İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

öğretmenimiz bugün 6 kişiyi sınava seçmiş yasemiğn karakaya sanat merkezinde gireceklermiş özel yetenekli çocukları keşfediyorlarmış acaba ne sorcaklar böyle bir şey yaşayan var mı????

Bende ilk kez senden duydum canım hiç bir bilgim yok... :KK16: Hadi hayırlısı...

hanımlar netten kızımın notlarına baktım
karnenin hepsi 5 çok sevindim valla:KK66:
kızımda duyunca çok mutlu oldu:KK9:

kıyamam ya, belkide bi dr ye götürmelisin canım, belkide çözümü çok kolaydır
ya da öğretmencilik oynayıp, bi sen öğretmen ol bi o olsun, bi o öğrenci olsun bi sen, ama tamamen oyun tadında, o zaman daha objektif değerlendirebilirsin, tamamen oyun gibi yaparsan.
öğretmeniylede mutlaka konuşmalısın bence belkide durumu bilmiyosa, çocuğunu yanlış değerlendiriyor olabilir
Teşekkür ederim. oyunu deniyeceğim Bakalım sonuç verecek mi

e okul karne notlarına baktınızmı yüz üzerinden notlar ve ortalamaları var sizinkiler nasıl? öğretmen neye göre not verdi sizin?

çok şükür bizim notlarda iyi maşallah allah zihin açıklığ versin. performans ve sınav sonuçlarına göre not verilmiş.

sınav sonuçları 4.sınıftan sonra baz alınır diye biliyorum.ama bizimki de sınav sonuçlarını karneye yansıtmış ..allahtan notlarımız iyi :)

2.dönem gerçek sbs ye sokacakmış bizim öğretmen okul çapındamı artık nasıl olacaksa hadi hayırlısı :)

Aşağıda yazdıklarım ile ilgili ayrı bir konu açmıştım ama ilgilenen olmadı maalesef...Buraya kopya ediyorum arkadaşlar.Kafama fena takıldı bu konu,sizlerde sbs başarıları not ortalamasına katıldı mı?Merak ediyorum..

Herkese merhabalar...

Oğlum şu an 2.sınıfa gidiyor ve geçen haftalarda Seviye Belirleme Sınavına girdiler..
Biraz önce internetten Veli bilgilendirme sistemine girdim ve öğretmenin bu sınavın sonucunu
not ortalamasına kattığını gördüm.
Oğlumun başarısı çok şükür kötü değil ama gene de bu sınavın yapılış
amacı ve şekli itibari ile (Yaşlarının küçük ve ilk kez böyle bir sınava girmeleri,sınavın bir başka öğretmen tarafından yapılması,kitapçık üzerine işaretlenme olmaması,optik okuyuculu kağıtlara işaretlenmesi,uzun süre sınavda kalmaları dolayısı ile konsantrasyon durumları vs..gibi faktörlerin bu yaştaki çocukların başarılarını çok da doğru yansıtmadığını düşündüğüm için) not ortalamasını etkilemesi beni biraz düşündürdü açıkcası..

Yani anlatmak istediğim,tamam bu sınav illerin,ilçelerin,okulların,sınıfların başarılarını ölçmek için gerekli olabilir ama not ortalamasına yansıtılmasının ne derece doğru olduğu..Benim kafamı karıştıran bu..

Merak ettiğim sizde de bu SBS sonuçları sınıf notlarınıza eklendi mi...Durumunuzu ve bu konu hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum..

Aşağıda yazdıklarım ile ilgili ayrı bir konu açmıştım ama ilgilenen olmadı maalesef...Buraya kopya ediyorum arkadaşlar.Kafama fena takıldı bu konu,sizlerde sbs başarıları not ortalamasına katıldı mı?Merak ediyorum..

Herkese merhabalar...

Oğlum şu an 2.sınıfa gidiyor ve geçen haftalarda Seviye Belirleme Sınavına girdiler..
Biraz önce internetten Veli bilgilendirme sistemine girdim ve öğretmenin bu sınavın sonucunu
amacı ve şekli itibari ile (Yaşlarının küçük ve ilk kez böyle bir sınava girmeleri,sınavın bir başka öğretmen tarafından yapılması,kitapçık üzerine işaretlenme olmaması,optik okuyuculu kağıtlara işaretlenmesi,uzun süre sınavda kalmaları dolayısı ile konsantrasyon durumları vs..gibi faktörlerin bu yaştaki çocukların başarılarını çok da doğru yansıtmadığını düşündüğüm için) not ortalamasını etkilemesi beni biraz düşündürdü açıkcası..

