Çok mu hassasım

eşinizle iletişiminiz mi kötü? hiç bir paylaşımınız yok mu? aslın çalışsanız biraz kendinizle ilgili şeyler yapsanız bu kadar adaptasyon sorunu olmaz diye düşünüyorum

eşinizle iletişiminiz mi kötü? hiç bir paylaşımınız yok mu? aslın çalışsanız biraz kendinizle ilgili şeyler yapsanız bu kadar adaptasyon sorunu olmaz diye düşünüyorum
İlk seneler çok kötü şeyler yaşadım ondan sonra bende panik atak anksiyete bi çok şey çıktı belki çalışma gibi bir imkanım yok çocuğum var kimse bakamaz ama buraya yazınca sizlerin yorumları biraz olsun iyi geldi

Acaba az gördüğünüz için mi öyle oluyor. Birde ne kadar o evin kızı da olsanız misafirsiniz 1 ay. Oyüzden de size daha özenli davranıyorlardır. Ama hep orada yaşasanız sorumluluklarınız başlasa yine aynı olur musunuz acaba?
Ben de ailemden uzaktayım evet çok özlüyorum ama 1 haftadan sonra kendi evimin düzenini , rahatlığını arıyorum.
Yayılmayı bile arıyorum.

Acaba az gördüğünüz için mi öyle oluyor. Birde ne kadar o evin kızı da olsanız misafirsiniz 1 ay. Oyüzden de size daha özenli davranıyorlardır. Ama hep orada yaşasanız sorumluluklarınız başlasa yine aynı olur musunuz acaba?
Ben de ailemden uzaktayım evet çok özlüyorum ama 1 haftadan sonra kendi evimin düzenini , rahatlığını arıyorum.
Yayılmayı bile arıyorum.
Olabilir belkide sürekli birlikte yaşasak böyle olmaz ama senede bir kez gidince bebek gibi bakılıyor bana.. Çokta görsem azda görsem benim çabuk bağlanma sorunum var. Siz ne kadar uzaktasınız ailenizle

İlk seneler çok kötü şeyler yaşadım ondan sonra bende panik atak anksiyete bi çok şey çıktı belki çalışma gibi bir imkanım yok çocuğum var kimse bakamaz ama buraya yazınca sizlerin yorumları biraz olsun iyi geldi
5 yaşında çocuk kreşe anaokuluna falan gider kimsenin bakmasına gerek yok. Panik atak var diye çalışmayanı da sizde gördüm. Bahane bol. Siz en iyisi ananızın yanına dönün.

Çocuk 5 yaşında yani küçük de değilmiş. Evde otur otur olmaz maalesef eşinizle de durumunuz iyi değilmiş, psikolog için de pahalı dediğinize göre maddi olarak da parlak degil durumunuz. Bir şekilde bir iş bulma, para kazanma şansınızı zorlayın, ben size çok iyi gelecek gibi hissediyorum. Siz boş durup durup çok kafada kuruyorsunuz bence.

Bende tam tersi kendi evim dışında asla bir yerde rahat edemem aile evinde kalmak istemem aynı sehirdeyiz zoraki bir durum olmazsa asla yatıya kalmam

ilk zamanlarda yaşadıklarınız artık sorun haline gelmiyorsa, eşiniz size karşı daha anlayışlı, daha yardımsever ise bunun üzerine düşünmek gerek. Geçmişte kalan şeyler için bugünümüzü mahvetmek de hiç iyi değil. belki destek alabilirsiniz? devlette psikolog hizmeti mevcut. kendinize yeni hobiler, kurslar bulabilirsiniz.

ilk zamanlarda yaşadıklarınız artık sorun haline gelmiyorsa, eşiniz size karşı daha anlayışlı, daha yardımsever ise bunun üzerine düşünmek gerek. Geçmişte kalan şeyler için bugünümüzü mahvetmek de hiç iyi değil. belki destek alabilirsiniz? devlette psikolog hizmeti mevcut. kendinize yeni hobiler, kurslar bulabilirsiniz.
Haklısınız geçmişimi bugünümü yarınımı herşeyi böyle düşüne düşüne mahvediyorum devlette varsa eğer gideceğim destek almam gerektiğini biliyorum daha doğrusu daha yeni kabullendim belki konuşsam iyi gelecek bana teşekkür ederim yorumunuz için

