çok borcum var bana bir akıl verir misiniz ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aklınızı neden bu kadar çeyizle meşgul ediyorsunuz ki anlamadım. Borcu olan insan çeyiz almaz,ortada evlilik yokken hırtı pırtı alıp napıyorsunuz ki? O paraları dolara yatırsaydınız evlilik durumunda bir günde alınıverirdi her şey. Mantıksız harcamaları kesmediğiniz sürece hep borcunuz olur.

Tam da böyle yazacaktım. Ben de geçen sene böyle aman borcum var modundaydım da ne gerek varmış. Türkiye’de nakit para harcanmazmış onu gördüm.

Dertlik bir durumun yok inan çoğumuz aynı durumdayız Arabanı almışsın ,borcunda TL , gelirin düzenli yatırımını elleme ,biraz harcama planlaması yapman lazım o kadar ,
bir sayfaya çeyiz listesi çıkar bir sayfaya kişisel gider bir sayfayada aylık sabit gider kasko vs. o planlamayı borcun bitene kadar şaşma borcun bitince çeyiz listene yönel çeyiz ve kişisel şeyler için indirimleri takip et o kadar

Maalesef Bitcoin olayini anlamiyorum ama tavsiyem yok ceyizdi vs almaman, borclarini sifirlamaya odaklanman. Kafan rahatlasin once.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…