Çocukluğunu Özleyenler Buyurun

bir tane daha yazayım.anneannem bize çok yakın oturuyordu.annem ona benimle bir şeyler yolladı.anneannem de sepeti salladı aşağıya bana da içinde kardeşinle sana elma var al eve götür dedi.kadıncağız ne bilsin o elmalardan bir facia çıkacak neyse ben aldım elmaları eve döndüm.annem odada ütü yapıyor.elmaları görünce bana git mutfakta yıka tabağa koy getir dedi.ben gittim mutfağa o zamanlar boy daha musluğa yetişmiyor tabi sandalye çekip de yıkıycam.üşendim etrafıma bakınıp alternatif aramaya başladım CADIARZU o arada da kafamdan bin türlü şey geçiyor.yıkadım diye içeriye götürüp aslında yıkamasam mı:kedi: o arada tezgahın üzerindeki yeşil su şişesi gözüme takıldı kaydirigubbakcemile2 baktım içinde de su.işte dedim şu suyu dökeyim elmaların üzerine de temizlensinler:lepi: yanlız şişe musluktan daha da geride ama ben bir defa takmışım artık o şişeye süprizzzzz hiç üşenmeden aldım sandalyeyi çıktım tepesine şişeyi aldım lavaboda bir güzel yıkadım elmaları.o sırada kardeşim yanıma geldi beni izliyor.ben elmaları tabağa da koydum verdim kardeşimin eline içeri götür diye.ben de biraz sonra girdim içeri.annem ütüyü bitirdi aldı elmaları kesicek bir baktı elmalara kim yıkadı bunları dedi daha soru sitilinden anladım bir şeyler var bu sorunun altında:gitme: hemen kardeşim yıkadı dedim ve daha ben lafımı bitirmeden annem ya allah dedi kardeşim dayağı yedi.çekyatın üzerinde barbi bebek duruyordu annem onu tüm yaratıcılığı ile kendine silah yapıp kardeşimi barbi bebekle dövdü:bbo: ben tabi izledikçe yırttım diye seviniyorumkaydirigubbakcemile5 annem hem dövüyor hem de kloraklı suyla elma mı yıkanır,ben sana o suya dokunma demedim mi diyor kardeşime:1shok:meğerse ben anneanneme gittiğimde annem o şişeye kloraklı su yapmış lavabolara falan dökmek için kardeşime de tembihlemişCADIARZU tabi ben suçu saf kardeşime atınca bile bile yaptı diye iyi bir dayakyedi sositososito insan ablam yıkadı üzerime attı diye itiraz eder di mi? yok benim saf kardeşim yedi dayağı oturdukafamçokkarıştı

ay heveslendim bende hiç unutmadığım bi anımı yazayım. 12-13 yaşlarındayım. bisiklete olan merakım aşikar o zamanlar... hiç üzerinden inmiyorum desem yeridir. neyse gene bir gün caddenin kenarında bisiklete biniyom.bir ailede caddenin kenarında yürüyo.bende bakkalda ilgimi çeken birşey gördüm oraya doğru bakıyom ama bisikletle seyir halindeyim.kafamı çevirmemle yolda yürüyen kadının bacaklarının arasından tekerleği sokmam bir oldu...kadıncağızın son sözü hıııh oldu beton gibi kaldı kadın:bbo:. yanındada kocası varmış meğer. kafasını yavaşca arkaya çevirdi ve bana'' aha dayağı hakettin'' dedilmaz: ben topuk tabii... dururmuyum orada....ucuz atlatmıştım valla

birde eşimin meceraları var. bi tanede ondan anlatayım. eşim çocukken acayip meraklı bi tipmiş. bir gün evde kimse yok. bizimki nerden bulduysa biraz barut bulmuş. televizyonlardaki gibi bir yere yığmış ve geri kalanı da ip gibi döke döke bitirmiş.ve ateşi yakıp tutuşturmuş. sonrada yığın oluşturduğu yere gidip başında beklemeye başlamış nasıl patlayacak görmek için. akıllıya...lülülülülülü tabi ateş yanmış yanmış bi patlamış bizimkinin saçı,kaşı,kirpikleri yanmış....laelaelaelaelaezaten garibimi çocukken kirpikli,kaşlı gören yok. hep öyle dolaşırmışkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3. bir gün evi havaya uçuruyormuş allahtan annesi yakalamış....

