İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Canım benım çocuk servisle gidiyor evimize yakın sayılır okul ama ben büyük bir caddeden geçeceği için güvenemem açıkcası okulla aramızda şöyle diyeyim 5-6 sokak var haa gidenler yokmu var elbet abileriyle filan.Ama ben kimseye güvenipte emanet edemem açıkcası seneyede servisle göndermeyi düşünüyorum 4.sınıfta durumuna göre bakacağım.Bence önemli olan okulun yakınlığı

evt cnm ondan bütün bu hareketlerinin sebebi
burada arkan ne kadar sağlamsa o kadar garantidesin
günaydın hanımlarrr
çok şükür kuxzucuğum bugün iyi gecemizde rahat geçti bugün okula başlayacak bakalım
çok sevindim cnm iyi olmasına
merhaba kızlar,

sizce bi çocuk kaç yaşında okula kendi gidebilir, sizin çocuklar yürüyerek gidenler kendileri gitmiyorlar değil mi, ne zaman kendisinin gidebilceğini düşünüyorsunuz???
biz yakın yare taşındık ama yine okula tek bırakmam çevreye güvenemiyorum bir türlü 6. 7 .sınıfa kadar yolu var bizim

bizim isim vermese de belli ediyor bi şekilde

biz yakın yare taşındık ama yine okula tek bırakmam çevreye güvenemiyorum bir türlü 6. 7 .sınıfa kadar yolu var bizim

okul bizim eve yakın aslında ama geçmesi gereken bi işlek cadde var, ay az uzak otursaymışız keşke, servise verirdik o zaman, valla 3 yaşında başladı okula getir götür şiştim, bi kaç sene daha devam etçez anlaşılan ama 6. sınıfta çok uzak be, şunu 4 yapalım

Canım bizimde yakın ama ben çalıştığım için birde servise verdim mecbur kaldım ama evde olsaydım kendim götürürdüm.ama sizin gibi bizdede cadde var

dün akşam oğlum yine yeni bir sorunla geldi
yan sınıf öğrencileri oğlumu bi güzel tartaklamış. sınıflar arası kavgalar varmış oğlum kendi sınıfını başarıyla temsil etmemiş dayak yemiş göğsüne kalbine tekmeler yemiş
sınıf arkadaşlarıda sağlam dövüşemediği için dışlamış.tabi bütün bu çocukları ayartanda öğretmenimizin gözbebeği .çocuğun harekteleri olgun bir adam gibi. konuşmaları tavrı başka çocukların üzerinde uyguladığı baskı çok korkunç .bütün kararı bu çocuk veriyor sınıfta .ama bütün bu durumu yaratanda yine bizim öğretmen. ailesi ile çok samimi bugün sıkıntımı anlatmaya gittim .yan çocuklarla kavga ediyor sonra da dövüşemediği için dışlanıyor dedim belki birşeyler yapar die bunlar çocuk dayak yer sonra dayak yememeyi öğrenir dedi diğer çocuk içinde bu çocuk yapmaz kimseye karışmaz sizin çocuklar atmıştır dedi oğlunuz ayet indirse inanacaksınız diobenim oğlum bi sıkıntısı olmasaydı şikayet etmezdi

Canım bizimde yakın ama ben çalıştığım için birde servise verdim mecbur kaldım ama evde olsaydım kendim götürürdüm.ama sizin gibi bizdede cadde var

anladım canım, napıcaksın mecburen

ay sizin hocadaki laflarda kimsede yok, 3,5 sene nasıl dayancaksınız bilmiyorum

4 sınıfta bir sınav yapcam başarıyla geçer mi ondan emin değilim ben kötü havalarda servise veriyorum ama3 yaşında bu zamana iyi dayanmışsın sen :18: ben bir ay zor dayandım. ama bizim 10 15 dk uzaklığımız var
ara sokaklarda da çok süratli geçiyorlar özelliklede dolmuş ve otobüsler yer kapacaklar die aşırı dikkatsizler umurlarında değil yoldaki yayalar
[B
anladım canım, napıcaksın mecburen[/B]

ay sizin hocadaki laflarda kimsede yok, 3,5 sene nasıl dayancaksınız bilmiyorum
dişimi sıkıyorumben ciddi ciddi okuldan almak istiyordum. eşim karşı ama eğitimi hoşuna gidiyormuş .oğlumda başka yere ayak uyduramaz die korkuyor. bütün yük bana kaldı yine bende burada sizin kafanızı şişiriryorum:26: sürekli sıkıntı anlatıyorum. her hafta yeni bir sorunla karşılaşmaktan çok yoruldum

