Çok kilolu hamile kalan Ocak ve Şubat 2013 anneleri

80 ile hamile kaldım, şuan 4 aylık hamileyim, bu aya kadr kilo almamıştım, ama son 2 haftada 2 kg aldım, karnım da büyümeye başladı :)

ohh ne güzel sağlıkla kucağına al inşallah.

çok mu yemeye başladın birden iştahın mı açıldı?

Bir de karar verdikten ne kadar süre sonra hamile kaldın

ohh ne güzel sağlıkla kucağına al inşallah.

çok mu yemeye başladın birden iştahın mı açıldı?

Bir de karar verdikten ne kadar süre sonra hamile kaldın
Amin.Allah razı olsun...
Aslında yememde değişklik yok, ama bu aydan sonra zaten büyüme daha hızlı oluyormuş, sanırım ona bağlı olarak kilo almaya başladım.
Aslında planlı bi gebelik değildi, nasip oldu :)

Son düzenleme:
Bende daha hamilelik yok.Bu ay geçti artık gelecek aya inşallahhh

Ben de bugun doktor kontrolüne gittim. Arkadaşlarım çok methetmişti Müge Aksoy'a (Ankara) gittim. çok sıcak kanlı ilgili bir doktor. Hiçbir problemimin görünmediğini söyledi ve gebelik öncesi istenen bil milyon tane rutin test istedi.

Onun dışında kilo durumumdan tereddütlerim oldugunu belirttim. Kilomu söyledim inanmadı hiç göstermiyorsun dedi. Ancak hiç önemli değil bana kalırsa hemen başla dedi, zaten kontrolde tam yumurtlama zamanım oldugu ortaya çıktı bence bu akşam başla dedi :)

Bu arada randevuma bir 15 dakika geç girebildim çünkü dogumdan gelmişti, doğum yaptırdığı bayanın 120 kg oldugunu söyledi. İdeal olarak hamile kalırsam 5-7 kilo arasında almamı istediğini ama 10 kg'ya kadar yolu oldugunu söyledi. Beni çok rahatlattı.

Bakalım yarın testleri yaptırıcam genel durumum nasılmış bir de o zaman görelim :)

Ne güzel bak işte.Bencede başla çalışmalara bende doktor değiştiricem diyordumya yarın için ondan randevu aldım.Okul başlamadan testlerimi yaptırayım belki vajinal ultrasonla bakamaz regl olmadım daha yarınm sabaha olursam bakamaz ama en azından tahlillerimiş veririm.Çalışınca aç karnına kan vermek zor oluyor başka zamanlarda

doğru soyluyorsun. Allahtan benim işyerimden 150 m. ötede muayenehanesi, o nednele sıkıntı yok. Hatta kan örneğimi de yarın doktorumun yanındaki hemşire alıp ilgili yerlere o göndericek. ben de hastanelerde oyalanmaktan kurtulucam.
Bu arada folik asit takviyesi verdi, yarın alıp ona da başlıcam. Folbiol verdi günde 1 defa kullanıcam. Forumlardan okuduğu şişlik ve gaz yapıyormus ama napalım katlanıcaz.

Bende kullanmaua başladım.Dil altı bişey ben aç karnına dilimin altına yerleştirip emiyorum

ama eminmisin ben internetten prospektüse baktım da bol su ile tüketin yazıyor, dil altı oldugundan emin olamadım. Seninki de mi Folbiol?

merhabalar fikrinize ihtiyacım var. yeni hamileyim ve kiloluyum. adetlerim düzensiz olduğu için kaç haftalık olduğunu tam bilemiyorum. çarşamba günü yani 6 şubatta son kez kan tahlili yaptırmıştım b hcg 1700 dü. tahminen 6. hatanın içindeyim. bu cumaya doktor randevusu aldım ama çok korkuyorum kilodan dolayı görünmezse diye. geçen mayısta düşük yapmıştım o yüzden vajinal ultrason istemiyorum. doktora gittiğimde tahminen 7. haftanın içinde olacağım karından gözükür mü sizce? yoksa 1 hafta daha beklesem mi? çok gecikmek de istemiyorum kafam çok karışık...

Canım adet başlangıcından itibaren kaçıncı gün gittin sen.Yumurtayı görmüşya ondan sordum

Canım ben doktora reglimin 16. günü gitmiştim. Günlerden çarşamba yada perşembe idi tam hatırlamıyorum. Ama doktor randevusundan önceki pazar günü feci kasık agrılarım vardı hatta cok korkmustum neden diye sonrasında da kaygan bir akıntı olmustu. BUnlar zaten yumurtlama olacağının işaretleriymiş. Demekki ondan sonraki 36 saat içinde de yumurtlama olduysa doktora gittiğimde de artık son dakikaları falandır bence.

merhba ben sıteye uyeydım ama uzun zamandır gırmıyordum bır suredır yakından takıp edıyorum yıne.. Bende kılolu hamılelık gecırenlerdendendım bebegımı kaybetmeden once dusukle sonuclandı. 2.5 sene once 65 kıloyla evlendım suan 99 faln oldm. 3 ay once dusuk(bence tecrubesızlık ve kendı hatalrımdan kaybettım bebegımı ama ) yaptım smdıı yenıden bebek sahıbı olmak ıstıyorum :) hatta dun hasta olmam gerekıyodu olmadım.. hamılemıyım suna cok merak edıyorum yardımcı olursanız sevınırım.. gogus uclarım cok acıyor sıs ve damarlarm patlıycak gbı belırgın kasıklarımda karnımda cok agrım var ve atesım cok cıkıyor (ılkınde en onemlı yasadıgm belırtıydı ) lutfen yardımm...

Son düzenleme:

Canim merhaba oncelukle hosgeldin kilo konusunda benzeriz ben de 62 kilo ile evlenip 4 senenin sonunda 112 kiloyu gordum ama simdi 1 yildir diyetteyim ve 84-85 araligibdayim.

Ilk gebeligin tatsiz sonuclanmis ama umarim su an hamilesindir neden bir test yapmiyosun bence hamilelik olasiligin fazla:) sonuc neyse simdiden hayirli olsun:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…