Çocukluğunu yaşayamayan çocuklarımız...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sanırım burdakilerle farklı ülkede yaşıyorum ya da üst gelirli insanlar diyeceğim ama değil maalesef. Sadece muhalefet yapmak adına yazıyolar

Allah aşkına sus ve git hadsizlik yapma. Ağzımı neredeyse 10 yıldır burada bozmadım bozmak da istemiyorum

Yok maalesef. Kiradayız da. Çok fazla taşınma yaşadık ve bizi çok yıprattı. Maddi olanak yok
Anladım. Hava gerçekten çok sıcak. Biz de hafta sonları kızımı parka çıkarmak için güneşin batmasını bekliyoruz. Gündüz de kapalı yerleri tercih ediyoruz ya da evde kalıyoruz.

Ne güzel bak eşinin işi oymuş. Ama benim değil Karadenizli olmama rağmen. Şehirde doğdum büyüdüm. Ne yapabilirim yani? Tdk yi siz de arada açıp okuyun belki işinize yarar.

Ankara ya hiç girmedim. Duyduğuma göre buranın değişik versiyonu

Terbiyesizlik yapmak için mi konu açtınız

Geçin parkı bahçeyi çocuğun sizin zihniyetinizde bir annesi var ona üzülün siz
yaa tabi bayan "beğenmedim"... Terbiyesizlik. Burda benim yazdığım şeyler çarpıtılıp 5 10 kişi üzerime gelsin susayım mı? Sen de zaten burda negatifin başlarından birisin. Egolarınızı yüz yüze tatmin edin insanlarla ama burda daha kolay değil mı?
Benim çocuğum inan senin gibilerin etrafında olan insanların hepsinden daha şanslı. Sizin gibiler uzak olsun

Ankara ya hiç girmedim. Duyduğuma göre buranın değişik versiyonu
Ülkede birçok ili gördüm, yaşadım.
İzmir’den şikayet edenin başka ülkeye taşınması gerekir.
Ne kadar kötü bir ilçede yaşasanız dahi toplu ulaşımla birçok seçenekli yerlere gidebilirsiniz. Sıcak mı oldu çık dağa, esiyor mu in sahile koştursun çocuk ayakkabısız çimlerde.
Şehrinizi bulunduğunuz sokak olarak düşünmezseniz çokça güzel yer ve aktivite var.
Çocuklara yönelik en büyük açık hava parkı İzmir’de mesela.
Gönül istesin yeter.
Siz şipidik şipidik 5 dk da yürüyeyim gideyim diyorsanız çok zengin olacak beykoz konakları kemer country de falan İstanbul’da oturacak dediğiniz hayatı sağlayacaksınız.

Hiçkimse birşey çarpıtmadı, sizden başka…
Verilen tavsiyelere, paylaşılan tecrübelere bile terbiyesizlik yapıyorsunuz ve çocuğunuz şanslı öyle mi
Bir deniz kentinde yaşıyorsunuz, organik tarımın cennetinde yaşıyorsunuz, egenin yemyeşil bir bölgesinde yaşıyorsunuz, doğal ortama 20dk da ulaşma şansına sahip bir yerde yaşıyorsunuz ama negatif olan benim hıııı tabi
Ne egosu?
Bugün neler paylaşmış kuzenleriniz? Uyanır uyanmaz baktınız mı? Ayyy bir de asıl derdiniz çocukmuş gibi yazıyorsunuzya bizim iyi niyetli hanımlarımızda yardımcı olmaya çalışıyor
Çocuğun hiçbir suçu günahı yok da sizi tanıyan zaten uzak durur

Gerçekten okumadım, buraya yazılan hiçbir yorumu daha okumayacağım. ama tamam sizsiniz.

Helal olsun izmirde çocuğu göütürecek yer bulamıyorsanız. Denize uzak bile olsanız sabahtan çıkn gidin öğlen uykusunu sahilde yapsın akşamda eve dönersiniz. İç anadoluda yaşıyorum en yakın deniz 4saat benim gibi burada yaşasanız ne yapardınız acaba ? Kreşe yollamaya durumumuz yol demişsiniz bahçeli evimiz yok diyorsunuz biraz havadan uçuyorsunuz sanki ?
Almanyaya gidin sizi tutan ne ?

Benimde bahçeli evim yok ama hergün mahalledeki parka götürüyorum.
Uzak olan yerlere öğlenden önve çıkıyorum yolda uyuyor uyanınca geziyoruz. Yapmak isteyen her türlü yapar neyapalım belediyeye söyleyip evinizin önüne bahöemi yaptıralım ?

Elde olanla yetinmek gerek malesef.her mahallede park bahce var. Gunesin tepede olmadigi saatlerde cikabilirsiniz. Heidi gibi daglarda yasamiyoruz hic birimiz o yuzden imkanlar belli. 14. Katta oturuyorum binanin bahcesinde 1 tane ot yok kilitli parke her yer. Mecbur az yuruyup parka gidiyoruz. Yaz oldugu icin uyku saatlerini esnettim 9 da uyuyan cocuklar 11 de uyuyolar. Aksam yemegini yiyip 8 de parka kosuyoruz. Enerjilerini atmalari mumkun degil 2 tane erkek cocugu. Okullar baslayinca zaten yeniden duzenlenicek hersey. Siz dert etmeyin bu kadar. Ilk cocugumda akrani arkadasi olmadan buyudu. 4 yasinda devletin anaokuluna gonderdim. Gayet sosyal bi kelebek.

Sanırım burdakilerle farklı ülkede yaşıyorum ya da üst gelirli insanlar diyeceğim ama değil maalesef. Sadece muhalefet yapmak adına yazıyolar
Şimdi yurtdışından şikayet etsen gel burda yaşa da gör derler, övünce de Türkiye kıymete bindi. Umarım çok daha güzel yerlere taşınma imkanı bulursunuz

Yalan olmasın ben de hiç beğenmiyorum İzmir'i.Bazi ilçeleri tamam guzeldir de , çarpık kentleşme ve fazlaca trafik.Bana çok boğucu gelmişti

Ay köyde napıcam fındık mı toplayacağım? Meslek sahibi insanım
Köyde sadece fındık, fıstık mı toplanıyor? Ne saçma bir çıkış. Biz hafta sonları çocuklar hava alsın diye gidiyoruz sık sık. Doğal hayatla iç içeler orada, oğlum köy aşığı. Kayınbabamın fıstıklıkları var. İşçi tutuyorlar her sene. Ama küçük bir yer var, oranın fıstığını ailece topluyorlar. Kayınbabam Ptt bölge şefi, eşim, kardeşi öğretmen ve abisi akademisyen. Onlar topluyor mesela. Meslekle ilgisini çözemedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…