Çok agresifim

pozitifkiz59

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2017
377
121
Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Bu aralar aşırı derecede agresifim. Aileme karşı çok sinirleniyor ve bağırıyorum. Sonra da ağlıyorum. Geçen sene çok çalıştığım halde mezuna kaldım. Bu çok canımı yakıyor, çünkü benden az çalışanların hepsi kazandılar. Ben ise kazanamadım. Okulda zorbalığa uğradım, kimse bir şey yapmadı. Aileme çok kızgınım bu konuda. Beni istemediğim bir liseye gönderdiler. 11. sınıfta aileme "Ben seneye temel liseye geçmek istiyorum. Seneye okul dersleri çok ağır olur üniyi kazanamam" vs. dedim ve kavga ettik. Şimdi onlar da pişmanlar ama iş işten geçti maalesef. Hem beni istemediğim liseye gönderdiler, hem dershane vs. olmadan oturdum kendi imkanlarımla sınava hazırlandım. Buna rağmen beni hep başkalarıyla kıyasladılar. Hep "Eve en yakın okul en iyi okuldur." mantığıyla beni hep kötü okullara gönderdiler. Başarılı olduğum için zorbalık gördüm. Arkadaş kazığı yedim, platonik aşkım boş yere umut verip başkasına gitti. Hala onu rüyalarımda görüyorum. Rüyalarımda bile benimle dalga geçiyor. Ona asla hakkımı helal etmiyorum. Ve ant içtim, hepsinden daha iyi ünileri kazanacağım.
Bu sene büyük ölçüde insanlarla arama mesafe koydum. Arkadaşlık, aşk vs. hepsi çok boş geliyor artık. Kendi hayallerimi gerçekleştirmek için yaşıyorum. 6 seen boyunca Anksiyete OKB panik atak gibi şeylerle mücadele ettim.2,5 -3 sene önce ilaç kullandım sonra ise bıraktım. Şimdi daha iyiyim.
Ailemi terslemek istemiyorum ama bazı söyledikleri şeyler çok mantıksız ve saçma. Akrabalarım da aynı şekilde. Yaptıkları şakalardan vs. nefret ediyorum. Bana "Köy işini öğren köyden biriyle evlenirsin vs." gibisinden saçma sapan şakalr yapıyorlar. Tamam bir defa iki defa yapılır ama onlar her seferinde papağan gibi aynı şakaları yapıyorlar. Bu tür şeylerden hoşlanmadığımı bildikleri halde hala "Biz seni sevdiğimiz için şaka yapıyoruz (!)" diyorlar. Ben 3 sene önce teşekkür alamadığım için bana "Sen okumaz evlenirsin" dediler tüm yaz tatilimi zehrettiler bana. O sene panik atak olmuştum onunla da dalga geçtiler. Kuzenim sınıfta kalmış ona kimse bir şey demedi. Bu sene de köye gitmemeye karar verdim. Boşu boşuna 1 ayım gidiyor orada çok sıkılıyorum.
Agresif olma nedenim sizce geçmişte yaşadığım şeyler olabilir mi? Nasıl daha sakin olabilirim?

Kim ne diyorsa desin ! Arkadaş akraba her ne ise neden bu kadar önemsiyorsun onların dediklerini? Yapılan espriler, espri yaptığını zanneden kişilerin seviyesi kadar işte sallama boşver .

Sen derslerine bak bulunduğun okulda sevmesen bile en iyisini yapmaya bak ve başarılı bir öğrenci ol... ancak hırs yaparak o bu şu için değil ..kendin için daha iyisini iste birak konuşsunlar ardından... konusulanlari duyma ve mesafe koymayı öğren.