Son düzenleme:

ne demek canım ya, hepimiz sorunlarımızı ya da sevinçlerimizi anlatıyoruz burda, bu başlık bunun için zaten
bence senin oğlun bu okula uyum sağladıysa her okula sağlar, okul ya da sınıf değiştirmekten öğretmen değişikliği sebebiyle korkulur genelde ama kuzunun öğretmenini arayacağını pek sanmıyorum, özlemez bence, ama tabii arkadaş konusunu bilemem, artık şu yaştan sonra arkadaşlıklar çok önemli olmaya başlıyo biliyosun
napıcaksın canım, dışlanırsa dışlansın, çocuğunu bu tip şeylere karşı eğitmekten başka çaren yok
geçen benim oğlanında başına gelmiş, diğer sınıf çocuklarını dövcez sende gel demişler, bizimki gitmemiş, ama derse girince bizim hoca haberdar olmuş olaydan, kavgaya katılan tüm oğlanları tahtaya çıkarıp bi güzel fırça çekmiş, bence küçükte olsalar okul ya da öğretmenler bu tip olayları görmezden gelmemeli, hem kendileri demiyolarmı ağaç yaşken eğilir

bide yılbaşı çekilişi geyiği çıktı başımıza ya, okullarda yasaklanmalı bu olay, çünkü hep sevmedikleri arkadaşları çıkıyo çekilişte kankaları çıkmıyo, ve hediyelerde genelde çocuklar çin hayal kırııklığı oluyo, hediyeler arasında dengesizlik oluyo, saçma bence olmamalı ama çocuklar baştan çok hevesli olduklarından gelde sen katılma de

teşekkürler chessdişimi sıkmaya devam şimdilik. bir sorun olursa babası uğraşacakmış ben yoruldum bir yerede varamadım çok büyük sorun olmadıkça gitmeyi düşünmüyorum.derdimi anlatıyorum evirip çevirip kendini haklı çıkarıyor.okul dövüş yerimi fırça atmalı dövüşen çocuklara ceza vermeli doğrusunu sizin öğretmen yapıyor.bzimkine kalsa dövüşerek dayak yiyerek güçlü olmayı öğrenecek bende biliorum düşe kalka büyüyecek ama okul dövüş yeri mi :44:ben dövüşsün diye mi yolluyorum dövüşmek istese karete kurslarına yollardım
genelde hayal kırıklığı ile sonuçlanır . çocuklar çok fazla şey bekliyor ama istedikleri gibi olmuyor.siz ne almayı düşünüyorsunuz ?

merhaba kızlar,

sizce bi çocuk kaç yaşında okula kendi gidebilir, sizin çocuklar yürüyerek gidenler kendileri gitmiyorlar değil mi, ne zaman kendisinin gidebilceğini düşünüyorsunuz???

valla canım bizim çocuk yürüyerek gidiyo ama babaannesi götürüyor yanlız gitmek istiyormuş artık ben izin vermiyorum çünkü okulun çevresi pek de tekin yerler değil it kopuk dolu tek başına güvenip yollayamıyorum yani heralde seneye de babaannede götürür sonra 4. sınıfta kendisi gider diye düşünüyorum

ay ne diyosun meldam ne demek göğsüne kalbine tekme yamiş ya ay allahım harp yerimi anacım orası bir de dövüşemediği için dışlanıyor mu valla öğretmeninize pes doğrusu pes yani canım valal sen böyle anlattıkça ben deliriyorum burda nasıl bişey bunlar böyle nasıl bir okul nasıl bir öğretmen inanamıyorum ve diyecek birşey bulamıyorum

ne demek hayatım tabiki sorunalrımızı sıkıntılarımızı burda paylaşıcaz lütfen öyle şeyler düşünme keşke yapabileceğimiz bişey olsa da daha fazlasını yapabilsek senin için

ay kızlar nasıl bişey bu yaa bunlar çocuk daha ne kavgası ne dövüşü allah aşkına nasıl düşünebiliyorlralar bu yaşta bunalrı ne demek yan sınıftakileri dövcez sen de gel mahalle çetesi gibi off vala çok üzüldüm bu duruma kızlar şuan bu çocujlar bu yaşta böyle ise lise de falan düşünemiyorum ama dedeiğiniz gibi iş öğretmen de çok da iyi yapmış öğretmeniniz fırça çekmekle ama size bişey söylüyeyim bu olaylarda tv dizilerinin ve pc oyunlarının çok etkisi var diye düşünüyorum sen çocuğuna seyrettrmesen arkadaşı seyrediyor o yapıyor aynı hareketleri o da ondan görüyor

bizde de yok allahtan öyle çekiliş falan zaten biizm öğretmen hiç girmez öyle şeylere velileri sıkıntıya sokmamak için ama kızlar laf aramızda bizim oğlanın hoşlandığı bir kız varmış galiba ona bir hediye alacaz

meldamcım daha belli değil kimin çıkacağı bugun belli olcak, inşallah erkek çocuk çıkar valla kızlar dünyasında ne popüler hiç bilmiyorum, çevremde hep erkek çocuk var çünkü

karamukçum bu yaşta gelin adaylarına hediye almaya başlarsan yandın valla evlendirene kadar

sorma canım vallahi daha şimdiden başaldık hediyelere falan bırak bizim oğlan hediye vermeyi çok seviyor ilerde kız arkadaşı olunca bütün harççlığı yatırır artık hediye

selam hanımlar

uğrayamadım kaç vakittir...

