyor.yalnız eşinizin annesi olması sebebiyle.onlara sıradan insanlara davrandığımız gibi davranamıyoruz.daha sakin söylerseniz isteklerinizi belki işe yarar.kendinizi bu kadar hırpalamayın.haklısınız ancak evliliğin bazı gerekleri var.yinede saygıyı elden bırakmayın.olmadı eşinizle paylaşın.

Kusura bakma ama biraz olayı abarttın gibi geliyo Kayınvalidenin akli dengesi bozuk değilse bence bi problem olmaz götrmesinde diye düşünüyorum..

ne münasebet kardeşşşiimmm...sonra çocuğun anneden izin alma mefhumu körelicek iki gün sonra...götüremezzz..haklısın canımm..sakin ol..bidaha götürmez sanırsam

benim kayınvalidem hiç habersiz bir yere götürmez.hep haber verir yada kızım git annenden izin al,halana gidselim mi diye felan der.bu yaz eve berene şapka almak için girdim.çıktım baktım ne kızım var ne kayınvalidem.deli oldum.allahım kaynanam bana güvendi eve mi gönderdi beren gelmedi diye düşündüm.hem ağlıyorum hem arıyorum.görümcem dediki annem ekemk almaya gitti ben arkadan gördüm beren yoktu dedi.aklımı yiterecem sandım.eşim gelmiş ona vermiş.onunlada markete gitmişler.eve gelince kaynanama kızdım neden haber vermedin diye beren annem ekmek alın gelin dedi demiş.eşimlede tartıştık.eşim bile artık haber vermedin götürmez.bende haber veririm.çocuk oyuncagı değilkiii.evlat hiç bir şeyle ÖLÇÜLMEZZZZZZ

Bir anne olarak çocuğunuzu göremeyince telaşlanmanız ne kadar normalse, kayınvalidenize verdiğiniz tepsi o kadar anormal olmuş.
Ben olsam "anne çocuğumu göremeyince telaşlandım keşke haber verseydin bende panik yapmazdım" derdim.
Böylece ne kendi sinirlerinizi nede büyüklerinizin kalbini kırmamış olurdunuz.

telaşlanmakta haklısın ama bencede verdiğin tepki abartılı
tatlı bir dille kaynanana ben çok korktum bana haber vermeden götürme anne diyebilirdin
niye kendini bu kadar hırpalamışsın anlamadımfisfisfis

Niyedir bilmem ama ilk çocuklarda bu tür çatışmalar sürekli yaşanır gelin ilk heyecanla çocuğuna en iyi şekilde bakmaya çalışır Kayınvalideler ve bilimum akrabalarda zorla engin tecrübelerini paylaşmak isterler olan garibim ilk çocuğa olur

hanım efendi siz beni anlayamadınız heralde
konuyu bastan okumamıssınız kaynanamın bana söçlemeden götürmesi sinirlerimni bozdu oglu markete gideceği zaman bile sorar nereye diye ben 6 aylık cocugu nasıl bu kadar serbest bırakayım ayrıca bakkaldaydık bir kac yengemde kaynanam da oldugunu biliyordum tabiki cıktı bahcede oturmaya gitti sandım onuda kontrol etsem tuhaf olurdum zaten ben bir bakayım derken bahcede olmadıgını farkettim

tekrar söylüyorum bana sölemeden komsuya bile götüremez siz bu hakkı veriyor olabilirsiniz ama ben vermiyorum

birincisi altı aylık bebekle bu havada dışarı çıkması abes.
elbette söyleyecek ti senin ne hale gelebileceğini düşünmesi lazımdı, 6 yaşında olsa yine anlarımda 6 aylık bebek bu çantamı zannetmiş eline alıp fırına gidiyor :mymeka: tepkinde haklısın ama bence sorunu daha fazla büyütme, sakinlikle karşılamaya çalış eşine durumu anlat zaten bu tepkin sonucunda oda yaptığının hata olduğunu anlayacak ve böyle densizlikler yapmayacaktır ...inşallah fisfisfis

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…