Çok bunalıyorum :(

Hayır üniversite öğrencilerini mağazada çalıştırıyorlar, ürün tanıtımı ve satış için. Yani satış danışmanı olarak çalıştırıyorlar. Ama full time, part time bu ikisine ek iki günlük çalıştırmaları var öğrenciler için.
Öyle ise gerçekten çok güzelmiş bakacağım mutlaka

ben Ankara'da okudum. ilk yıl arkadaşım yoktu sonrasında da param yoktu ama ankara tek başına ve az maliyetle güzel vakit geçirilecek bir şehirdir. müzeleri ve sanat galerilerini gezebilirsiniz. büyük parklara ve göle piknik yapmaya gidebilirsiniz. uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. tabii ki çantanızda her daim kitabınız olmalı. tek başınayken zaman geçirip eğlenmeyi şimdiden öğrenin yoksa ileriki yaşlarda sürekli yalnızlık korkusundan ve arkadaşsızken sıkılmaktan muzdarip olursunuz. kendinize bir genel kültür alanı belirleyin; bir roman türü ya da siyaset ya da bir sanat alanı. onunla ilgili okuyun yaz boyunca. kendinize sosyal anlamda bir yıldız eklemiş olursunuz
Ben de ankarada okuyorum ama zaten üniversite için gelmediğim başından beri burda olduğum için gezip/tozma anlamında cazip gelmiyor sanırım :// onun dışında dediğiniz her şeyi yalnız yapmakla ilgili noktaya parmak basacaktım sizde demişsiniz. Evet bu sorun var bende bilmiyorum nasıl çözeceğim arkadaşlarım varken buluşunca/konuşunca iyi hissediyorum sıkıntım bir nebze gidiyor ama olmadığı an tekken yapacak bir şey bulamama döngüsüne çok giriyorum. Bunun bende farkındayım ama kendiyle vakit geçiren insanlara çok özeniyorum zaten bunu da öğrenmek gerek belki ama nasıl bilmiyorum her aktivite her şey kalabalıkken güzel oluyor gibi :/

Ya işlerin hepsi part diyor hiçbiri olmuyor maalesef.. spor aslında mantıklı ama aşırı sıcaklarda gitmek nasıl olur sadece bilemedim. Sanat vb kurslarından kastın seramik tarzı mı
Evet part sistemini az çok biliyorum ama avmlerde mağazalarda part yarım gün şekilde değil de haftanın yarısı gün kadar çalışıyosun yani 4 gün çalışıyorsan 3gün tatil gibi. Kafelere girebilirsin vs buralarda çünkü sürekli eleman ihtiyacı oluyor diye söylüyorum. Kurs deyince de artık seramik olur resim olur bir müzik enstrümanı olur neye yeteneğin varsa. Spora gitmek de mantıklı geldiyse sıcak vs bahane etmeye de gerek yok bence zaten spor salonlarının hepsi klimalı

Evet part sistemini az çok biliyorum ama avmlerde mağazalarda part yarım gün şekilde değil de haftanın yarısı gün kadar çalışıyosun yani 4 gün çalışıyorsan 3gün tatil gibi. Kafelere girebilirsin vs buralarda çünkü sürekli eleman ihtiyacı oluyor diye söylüyorum. Kurs deyince de artık seramik olur resim olur bir müzik enstrümanı olur neye yeteneğin varsa. Spora gitmek de mantıklı geldiyse sıcak vs bahane etmeye de gerek yok bence zaten spor salonlarının hepsi klimalı
3 öneriniz de mantıklı. Doğru bahane etmemem gerek zaten evde kalmak her türlü beni daha kötü yapıyor. Araştıracağım umarım bana hitap eden bir kurs da bulabilirim ruhuma iyi gelir belki

3 öneriniz de mantıklı. Doğru bahane etmemem gerek zaten evde kalmak her türlü beni daha kötü yapıyor. Araştıracağım umarım bana hitap eden bir kurs da bulabilirim ruhuma iyi gelir belki
+ yüzmeye vs de gidebilirsiniz kurs olarak ya da spor hobi gibi. Bulunduğunuz yerde deniz yoksa kapalı havuzda aklıma bunlar geldi

