Çok kafaya takıyorum ama aşamıyorum

itsmeduygu

Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
338
75
Merhabalar. Ben doğudaki küçük bir şehirde diş hekimliği okuyan bir öğrenciyim. Devlet üniversitesinde okuyorum ve ilk senemde kazanmıştım. Ama bazı insanlara ne zaman diş hekimliği okuduğumu söylesem, bana üç senedir neredeyse yapıyorlar, yerini sorduklarında bir küçümseme bir aşağılama başlıyor. Orada napıyorsun, yaşayabiliyor musun tarzında saçma sapan sorular yöneltiyorlar. Hayat olmadığını, kafe, canlı müzik, spor salonu, avm vs. Olmadığını düşünüyorlar. Evet çok küçük bir şehir ama bu kadar da değil. İnsanların düşüncesini çok takıyorum. Kendimi başarısız ve yetersiz hissediyorum. Bana bu tepkiyi verenler de hiçbir şekilde üniversite bile kazanamamış kişiler. İnsanlar bilmeden karşındakini kırmadan konuşuyor. Üniversite sınavında %1’lik dilime girip yerleştim oraya ben neticede. Mutluyum ama insanların düşüncesi yüzünden mutlu olmamalıymışım gibi geliyor. Bu düşünceleri nasıl yeneceğimi de bilmiyorum.

Okul bir şekilde bitecek ve mesleğinizi elinize alacaksınız. Çok prestijli bir mesleğiniz var. Vizyonsuz insanların sizi düşürmesine izin vermeyin. Kimseye küçük şehirde mutlu olduğunuzu kanıtlamak zorunda değilsiniz. Hem sanki onlar büyük şehirde her sabah spora gidip müze müze geziyorlar mı?

Ben zaten İstanbul’da yaşıyorum, bu dedikleri tüm aktiviteleri kendi şehrimde istediğim zaman yapıyorum okul okuduğum şehirde de bir kafede oturmak arkadaşlarla parkta takılmak kütüphaneye gitmek vs. yaptığım etkinlikler bana yetiyor da artıyor. Tiyatro sinema her şey var biz gitmiyoruz sadece. İnsanlar öyle şeyler söylüyor ki sanki 1 milyon sıralamayla girmişim gibi.

Amannn gülüp geçin kafanıza taktığınız şeye bak. Onlar uzanamadıkları ciğere mındar diyenlerdir
Üniversite tercihleri başladı ya diş hekimliği isteyip de benim yerimi yazanlara bile orada okunur mu falan yazmışlar böyle şefleri görünce çok kafaya takıyorum. ben orayı sevmeme ve çok alışmama rağmen insanların düşüncesi yüzünden şehir değiştirmek istiyorum

Siz küçük bir şehirde işletme okumuyorsunuz. Diş hekimliği okuyorsunuz. Biraz kendi başarınızın farkında olun. Bunu içselleştirin ki kimse moralinizi bozamasın.

Eğer çok güzel bir kampüste her şey elimin altında değilse İstanbul'da okumak istemezdim. Yolu ayrı dert, bir yemeğe ödenen para ayrı dert, kirayı falan hiç saymıyorum bile. Siz ne güzel huzurlu öğrencilik geçiriyorsunuz işte. Boşverin, okulunuzu bitirip kendi ayaklarınızın üstünde en güzel hayatı yaşarsınız.

aynı fikirdeyim, ama insanlar bunun olamayacağını düşünüyor işte. öyle yerlerde de üniversite okunmazmış. ben de hassas biri olduğum için hemen kırılıyorum esasında. teşekkür ederim güzel sözleriniz için, huzur verdiniz

Kafaya takarak asamazsin, duymayacak, umarsamayacaksin. Okudugun bolum cok guzel kimseyi sallama. Hayatin her alaninda herkes her seyi dusunecek ve soyleyecek. Insanlar icin mi yasiyorsun? Yoksa kendin icin mi? Sen okulunu bitirmeye odaklan sadece.

Bu insanlar ilk 100'e girip koç'ta burslu okuyorsa egolarından dolayı beni zorbalıyor derim, arkadaş olmam.

Yok eğer bu insanlar benim sıralamamı tutturamayıp benim modumu aşağı çekmeye çalışıyorsa hasetten derim, yine arkadaş olmam.

Kurduğunuz huzurlu dünyanın tadını çıkarın. Siz mezun olunca görürüm ben onları.

Allah başka dert vermesin ne diyim

Bu insanlardan biri benim en yakın arkadaşım olarak gördüğüm kişilerden biriydi. İlk sene 16k yaptı mezuna kaldı Cerrahpaşa tıp istediği için. Sürekli de ben okula giderken “kaliteli bir yerde eğitim alacağım ben” diyip duruyordu. Tabi bozuluyordum ama susuyordum hep. Sonraki sene 35 bin yaptı, doğuda diş geliyor yine. Bana sürekli doğuda Kürtlerle okuyorsun teröristlerle falan diyordu

Kafaya takarak asamazsin, duymayacak, umarsamayacaksin. Okudugun bolum cok guzel kimseyi sallama. Hayatin her alaninda herkes her seyi dusunecek ve soyleyecek. Insanlar icin mi yasiyorsun? Yoksa kendin icin mi? Sen okulunu bitirmeye odaklan sadece.
Evet. Ama bazen Twitter’da da görüyorum bu üniversitelerde okuyanlar da diş okuyorum zannetmesin falan diye. İnsan takıyor ne bileyim. Teşekkür ederim çok

Bir yerlerini y*rtsa da yerinde olamayacak başarı seviyesindeki insanların seni etkilemesine izin verme bence hayat bazen egoist olmayı gerektiriyor. Bulunduğun her anın keyfini çıkarmak lazım üniversite yıllarının çenesiz dedikoducular yüzünden kötü hatırlama lütfen kendine güzel anılar bırak

Ayhhhhhh onlara ne? Türkiye Cumhuriyeti'nin 81 ili var. Devlet üniversitesinde fıstık gibi bölüm okuyorsunuz. Pratik derslerinize iyi odaklanın, stajı da güzel bir yerde yapınca, tamamdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…