Çok sinirliyim şu an

birincisi altı aylık bebekle bu havada dışarı çıkması abes.
elbette söyleyecek ti senin ne hale gelebileceğini düşünmemesi lazımdı, 6 yaşında olsa yine anlarımda 6 aylık bebek bu çantamı zannetmiş eline alıp fırına gidiyor :mymeka: tepkinde haklısın ama bence sorunu daha fazla büyütme, sakinlikle karşılamaya çalış eşine durumu anlat zaten bu tepkin sonucunda oda yaptığının hata olduğunu anlayacak ve böyle densizlikler yapmayacaktır ...inşallah fisfisfis
ben hiçbişey olmamıs gibi konustum sabah kaynım ona halen cocugu niye tutuyosun diyordu onunlada konustum eşim yanımdaydı kaynım cocugu annemden almıs dedi eşimde hayır annem sölemeden aldı buyüzden sonra ben karısmıyorum dedi düşünsenize allah bilir nasıl anlatmıstır kaynıma ve babama kayın babamı cok seviyorum umarım buyüzden benden sogumaz ama kayınvalideme kesinlikle sevgim kalmadı ailesini doldurusaa getiriyor sadece saygılı davranırım okadar:kızgın:

Son düzenleme:
canım benım anlamadıgım konu su kayınvalıdenız sızınle bırlıkte aynı ortamda olsa ve cocugunuzu gozunuzun onunden alıp gıtse bu kadar tepkı vermenız normal dıcem ama cocugunuz kayınvalıdenızın yanındaymıs zaten ve sızın yanınızda degılmıs
ben bu durumda olsam ıkısını bırden gormesem aklıma eyvah cocugum kayboldu demezdımde kayınvalıdem nereye goturdu acaba cocugumu derdım
sanırım sen kayınvalıdene pek guvenmıyorsun

telaşlanman normal ama çok abartılı verdiğin tepki bence.senin sonucunu düşünmeden verdigin tepkiler aile arasında huzursuzluga sebep olur en azından eşinle olan huzurun için sakin tepkiler vermeye çalış ..kayınvalidene de onu göremeyince çok korktum telaşlandım bir daha götürürken haberim olsunki en azından gereksiz üzüntü yaşamayayım de .tatlı söz yılanı bile deliğinden cıkarırmış .

hanım efendi siz beni anlayamadınız heralde
konuyu bastan okumamıssınız kaynanamın bana söçlemeden götürmesi sinirlerimni bozdu oglu markete gideceği zaman bile sorar nereye diye ben 6 aylık cocugu nasıl bu kadar serbest bırakayım ayrıca bakkaldaydık bir kac yengemde kaynanam da oldugunu biliyordum tabiki cıktı bahcede oturmaya gitti sandım onuda kontrol etsem tuhaf olurdum zaten ben bir bakayım derken bahcede olmadıgını farkettim

tekrar söylüyorum bana sölemeden komsuya bile götüremez siz bu hakkı veriyor olabilirsiniz ama ben vermiyorum:nazar:

kaynanıza güvenemiyorsunuz demekki o kadar kötü biriki çocuğa bişey yapar diye aklınıza takıldı :1closedeyes:
olabilir tabi kaynananızın nasıl bir insan olduğuna da bağlıdır bu :nazar:
kendi oğlunu tabi merak edecek ama sizin gibi kötü şekilde tepki verdiğini sanmıyorum ki verse bile bu sizi yine haklı çıkarmaz
bebeğinizi sizden habersiz götürmesine izin vermeyebilirsiniz ama sen kim oluyorsunda çocuğu benden habersiz götürüyorsun gibi bir tepkiyi asla doğru bulmuyorum yasakkelime
o kişi o bebeğin babaannesidir siz kabul etseniz de etmesenizde kan bağı olarak ona en yakın olan insanlardan biri de odur.
sizden yaşça büyük birine bu şekilde davranmanız tamamen saygısızlıktır
güzelce açıklamak varken annecim bir daha benden izinsiz götürmeyin demek varken benden habersiz nasıl götürüyorsun demenin ne anlamı var :kahve:
ayrıca çocuğun kayınvalidenizde olduğunu da biliyordunuz bu kadar tepki bence hiç ama hiç normal değil,tekrar ediyorum bu lafları söylediğiniz kişi hem sizden büyük hem kayınvalidenizse zaten hiçbir normallik göremiyorum ben :nazar:
madem sizden habersiz çocuğu götüremez bunu güzel bir dille açıklayabilirdiniz noktaaaaa :kahve:

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbetteki haklısın.a.s
Neneside olsa, teyzeside olsa çocuğunu bir yere götürürken haber vermeli.
Hiç düşünmüyorlar tabii, anne arasın dursun kızını,çıldırsın,delirsin onların umrundamı..kötükedihüso
Haber vericek efendim vermek zorunda.:1closedeyes:
Kendi çocuğu değil çünkü.
Kendi çocuğu olsa istediği yere götürsün...
:kızgın:

yerden göğe kadar haklısın canım....
o anlık sinirle zaten normal konuşamazdın ve iyi ki de konuşmamışsın..
tepkin çok normal bence..
bir daha yapamaz..
ay insan aklını kaçırır yaaa... çocuğun sonuçta....

kaynanıza güvenemiyorsunuz demekki o kadar kötü biriki çocuğa bişey yapar diye aklınıza takıldı :1closedeyes:
olabilir tabi kaynananızın nasıl bir insan olduğuna da bağlıdır bu :nazar:
kendi oğlunu tabi merak edecek ama sizin gibi kötü şekilde tepki verdiğini sanmıyorum ki verse bile bu sizi yine haklı çıkarmaz
bebeğinizi sizden habersiz götürmesine izin vermeyebilirsiniz ama sen kim oluyorsunda çocuğu benden habersiz götürüyorsun gibi bir tepkiyi asla doğru bulmuyorum yasakkelime
o kişi o bebeğin babaannesidir siz kabul etseniz de etmesenizde kan bağı olarak ona en yakın olan insanlardan biri de odur.
sizden yaşça büyük birine bu şekilde davranmanız tamamen saygısızlıktır
güzelce açıklamak varken annecim bir daha benden izinsiz götürmeyin demek varken benden habersiz nasıl götürüyorsun demenin ne anlamı var :kahve:
ayrıca çocuğun kayınvalidenizde olduğunu da biliyordunuz bu kadar tepki bence hiç ama hiç normal değil,tekrar ediyorum bu lafları söylediğiniz kişi hem sizden büyük hem kayınvalidenizse zaten hiçbir normallik göremiyorum ben :nazar:
madem sizden habersiz çocuğu götüremez bunu güzel bir dille açıklayabilirdiniz noktaaaaa :kahve:
malesef siz derdimi anlayamamıssınız ya da ben size anlatamadım kayın validem yanımdaydı bakkaldaydım ben oda yanımda ve cıktı bahcede oturmaya gitti sandım sonra bakındım göremedim kusurabakmayın ama benden izinsiz cocugum hele de 6 aylık cocugum bir yere götürülecek ve ben tepki göstermeyecem öyle mi...:kızgın:
afedersiniz ama ben eşek basımıyım ki orda sölemeden alıyor... ayrıca kaynanam zaten her haltımıza karısan biri aksamalamadan bir ara gec geldik diye evin önünde bas bas bagırdıgını hatırlıyorum... ki bunun konumuzla alakası bile yok...

kim cocuguna karısıyor yada karısmıyor oda beni ilgilendirmiyor herkesin kendi düşüncesi...CADIARZU

ben tepki gösterdim o sinirle fazla oldugunu biliyorum ama o an hakim olamadım pişman da değilim...

