Çocukluğunu yaşayamayan çocuklarımız...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay köyde napıcam fındık mı toplayacağım? Meslek sahibi insanım
Daha cringe bi mesaj burda az okumuşumdur.

Kocam köylü işleri fındık. Doğudan da işçi gelir. Tıp okuyan hukuk okuyan çocukların bile gelmişliği oldu. Eşim ögretmendi ama polis şu an. Görümcem hemşire. Öbürü att falan filan meslek bunlar da hep yani. Ama en mühimi çiftçi olan kayınpederimin mesleği. Çiftçilik de meslek.

Hatta şuraya bir de tdkdan link bırakayım.

İzmir’de yaşayıp da şunu söylemezsiniz yahu.
Biz dağ başında me yapalım, anca toprak beton var zaten Ankara’da.
Göl deseniz cankilerden geçilmiyor, gitmeye cesaret edemiyoruz.
Çevre 100 km çapında ormanlık gölet vs gitsek ne tuvaleti ne doğru düzgün yerleri var, bırakın oraları Ankara’da vallahi sokağa çıkıp halka karışmaya korkuyoruz.
Habire bir kavga silah o bu, her yer dağ ayısı.
İzmir ya, sahile inin bari.

İzmir’de!!! Sosyal imkansizliga bu kadar soylenip sosyallesmek namina hicbir sey yapmamak….

Bu ne yaman celiski sicakta da disari cikilir ustelik ha size central park veremeyiz ama izmir yahu, izmir yani, cennetin turkiye subesi resmen

Nasıl göçmen sorunu yok ? Siz o ülkede doğmuş, büyümüş birisi olmadığınıza göre; ataları ve kendileri o ülkede doğmuş, büyümüş insanlar için bahsettiğiniz göçmen sorununun ta kendisisiniz. Çünkü siz de göçmensiniz.

Şerlok şermin

İzmir küçük ve gelişmemiş bir şehir yazmış üstte bir yerde oha ya ben şok

Hangi ilçede yaşıyorsunuz

Bir kaç kez İzmir'e gittim. İlçelerini tam bilmiyorum ama merkezi Kordon Konak hariç köy gibi bir şeydi. Dar yollar, dipdibe evler. Herhangi bir küçük iç anadolu ilinin seküler versiyonuydu sadece, ki bence seküler bile denemez. Benim izmir'den beklentim o değildi açıkçası. Turistik ilçelerini görmedim ama.

Siz göçmen değil misiniz?

Anneliğine 10 puan merve

İzmir deyince herkesin aklına Urla, Seferihisar, Sığacık falan geliyor sanırım Buca’da oturduğunuzu görünce hak verdim size. Başka ilçeye taşınma imkanınız olmaz mı?

Yazın köye gitme şansınız yok mu peki? Biz yazları benim köyüme geliyoruz.Yasadigim yerde sıcaktan çıkilmiyor.Ama yayla köyleri çok güzel.hem serin,hem gün boyu dışarda.Ama arkadaş sorunu olabiliyor köylerde de çünkü genç yok.benimki küçük olduğu için yaklaşık 20 aylık bu sorun henüz gündemimizde degil

İzmir deyince herkesin aklına Urla, Seferihisar, Sığacık falan geliyor sanırım Buca’da oturduğunuzu görünce hak verdim size. Başka ilçeye taşınma imkanınız olmaz mı?
Yok maalesef. Kiradayız da. Çok fazla taşınma yaşadık ve bizi çok yıprattı. Maddi olanak yok

Yok maalesef. Kiradayız da. Çok fazla taşınma yaşadık ve bizi çok
Allah aşkına sus

Evet topla ne var yaşa mı dedim gezmeye git
Ayrıca meslek sahibi insan köye gidemez mi
Ya bu boş beyaz yakanın köydeki insanları hor görüp köleliğe devam etmesi de ayrı bir konu
Saçmalasan mı acaba? Herkesin bi görevi var değil mi bu hayatta. Doktor doktorluğunu yapar, çiftli toprağını eker. Sırf muhalefet olmak için saçma sapan yorumlarını kendinize saklayın

boşuna mı okudum? Ne demek ne ilgisi var?
Okumuş olmanız sizi hiç etkilememiş maalesef hatta okuduğunuzu anlamanızla ilgili sorun var maalesef kadın size diyor ki eğer köyünüz varsa biraz gidin çocuğa değişiklik okul Eker biçer geri dönersiniz anlatmak istediği bu .haydi bunu anlamadınız sonraki msj da size bunu açıklamış ama yine kapasite meselesi tabi onu da anlamıyorsunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…