Yani anlatmak istediğim,tamam bu sınav illerin,ilçelerin,okulların,sınıfların başarılarını ölçmek için gerekli olabilir ama not ortalamasına yansıtılmasının ne derece doğru olduğu..Benim kafamı karıştıran bu..

Merak ettiğim sizde de bu SBS sonuçları sınıf notlarınıza eklendi mi...Durumunuzu ve bu konu hakkındaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum..

ortalamaya SBS denemesinin katılması oldukça yanlış...tamamen bağımsız bir sınav..ders esnasındaki başarıyı ve performansı ölçen bir kriter değil...öğretmenin yanlışlığı diye düşünüyorum....

Herkese merhabalar...

benim kızımda bu sınava girdi ama öğretmen bu sonuçların kendisi için pek önemli olmadığını çünkü çocukların daha ilk defa böyle bir sınava girdiklerini sadece kodlamayı öğrenmelerini istediğini söyledi
yani o sınavın sonucu karneyi etkilemedi

Bizdede olmadı seviye belirleme sınavıı.Okuldamı yaptılar yoksa dershanedemi??

Cevap veren arkadaşlar,hepiniz ayrı ayrı teşekkür ediyorum...

Bu konu ile ilgili olarak biz veliler öğretmenle görüştük fakat öğretmenimiz kesinlikle itirazları kabul etmiyor..En son bana söylediği şey ''Herkes yaptığı şeyin bedelini iyi ya da kötü,alacak'' dedi.Ben dondum kaldım karşısında..

Benim oğlumun notlarını çok etkilememiş olsa da,gerçekten sınıfta başarılı olduğunu bildiğim bir çok çocuğun,bu sınavın ortalamaya katılmasından dolayı notları düşmüş durumda.. Velilerin de elleri kolları bağlanmış durumda..

Sizlerin yazdıklarınıza bakılırsa (ve çevremdeki ve okulumuzun diğer sınıflarındaki velilerin de söylediklerine) bu durum gerçekten bizim çocuklarımıza yapılmış gerçek bir haksızlık..Cuma günü karne dağıtacak olan öğretmenimizin bize ve çocuklara olan tavrını çok merak ediyorum açıkcası..

Hepinize tekrar teşekkür ediyorum...:KK71:

Herkese merhabalar...

Merhaba Canım,
SBS dediğiniz şeyin okulistikle bir ilgisi varmı eğer yoksa ilk kez sizden duyuyorum.
Bunun kriteri nedir?... Tüm çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum. Ayrıca bırakın şu tatilde bari dinlensinler. Öğretmenimiz ödev vermedi , bilhassa en az 5 tane etkinliğe katılın diye biz velilere taş attı... Tiyatro , sinema , gösteri vs vs gidin dedi...
HEPİNİZE İYİ TATİLLER KUZUCUKLARIMIZ :KK55::KK16::KK64::84:

terlikçim sizede iyi tatiller canım
bizim öğretmen ödev verdi 2 kitap aldık onları bitireceğiz tatilde:KK53:
ayrıca 1. sınıftaki kızımada ödev verildi
keşke biraz dinlenseydi çocuklar yaaaa:KK31:

benim kızımda bu sınava girdi ama öğretmen bu sonuçların kendisi için pek önemli olmadığını çünkü çocukların daha ilk defa böyle bir sınava girdiklerini sadece kodlamayı öğrenmelerini istediğini söyledi
yani o sınavın sonucu karneyi etkilemedi

oğlumun okullunda sınav oldu her seferinde sınıfda 7 . oldu çok kötü değil ama çocuklar şimdiden sınavlardan bıktı test cözmekten karmeyi etkilemedi oğlumun ders notları çok güzel karnesi hepsi 5 inşalllah boyle devam eder bu sene ödev yok sadece tatil kitabi aldık onları yapacaklar ayrıca okumaları için kocaeli valiliğinden hediye hikaye kitapları verildi biraz dinlemeyi hak ettiler

Çarpım tablosunu nasıl kolayca ezberletebilirim arkadaşlar..Sırayla sayıyor ama karışık sorunca malesef:KK43:Yanaştıramıyorum..

X