İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Biz istiklal marşını ezberledik 10 kıta,her gün atasözü deyim yazıyıoruz.Haftasonu hikaye yazıyoruz..

Mrhaba canım
bize performans ödevleri eve verilmiyor
liste geliyor biz malzemeyi alıyoruz okulda yapıyorlar
hatta ben veli toplantısında dile getirmiştim bu konuyu
yeğenimin performans ödevleri eve geliyor bizimkiler neden gelmiyor diye
şöyle demişti:
çoğunlukk veli tarafından yapılıyor yada yardım alınıyor.. ben gözümün önünde gayretlerini emeklerini görmek istiyorum demişti
çok haklı da bence.....Kolaylıklar diliyorum size canım.
Bizim öğretmenden de Allah razı olsun performansı üstlendiği için :))
testimiz.com dan online test çözüyoruz
berkay-Tudem-Uygun yayınları da faydalandığımız kaynklar canım
bahsettiğin gibi bir performans yapılmadı bizimkilerde
il genelinde bir sınavımız var iki hafta içinde ona odaklandık şuan
bol bol test çözüyoruz
sizin de bildiğiniz faydalandığınız net adresleri varsa paylaşırsanız sevinirimmm

Son düzenleme:

ne güzel bizim öğretmenimiz eve veriyor malesef ve biz yapıyoruz ne anladı bu çocuklar o zaman ?

ne güzel bizim öğretmenimiz eve veriyor malesef ve biz yapıyoruz ne anladı bu çocuklar o zaman ?

bizde de durum aynı
performans eve geliyor dolayısıyla ödevi biz yapıyoruz çocuk yapmıyo ki:89:
verdikleri ödevi zaten çocuğun tek başına yapması imkansız :26:
keşke okulda yapsalar ne güzel olurdu

Arkadaşlar ayrıca biz velilerimizle grup kurduk ve oradan paylaşımlarda bulunuyoruz.
Burada sizlerlede onların sorduğu ve paylaştıklarını da paylaşmaya çalışıyorum
Örneğin aşağıdaki yazı bir velimize ait ve sizlere de soruyorum sizlerde de bu tip
sorunlar varmı varsa ne gibi çözümler buluyorsunuz?... Şimdiden teşekkürler...

Oğlumu hafta sonu matematik çalıştırmak istedim.Fakat çalışmamızın sonunda edindiğim kanaat şu;
- Maalesef ki oğlum, matematik konusunda zayıf..
- Toplama ve çıkarma işlemlerini yapıyor ama,yöntemle ilgili sıkıntısı var, yani sorulardaki terimleri öğrenmemiş, anlayamiyor.
Sayılar alt alta yazıldığında çıkartıyor, topluyor, problem yok. Sorun soru şeklinde olan işlemlerde.
- Matematik test kitabı içinde,çözmüş oldukları sorularda birçok yanlış cevap oluyor.
- Diğer okullardaki çocuklarla kıyasladığımda çarpma işlemine geçenler var ama benim oğlum daha toplama ve çıkarma işlemlerinde bile zorlanıyor!?
Oğlumun bu durumunu sizlerle paylaşmak istedim.Çünkü, benim için bu;problem gibi görünüyor.Sizlerin çocuklarının durumu nedir?

Ben genelde matematik ağırlıklı çalıştırıyorum kızımı seviyorda güzel yaş problemlerini fln yolunu bulup yapıyor.Ama okumasıda iyi her gün yatmadan önce kitap okur mutlaka.Dün okuma yarışmasında 1.olmuş.133 kelime ile..Bakalım artık..

terlikçim kızım toplama çıkarma çarpma ve bölme işlemlerini nerdeyse hatasız yapıyor ama dediğin gibi problem şeklinde sorulduğunda bazılarını çözebiliyor bazılarında ise yanlış yapıyor.yani okuduğu problemi anlamadan ezberden birşeyler yapmaya çalışıyor
ben de daha iyi olmasını istiyorum anlatıyorum ama faydası olacak mı göreceğim bakalımbu arada öğretmenine durumunu soruyorum iyi diyor :44:sınıfta iyi öğrencilerin arasında olduğunu biliyorum ama matematikde yeterli değil bence

Bizim sorunumuzda oğlum çok geç konuştu ve hala bazı harfleri farklı söyluyor ve öyle yazıyor mesala Ağustos-avustos dün bu konu ile ilgili sınav olmuşlar 65 almış çok üzüldüm. Bilmediğinden değil söyleyemediğinden kaynaklanıyor bu konuda ne yapmam gerekiyor.