sizinde dediğiniz gibi babaannesi nene nenedir anne de anne bu unutlumamalıdır kim olursa olsun :nazar:

malesef siz derdimi anlayamamıssınız ya da ben size anlatamadım kayın validem yanımdaydı bakkaldaydım ben oda yanımda ve cıktı bahcede oturmaya gitti sandım sonra bakındım göremedim kusurabakmayın ama benden izinsiz cocugum hele de 6 aylık cocugum bir yere götürülecek ve ben tepki göstermeyecem öyle mi...:kızgın:
afedersiniz ama ben eşek basımıyım ki orda sölemeden alıyor... ayrıca kaynanam zaten her haltımıza karısan biri aksamalamadan bir ara gec geldik diye evin önünde bas bas bagırdıgını hatırlıyorum... ki bunun konumuzla alakası bile yok...

kim cocuguna karısıyor yada karısmıyor oda beni ilgilendirmiyor herkesin kendi düşüncesi...CADIARZU

ben tepki gösterdim o sinirle fazla oldugunu biliyorum ama o an hakim olamadım pişman da değilim...

sizinde dediğiniz gibi babaannesi nene nenedir anne de anne bu unutlumamalıdır kim olursa olsun :nazar:
hayatım madem haklılığına yüzde yüz inanıyorsun neden konu açtın , bunu anlamış değilim:uhm:

eleştirilerin her türlüsü olacaktır...
burda hoşuna gitmeyen eleştirilere tutumuna bakınca kayınvaliden acıyor ve kadıncağıza Allah kolaylık versin diyorum..

canikom çok sinirlisin ve kendine objektij olmayı başaramıyorsun....
olaylara çok yönlü bakmayı denemen lazım, kusura bakma ama sen at gözlüğüyle bakıyorsun.

kayınvalidenle ne sorunlar yaşadığını bilmemiz için müneccim olmamız lazım...
sen bizlere böyle davranarak kimbilir belki de haklıyken bizim nazarımız da haksız konuma düştün.

konuyu kısır verilerle çözemeyiz...
önyargılı yaklaşmayı sevmiyoruz diye bizlere kızmanı sert davranmanı çok yadırgadım.

hanım efendi siz beni anlayamadınız heralde
konuyu bastan okumamıssınız kaynanamın bana söçlemeden götürmesi sinirlerimni bozdu oglu markete gideceği zaman bile sorar nereye diye ben 6 aylık cocugu nasıl bu kadar serbest bırakayım ayrıca bakkaldaydık bir kac yengemde kaynanam da oldugunu biliyordum tabiki cıktı bahcede oturmaya gitti sandım onuda kontrol etsem tuhaf olurdum zaten ben bir bakayım derken bahcede olmadıgını farkettim

tekrar söylüyorum bana sölemeden komsuya bile götüremez siz bu hakkı veriyor olabilirsiniz ama ben vermiyorum:nazar:
tekrar söylüyorum bana sölemeden komsuya bile götüremez siz bu hakkı veriyor olabilirsiniz ama ben vermiyorum

tamam meseleyi çözmüzsünüz:nazar:...

hakkı vermiyorsunuz ve kocasınızı büyüten yetiştiren kaynananızın kucağından yavrunuzu koparırcasına almışsınız...

eee mesele ne neden gelip konu açtınız bizlerden neyi öğrenmek istiyorsunuz...:nazar:
evet yardımcı olalım hayatım, sorunun nedir tatlımsengözlerimebaksanab

canım bende sardunya zakkuma katılıyorum
bıze anlattıgın kadarıyla olaya yaklasıyoruz ve ona gore yorum yapıyoruz
yoksa ben ne senın ne kayınvalıdenın nasıl davrandıgını nasıl bırı oldugunu nerden bıleyım
ama sen bıze daha oncekı olayları ve sorunları bılıyormusuzda ona gore konusuyormusuz gıbı davranıyorsun hayatm
bıraz sakın olmayı denesen bız sana kayınvalıdenle esınle kotu olma evınızın huzuru kacmasın dıye sakın olmanı daha yapıcı davranmanı tavsıye edıyoruz yoksa sen haksızsın demıyoruzkı