Merhaba. Yaz aylarına girmiş bulunmaktayız. Aslında iple çekiyordum az da olsa ama gerçekten bunalıyorum. Üniversite öğrencisiyim bu arada 21 yaşındayım. Yaz aylarını nasıl geçirir insanlar ya da neler yapıyorsunuz? Stajım var bir taaa ağustos sonu onun dışında ne yapsam bilmiyorum. Ailecek tatil planımız yok gibi arkadaşlarımla yapmaya çalışıyoruz ileriki aylara ama o da 3-5 gün öğrenciyiz zaten. Onun dışında geçen yazlar da evde olduğum oluyordu ama artık geç yat geç kalk telefon bilgisayar dizi BIKTIM başım ağrıyor zaten. Evde olmak bunaltıyor belki de bilmiyorum ama benim yaş grubum varsa özellikle nerelerde nasıl takılıyorsunuz günleriniz nasıl geçiyor. Bilmiyorum ne yapılır genel olarak yaz dolu/verimli nasıl geçirilir ? Arkadaşlarımla da buluşuyoruz ama çok sık değil tüm arkadaşlarım burda da değil arkadaş sayım da az kısaca nolur tavsiye verin geçen yazım bomboş geçmişti bir yazım daha bomboş geçsin istemiyorum en boş zamanlarım bunlar bir daha olmayacak. 2-3 yıl covid etkisiyle de boş evde günler geçirince ben gerçekten unuttum insanlar ne yapar nelerle uğraşır sosyal aktif biri nasıl olunur ? Şimdiden teşekkürler
Part time is bul. Kendi alanında gerekirse üstüne para vererek bir yerlere gir iş öğren. İlerde cv için güzel olur.

+ yüzmeye vs de gidebilirsiniz kurs olarak ya da spor hobi gibi. Bulunduğunuz yerde deniz yoksa kapalı havuzda aklıma bunlar geldi
Yok maalesef ankaradayım zaten sehirin kendisi biraz sıkıyor ne sahil ne bir sey. Kapalı havuz maalesef yakınlarımda var mı emin değilim hani gitmesi gelmesi zor olunca insan devamlılık yapamıyor.ama önerileriniz çok kıymetli saolun

Part time is bul. Kendi alanında gerekirse üstüne para vererek bir yerlere gir iş öğren. İlerde cv için güzel olur.
Kendi alanımda staj yapacağım ama ta ağustos sonu. O zamana kadar bosluktayım zaten. Ama herkes is diyor sanırım en mantıklısı artık bu

Anladım ama stajı bile zor buldum inanın öyle kolay değil kaç şirkete başvuruyorsunuz dönmüyorlar kimse stajyer istemiyor
Kardeşim çoğu yerde ücretsiz çalıştı. Gönüllü olarak. İlerde onların ekmegini yedi çünkü aynı dönem mezunlerin cv ler boşken kardeşimin cv ve referansları dolu doluydu o yüzden seçilen değil seçen oldu.

Kardeşim çoğu yerde ücretsiz çalıştı. Gönüllü olarak. İlerde onların ekmegini yedi çünkü aynı dönem mezunlerin cv ler boşken kardeşimin cv ve referansları dolu doluydu o yüzden seçilen değil seçen oldu.
Acaba hangi bölümde okudu kardeşiniz

Ben de ankarada okuyorum ama zaten üniversite için gelmediğim başından beri burda olduğum için gezip/tozma anlamında cazip gelmiyor sanırım :// onun dışında dediğiniz her şeyi yalnız yapmakla ilgili noktaya parmak basacaktım sizde demişsiniz. Evet bu sorun var bende bilmiyorum nasıl çözeceğim arkadaşlarım varken buluşunca/konuşunca iyi hissediyorum sıkıntım bir nebze gidiyor ama olmadığı an tekken yapacak bir şey bulamama döngüsüne çok giriyorum. Bunun bende farkındayım ama kendiyle vakit geçiren insanlara çok özeniyorum zaten bunu da öğrenmek gerek belki ama nasıl bilmiyorum her aktivite her şey kalabalıkken güzel oluyor gibi :/
tersine bazı aktiviteler yanız yapılır. yürüyüş, sanat mekanı gezmek, bir parkta oturmak doğayla zaman geçirmek gibi aktiviteler eğlence değil huzur için yapılır zaten. sürekli birileriyle zaman geçirirseniz kendi sesinizi duymaz olursunuz.

tersine bazı aktiviteler yanız yapılır. yürüyüş, sanat mekanı gezmek, bir parkta oturmak doğayla zaman geçirmek gibi aktiviteler eğlence değil huzur için yapılır zaten. sürekli birileriyle zaman geçirirseniz kendi sesinizi duymaz olursunuz.
Doğru diyorsunuz. Ama işte garip bir noktaya gelmişim ki evde olmak oturmak o günü verimsiz geçirmek gibi hissettiriyor sanki dışarı çıkıp biriyle olduğum bir gün verimli gibi. Bu şekilde bir şeye düştüm öbür türlü sosyal değil gibi hissediyorum ama işte zaten yaşadıklarım o mesajı veriyor kendi kendimi tanımak ve yalnız kalmayı öğrenmek bunu cidden yapmam gerekiyor sadece zor geliyor :KK43:

X