Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

Arkadaşlar sizler nasıl oldunuz çok kilo aldınızmı sıkıntımız sadece kilo olsa demi nasıl hamilelik geçiriyorsunuz ben daha 2 aylık hamileyim aranızda yeniyim yani... Konuşalım paylaşımlarınız varsa birbirimize söyliyelim...

Ben bugün kontrole gittim .. Çok şükür her şey olması gerektiği gibi .. Cmt günü beslenme uzmanına gidicem , bakalım neler önerecek ..

Kızlar anne adayları bende 7 haftalığım kasıklarımda bazen gaz sancısı gibi kasılmalar oluyor ben biraz kiloluyum acaba ondanmı normalmidir... Sizdede oluyormu canlar...

Ben bugün kontrole gittim .. Çok şükür her şey olması gerektiği gibi .. Cmt günü beslenme uzmanına gidicem , bakalım neler önerecek ..
Beslenme uzmanından sonra bizimlede paylaşırsan sevinirim bende diyetisyen eşliğinde sağlıklı besleniyorum işe yarıyor şimdilik bakalım ileride nasıl olacak ben sık sık azar azar tabi kaçamaklarımda olmadı değil ya :) hamile kalmadan önce kaldıktan sonra bu zamana kadar 9 kilo vermişim inşallah ilk zamanlar böyle kilo veririm sonra kilo aldığımda çok almamış olurum diyorum...

Harikasın , ben de keşke verebilsem biraz ...Tabiiki gidince önerilerini paylaşırım buradan da , sen de bizimle paylaşırsan örnek bi beslenmeni çok sevinirim aslında ..Bu arada kasık ağrıları çok normal, ben 8+5 olmama rağmen hala her gün ciddi sancılar çekiyorum regl sancısı gibi ama son derece normal , hiç endişelenme ... KIZANNE KIZANNE

Merhaba arkadaşlar,ben de sizlere katılmak için uğraşıyorum.Hamile kalırsam inşallah sık sık buraya yazmayı düşünüyorum.Ben de 176 boyunda 103 kiloyum.İnşallah Allah isteyen herkese evlat nasip etsin.

merhaba biraz karamsar gördüm herkesi bu nedenle paylaşmak istedim 1.61 boy 90.5 kilo ile hamile kaldım üstelik hiç mide bulantısı yaşamadım şükür iştahım biraz kesildi ama o da çok değil sonuç mu 7.aya girdim dün kızımla ve şu ana kadar sadece 1 kilo aldık bol hareket yürüyüş, bol su, dengeli beslenme ve neredeyse hiç abur cubur ile, bol meyve az karbonhidart üstelik su toplamıyoruz şişmedik yani, onun için denegeli beslenir öğün atlamaz ve ara öğünlerde meyve tüketirseniz sonuçta almazsınız hiç üzülmeyin

B brc06 Merhaba , gerçekten süpersin .. Maşallah demek istiyorum sana canı gönülden ... Dediklerin kulağıma küpe olacak.. Arada kaçamak yapıyorum ama kendimi düzene sokmaya çalışıyorum..Dilerim 6 ay sonra senin gibi yazabilirim ben de.. Kucak dolusu sevgiler...

:KK24:merhaba hanımlar bende 95 kilo ile hamile kaldım. henüz konuşmak için cok erken ama ben ve kızım 16. haftayı yasıyoruz. bulantı ve iştahsızlık olmamasına rağmen hiç kilo almadım ve 5 kilo verdim. dr a her gittiğimde tartıya her çıkışımda ödüm patlıyor. bende abur cubur hazır gıdalar hazır meyve suyu kola içmiyorum. arada maden suyu içiyorum,aralarda hurma yiyorum hem besleyici hemde kan sekerinı duzenlıyor ve çok açsam onu bastırıyor,bol su içiyorum ekmeği azalttım 1 evladım daha var çok şükür onun peşinde koşturmaca olunca almadım. umarım çok da almam çünkü sezaryen olduğum için iyleşmek çok uzun suruyor ve cok ağrili oluyor. RABBİM hepimizin evladını sağlıkla sıhhatle hayırlısıyla kucamıza almayı nasip etsin. AMİN :emir_bebek:

