Çok kötü hissediyorum,yardım edin lütfen

leavemealone148

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2016
1
0
26
Merhabalar.Ben 19 yaşındayım boyum 1.70 kilom 130 küsür aslında geçen sene 110 kiloydum 85 e kadar düşmüştüm 2 ayda diyet ile metabolizmam hızlı ama spor yaparken herkes bana bakıyordu herkes nasıl yapıcağımı söylüyordu dayanamadım bıraktım kilo almaya başladım tekrar asenelerdir denize giremiyorum utanıyorum evden çıkamıyorum psikolojik hastalıklarım oldu kimse ile konuşamıyorum en yfak bi tartışmamda şişko diyor herkes 10 yaşındaki çocuklar şişko diye dalga geçiyor artık dayanamıyorum gerçekten yaşamak istemiyorum kendimi kesmeye başladım lütfen bana yardım edin normal bi hayatım olsun istiyorum özgüvensiz birisiyim iğrencim lütfen yardım edin bana

Merhabalar.Ben 19 yaşındayım boyum 1.70 kilom 130 küsür aslında geçen sene 110 kiloydum 85 e kadar düşmüştüm 2 ayda diyet ile metabolizmam hızlı ama spor yaparken herkes bana bakıyordu herkes nasıl yapıcağımı söylüyordu dayanamadım bıraktım kilo almaya başladım tekrar asenelerdir denize giremiyorum utanıyorum evden çıkamıyorum psikolojik hastalıklarım oldu kimse ile konuşamıyorum en yfak bi tartışmamda şişko diyor herkes 10 yaşındaki çocuklar şişko diye dalga geçiyor artık dayanamıyorum gerçekten yaşamak istemiyorum kendimi kesmeye başladım lütfen bana yardım edin normal bi hayatım olsun istiyorum özgüvensiz birisiyim iğrencim lütfen yardım edin bana
Merhaba canım. Bu kadar psikolojinş bozuyor o zaman tekrae spora başla ve kim ne diyor umursama azimle spor yaparsan nasıl 85e düştüysen aynı şekilde zayıflayacaksın emin ol pes etme

Meraba canım öncelikle bu doktordan yardım almalisin. Kimsenin ne dediği önemli değil herkes önce kendine baksın .sen kendinle ilgilen kendi sağlığın kendi dış gorunusun .ben sana platese tavsiye ederim .bende 4 ay gibi bi sürede platese 15 kilo verdim tabiki kalori hesabida yaptim .ve evde kendim yaptim platesi günde tek videoyle başlayıp daha sonra 2 video yaptim .zayifladiktan sonrada bırakmadım 2 yıl devam ettim boyum da 2 cm kadar uzadı .20 yaşındayım bende su an ama zayifladigim zamanlar 18 yaşındaydım .platesi bıraktım yine kalori hesabina devam ettim zayiflamadim vucudum icin gerekli olani aldim ve kilomh korudum daha sonra kendi istegimlede bi kac kilo aldim .vucuk belli bi duzene alisir bunu koruyabilmen için 7 ay kadar zayiflayainca kilomu sabit tutmalisin ki yeni haline alissin.sıkma canını isteyince yapılmayacak şey yoktur Allah'in izniyle:)

merhaba,dışarıda spor yapmaya çekiniyorsanız evde yapın bir süre.kilolarınızın yarısını verince dışarıda yapmaya başlarsınız.nette videolar var leslie vs ama mutlaka başlayın,asla pes etmeyin.

Yaşım 23. Hastalıklardan dolayı kendimi bildim bileli aşırı kiloluydum. Eğlenceler oldu utandım katılamadım. Aşık oldum, aynadaki şişman görüntümden utandım söyleyemedim. Ne yaptıysam kendime yaptım. Ama bu bir kader değil inan bana. Motivasyonunu düşük tutarsan eline geçecek tek şey daha fazla kilo olur. Görünüşünü geçtim, sağlığın daha önemli. Artık bir şeyleri kökten değiştirmenin zamanı gelmedi mi ? 116.7 kiloydum üniversitenin başında. Şu an mezunum. 77 kiloyum ve hedefime doğru yılmadan devam ediyorum Mesajını görenler bir şeyler yazmışlar zaten ama ben özellikle yazmak istedim sana çünkü bir şeyleri değiştirmeye karar verdiğimde tam da senin yaşındaydım. İnsanların sendeki değişimleri görmesi ve bunu dillendirmeleri o kadar güzel bir duygu ki...En önemlisi sağlığın tabi. Nefes almak ne demek onu anlıyorsun. Zorlanmayacaksın demiyorum. Tabi ki zorlanacaksın. Doymadığını hissedeceksin, spordan hemen yorulacaksın. Ama inan bana yılmaz devam edersen her şeye fazlasıyla değecek.
Umarım bir şeyleri değiştirmek için gereken gücü yüreğinde bulursun.
İnsanların başlarda sana inanmayan gözlerle baktıklarını hissedebilirsin. Onlara en güzel cevabı azmin ve başarın ile ver.
Hayatta her şey gönlünce olsun...