bu yılbaşı çekilişi bizde de yapıldı malesef
bazı veliler istiyor eee katılmam demekte olmuyor...
aslında geçen sene problem çıkmıştı birkaç çocuk hediyesini beğenmemiş
anneleri de söylemiş beğenmedi diye...
hediyeden memnun olmayanlar olduğu için anlamını ifade ettiği değeri bilmeden
canı sıkılıyor insanın bu sene olmasın dedik birkaç veli ama bizi dinleyen yok
öğretmenimizde karışmıyor böyle konulara aslında gereksiz böyle şeyler diyor ama
onu da dinleyen yok o yüzden karışmayarak tepki veriyor ...

neyse alıcaz artık ben ciltli güzel bir kitap alalım dedim
oğlum model araba almak istedi bakalım bugün çıkıp bakıcaz artık.
yarın hediyeler verilecekmiş çünkü...

buraya taşınmadan önce bir cadde vardı okulla aramızda ben götürüyordum ama 1 ayda iflahım kesildi hakket ya bırak gidip gelmeyi giyinmek acaip dertti benim için =))

şimdi bir sokak var ama hemen sokak sonra okulun bahçesi ohhh çok rahat balkondan bakıyorum sokağı geçiyor okulda giderken gelirken de öyle zaten burası tenha öle araba falan geçmiyor çok rahat oluyor ama çalışırsam veya okula uzak olursam asla yalnız göndermem kesinlikle servis ,burda olursak da bi bakıcı komşu falan olur,3.-4. sınıfta gidebilirler normalde bence de ama ben çocuktan değil çevreden korkuyorum heralde liseye bile servisle gönderirim

geçen sene vardı yılbaşı çekilişi isteyenler oldu heralde bu sene yok zaten ben öle özel günlere pek önem vermem

biz cumartesi sınıf olarak dışarda kahvaltı ve sonrasında avm vs gibi bir yerde artık sinema mı olur oyun parkı mı öle bişiler yapıcaz,mecburi değil gelmeyen de olur heralde ama çoğunluk gelecek ,geçen sene de evlerde yapıyoduk,öğretmen veli görüşmesinde isteyen veliler tüm sınıfı çağırıyordu yiyip içip geliyoduk

melda sizin öğretmenle tanışmayı çok istiyorum ben ya ona şöle yapıcam

bu da ayrı bir model hediye beğenmemek ne demek ya,sorun çocukta değil o velide ,anlatsana çocuğuna herkes en iyisini alabilecek durumda değildir,senin ne isteyeceğini bilemez,önemli olan ne olduğu değil alınmasıdır vs ,söle işte bişeyler,bazen kendimi uzaylı gibi hissediyorum ben ya,nasıl insanlar var hayret

hahhaa çok komik, çocuktur beğenmedim der de, yetişkinlerin hediyeyi beğenmedi diye beyan etmesi biraz görgüsüzlük olmuş

canım ne şanslısın ya bende çok istedim okulun karşısından tutayım diye, balkondan bakayım diye ama sırf okul karşısı diye ve tabii okulun yanında büyük bi avm olduğundan raicinden yüksekti kiralar
valla siizin yılbaşı etkinliği kesinlikle daha hoş

evet zaten ben çalışmadığım için önceliği okula verdim okula en yakın evi tutucam diye ,atanırsam da ya işin ya okulun yanından tutucam ev çok tembelim ya,allahtan burası çok ucuz deprem konutları hem düzenli hem sakin hem ucuz merkezde zor tabi bulmak

etkinlik yılbaşı etkinliği değil geçen seneki veli toplantılarının dışarda yapılacak hali,evsahibine yük olunmasın diye her ay yapılacak ama herkes kendi masrafını karşılayacak,maksat çocuklar birlikte vakit geçirsin ,güzel oluyor böyle şeyler ben de severim

bi de bizim paylaşım günü var anasınıfında da yaparlardı ayda bir galiba bir çocuk arakdaşlarına bişeyler alıyor ufak tefek şeyler

çok ilginç valla hadi çocuklar neyse beklentileri fazla oluyor hayal kırıklığına uğruyorlar da anneleri de beğenmemiş baksna:44:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…