Çocuğumu Görmek İstemiyorum (Geçici durum biliyorum)

Eski eşin şehir dışında mi ? Değilse haftalık gün belirleyin muhakkak. Ailenden bu sürede yardım alabileceğin biri var mı

Kocaman yazdim...gene yazacagim..

Saglikli cocuklar saglikli ebeveynler ile buyur.kadinin destege ihtiyaci var.kimseye had bildiriyor degilim.bana sokulan laflarida bir zahmet elestirsenize...

Akşamları kısa da olsa konuşmaya çalışın onun dışında babası da bu çocuğun ebeveyni o yüzden onunla bir süre kalmasında bir sakınca yok.

Kusura bakmayin ama bana normal gelmedi. Cocugunuz anne beni dünyaya getir mi dedi?? Onu siz kendi isteginizle dogurdunuz. Madem bakamicaktiniz dogurmasaydiniz. Bide cocugunuzu düsünün babada kaliyor anne aramiyor bile 5 yasinda herseyide anlar artik. Destek alin

Haklısınız evet! Bu durum ilk defa oluyor nasıl davranmam gerektiğini düşünemiyorum çocuk benimle olsa belki daha kötü olacaktı; sürekli bağırıp kızacaktım ya da!

Tıkandım…
Çocuk yanınızda olsun hiç demedim. Aramalısınız dedim. Tükenmişlik olsa, son aşaması duyarsızlaşma olurdu. Duyarsız olsanız burada olmazdınız.

siz okudugunuzu anlamiyor musunuz? Daha bir suru alinti ekleyebilirim.
Prenses bella
E tamam bu sendrom bu seviyede olan bir şey değil işte. Kadın tükenmiş anne sendromu yaşıyor olsa dahi çocuğunun sesini duymayacak kadar değil. Öfkeli ve yorgun sadece. Duygularını doğru yönlendiremiyor bu kadar. Sizin dediğiniz çok ileri bi boyut sayfalarca yazdınız yok bunalımda yok kendine bi şey yapsa bilmem ne diye başka konulara bile yazdınız buradaki konuyu.

Bana da normal gelmiyor zaten

Kadinin cocugu ile bagi kopmus bir anda...simdiye kadar boyle degildim diyor.arar sorardim diyor.oh cocuktan kurtuldum surda bir kahve keyfi yapayim mi diyor,kalsin babasinda bende gezip tozayim mi diyor.normal mi sizce?boyutuna neye gore karar veriyorsunuz.bu sendromun seviyesi nedir? Ben psikolog degilim ve ya kadin bunu yasiyorsa diyorum.siz yok o oyle degil babaya inat diyorsunuz.dün bosanmamis ki kadin bugun inat yapsin...evimi bile yakin tuttum babasiyla gorusturuyorum diyor.defalarca gitmis gelmis babasina.ilk defa yasiyor.teshisiniz nedir?

Hayır kendisi yazmış babasının umrunda değil çocuk evliykende şimdide hep ben ilgilendim tüm sorumluluk bende diye. Yine kendisi yazmış birazda babanda kalda gör babanı düşünce ile gönderdiğini. Bunları kendi yazdı. Hatta bi mesajında sitem ediyor babası bir şey yapmıyor diye. Babası ilgilensin diye hep çabalamış ama adam bakmamış konu sahibi tek kalmış. Siz daha konuyu anlamamışsınız.
Seviye nedir biliyo musunuz? Mesela çocuktan bunalırsın nefes almak istersin ama bi yandanda düştü mü hasta mı aklının bi yerindedir bu sana ağır gelir ama yinede yaparsın. En ağırı ise çocuğu görmek sesini duymak istememektir çocuk yanında dahi olsa yemek veremezsin yapamazsın işte bu ciddi olan.
Siz konu sahibine destek atarken daha kadını anlamamışsınız ki. Kadın eski eşine öfkeli, çocuğu babam babam dediği için ve babası şam babası olduğu için öfkeli, nefes alamadığı için öfkeli. Kadın duygularını yönetemiyor işte çocuğu cezalandırıyor. Suçlu tek kadın değil suçlu olan onu bu seviyeye getiren herkes, konu sahibinin tel hatası çocuğunu aramayarak annesizlikle cezalandırması. Bu kadar.
rasbag

Evet gittim bugün ilaç yazdı gönderdi!
Devlette süreç böyle galiba çözüm ilaç mı? Sonra mı yol gösteriyorlar
Psikolog degil psikiyatri destegi aldiniz sanirim.ilac yazdiklarina gore.aslinda bir psikolog ile gorusmek de size iyi gelebilir.

Evet iste...daha oncede oyle idi hala oyle..
Bakin kiziyorsunuz bana...makalede belirtiler acikca yazilmis...yetersizlik hissi(tek bakmaktan bunalmis,baba sam babasi) yorgunluk(sizde beyan ettiniz), dusuk tolerans(kadin ofkeli nefes alamadigi icin...yanimda olsa bagirip cagirirdim belki diyor),ortak ebeveyn ile bagin kopmasi(zaten aşikar)...Duygusal uzaklasma(oldu)...hepsi sizinde bahsettiginiz seyler... Baska ne gerekli? Belki 1 ay sonra kadin tam olarak dediginiz noktaya varacak.daha 5. Gunu

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-09-20-30-51-401_com.android.chrome.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 14
Yorulmakta çokk haklısınız. Boşanma durumu çok yeni önceside sorunlu geçmiştir cocuk bunların hepsinin farkında siz bile yeni hayatınıza adapte olamamışsınızdır oğlunuz hiç olmamıştır küçücük daha babam evimizden gitti annemde giderse diye düşünüpte darlıyor belki de sizi. Baba adam akıllı ilgilenmiyorsa ben olsam çocuk istemeden babasına vermezdim artık ya tam babalık yapsın yada yok olsun. Yakında ilkokul dönemide başlıcak zaten o dönem huylar değişiyor öncesinde böyle sorunlar olursa ilkokulda cok daha zor bir cocuk olur uzman desteği alın oğlunuzla birlikte sizin hep onun yanında olacağınızı falan söyleyin sık sık sevdiğinizi onunla cok eğlendiğinizi kendisini iyi hissetsin sonra zaten sizden kopacak arkadaşlarına yönelcek ama öncesinde gel gitler olursa mızmız bir cocuk olur hep.

Belediyelerin ucretsiz psikolog destegi oluyor.alo 153 den ogrenirmisiniz? Belki yardimci olurlar.
Gitmiştim bana çok şey yapmadı senlik durum yok diye geçiştirdi çift terapisi önerdi gidemedik boşandık sonrası işe girdim vaktim olmadı işten sürekli izin alamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…