KIZANNE KIZANNE @cansuylmz esfiser esfiser Gnr84 Gnr84 B brc06
Selam arkadaşlar,
Doktorumun son regl tarihime göre yaptığı hesapla bugün doğuma 45 gün kaldı.
Daha önce de yazmıştım, 114 ile hamile kalmıştım, boyum 173. Bugün itibariyle 123 kiloyum.
Son aylarda 123'e sabitledim, çok şükür ne alıyorum ne veriyorum.
Gerçi versem çok daha iyi olabilirdi belki ama artık bunu sorun da etmiyorum.
Çok şükür bizim sıpa benim kilo alıp almamamdan zerre kadar etkilenmiyor. 2kg'yu geçti.
Beni de ilk etapta çok korkutmuşlardı, hatta son aylara geldiğinde çok ağırlaşacaksın, nefes bile alamazsın diyenler oluyordu. Yerimden dahi kalkamayacağımı sanıyordum, ama bunların hepsinin birer şehir efsanesi olduğunu yaşadıkça öğrendim.
Ne midem bulandı, ne de ağırlaştım. Arada sadece beni çok korkutan bir kanamam oldu, düşük tehlikesi atlattık ancak o da kilo ile alakalı değildi, tamamen yapmamam gereken ters bir hareketten kaynaklandı. Ama o da geçti çok şükür.
Her şey şimdilik yolunda görünüyor. İnşallah hepimiz için aynı şekilde olur. Kilolu olmamız çocuk sahibi olmamıza bir engel teşkil etmiyor bana kalırsa.
Şimdi tek sıkıntım doğum ile ilgili, kimi normal yap diyor kimi sezaryen. Ben her şeyi Rabbime bıraktım diyorum. O hayırlısı nasılsa bizleri onunla karşılaştırsın inşallah.
Hepinize hayırlı, rahat, sağlıklı ve huzurlu geçecek gebelikler ve doğumlar.

Sevgili P pnrbrsn , mesajına çok sevindim ...Hem senin durumun harika , hem bebeğin kilosu ( maşallah ) hem de kilo alış şeklin ve yaşadıkların umut verici .. Dilerim senin gibi güzel ve rahat bir hamilelik geçiririz bizler de ...Sen de yavrunu sağlıkla kucağına al inşallah .. Doğuma takılma , ne hayırlıysa o olsun.. Ha normal ha sezeryan ne fark ediyor bilmiyorum..Bence 2sinin de artıları ve eksileri var , kişiden kişiye de değişiyor .. Oyüzden bakalım ne kısmet olacak ... Güzel haberlerini , bu süreçteki tecrübelirini bizden esirgeme, sevgiler :KK37:

esfiser esfiser Canım sen de harika gidiyorsun , maşallah ..Çok özeniyorum sizlere , inşallah ben de almam kilo ..Hurma yiyeceğim ben de ara sıra artık .. Herşeye okeyim de canım çikolata çok istiyor ...Ona direnmekte güçlük çekiyorum ...

Bu sabah gözlerimi kıymalı yumurta diye açtım .. Canım çok istedi yaptım yedim ..Yoğun bi protein aldım en azından diye vicdanım rahat ..Yürüyüş yapıyor musunuz arkadaşlar , ben acaip miskinim ya :KK43: Normalde spor yapan yürüyüş seven bi insan olmama rağmen gebe kaldığımdan beri 2 kere yürüyüşe çıktım ... Yürüyorsanız ne sıklıkta ne uzunlukta yürüyorsunuz acaba ...

Merhabalar bende şimdiye kadar yalnızca 3 kilo aldım son 3 ayda ne olur bilemem ama doktor gayet iyi dedi ve ne istediysem yiyorum sadece normal miktarda yani öyle herşeyi tabakşarca yiyesim yok ama tatlı çok yedim hemde o_Oo_O

cambaz cambaz Canım tatlı yediysen ve böyle az kilo aldıysan maşallah şanslısın :) ya çok özeniyorum sizler gibi az almaya ...

Gnr84 Gnr84 P pnrbrsn cambaz cambaz @cansuylmz esfiser esfiser B brc06

Arkadaşlarım bugün şans eseri bir bakayım dedim foruma ve yazılarınızı gördüm... Her günde burda başka bir forum'dayım ama bildirimler hiç gelmedi inşallah benim paylaşımım size bildirim olarak gelir...

ilköncelikle P pnrbrsn canım 114 ile başlamış 123 kilo ile en sonda en fazla 2 kilo alsan 125 kilo olursun oda bebiş ve eşi ile 7 kilosunu senden alır diye düşünüyorum artık son zamanlar belki karnından dolayı zorluk cekersin ama oda yıllardan beri kilolu olduğumuz için alışkınız kilolu yaşamaya sağlıklı ve rahat bir şekilde iyi doğumlar diliyorum tatlım sana süpersin ve süper gidiyorsun bende yolun başında biri olarak 8+6 günlük hamileyim ve 1 kilo aldım ama sanırsam biraz ipin ucu kaçtı bende artık toparlamaya çalışıyorum...
Gnr84 Gnr84 canım benim ben hamile kalamadan önce bir diyetisyene gitmiştim ve bana liste vermişti ben ona devam ediyorum kadın doğum uzmanıma sordum eksitmen ve fazlalaştırmana gerek yok dediği için tekrar gitmedim bu şekilde devam dedi sadece canın çok çok tatlı ister o zaman at küçük bir parça dedi dr.
listem şu şekilde ;