Olabilir belkide sürekli birlikte yaşasak böyle olmaz ama senede bir kez gidince bebek gibi bakılıyor bana.. Çokta görsem azda görsem benim çabuk bağlanma sorunum var. Siz ne kadar uzaktasınız ailenizle
450 km uzaklıktayım. Her gün bende annemle konuşurum, dertleşirim.
Bi kaç akşamda bir görüntülü konuşuruz.
İradenizi güçlendirecek kitaplar okuyun, zihninizi doldurun. İyi gelebilir.

450 km uzaklıktayım. Her gün bende annemle konuşurum, dertleşirim.
Bi kaç akşamda bir görüntülü konuşuruz.
İradenizi güçlendirecek kitaplar okuyun, zihninizi doldurun. İyi gelebilir.
Evet olabilir. Peki birşey daha sorsam. Evime geldikten 10 gün sonra bu halim geçiyor mesela alışıyorum bu neden oluyor ilk günler ev bana cehennem oluyor çünkü

Siz bensiniz bende çok kez boşanmaya çalıştım ama arkamda kimse durmadı içimde çok şey biriktirdim bende ama hiç bu yönden düşünmedim biliyor musunuz belki aileme çok bağlıyım kopmak istemiyorum dedim hep
Boşanma konusunda arkasında durmayan ailene mi çok bağlısın?

Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun, düşünmekten kafayı yiyeceğim.

Ben 8 senedir evliyim, senede 1 kez aileme giderim bana uzak mesafedeler ve sadece bir kere görebiliyorum, sıkıntı şu ki ben ne zaman aileme gitsem bir ay kalırım mutlu bir şekilde günümü geçiririm ama ne zaman ki eve dönsem evim bana cehennem gibi geliyor benimseyemiyorum ailemin evine geri dönmek o kalabalık sofrada oturmak onlarla yaşamak istiyorum, biliyorum evliyim benimde sorumluluklarım var ama aşamıyorum kalbim sıkışıyor evde hiç bir iş yapmak gelmiyor içimden kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki yazarken bile gözlerim doluyor. Ben mi çok hassasım acaba diyorum. Çevremdeki insanlarda ailelerine gider gelirler ama onlar 2 günde evlerine hayatlarına alışıyorlar ben neden böyleyim bilmiyorum. Ailemin yanına taşınacak dururmumda yok. Evime yeni geldim ama sanki cehennemde hissediyorum kendimi sürekli annemi arıyorum ağlıyorum, desem ki annem bana çok bağlı ondan böyle ama yok o Bi kaç gün sonra alışıyor yokluğuma hayatına devam ediyor iyide yapıyor peki ben neden böyleyim ne olur bana bişey yazın arkadaşlar :KK43:(
Az çok bende size benzerim. Ailem yakın oturuyor. Ben de son zamanlarda aile evine aşırı özlem duymaya başladım çünkü hem ora daha eğlenceli daha aktiviteli hem de evliliğimde mutsuzlaşmaya başladım. Aile evi kaçış yeri gibi geliyor. Kendimi asıl orada buluyorum.
Evliliğimin ilk yılları onlarda kalmaz akşam hemen eve dönerdim. Kocamsız durmak istemezdim. Şimdi birşey olsa da kocamdan kaçsam oraya gitsem diyorum. 🤭Annem çalışıyor o yüzden de sık sık gidemiyorum.😞

Aramızda

Aramızda 14 saat var uzak yani, birde senede 2 3 defa gidersem dönüşte çok kötü oluyorum ailem çok değil ama ben aşırı bağlıyım onlara, annemi günde kaç kere aradığımı bilmiyorum bile öyle ki bazen bunaltıyor muyum kadını diyorum kendi kendime
Birey olup hayatınıza bakmalısınız. Madem bu kadar ailenize baglisiniz neden evlendiniz ayrı şehirden birisiyle.
Bizim bir tanıdık polis adamla evlendi tayinleri çıktı krize girdi, neymiş ablasindan uzakta yapamazmış.
Ablanla evlen o zaman dedim diye bana bozuldu. Yahu polis adamla evlenirken onun tayin olacağı hiç mi aklına gelmiyor.