Cok guzel bi topik olmus yazilanlar cok guzel benimde bi cok anim var paylasmak isterim simdi ben ve teyzemin kizi hergun okula beraber gideriz ve yolumuzun uzerinde bi evin kopegi var ben cok korkarim her geciste taa oteki ucuctan giderim kopek bana saldirisa diye kuzenin kopegin dibinden gider hic bisey yamadagi halde korkaklik iste bende yanindan gecmeye cesaret edemem kuzeni ya korkma bisey yapmiy bak ben hep dibinden gecerim derdi neyse bigin cesaretimi topladim kormicam kopegin yanindan gecip gidicem kuzenimle gidiyoz yine okula kopekte ayaga kalmis esniyomus ustume geliyo sandim hosst diye bagirdim kopek urktu ve ustume gelmeye basladi gercekten ben nasil kosuyom oda pesimde bana saldiracakti ki ogretmenimizde o sirada ordan geciyomus kurtardi beni itin elinde ogunu hic unutmam

Gulmekten yikildim ya

Bi cocukken mustakil evde oturuyodukl evimizin bahcesi vardi ve bide erik agaci erikler cicek acar buyur ve kipkirmizi tatli bi erik olur ama biz o zamana kadar bekleyebilirmiyiz hic daha minicikken yesil yesil yemek isteriz tabi dedem buna cok kizar ve bize yedirtmez neyse biz gizli gizli kardesimle agaca cikariz yeriz bigun kardesim ben yokken cikmis erik yiyomus dedem gelmis buda hemen iki buklum ol hic kipirdaman agac dalinda bekliyomus oyle dedem gormemis tabi bunu yapraklarin arasinda ee birazda yaslilik neyse agacin uzerine cikan boceklere bakip soylenmis biraz cesmeyi acip hortumla boceklere su tutuyomus agaca cikmasinlar diye tabi bi guzel kardesimde islanmis sesini de cikarmayo garip dedem eve gitmis inmis bizimki agactan sirilsiklam

sen ve kardesin tam komedi dizisi ikilisiniz masallah :roflol: :roflol: :roflol:

aynisi benimde basima gelmisti hemde 12 yasindayken :roflol: :roflol: :roflol:

ayy cok hos yaaaa. cocukluk gibi var mi :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:

amcam cok marifetli ya hani :jeyyar: hamur yogurmaya kalkismis :)))

kati oldu su koyuyum, civik oldu un koyuyum derken baya bi hamur yogurmus. sonra mayalansin diye kenara koymus, üstünü de örtmüs. cikmis yarim saat dolasiyim demis. yarim saat olmus bir saat. o sirada annesi yani babannem gelmis eve. kapiyi acmasiyla hamura basmasi bir olmus :roflol: hamur sistikce tasmis, e tabi o kadar hamur yayildikca yayilmis... akilli amcam benim kaydirigubbakcemile3

ben ki tahta sandalyeyi agacin yukarisina, 1 metre yüksege civileyip sonrada üstüne oturan ve öyle fotograf cektiren bir babanin evladiyim sositososito

Ben de bi gun okula annemin terlgiyle gimistim unutmusum ayakkabimi giymeyi kocaman lastik terkil ayak parmaklarim yere degiyo cok komik tabi okula gidince farkettim ve eve kostum bide bi ogretmenler gunude ogretmenime sigara ve cakmak aldiydim babamin bakkali vardi ve alabilecegim gittim ogretmenimin ictigi sigara markasindan bi paket aldydim puhahhaa ne salakca

yeniden dogup gelsem çoçuk kalır büyümezdim:sinifsinif:

Son düzenleme:
keşke elimizde imkan olsada dönebilsek çocukluğumuza... o kadar çok özledimki çamurdan oyuncak yapmayı. annemden gizlice evden patetes çalmayı(etraftan topladığımız kağıt parçalarıyla patates közlemeye çalışırdık tabi daha çok közlenmemiş patates olurdu ama o bile çook tatlı olurdu)leblebici deden leblebi almak için topumu patlatmayı daha o kadar çok özlemim varki ogünlere.....yaaa ben çok özledim o günleri

arkadaşlar bütün yazılanları okudum hepinize çok teşekkür ederim çocukluğuma geri döndürdünüz beni nekadar güzelmiş eski günler:gitme:

canim siz de miiii hihoyyyt
bizde patates közlerdik, anneme bagiridim annneeeeeeeee patates atsana. kadincagiz balkondan atardi patatesi :roflol: herbiseyi atardi balkondan delikafadulden bir gün beni atmadi iyi ki.
ahh ahhhhh :icecream:

ahhh ah negüzeldi o günler babam beni at yarışlarına götürürdü beş altı yaşlarıydı sanırım atların sırtına pelerin atarlar o atlar dev gibi gelirdi bana birde gözlükleri vardı hani at gözlüğüyle bakma derlerya ordan geliyor demekki ben o heybetli hallerinden çok korkardım .nerde o günler şimdiki çocuklar ammmman korku ne demekki bilmiyorlar bile

okullar açılırken alınan yeni ayakkabılar ne güzeldi ne kıymetliydi kışın sobanın üstünde çay ne güzel tıkırdardı sabahları sınıfım ne güzel kokardı annem ne kadar gençti babam ne kadar güçlüydü ekmek arası yapıp sokağa fırladığım günler ne kadar çabuk geçtiniz

balkondan bagiridik, anneeeee recek ekmek yapip atsanaaaaa

yada ekmege yag sürer, üzerine seker serpip yerdik, ne tatli olurdu. :gitme:

bizde bahçelerden komşuların güllerini koparırdık yapraklarını bardağa koyar üzerine toz şekerle su katıp karıştırıp şerbet yapıp içerdik tadı çok güzel olurdu bir bardak şerbet için bir bahçeyi talan ederdik,şeker kağıtlarını toplar taşla birbirine vuraraktan birleştirir yüzük bilezik yapardık,akrabalarımızın hacıdan dönerken getirdikleri inci boncukları kırmızı ve mavi renkli uzun kolyeleri takıp birbirimize gösterirdik,en çokta kuzenlerle toplanıp karanlık odalarda ruh çağırırdık en çokta adile naşiti çağırırdık:))kadını bir türlü rahat bırakmazdık :))birbirimize korkunç hikayeler anlatırdık sonrada çok korkardık ne günlerdi ya şimdi kızıma bakıyorum 8 yaşında hiç alakası yok bizim çocukken yaptıklarımızla çünkü bunlar ona saçma geliyor (((((

gece aklima geldi kalkip yazicaktim kendimi zor tuttum :))))

6 yasindaydim. babamin görevi nedeniyle lojmanda oturuyorduk, cok hos bir lojmanimiz vardi. alt kat daireydi babamin odasi ordaydi. alt katin kalan kismi ve üst kat evimizdi. önünde sirin bir kücük havuz vardi. böyle 3 metre boyunda 2 metre eninde. babam havuzu doldurur bosaltilacak yerine bir poset tikardi. sonra bahcemiz vardi bahceyi o suyla sulardi. cilekler agaclar hersey vardi bahcemizde.

gelelim olaya:) ben akilli cocukluk mu desem yaramazlik mi? o poseti ordan cikarmaya calistim. kollumu sokup yetismeye calisiyorum ama olmuyor. kisa kaliyor kolum. yattim böyle yüzüstü kenarina kolumu daldirdim iceri cekmeye calisiyorum poseti. derkennnnnn patttttt diye kendimi suda buldum :roflol: :roflol: :roflol:

sonra gittim zili caldim, annem kapiyi actiii ben karsisinda islak sican gibi heryerimden sular damliyor :roflol: annemin bagirislari ben sana demedimmi havuzdan uzka dur diye bi basladi gerisini siz düsünün :roflol: :roflol: :roflol: :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…