Öncelikle hepinize iyi akşamlar. Bu aralar aşırı derecede agresifim. Aileme karşı çok sinirleniyor ve bağırıyorum. Sonra da ağlıyorum. Geçen sene çok çalıştığım halde mezuna kaldım. Bu çok canımı yakıyor, çünkü benden az çalışanların hepsi kazandılar. Ben ise kazanamadım. Okulda zorbalığa uğradım, kimse bir şey yapmadı. Aileme çok kızgınım bu konuda. Beni istemediğim bir liseye gönderdiler. 11. sınıfta aileme "Ben seneye temel liseye geçmek istiyorum. Seneye okul dersleri çok ağır olur üniyi kazanamam" vs. dedim ve kavga ettik. Şimdi onlar da pişmanlar ama iş işten geçti maalesef. Hem beni istemediğim liseye gönderdiler, hem dershane vs. olmadan oturdum kendi imkanlarımla sınava hazırlandım. Buna rağmen beni hep başkalarıyla kıyasladılar. Hep "Eve en yakın okul en iyi okuldur." mantığıyla beni hep kötü okullara gönderdiler. Başarılı olduğum için zorbalık gördüm. Arkadaş kazığı yedim, platonik aşkım boş yere umut verip başkasına gitti. Hala onu rüyalarımda görüyorum. Rüyalarımda bile benimle dalga geçiyor. Ona asla hakkımı helal etmiyorum. Ve ant içtim, hepsinden daha iyi ünileri kazanacağım.
Bu sene büyük ölçüde insanlarla arama mesafe koydum. Arkadaşlık, aşk vs. hepsi çok boş geliyor artık. Kendi hayallerimi gerçekleştirmek için yaşıyorum. 6 seen boyunca Anksiyete OKB panik atak gibi şeylerle mücadele ettim.2,5 -3 sene önce ilaç kullandım sonra ise bıraktım. Şimdi daha iyiyim.
Ailemi terslemek istemiyorum ama bazı söyledikleri şeyler çok mantıksız ve saçma. Akrabalarım da aynı şekilde. Yaptıkları şakalardan vs. nefret ediyorum. Bana "Köy işini öğren köyden biriyle evlenirsin vs." gibisinden saçma sapan şakalr yapıyorlar. Tamam bir defa iki defa yapılır ama onlar her seferinde papağan gibi aynı şakaları yapıyorlar. Bu tür şeylerden hoşlanmadığımı bildikleri halde hala "Biz seni sevdiğimiz için şaka yapıyoruz (!)" diyorlar. Ben 3 sene önce teşekkür alamadığım için bana "Sen okumaz evlenirsin" dediler tüm yaz tatilimi zehrettiler bana. O sene panik atak olmuştum onunla da dalga geçtiler. Kuzenim sınıfta kalmış ona kimse bir şey demedi. Bu sene de köye gitmemeye karar verdim. Boşu boşuna 1 ayım gidiyor orada çok sıkılıyorum.
Agresif olma nedenim sizce geçmişte yaşadığım şeyler olabilir mi? Nasıl daha sakin olabilirim?
Merhaba.Her insan hayatının bir döneminde ortalama bu yaşlarda bu hisleri taşıyabiliyor.Mezuna kalman konusunda kendine haksızlık etme.Olabilir herkes aynı seviyede,aynı algı düzeyinde olsaydı yaşam çok saçma olurdu.Herşeyden önemli olan sağlığın.Çalışır yaparsın yeterki iste.Ailen konusunda da tavsiyem beklentini en aza indir.Aynı zamanda insanları olduğu gibi kabul edebilirsen herşey çok daha kolay olur.Olaylara tepki verirken birkaç saniye düşünmeye çalış ve hedefin sakinlik olsun.Şakalar ve istemediğin davranışlar konusunda da yaşın ilerledikçe öğreneceksin umursamamayı,dikkate almamayı.Çünkü düşünsene onlar heryerde var.Bugün akraba yarın iş ortamı öbür gün apartman komşusu.İnan en güzel yaşlarındasın.Kimseyi umursamadan sınava odaklanıp eğitimini tamamlaman dileğiyle.

Bir psikolog ya da psikiyatrist yardımı almaya devam et onlar gerek görürse ilaçlarını da kullan senin yaşlarında psikolojik sıkıntılar iyice tavan yapıyor yaşın ilerledikçe biraz daha durulur. Kendi başına sakinleşmek için kitap okumak yürüyüş yapmak gibi hobiler edin. Ama anksiyete okb kendi başımıza aşabileceğimiz şeyler değil maalesef uzman yardımını ihmal etme

Kendi kızınızın başarısızlığını unutmak için beni hedef almayın diyeceksin. İnternette videolar var onları izleyerek sınavlarına çok güzel hazırlan

Kimseyle ilgilenme ,cevap verme yada net tavrını bildirmek üzere kısa ve yeterli cevaplar ver, polemiğe girme ,gerekirse ortamdan uzaklaş .kimsenin ağzını kapatamiyoruz maalesef. O sebeple duyma yada hoşlanmadığın insanlarla aynı ortamda bulunma .

Bu sene kazanamadiysan seneye çok güzel bir yeri kazanırsın .bu hayale tutunarak çok çalış ..moralini bozma ,bu durum motivasyonunu etkiler ve başarı oranını düşürür .

Umarım seneye ............Üniversitesinde istediğim bölümü kazandım ,diye konu açarsın ..kendine inan ,başarının anahtarı bu !

X