14 saat var aramızda Malesef, aslında ailemle aynı yerde yaşasam belki bende her gün gitmem nasılsa yanı başımda derim ama gel gör ki uzakta olunca kendimi kötü hissediyorum bu hassaslıktan da öte bişey
Evet öte bişey bence. Benimkiler de farklı şehirde yaşıyor. 8 sene olmuş. Bu kadar ailenize bağımlı olmanız bana çok garip geldi. İnsan gerçekten kendi evini özlüyo

Arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun, düşünmekten kafayı yiyeceğim.

Ben 8 senedir evliyim, senede 1 kez aileme giderim bana uzak mesafedeler ve sadece bir kere görebiliyorum, sıkıntı şu ki ben ne zaman aileme gitsem bir ay kalırım mutlu bir şekilde günümü geçiririm ama ne zaman ki eve dönsem evim bana cehennem gibi geliyor benimseyemiyorum ailemin evine geri dönmek o kalabalık sofrada oturmak onlarla yaşamak istiyorum, biliyorum evliyim benimde sorumluluklarım var ama aşamıyorum kalbim sıkışıyor evde hiç bir iş yapmak gelmiyor içimden kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki yazarken bile gözlerim doluyor. Ben mi çok hassasım acaba diyorum. Çevremdeki insanlarda ailelerine gider gelirler ama onlar 2 günde evlerine hayatlarına alışıyorlar ben neden böyleyim bilmiyorum. Ailemin yanına taşınacak dururmumda yok. Evime yeni geldim ama sanki cehennemde hissediyorum kendimi sürekli annemi arıyorum ağlıyorum, desem ki annem bana çok bağlı ondan böyle ama yok o Bi kaç gün sonra alışıyor yokluğuma hayatına devam ediyor iyide yapıyor peki ben neden böyleyim ne olur bana bişey yazın arkadaşlar :KK43:(
Eşini seviyor musun ? Ev senin mi kira mi ? Bazı evlerin havası aurasi kötü.

Boşanma konusunda arkasında durmayan ailene mi çok bağlısın?

Az çok bende size benzerim. Ailem yakın oturuyor. Ben de son zamanlarda aile evine aşırı özlem duymaya başladım çünkü hem ora daha eğlenceli daha aktiviteli hem de evliliğimde mutsuzlaşmaya başladım. Aile evi kaçış yeri gibi geliyor. Kendimi asıl orada buluyorum.
Evliliğimin ilk yılları onlarda kalmaz akşam hemen eve dönerdim. Kocamsız durmak istemezdim. Şimdi birşey olsa da kocamdan kaçsam oraya gitsem diyorum. 🤭Annem çalışıyor o yüzden de sık sık gidemiyorum.😞
Bak ailen yanında en azından annen işe gitse bile en azından yanı başında evde olduğu zamanlarda gidersin.. Ama çok iyi anlıyorum duygularını şunu anladım evliliğinde mutsuzsan o ev sana cehennem oluveriyor ordan here yere kaçmak istiyorsun bu sabah konuyu açmadan önce dedim herhalde ben aileme aşırı derecede bağlıyım ama sanırım öyle değil çoğu yorum yapan arkadaşların sözlerinden bunu anladım evet ailemi çok seviyorum bağlıyımda keşke yakın olsak diyorum haftada bir de gitmeye razıydım kaçamıyorum tıkıldım kaldım olduğum yerde :KK43:

X