naz canım ,arkadaşlar daha önceki sorunlarını bilmedikleri için
senin yazdığın kadarına cevap veriyorlar.
herkesin aynı görüşte olmaması çok normal canımın içi
cevap yazan arkadaşlar,ne seni nede kayınvalideni birebir tanımıyor
yaşadıklarını bilmiyolar
o yüzden yazılan cevaplara kızma canım
bak herkes bence kendi hayat yaşamına ,felsefesine uygun olarak cevap vermiş
mesela biliyosun benim kayınvalidemle aram çok iyi
oyüzden ben seni tanımasam bu konuya yanlış yapmışsın derdim
aslında birz aşırı bi tepki verdiğini düşünüyorum
ki bunu sende kabul ediyosun ama haklı olduğunda bir gerçek
ama arası kötü olan arkadaşlarda var malesefki senin gibi
yada bu türden davranışı yanlış bulan doğru bulanlar da var
bu sizin yada onların suçu demiyorum
işte herşey biraz daha anlayışlı ve sakin olabilmekte bitiyor
iki tarafta biraz daha düşünceli olsa
o annesi merak eder haber vereyim dese
yada sen o an biraz daha sakin kalabilmeyi başarıp
neden haber vermeden götürdnüz,çok merak etti diyebilsen

nasıl senin fikrinle aynı fikirde olanlara saygı duyuyosan farklı fikirde olanlarada bu da sizin düşünceniz diyebilmelisin canım benim
umarım ne demek istediimi anlatabilmişimdir

Son düzenleme:
kendi adıma söyleyeyim benim annem bile benden izinsiz çocuğumu götürmezken kayınvalide olunca bu hak ona otamatikmen geçmiyo sanırım herkez bu aşamada hoşnut o lmadığı durumları törpülemesi gerekiyo.yoksa böyle oluyo.bu tür olaylar ne ilk oluyo neden son olucak sanırım.insanlar samimiyetine güvenip rahat davrandıkları sürece.samimiyetle laubalillik karıştırılıyo bizim insamız tarafından.o benim evladım kızım diye onun hoşnut olmadığı şeyleri yapmaktan çekinmiyolar.bilemiyorum ben herkezin birbirinin hukuna saygı duyulan bi ortamda yetiştiğim için bana çok ters geliyo bu tür olaylar.

canım bende sardunya zakkuma katılıyorum
bıze anlattıgın kadarıyla olaya yaklasıyoruz ve ona gore yorum yapıyoruz
yoksa ben ne senın ne kayınvalıdenın nasıl davrandıgını nasıl bırı oldugunu nerden bıleyım
ama sen bıze daha oncekı olayları ve sorunları bılıyormusuzda ona gore konusuyormusuz gıbı davranıyorsun hayatm
bıraz sakın olmayı denesen bız sana kayınvalıdenle esınle kotu olma evınızın huzuru kacmasın dıye sakın olmanı daha yapıcı davranmanı tavsıye edıyoruz yoksa sen haksızsın demıyoruzkı
tamam arkadasım ben zaten konuyu buyüzden actım sizce nasıl davranmalıyım diye çünkü ben cok gerildim siz tarafsız davranıp konusrusunuz diye düşündüm

tabiki birbirimizi kırmadan hiçkimse bu sekilde gereksiz bir gerilimle karsılasmak istemez:nazar:

naz canım ,arkadaşlar daha önceki sorunlarını bilmedikleri için
senin yazdığın kadarına cevap veriyorlar.
herkesin aynı görüşte olmaması çok normal canımın içi
cevap yazan arkadaşlar,ne seni nede kayınvalideni birebir tanımıyor
yaşadıklarını bilmiyolar
o yüzden yazılan cevaplara kızma canım
bak herkes bence kendi hayat yaşamına ,felsefesine uygun olarak cevap vermiş
mesela biliyosun benim kayınvalidemle aram çok iyi
oyüzden ben seni tanımasam bu konuya yanlış yapmışsın derdim
aslında birz aşırı bi tepki verdiğini düşünüyorum
ki bunu sende kabul ediyosun ama haklı olduğunda bir gerçek
ama arası kötü olan arkadaşlarda var malesefki senin gibi
yada bu türden davranışı yanlış bulan doğru bulanlar da var
bu sizin yada onların suçu demiyorum
işte herşey biraz daha anlayışlı ve sakin olabilmekte bitiyor
iki tarafta biraz daha düşünceli olsa
o annesi merak eder haber vereyim dese
yada sen o an biraz daha sakin kalabilmeyi başarıp
neden haber vermeden götürdnüz,çok merak etti diyebilsen

nasıl senin fikrinle aynı fikirde olanlara saygı duyuyosan farklı fikirde olanlarada bu da sizin düşünceniz diyebilmelisin canım benim
umarım ne demek istediimi anlatabilmişimdir
anladım bitanem ama dedim ya o an cok gergindim bu tavrı göstermeyecektim ama kendimi tutamadım inan
orda bir hiçmişim gibi hissettim düşünsdene ya kadın kızımı alıp fırına gidiyor ve ben bunu bilmiyorum
allah korusun bişe olsa ben o kadını ömür boyu affedermiyim

hayatım madem haklılığına yüzde yüz inanıyorsun neden konu açtın , bunu anlamış değilim:uhm:

eleştirilerin her türlüsü olacaktır...
burda hoşuna gitmeyen eleştirilere tutumuna bakınca kayınvaliden acıyor ve kadıncağıza Allah kolaylık versin diyorum..

canikom çok sinirlisin ve kendine objektij olmayı başaramıyorsun....
olaylara çok yönlü bakmayı denemen lazım, kusura bakma ama sen at gözlüğüyle bakıyorsun.

kayınvalidenle ne sorunlar yaşadığını bilmemiz için müneccim olmamız lazım...
sen bizlere böyle davranarak kimbilir belki de haklıyken bizim nazarımız da haksız konuma düştün.

konuyu kısır verilerle çözemeyiz...
önyargılı yaklaşmayı sevmiyoruz diye bizlere kızmanı sert davranmanı çok yadırgadım.
1 . siz kim olursanız olun bana bu kadar katı seviyesiz eleştiri yapma hakkına sahip değilsiniz anlamamkta da diretiyorsunuz yorum yapmayın ozaman konuya ne bu terbiyesizlik yaa kac kere anlattım tepkim fazla zaten biliyorum ama o an tutamadım kendimi zaten bunu sormak için actım konuyu...
kaynanam adına da yorum yapmaya baslamıssınız hanımefendi agır olun diyorum
tekrar söylüyorum bana sölemeden komsuya bile götüremez siz bu hakkı veriyor olabilirsiniz ama ben vermiyorum

tamam meseleyi çözmüzsünüz:nazar:...

hakkı vermiyorsunuz ve kocasınızı büyüten yetiştiren kaynananızın kucağından yavrunuzu koparırcasına almışsınız...

eee mesele ne neden gelip konu açtınız bizlerden neyi öğrenmek istiyorsunuz...:nazar:
evet yardımcı olalım hayatım, sorunun nedir tatlımsengözlerimebaksanab
sorunumu daha suan da kadar anlamadıysan lafım kalmadı sizden kaba hareket görmek istemediğim kesin bana cevap vereceksiniz derken kendiş derdinize düşmüşsünüz farkındamısınız

sırf bu konu kapatılmasın diye bunları görmezden geliyorum:mymeka:

ya bendemi bir sorun var ama ben burda bukadar sinirlenecek, parlayacak ve kalp kıracak bişey göremedim

haber vermeden götürmesi hoş değil,annesi olarak merak edersin ,bence sakin bir dille kayınvalidene kızını bulamayınca endişelendiğini anlat,bir daha haber vermeden götürmemesini tatlı bir dille söyle,düşünememiştir belki de o an için.

X