Doğuma Hazırlık çok korkuyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
aman kızlar dusundugunuz seye bak ınsallah rabbım saglılcakla bebegınıze kavusmayı nasıp eder valla 40 haftalar dogumu saatler kala beklemek cok ısterdım ama rabbım bı turlu sonunu nasıp etmedı bebeısınıze kavusacagınız anı dusunun yetr bence acıları ve hayacanı unutmaya rabbım bıede nasıp etsın ınsalllah azıcıkta buyuk konusayımkı rabbım banada nasıp etsınnn dogum dedıgın nedırkı hıııı:)

Arkadaşlar hiç korkucak bişi yok..Kasmayın kendinizi rahat olun..Ben normal doğum yaptım..Ve gerçekten çok kolaydı..

Sancı sırasında burnunuzdan çooooook derin nefes alın ozaman herşey çok kolay oluyo..Ve işin zor olan yanı sancı..yani doğum sırasında ben fasla bişey hissetmedim..yani öyle filmlerdeki gibi doğum sırasında bağırma gibi bi durum olmuyor

aman kızlar dusundugunuz seye bak ınsallah rabbım saglılcakla bebegınıze kavusmayı nasıp eder valla 40 haftalar dogumu saatler kala beklemek cok ısterdım ama rabbım bı turlu sonunu nasıp etmedı bebeısınıze kavusacagınız anı dusunun yetr bence acıları ve hayacanı unutmaya rabbım bıede nasıp etsın ınsalllah azıcıkta buyuk konusayımkı rabbım banada nasıp etsınnn dogum dedıgın nedırkı hıııı:)

ayy cnm benım allah en kısa zamanda sanada nasıp eder inşallah bunu yürekten dılıyorum kalırsanda habrını vermeyı unutma hep bırlıkte sevıncını paylasalım

bende 25 gün sonra doğum yapacağım. inan ben kesiyi düşünmüyorum. zaten o kesiyi yaptıklarında rahatlıyormuşsun. bebek başı çıktığı için. asıl doğum sancılarını merak ediyorum. bir şekilde allah izin verirse atlatacağız.kesi atıldığında , dikiş yapıldığında hiçbirini hissetmiyormuşsun. Öyle diyorlar. Canım zor olan sancılarla başedebilmek. allah hepimize sağlıklı doğumlar nasip etsin.

canım ben yarın doğuma gidiyorum allah izin verirse bebeğim çok iriymiş kanala inememiş o nedenle sezeryan olacam ama hep normal olsun istemiştim kısmet diilmiş bende çok korkuyordum epizyotomi kesisinden ama bide şöyle bak bu olaya sezeryanda tam 8 katlık bi kesim işlemi yapılıyor yani üst deri alt deri kas dokusu rahim duvarı...falan filan ama normal doğumda gördüğün o kesinin olduğu yer yani perine bölgesi zaten ince ve esnek deriden oluşuyor ikisini karşılaştır bence korkma insanların eli kolu parmağı kesiliyor kopuyorda gene iyileşiyor cesaretli ol herşeyi oluruna bırak

canım ben yarın doğuma gidiyorum allah izin verirse bebeğim çok iriymiş kanala inememiş o nedenle sezeryan olacam ama hep normal olsun istemiştim kısmet diilmiş bende çok korkuyordum epizyotomi kesisinden ama bide şöyle bak bu olaya sezeryanda tam 8 katlık bi kesim işlemi yapılıyor yani üst deri alt deri kas dokusu rahim duvarı...falan filan ama normal doğumda gördüğün o kesinin olduğu yer yani perine bölgesi zaten ince ve esnek deriden oluşuyor ikisini karşılaştır bence korkma insanların eli kolu parmağı kesiliyor kopuyorda gene iyileşiyor cesaretli ol herşeyi oluruna bırak

cnm benımde bebeğim iri ve kafası büyük benımde sezaryan olabılır sana ne zaman sonra dedı sezaryan dıye suan normal benım

Benim de günüm doldu ama normal doğumu bekliyoruz benim bebeğimde henüz kanala inmedi.

