İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

valla canım bizim çocuk yürüyerek gidiyo ama babaannesi götürüyor yanlız gitmek istiyormuş artık ben izin vermiyorum çünkü okulun çevresi pek de tekin yerler değil it kopuk dolu tek başına güvenip yollayamıyorum yani heralde seneye de babaannede götürür sonra 4. sınıfta kendisi gider diye düşünüyorum

ay ne diyosun meldam ne demek göğsüne kalbine tekme yamiş ya ay allahım harp yerimi anacım orası bir de dövüşemediği için dışlanıyor mu valla öğretmeninize pes doğrusu pes yani canım valal sen böyle anlattıkça ben deliriyorum burda nasıl bişey bunlar böyle nasıl bir okul nasıl bir öğretmen inanamıyorum ve diyecek birşey bulamıyorum

ne demek hayatım tabiki sorunalrımızı sıkıntılarımızı burda paylaşıcaz lütfen öyle şeyler düşünme keşke yapabileceğimiz bişey olsa da daha fazlasını yapabilsek senin için

ay kızlar nasıl bişey bu yaa bunlar çocuk daha ne kavgası ne dövüşü allah aşkına nasıl düşünebiliyorlralar bu yaşta bunalrı ne demek yan sınıftakileri dövcez sen de gel mahalle çetesi gibi off vala çok üzüldüm bu duruma kızlar şuan bu çocujlar bu yaşta böyle ise lise de falan düşünemiyorum ama dedeiğiniz gibi iş öğretmen de çok da iyi yapmış öğretmeniniz fırça çekmekle ama size bişey söylüyeyim bu olaylarda tv dizilerinin ve pc oyunlarının çok etkisi var diye düşünüyorum sen çocuğuna seyrettrmesen arkadaşı seyrediyor o yapıyor aynı hareketleri o da ondan görüyor

bizde de yok allahtan öyle çekiliş falan zaten biizm öğretmen hiç girmez öyle şeylere velileri sıkıntıya sokmamak için ama kızlar laf aramızda bizim oğlanın hoşlandığı bir kız varmış :KK1: galiba ona bir hediye alacaz :KK1:
saol cnmmm :KK54:
herkes okula eğitim öğrenmesi için gönderir. ben okulda öğrendiği yanlışları düzeltmekle zaman geçirirm.oğlun bütün erkeklere örnek davranış sergiliyor. özel günleri unutmuyor .8 yaşındaysan ve aşıksa hayat çok güzelll:KK16::KK16::KK16:

meldamcım daha belli değil kimin çıkacağı bugun belli olcak, inşallah erkek çocuk çıkar valla kızlar dünyasında ne popüler hiç bilmiyorum, çevremde hep erkek çocuk var çünkü:KK53:

karamukçum bu yaşta gelin adaylarına hediye almaya başlarsan yandın valla evlendirene kadar
:KK1:
kızlar simli olan herşeyi seviyorrrr :KK12::KK12::KK12:
buraya taşınmadan önce bir cadde vardı okulla aramızda ben götürüyordum ama 1 ayda iflahım kesildi hakket ya bırak gidip gelmeyi giyinmek acaip dertti benim için =))

şimdi bir sokak var ama hemen sokak sonra okulun bahçesi ohhh çok rahat balkondan bakıyorum sokağı geçiyor okulda giderken gelirken de öyle zaten burası tenha öle araba falan geçmiyor çok rahat oluyor ama çalışırsam veya okula uzak olursam asla yalnız göndermem kesinlikle servis ,burda olursak da bi bakıcı komşu falan olur,3.-4. sınıfta gidebilirler normalde bence de ama ben çocuktan değil çevreden korkuyorum heralde liseye bile servisle gönderirim

geçen sene vardı yılbaşı çekilişi isteyenler oldu heralde bu sene yok zaten ben öle özel günlere pek önem vermem

