Çok Düşük Karb Menüler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cidden bi düşündüm yapar mıyım diye ama direkt kendi menünü verince yok dedim 😆
Menü bana ait değil. Bir çok doktorun önerdiği bir beslenme modeli. Ben de uymaya çalışıyorum, hem şekerden vazgeçme hem de genel sağlık açısından çok faydasını gordum.Tavsiye istediğin için söyledim. Sen bilirsin...🤷

Menü bana ait değil. Bir çok doktorun önerdiği bir beslenme modeli. Ben de uymaya çalışıyorum, hem şekerden vazgeçme hem de genel sağlık açısından çok faydasını gordum.Tavsiye istediğin için söyledim. Sen bilirsin...🤷
Menü istemedim ki 🙂 canım çok tatlı isteyince ne önerirsin demiştim ona cevabın ara öğün yapma oldu 🙂
Yolculukta zorlanıyorum dedim yine cevap olarak ara öğün yapma cevabını almış oldum...
Beslenme eğitimi almış bir doktor dengeli beslenmeyi önerir ve menüyü diyetisyen hazırlar aslında.
Senin yaptığına fad diet deniyor ve kısa süreli, bilinçli yapılması gereken bir diyet.
Sürdürülebilir değil ve kaçamak yapmadığına inanmam 🙂
En güzeli ân a, bulunduğun yere göre orta kararı yapmaya çalışmak .

Kimsenin kimseye ekmeği şekeri tamamen kes deme yetkisi de yok canım,

Seninki çok bilinçli yapılması gereken bir diyet ve doymuş yağı çok, mikro besinleri az alıyorsun mesela, dikkat et derim

Menü istemedim ki 🙂 canım çok tatlı isteyince ne önerirsin demiştim ona cevabın ara öğün yapma oldu 🙂
Yolculukta zorlanıyorum dedim yine cevap olarak ara öğün yapma cevabını almış oldum...
Beslenme eğitimi almış bir doktor dengeli beslenmeyi önerir ve menüyü diyetisyen hazırlar aslında.
Senin yaptığına fad diet deniyor ve kısa süreli, bilinçli yapılması gereken bir diyet.
Sürdürülebilir değil ve kaçamak yapmadığına inanmam 🙂
En güzeli ân a, bulunduğun yere göre orta kararı yapmaya çalışmak .

Kimsenin kimseye ekmeği şekeri tamamen kes deme yetkisi de yok canım,

Seninki çok bilinçli yapılması gereken bir diyet ve doymuş yağı çok, mikro besinleri az alıyorsun mesela, dikkat et derim
Dr. Rengin Borekci'yi takip ediyorum. Uzun zamandır her postunu yorumlarla birlikte okuyorum. Oğrenmeye ve hayatımda uygulamaya çalışıyorum. Faydasını da gördüm...Şeker bağımlılığından kurtuldum. Bunun yanında metabolik ve nörolojik bazı hastalıklarımdan kurtuldum. Çok şükür. Dilerim herkes kurtulur. Neyse, uzatmaya gerek yok. Allah rahatlık versin, iyi geceler. 🙋

Dr. Rengin Borekci'yi takip ediyorum. Uzun zamandır her postunu yorumlarla birlikte okuyorum. Oğrenmeye ve hayatımda uygulamaya çalışıyorum. Faydasını da gördüm...Şeker bağımlılığından kurtuldum. Bunun yanında metabolik ve nörolojik bazı hastalıklarımdan kurtuldum. Çok şükür. Dilerim herkes kurtulur. Neyse, uzatmaya gerek yok. Allah rahatlık versin, iyi geceler. 🙋
Daha ayrıntılı da konuşuruz kuzucum 😘 sana da Allah rahatlık versin 💖daha da şifa bul inşallah

Bu arada pratisyen hekimim ve beslenme koçluğu kursundayım uzman diyetisyenimizin eğitimini alıyorum 🙂
Bir hedefim de buradan hanımlara yardım edebilmek aslında :KK66:

Tabi ki ketojenik beslenme de bir yoldur , o kadar çok beslenme çeşidi ve tavsiye var ki 🙂 her birinin en iyi olduğunu savunan onlarca uzman bulabilirsin
Önemli olan hangisi benim hayatıma, vücuduma en uygunu? Artı ve eksi yönleri neler? vs

Son düzenleme:
Kalori yüzdesi olarak iyi bir gündü :KK66: %40 karbonhidrat
%20 protein %40 yağ
3 mil leslie ve 15 dk bölgesel egzersiz yapıldı, ~300 kalorilik de yürüyüş

Screenshot_2022-08-03-00-48-48.png

benim zayıflamak ve sağlıklı beslenmekteki bir diğer amacım tüp bebek sürecime hazırlık kızlar o yüzden belli kalıplara girmek yerine bana iyi gelicek besinleri daha fazla tüketmeye gayret gösteriyorum bu yüzden en başta paketlenmiş ve hazır her şeyi hayatımdan çıkararak başladım bunun yanında IF yapıyorum daha ne olsun :) öğle yemeklerini ofiste yiyorum her gün kendi hazırladığım salatamı yanımda getiriyorum yemekler susuz alıyorum pirinç ve patates tüketmiyorum akşamları hafifcik bir menüyle günü kapatıyorum meyveleride yemeklerin yanında yiyorum akşam saat 16.30-17.00 gibi çok acıkıyorum orda hemen bi yeşil çay ve incir beni kurtarıyor kuru meyve tercihimide malum sebepten incirden yana kullanıyorum yeme işlerini de maksimum 19.30 da sonlandırıyorum mesaim 18.00 de bitiyor çünkü.
Ben çok diyet kalıplarına girdim başarısız her denememde kendimi ve bedenimi tanıdım şimdi ona iyi gelicek bi çok şeyi biliyorum önemli olan kendimizi tanıyıp bize iyi gelicek şeyleri yapabilmek vücudumuz ve zihnimiz zaten bize fazlasıyla mesaj gönderiyor :)

gunaydin kizceler nasilsini? keyifler nasil? kahve icildi simdi kahvalti yapiyorum. ananas yogurt ve yulaf. Gozum eskisi gibi donmuyor artik, alisiyorum gibi gece yememeye :) ama evdeki masallah yiyip kilo almadigi icin bi lokma bi lokmadan birsey olmaz diye diye beni cildiricak bicakliycam sonunda adami, tamam olmazda istemiyorum sal beni bozdurtma :KK70:

gunaydin kizceler nasilsini? keyifler nasil? kahve icildi simdi kahvalti yapiyorum. ananas yogurt ve yulaf. Gozum eskisi gibi donmuyor artik, alisiyorum gibi gece yememeye :) ama evdeki masallah yiyip kilo almadigi icin bi lokma bi lokmadan birsey olmaz diye diye beni cildiricak bicakliycam sonunda adami, tamam olmazda istemiyorum sal beni bozdurtma :KK70:
Biz senin yanındayız dirayetli olalım ağustos ayında şeytanın bacağını kıralım hep birlikte benim ilk gün hiç kaçamağım yok :)

Dün yediklerimi hiç yazmadım çünkü biraz abarttım, 1 saat yurudum tek tesellim o. Bugün dikkat edeceğim diyorum lakin sabah ev yapımı pizza yedim. Ama ekmeğini annem evde yapmıştı malzemelerini de biz koyduk herhangi bir katkı maddesi yoktu. Karnım da baya iyi doydu. Bugün de tek öğün yerim muhtemelen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X