valla ben de 17+0 hamiş olarak normal doğum istiyorum daha bir şey belli değil dr.la konuşmadık bile gerek görmedik ikimiz de sanırım ben hamile olmanın sevincini doya doya yaşıyorum bu aralar.
ama sizi anlıyorum ben kendi adım korkmadığımı söyleyebilirim tek korkum bebeğim sağlıklı mı doğar diye. kendim için korkmuyorum nedense.
her kadın hamileliği farklı yaşıyor o halde doğum da farklı olacak bana söylenen hiçbir eşy bugüne dek tutmadı doğum hikayelerinin de tutacağını sanmıyorum. evlendiğim gece için neler söylediler hiçbir acı yaşamadım, hamilelik zor geç,yor dediler şu ana dek bir zorluk çekmedim, inş doğumum da bana has bana özel olacak.
sancıları çekmek istiyorum çünkü sancı çekerken bebeğe giden oksijen kesiliyor ve bebek kendi ciğerleriyle nefes almaya çalıştığı için dış dünyaya biraz daha hazırlanıyormuş ayrıca epidural filan da düşünmüyorum çünkü epiduralle belden aşağını hissetmediğin için dr senden ıkınmanı istediğinde yeterince ıkınamıyormuşsun bu da doğumu uzatıyor veya güçleştiriyormuş ben hali muhlis annem gibi doğurmak istiyorum sözün özü. nasipse tabii...
korkma.. bol bol dua et. doğuma az kala bir hurma türü yeniyordu 1 hafta kala o hurma sancıları sıklaştırıyormuş ama hatırlamıyorum nasıl bir şey olduğunu ablam vermişti bana.
Allah hrkese hayırlı ve sağlılı doğum nasip etsin inş.

benimde 22 günüm kaldı.herşey normal gidiyor,ama ben birtürlü karar veremiyorum sezaryanmı yoksa normal doğummu.aslında normal dogumdan çok korkuyorum.dr bana bıraktı sizce bana yardımcı olurmusunuz?hangisi daha iyi?

canim bu kadar stres yapma olayi akisina birak hakkinda hayirlisi olsun insallah kolay bir dogum olur ..ben de dogumdan once senin gibi cok stresliydim ama bosuna yapmisim o kadar da buyutulecek ve korkulacak birsey degilmis.
Allah yardimcin olsun saglikla dogum yaparsin insallah.

Arkadaşlar hiç korkucak bişi yok..Kasmayın kendinizi rahat olun..Ben normal doğum yaptım..Ve gerçekten çok kolaydı..

Sancı sırasında burnunuzdan çooooook derin nefes alın ozaman herşey çok kolay oluyo..Ve işin zor olan yanı sancı..yani doğum sırasında ben fasla bişey hissetmedim..yani öyle filmlerdeki gibi doğum sırasında bağırma gibi bi durum olmuyor

ağzına kurban:eek:

ya kesilirken acı duyulmuyor deniliyor ya heralde doğum sancısı biryerin kesiliyor gibi makaslaki esas kesiyi duymuyoruz kızlar nedersiniz?kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

yok canım kesiyi hissetmiyosun bile arkadaşın dediği gibi doğum sırasında bağırma falan yok sadece ıkınmak geliyo zaten bende normal doğum yaptım ve bana görede kolay oldu ebeye dedim kestinizmi diye e tabi dedi 3800 doğan bi bebeği kesmeden çıkartamazdık herhalde dedi düşün yani hiç hissetmedim ve bebeğiminde kilosu yerindeydi yinede korkulucak bişey yok canım sadece kendini yapacağına çok inandır etkisini görüceksin

sayfaların tamamını okudum ama korkum geçmedi kararsızım ve inanılmaz korkuyorum ...hayatımda yaşadığım tüm korku ve heyecanlar yalan bu gerçekmiş nasıl bi duygudur ya inanılmaz korkuyorum ve inanılmaz kararsızım nasıl olucak blmyrm normal mi sezeryanmıııı
offf offff

ılle de normal doğum istiyorsanız epiduralli normal doğum yapın...
Belden aşağısını uyuşturuyorlar...
Ama doğum öncesinde ıkınma egzersizlerini çok yapmış olmanız gerekiyor...

sayfaların tamamını okudum ama korkum geçmedi kararsızım ve inanılmaz korkuyorum ...hayatımda yaşadığım tüm korku ve heyecanlar yalan bu gerçekmiş nasıl bi duygudur ya inanılmaz korkuyorum ve inanılmaz kararsızım nasıl olucak blmyrm normal mi sezeryanmıııı
offf offff

bende senin gibiyim canım..Allah yardımcımız olsun..ama normal istiyorum yinede..ÇÜnkü bir anda olacak ve bitecek diye düşün.sezeryan da wc bile gidemiyorsun tuvaletini torbaya yapıyorsun ve dikişler canını yakıyor..daha bir sürü şey.....Allah yardım edicek bize..:CüvCüv:

epiduralde riskler var...bel ağrıları felç v.s...ve açılma olması lazım epidural olması için yani..acı çekiyorsun yinede ..o kadarı çektikten sonra devam etmek daha mantıklı..

X