biz cumartesi sınıf olarak dışarda kahvaltı ve sonrasında avm vs gibi bir yerde artık sinema mı olur oyun parkı mı öle bişiler yapıcaz,mecburi değil gelmeyen de olur heralde ama çoğunluk gelecek ,geçen sene de evlerde yapıyoduk,öğretmen veli görüşmesinde isteyen veliler tüm sınıfı çağırıyordu yiyip içip geliyoduk :KK53:

melda sizin öğretmenle tanışmayı çok istiyorum ben ya:KK51::KK51: ona şöle yapıcam
cumartesi çok kalabalık olmaz mı :18:bu tür faaliyetler güzel oluyor .biz yapmayı bıraktık .kendi aralarında anlaşan veliler gruplara ayrıldı sizin veliler nasıl birlik içindeler mi :44:

selam hanımlar

uğrayamadım kaç vakittir...

bu yılbaşı çekilişi bizde de yapıldı malesef
bazı veliler istiyor eee katılmam demekte olmuyor...
aslında geçen sene problem çıkmıştı birkaç çocuk hediyesini beğenmemiş
anneleri de söylemiş beğenmedi diye...
hediyeden memnun olmayanlar olduğu için anlamını ifade ettiği değeri bilmeden
canı sıkılıyor insanın bu sene olmasın dedik birkaç veli ama bizi dinleyen yok
öğretmenimizde karışmıyor böyle konulara aslında gereksiz böyle şeyler diyor ama
onu da dinleyen yok o yüzden karışmayarak tepki veriyor ...

neyse alıcaz artık ben ciltli güzel bir kitap alalım dedim
oğlum model araba almak istedi bakalım bugün çıkıp bakıcaz artık.
yarın hediyeler verilecekmiş çünkü...

çocuklar yapsa bunu küçük olmalarını veririm. kocaman insanlar bunu nasıl utanmadan yapıyor
:KK53:

herkes okula eğitim öğrenmesi için gönderir. ben okulda öğrendiği yanlışları düzeltmekle zaman geçirirm.oğlun bütün erkeklere örnek davranış sergiliyor. özel günleri unutmuyor .8 yaşındaysan ve aşıksa hayat çok güzelll:KK16::KK16::KK16:

cumartesi çok kalabalık olmaz mı :18:bu tür faaliyetler güzel oluyor .biz yapmayı bıraktık .kendi aralarında anlaşan veliler gruplara ayrıldı sizin veliler nasıl birlik içindeler mi :44:

çocuklar yapsa bunu küçük olmalarını veririm. kocaman insanlar bunu nasıl utanmadan yapıyor

ay sorma canım hele bir de anlatırken görsen nasıl utanıyor nasıl heycanlanıyor :KK30: hiç atlamaz özel günleri bizimkiler için de öyledir hepimizin doğumgünün bilir o güne kadar da gün sayar hep ne zaman hediye alınacak diye:KK1:

ay sorma canım hele bir de anlatırken görsen nasıl utanıyor nasıl heycanlanıyor :KK30: hiç atlamaz özel günleri bizimkiler için de öyledir hepimizin doğumgünün bilir o güne kadar da gün sayar hep ne zaman hediye alınacak diye:KK1:

ilk heyecanlar bunlar ne tatlı
büyüdükten sonra da değişmez umarımmm özel günleri unutan erkek modeli olmasınn :KK31::KK31:

oyuncak kedi yavrusu aldım peluş, okşayınca miyavlıyo,:KK53: inşallah sever kızımız

bu da ayrı bir model hediye beğenmemek ne demek ya,sorun çocukta değil o velide ,anlatsana çocuğuna herkes en iyisini alabilecek durumda değildir,senin ne isteyeceğini bilemez,önemli olan ne olduğu değil alınmasıdır vs ,söle işte bişeyler,bazen kendimi uzaylı gibi hissediyorum ben ya,nasıl insanlar var hayret
çok ilginç valla hadi çocuklar neyse beklentileri fazla oluyor hayal kırıklığına uğruyorlar da anneleri de beğenmemiş baksna:44:

evet bunu yapan 3 çocuk annesi hani olgunluğa ulaşmış görmüş geçirmiş bir hatun bizden yaşça da bayağı büyük demek ki yaşla alakası yok
hiç beğenmemişmiş yapmayalım o zaman dedim oda olmazmış nerelerinden yanaşsak bilemiyorum...
liste ver bari onu alalım diyesi geliyor insanın hediyenin mahiyeti değil alınması düşünülmesi önemlidir...
çok şükür oğluma kartona çizilen resim bile hediye edilse uçuyor mutluluktan ama bazı insanların buna paha biçmesi ve aldığının karşılığını beklemesi gerçekten üzücü