Sabah kalkış 07/30 2 su bardağı su içiyorum.
  • 8,30 kahvaltı 2 kibrit büyüklüğünde peynir söğüş (donatez salatalık vs. ) 5-6 adet zeytin bir adet yumurta 2 dilin kara ekmek tambuğday ve bir bardak süt
  • 11,00 de ara öğun 1 bardak süt ve bir avuç ceviz badem salı leblebi
  • 14.00 de öğle yemeği 1 kepçe çorba 8 yemek kaşığı sulu yemek 2 köfte veya tavuk eti sınırsız salata 2 dilim ekmek
  • 16,30 ara öğün 1 meyve 1 porsiyon
  • 19,30 da akşam yemeği1 kepçe çorba 8 yemek kaşığı sulu yemek 2 köfte veya tavuk eti salata 2 dilim ekmek
  • 21,30 ara öğün 1 meyve ve bir yemek kaşığı keton tohumu verdi.
Kuru baklagiller sebze her şey serbest dedi ama ölçülü ve yağsız olacak dedi... ve 3 beyazdan uzak durulacak dedi.... sınırsız salatada (maydonoz ve dereotunu yemiyorum artık )
Listem böyle ama ben bazen dediğim gibi ipin ucu kaçıyor ama sabah kahvaltıma dikkat ediyorum ve yiyorum onu kesinlikle pas geçmiyorum öğlen bazen çorba bazende yemek yiyorum hepsini yapamıyorum çok geliyor akşam çorba ve kıymalı veya etli yemek yapıyorum onu yiyorum... Çorbam yoksa akşamları cacık yapıyorum yemeğimin yanına... ekmekleri fazla tüketmiyorum artık 1 dilim yetiyor sabah ve akşam... Öğlen yiyemiyorum...birde şimdi hamile kaldığımdan beri en az 2 litre su içiyorum.

Kızlar hurma demişsiniz ne işe yarıyor tatlı ihtiyacı içinmi yoksa başak bir nedenmi ?

hepinizi öpüyorum güzel güzel hamilelikler geçirmeniz ve fazla kilo almamız dileği ile tatlışlarım güzel anne adaylarım öptüm...

Merhaba Hanımlar;

Ben 8 aylık evliyim. Yavaş yavaş bebek istiyoruz ama ben de düğünden beri 10 kg aldım. Şu an 100ü geçtim.Boyum 178. Her şeyi denedim kilo vermek için bir türlü gitmiyor. Bu kiloyla hamile kalmaktan korkuyordum. Yazılanları okuyunca iyice korktum. Bebek için tehlikesi olacağından ve çok daha fazla kilo alıp öyle kalmaktan korkuyorum. Büyük bir bunalım olur benim için.

Bazıları da kiloluların gebelikte daha az kilo alduğını söylüyor.
Bana bu süreçte önerebileceğiniz ne varsa bekliyorum.
Sevgiler....

Merhaba Hanımlar;

Ben 8 aylık evliyim. Yavaş yavaş bebek istiyoruz ama ben de düğünden beri 10 kg aldım. Şu an 100ü geçtim.Boyum 178. Her şeyi denedim kilo vermek için bir türlü gitmiyor. Bu kiloyla hamile kalmaktan korkuyordum. Yazılanları okuyunca iyice korktum. Bebek için tehlikesi olacağından ve çok daha fazla kilo alıp öyle kalmaktan korkuyorum. Büyük bir bunalım olur benim için.

Bazıları da kiloluların gebelikte daha az kilo alduğını söylüyor.
Bana bu süreçte önerebileceğiniz ne varsa bekliyorum.
Sevgiler....
Canım benim bende 114 kiloyum tatlım ve hamile kaldım 2 aylık hamileyim ama 6 yıllık evliyim aslında niyetim kilo verip çocuk sahibi olmaktı ama tabi kısmet bugüneymiş böylesi kısmetmiş böyle oldu tatlım hiç kasma ve korkma tatlım konuşmalarımız korkulacak gibi bir durum yok aslında kısmet herşey ...

Canım benim bende 114 kiloyum tatlım ve hamile kaldım 2 aylık hamileyim ama 6 yıllık evliyim aslında niyetim kilo verip çocuk sahibi olmaktı ama tabi kısmet bugüneymiş böylesi kısmetmiş böyle oldu tatlım hiç kasma ve korkma tatlım konuşmalarımız korkulacak gibi bir durum yok aslında kısmet herşey ...

Ay çok teşekkür ederim:) biraz da olsa rahatladım canım. Allah büyük elbet bir çıkar yolu vardır.

X