Merhabalar kendınıze inanın ve güvenin ben 101 E kadar çıkmıştım geçen sene şu an 75 im . İnsan o dönem mutsuz oluyor özgüveni gidiyor fakat zayıflamak o kadar güzel ki ... Ben diyetisyen kontrolünde verdim kiloları ... Size de tavsiye ederim iyi bir diyetisyene gidin vereceksiniz kendinize inanın . Sandığınızdan daha kolay birazcık sabır gerekli . Ben 4 ay gibi Bi süre uymadığım halde böyle oldu kasımda başlamıştım . Siz yaz bitene kadar bile emin olun verirsiniz

Bir komşumuz 3 ayda 20 kilo verdi diyetisyen yardımıyla. Sen de git bir diyetisyene. Klasik bir listeyle kilo verileceğini de görmüş oldum. Hep aynı listeler diye sanmıyordum hic. Kadin 55 yaslarinda, incecik olmus, ac kalmadan.

Sporu da Leslie sansone evde yürüyüş olarak yaparsin. 1 mil 15dk ile başlarsın. 2 mil 30dk, 3 mil 45 dk .. yavaştan artırirsin. İnternette Leslie ile zayıflayanlari görebilirsin. Ardinda 20-30 dk pilates yaparsin. Bunlar yeterli bence. Düzenli bir şekilde yaparsan hepsini tabi. Daha ne olsun.

bılırım o yılgınlığı,kılonu gördükçe başlamak yerıne dahada cok yemek ıstersın,diyete baslamam lazım dedikçe dahada büyür o porsiyonlar..
ama işte 130lardayken bile 140ları görmemek adına başlamalısın..yanı kendını telkın edebılmen ıcın söyluyorum geç kalınmış degil,ımkansız degıl,,140ları görmeden baslayayım deyip ayaga kalkarsan önce 120ler sonra 110lar,100 derken bir bakmışşsın 2li rakamlardasın:)
gençliğin için yap bunu,önünde harıka yılların var.
aşık olacaksın,harıka arkadaslıklar kuracaksın..kendını ıyı hıssetmek varken bırakma bedenini..

valla gerçekçi davranmak lazım obez gurubuna giriyorsun tıpkı benim gibi vermekte yetmiyoki trekrra alıyorum tüp mideyi düşünmeliisn bence facebookta bi sürü tüp mide gurubu var bu ameliyatı olupta boşuan geçmiş yıllarım diyende var ölenlerde olmuş geçmiş yıllarda dediğim gibi arştır ben uzun zamndır arştırıyorum 2 çocuğu yapıp ameliyat olacağım nasipse

Sakin vazgecme ve etrafa kulaklarini kapat. Daha cok gencsin metabolizman hizli bu avantaji kullan. Cok zor biliyorum ama bunu 152 kiloyu gormus biri soyluyor. 33 kilo verdim ve vermeye devam ediyorum. Sen de yapabilirsin. Kendine inanirsan olmayacak hicbir sey yok.

Ne demek kendimi kesmeye başladım! Bu dünyada senin için en değerli şey kendinsin, kendine zarar vermek çok ağır bişey. Bak buraya yazdıysan sende bunların kötü olduğunun farkındasın o yüzden kendini iyileştirmelisin. Mesela 170 boyundayım demişsin seni tanımıyorum ama şunu söyleyebilirim ki 170 bir kız için çok güzel bi boy. Kendinde sevdiğin bişeyler vardır muhakkak kaşın,gözün,yüzün mutlaka vardır. Bunları düsün ve aynada kendine acıyarak değil kendini güclü hissederek bak. Seni tanımıyorum ama kilolu her insanın yaşadığı bütün sıkıntıları bende yaşadım ve yaşiyorum her günüm zehir oluyor o yüzden tahmin edebiliyorum ne kadar ağır lafların altından kalktığını, ne kadar aşağilayıcı esprilerin konusu olduğunu ya da igneleyici dışlayıcı bakışlara katlandıgını bunlara katlanmak kolay birsey degil ve sen hala yaşıyorsun demek ki güçlüsün kendine acımayı bırak ve kendine gel. Nolmuş kiloluysan ? Benimde kocaman bi gobegim benden bagimsizligini ilan etmis kalcalarım var napalım yani ? Ölelim mi ? Bunlar düzeltilebilcek seyler Allah daha kötü şeylerden korusun bizi. Insallah bu yazdiklarimi okursun az once sana yazabilmek icin üye oldum.kendimi kesiyorum deyince aklım başımdan gitti . Nasıl iletisim kuruluyo bilmiyorum ama benimle iletisim kurarsan sevinirim. Lütfen kendini üzme.

X