Son düzenleme:

evet bunu yapan 3 çocuk annesi hani olgunluğa ulaşmış görmüş geçirmiş bir hatun bizden yaşça da bayağı büyük demek ki yaşla alakası yok
hiç beğenmemişmiş yapmayalım o zaman dedim oda olmazmış nerelerinden yanaşsak bilemiyorum...
liste ver bari onu alalım diyesi geliyor insanın hediyenin mahiyeti değil alınması düşünülmesi önemlidir...
çok şükür oğluma kartona çizilen resim bile hediye edilse uçuyor mutluluktan ama bazı insanların buna paha biçmesi ve aldığının karşılığını beklemesi gerçekten üzücü

sorma canım ya, benimkine sana ne gelsin istersin dedim, kağıttan uçak dedi, çocuklar kendi kendilerine arkadaşça mutlu, hep veliler bulandırıyo ortalığı, çocuklarını etkiliyolar

Son düzenleme:

sorma canım ya, benimkine sana ne gelsin istersin dedim, kağıttan uçak dedi, çocuklar kendi kendilerine arkadaşça mutlu, hep veliler bulandırıyo ortalığı, çocuklarını etkiliyolar

hakikatten öyle canım onlar kendi dünyalarından paradan menfaatten o kadar uzak yaşıyorlar ki ama büyükler malesef o dünyayı bozuyor...

oyuncak kedi yavrusu aldım peluş, okşayınca miyavlıyo,:KK53: inşallah sever kızımız

almışsın çoktan bayılır valla kızım da isteyip duruyor bence çok güzel olmuş

hiç ,sıla bayılır millete resim yapmaya ,oyuncak yapmaya,kağıt bebek yapar ev yapar ,geçen bi kutuyu boyamış içi görünmeyecek şekilde içinden böcek çıkarıp sürpriz yapacakmış arkadaşına

alt komuşumuz geldi sıla dedi neden balkona kağıt attın çöp olmuş dedi kağıtları parçalayıp parçalayıp atmış yukardan,bizimki kıkır kıkır gülüyor meğer kar yapmış kızım komşulara,allahtan iyi anlaşırız sorunlu insanlar değiller komşular gülüp geçtiler,inşallah bu yanlış anlaşılmalar başına iş açmaz bakalım

yok burda pek öle değil halk hadi gidelim gezelim tozalım şeklinde millet ekmek peşinde,guruplaşma oldu tabi ama zaten sınıf 18 kişi ,bikaç kişi var kendi halinde işinde gücünde kimseyle samimi olmayan genelde yaşı büyük insanlar 3-4 çocuklu anca onlarla uğraşıyor,genelde ideolojik ayrılık var kimse kimseye bişey demiyor tabi ama sorunlu olanlar yok ,öle kavga gürültü çıkaran,bi de bizim kızlar diyebileceğim bi gurup var biz de yakın oturuyoruz ondan da kaynaklı,ama genel olarak insan insanı buluyor ya hoca hocayı dakkada hesabı,genelde böle etkinliklere katılım oluyor ama kimse sorun çıkarmıyor

valla 2 saat dolandık oyuncakçıda, yeğenler falanda hep erkek olunca ilk defa kız oyuncağı aldım,:KK1: inşallah sever, barbisi winksi falan vardır diye düşündük

bakalım annesi beğenecek miiiiiii:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK52::KK52:

15 karakter şeysinden dolayı

annesi mülayim bi kadına benziyo annesi beğenirde valla sınıftaki kızlarımız çok fena, kesin hediye yarıştırırlar şimdi, yok senin ki güzeldi, onunki çirkindi, öyleydi böyleydi diye
sınıfta 3-4 kız öğrenciden diğerleri öğretmenden korktuklarından çok korkuyolar valla, kızlar şuan da fiziksel olarak oğlanlardan daha gelişkin ya, şaşırıp öğretmenim diyolar bazen bu kızlara, çok komikler

Son düzenleme:
kesin beğenir :KK34::KK34:bende çok severim peluş oyuncakları:KK16::KK16:

bu senin yetiştirmen alakalı .anneler babalar ufak şeylerden memnun olmayı bilse :KK31: çocuklarıda öğrenecektir

malesef öyle oluyor :KK31::KK31:

hiç ,sıla bayılır millete resim yapmaya ,oyuncak yapmaya,kağıt bebek yapar ev yapar ,geçen bi kutuyu boyamış içi görünmeyecek şekilde içinden böcek çıkarıp sürpriz yapacakmış arkadaşına

alt komuşumuz geldi sıla dedi neden balkona kağıt attın çöp olmuş dedi kağıtları parçalayıp parçalayıp atmış yukardan,bizimki kıkır kıkır gülüyor meğer kar yapmış kızım komşulara,allahtan iyi anlaşırız sorunlu insanlar değiller komşular gülüp geçtiler,inşallah bu yanlış anlaşılmalar başına iş açmaz bakalım
ne yaratıcı oyunlar oynuyor sıla.ya ufacık çocuklara kızan insanları hiç anlamıyorum zaten .hiç kücük olmamışlar gibi bağıranlarıda anlamam:KK19: .çocuklar sokakta oyun oynayamıyorlar hepsi apartman çocuğu:KK31: kendi hallerinde eğleniyorlar. umarım hiç bir zaman komşularla sorun yaşamazsın

bakalım annesi beğenecek miiiiiii:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

evet, dediğiniz gibi kızımız hediyeyi çok beğenmiş, bende mutlu oldum tabii

herkese şimdiden mutlu huzurlu seneler dilerim, yeni yılınız kutlu olsun hanımlar
:13::13::13::13::13::13::13:

herkese şimdiden mutlu huzurlu seneler dilerim, yeni yılınız kutlu olsun hanımlar

hadi gözün aydın canım rahatlamaşısındır sen de dert ediyodun beğenir mi acaba diye :KK34:
canım size de mutlu huzurlu seneler diliyorummm:KK16::KK16::KK16::KK16:

kesin beğenir :KK34::KK34:bende çok severim peluş oyuncakları:KK16::KK16:

Bu senin yetiştirmen alakalı .anneler babalar ufak şeylerden memnun olmayı bilse :KK31: çocuklarıda öğrenecektir

malesef öyle oluyor :KK31::KK31:

Ne yaratıcı oyunlar oynuyor sıla.ya ufacık çocuklara kızan insanları hiç anlamıyorum zaten .hiç kücük olmamışlar gibi bağıranlarıda anlamam:KK19: .çocuklar sokakta oyun oynayamıyorlar hepsi apartman çocuğu:KK31: Kendi hallerinde eğleniyorlar. Umarım hiç bir zaman komşularla sorun yaşamazsın

zaten artık burdan çıkarsam kesinlikle bahçeli ev nefret ediyorum apartmandan 2 katlı olsa bile =))

evettt
herkese mutlu huzurlu sağlıklı başarılı boool paralı atamalı =)) çocuklarımızın üzüntülerini hastalıklarını görmeyeceğimiz nice nice yıllar temenni ederim

zaten artık burdan çıkarsam kesinlikle bahçeli ev nefret ediyorum apartmandan 2 katlı olsa bile =))

evettt
herkese mutlu huzurlu sağlıklı başarılı boool paralı atamalı =)) çocuklarımızın üzüntülerini hastalıklarını görmeyeceğimiz nice nice yıllar temenni ederim

amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnn canım cümlemize işallahhhh
bu yeniyılda herkesin tüüüüüüüüüüüüümmmmmmmmmmm dilekleri gerçekleşir işallahhh:13:

X