çok karışığım yardımlarınıza fikirlerinize ihtiyacım var :(

Aslına şunu da söyleyeyim bugün eşim üniversite mezunu olmuş olsayda bir dakika bile düşünmezdik o da ben de...
Tamam işe girer gider gitmez de yarın bir gün belediye işi sonuçta bu işten çıkmamız gerekse ben her şekilde bulurum diye düşünüyorum da eşim ne yapar. Onun garantisi hiç yokmuş gibi geliyor bana ve bu beni düşündürüyor..

Olmadı kendi işiyle ilgili bir dükkan açıp oturabilir onunda işleyip işlemeyeceği meçhul tabi risk almadan görünmez ama elinde bir zanaatı var sonuçta böyle bir imkanı da olur.. bilmiyorum kafam çok karışık diyorum ya bir yandan da diyorum ki İstanbulda kimin işi garanti ki herkes ekmek yiyor öyle ya da böyle...

şuan burada ki tek ama tek avantaj işyerlerinin kendilerinin olması... sırf bunun için burada kalmaya değer mi işte asıl sorum bu????

Bence değmez çünkü kendinizi yıpratıyorsunuz ama ikinizde el ele verip bi gayretle çalışırsanız bence huzurunuz olur

aile işleri pek iyi olmuyor.dediğin gibi tam kazanılan ortaklaşa bölünse o zaman iyi ama biri çok harcıyor biri az.biri lüks yaşıyor biri vasat halbuki hani aile işiydi.abimlerin de kereste fabrikaları var aman herkes bir yerinden asılıyor.herkesin aldığı diğerinin gözüne batıyor.ama istanbul da nasıl olursunuz bilemem Allahım hakkınızda hayırlısını versin.

aslında kendi sorduğun soruların cevaplarınıda hep kendin vermişsin bence al eline bi kalem bi kağıt istandulda yaşamanın artısını ve eksisini yaz birde yaşadığın yerde kalmanın artısını eksisini yaz ozaman sonuç çıkar zaten sadece kendinize ve eşinize güvenin yeter.

iş konusuda gelince kimsenin işi garanti degilki hepimiz yarın ne olucaz belli degil bu kendi işinde olsa böyle başka yerde çalışsanda böyle.bence sadece mutlu olmaya bakmak lazım sizde nerde mutlu olucagınızı düşünüyorsanız onu seçin ve onu yaşasın zorluğuyla yada rahatlığıyla...hakkınızda hayırlısı

canım ben sana çok güzel bir örnek vereyim şimdi :) tam da kendimden.bende senin gibi evlenip istanbuldan karadenizin küçük bir ilçesine geldim.yapayalnız.üstelik benim eşim devlet memuru yani garantide bir işi var.ama olmuyor geçinemiyoruz.üstüne birde çocuğum oldu benim senden burda farklılaşıyoruz işte.masraflar arttıkça artıyor.Ünv. mezunuyum ama heyhatt iş nerde ev kalakaldım öyle daha ayın 16 sında elde avuçta kalmıyor düğün borçları bebeğin masrafları kira derken bi bakmışsın bitmiş maaş.2007 den 2009 a kadar anca dayandık.Sonra ani bir kararla tayin istedi eşim.Geldik istanbula.zaten çok iyi bir firmada çalışıyodum daha önce referansın iyiydi.3 aya kalmadı iş buldum.halada çalışıyorum aynı yerde.4 sene olmuş...bakıyorum katettiğimiz yola bir evimiz bir arabamız var şimdi.Allaha şükür.Demem o ki;bekleyerek olmuyor hiç birşey.Allah yar ve yardımcın olsun.

cnm kendimi örnek wereyim sana bizde zonguldklıyız ama kocaelide oturuyoruz eşimin işi dolayısıyla.eşim 2000 mesailerle 2500 fln maaş alıyor 400 kiira kışları doğalgaz sebebiyle faturalar yüksek olabiliyor yazlar rahat bide küçük mama yiyen oğlumuz war 200de onun masrafı geri kalan fazlasıyla yetiyor herkesten uzk çokta mutluyuz walla:)eğer borcunuz fln yoksa geç,m sıkıntısı olmaz biz bir senede 10bin düğün borcu ödedik sıkıntı çok çektik ama hepsi bitti o zmn eşim bu kadr maaş bile almıyordu

Son düzenleme:
X