kıyamam ya, belkide bi dr ye götürmelisin canım, belkide çözümü çok kolaydır
ya da öğretmencilik oynayıp, bi sen öğretmen ol bi o olsun, bi o öğrenci olsun bi sen, ama tamamen oyun tadında, o zaman daha objektif değerlendirebilirsin, tamamen oyun gibi yaparsan.
öğretmeniylede mutlaka konuşmalısın bence belkide durumu bilmiyosa, çocuğunu yanlış değerlendiriyor olabilir

arkadaşlar...2.sınıfa giden yeğenim için faydalı ve eğitici bilgisayar oyunu almayı düşünüyorum...bu aralar hep ders çalışıyor...hafta sonları bilgisayarda yararlı oyun oynasın istiyorum...tavsiyelerinizi yazar mısınız lütfen?...

canım ..."bilgemer" yayınlarının soru bankasını kullandırmış bizim öğretmen...yeğenim zevkle çözdü ve 5 günde bitirdi kitabı...soruları beğendim...bir bak istersen...

Biz öğretmeninin yönlendirmesiyle morpakampus e üye olduk. İnternetten hem ders çalışıyor hemde sınavları yapıyor. Sesli bir sistem ve eğlenceli şekilde hazırlanmış konular, anlatımlar var. Yıllık üyelik sanırım 35 TL gibi birşeydi. Bir bakın isterseniz..

Biz bütün performans ödevlerimizi bitirdik. Az da olsa yardım ettim tabi kesim biçim işlerinde. Ama onun dışındaki herşeyi ona bıraktım. Yamuk yumuk da olsa ödevlerini yaptı iyi notlar da aldı. ZAten öğretmen benimiçin makbul olanı çocuğun kendinin uğraşıp yaptığı ödevler der.

Son düzenleme:

Bence anahtar bu yavrunun öğretmeninde. Onun yönlendirmesi ile hareket edilmeli. Sonuçta çocuğun anlama kavrama kabiliyeti hakkında bilgisi vardır. Ve çocuğu sıkmadan oyun haline getirerek ders çalıştırılmalı. Yoksaçok çabuk pes ediyorlar..

Tebrik ederim canım...

Mutlaka faydası olacaktır canım. Bunu özellikle yayınladım ki, bu tip
sorunu olanlar , çözüm bulabilsinlar diye... Başarılar dilerim...

canım ..."bilgemer" yayınlarının soru bankasını kullandırmış bizim öğretmen...yeğenim zevkle çözdü ve 5 günde bitirdi kitabı...soruları beğendim...bir bak istersen...

Aferin yeğenine , ayrıca paylaşımın için teşekkürler canım...

Öğretmenle de onuşmuş adam fakat çözüme ulaşamadı.

cocugu odev yapmayi sevmeyen varmi?benim kizim odev yapmayi sevmiyor daha 1.sinif siz daha tecrubelisiniz sizlerdede oldumu boyle problemler baslarda cok gittim ustune artik gitmiyorum yaparsa yapiyor yapmadan gittigide oluyor cok uzuluyorum ne zaman kazanacak bu odev yapma aliskanligini yardimci olursaniz sevinirim.tavsiyelerinizi bekliyorum

1. sınıfta ödev konusunda bizde çok zorlandık. yapmak istemiyordu. fakat yap diye zorlamadım. bu senin görevin bana göre birşey yok ama öğretmenin neden yapmadın diye sorduğunda ona yapmak istemedim diye anlatırsın dedim ve öğretmenin sana ne diyeceğinide düşün dedim. tamam ya tamam yapıcam diyip ağlayarakta olsa yapıyordu. sorumluluk hissi duymalı. allah kolaylık versin

öğretmenimiz bugün 6 kişiyi sınava seçmiş yasemiğn karakaya sanat merkezinde gireceklermiş özel yetenekli çocukları keşfediyorlarmış acaba ne sorcaklar böyle bir şey yaşayan var mı????

bir bilgim yok canım bu konuda
bizimkiler de yarın deneme sınavı olcaklar seviyesini görmüş olcaz bakalımmm
genel tekrarı yaptık bilgileri tazeledik ama dikkatsizliği yüzünden hata yapabilir kızımm
en son ki mat sınavından 90 aldı dikkasizliği yüzünden bilgisizliğinden değil di asla

bakalım Allah hayırlısını nasip etsin çok heyacanlıııyızz

Son düzenleme:
yanlış alıntı yapıldı :)

Son düzenleme:

ikinci dönemde daha bilincine varcak sorumlukluklarının üzülme canım
ikinci sınıfta ise kendi isteyerek yapcakk
çok üstüne düşme ters tepki yapabilir
bana öyle olmuştu çünküüü
birşeyin üstüne ne kadar gidersen o kadar soğuyorlar
kendi haline bırak ama takibi de elden bırakma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…