İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

ben bitirdim kitabı, gerçekten oğlum beni ne çok deniyomuş, daha önce bu kadar farkında değildim, kitapta dediği gibi bayağı bi dans ediyomuşuz biz
:KK1:

çok haklısın ama diğer taraftanda çok şanslı, her çocuğa nasip olmuyo bu kadar yakından ilgilenen babaanne, dede, ama dediğin gibi idare etmekte çok zor oluyodur eminim

hayal ettimde şu tavrı, çok iyi sınıf başkanı olur bence, keşke öğretmeni ufak sorumluluklar verse sınıfta

maşallah canım biz alana kadar sen bitiridn bile :KK9:
valla canım şanslı olmasına şanslı ama insanın çocuğuna kendinin bakması kendinin yetiştirmesi gibisi yok ama malasef çalışmak zorunda kalınca böyle oluyor. heleki bizimki birde iki tarafında tek torunu hem bizimkjilerin hem eşimin tarafının hal böyle olunca paşalar gibi el üstünde tutuluyor olan da anne babaya oluyor :KK50:

Seninle aynıyız canım malesef bizdede aynı ben ne kadar bazı şeyleri çocuğuma aşılasamda çalışınca babanne dede faktörü daha etkili oluyor.ne yazıkki lafta söylenmiyor dediğin gibi çocuğuna kendin bak tavırları zaten insanı mahvediyor.

evet canım malasef aynıyız ki sen de çok iyi bilirisn bu durumalrı neler yaşadığımızı bir de bizim kayınvalide ile altlı üstü oturuyoruz bizden yüz bıulamayınca istediği bişey olmayınca alt kata kaçıyor nasıl olsa ordakiler her istediğini yapacaklar zor bir durum gerçekten

Dün sormamış öğretmeni neden niçin diye ..... çok ilginç geldi doğrusu Benim açımdan dün pek bi iyiydi tertemiz bir şekilde eve gelmiş tahtaya kalkmış cevap vermiş 22 soruluk bir sınav olmuşlar 1 tane yanlışı çıkmış...dün pek bi heyacanlıydı

çok ilginç gerçekten hiç farketmemiş demekki çantasının olmadığını :44:
bizimkide dün akşam pek bi uysalda eve gittim ders yapıyodu ki görülmemiş bişey biz eve gitmeden onun derse oturması:44: sonra ben masayı hazırlyana kadar biraz test çözdü yemekten sonra da hiç beni üzmeden bağırtmadan ödevine devam etti akşam sakin bir akşamdı yani

maşallah canım biz alana kadar sen bitiridn bile :KK9:
valla canım şanslı olmasına şanslı ama insanın çocuğuna kendinin bakması kendinin yetiştirmesi gibisi yok ama malasef çalışmak zorunda kalınca böyle oluyor. heleki bizimki birde iki tarafında tek torunu hem bizimkjilerin hem eşimin tarafının hal böyle olunca paşalar gibi el üstünde tutuluyor olan da anne babaya oluyor :KK50:

haklısın canım, helede bi kural oturtmak imkansız oluyodur, iki tarafada kuralı anlatçanda onlar ikna olcakta, aynen uygulayacakta, imkansız bişey

haklısın canım, helede bi kural oturtmak imkansız oluyodur, iki tarafada kuralı anlatçanda onlar ikna olcakta, aynen uygulayacakta, imkansız bişey

anlamasına anlıyolar da uygulamıyolar canım kıyamıyolarmış dayanamıyolarmış çocuğa iyilik yaptıkalrını sanıyolar ama işin aslında kötülük yapıyolar :44:

selam kızlar

dün arkadaşın kızı girdi teste bilsemde sılanın sınıfında,çocuklar testteyken bilsemin rehberlik müdürü velilere konuşma yapmış arkadaş diyor ki aynı sılayı anlattı adam tüm hareketleriyle bana söyleme öğretmene söyle dedim =)) ,öğretmenler bize başarılı çocukları getiriyolar onlardan çıkabilir ama biz aslında öğretmenlerin istemediği sorunlu zannettikleri çocukları istiyoruz demiş,1000 kadar başvuru olmuş 15 kişi alacaklarmış en üst seviyede olanları heralde,test bir saat küsür sürmüş 15lik guruplarla almışlar kitapçık varmış süre veriyolarmış şu soruyu 3 dk şu soruyu 4 dk yapın gibi,sla daha tek girmişti hayatta o soruları kitapçığı falan okumaz okusa da yanlış okur aceleden bakalım nolcak ,olur da bu testi geçemezse var ya artık öğretmeni tut tutabilirsen

sıla çok eğlendim demişti ilk teste çıkmak istemedi,tabi takıldığı yerde bırakıyolar,biri daha girmişti bizim sınıftan o zordu demiş dünkü arkadaşın kızı çok kolaydı demiş süreyi yetirememiş bikaç sorusu kalmış ,kız çok akıllı düzenli başarılı bir öğrenci umarım birinden biri olsa keşke ikisi girse

bakalım sizin orda başlayınca nasıl olacak veli gözlemleriniz bekliyorum :KK53:

çok hastayız biz ya bıktım hastalıktan bademcikleri şişmiş sılanın antibiyotiksiz geçer mi kızlar ne yapayım

Canım inşallah istediğiniz sonuca ulaşırsınız gecen sene 1.sinifta benim oğlumda girmişti bu bilsemin sınavına okulda zaten 15 kisi girmisti1.siniflardan baraj 80 di okulda en yüksek puanı oğlum almıştı 60 puan ama maalesef barajı geçememişti sınav zor bir sınav ve zamanla yarışıyorlar umarım sıla kazanır

seyyahalemi inşallah testi geçer canım, çok geçmiş olsun, valla bademcik iltihabı antibiyotiksiz geçmez diye biliyorum ama bu konuda çok tecrubeli değilim, benimki genelde grip ya da sinüzit olur:KK53:

Canım inşallah istediğiniz sonuca ulaşırsınız gecen sene 1.sinifta benim oğlumda girmişti bu bilsemin sınavına okulda zaten 15 kisi girmisti1.siniflardan baraj 80 di okulda en yüksek puanı oğlum almıştı 60 puan ama maalesef barajı geçememişti sınav zor bir sınav ve zamanla yarışıyorlar umarım sıla kazanır

valla sonucu merak etmiyor muyum ediyorum ama hayırlısı neyse o olsun diyorum çünkü zeka önemli değil onu kullanmak önemli sıla böle sorunsuz umarsız kafasının dikine gittikçe nasıl başarılı olacak bilmiyorum artık hayırlısı neyse o olsun o da ben de daha fazla üzülmeyelim

bi de dediğim gibi sıla hayatta o soruları okumaz vakit ayırıp

Günaydın hava çok soğuk ben hala ısınamadım.Bugün öğretmenimiz çağırmış beni)))) malum yaramazlıklar..

donduk donduk, burnumuz düştü soğuktan:KK1::KK1: günaydın hanımlar:KK3:

donayrum ben de,sıla iyi kapmış şifayı tıpış tıpış gittik doktora 8de kalktım bak horul horul uyuyo,havaya baktım buzzz ,amann dedim boşver uyusun sıcacık kuzucuk =))

Günaydın hava çok soğuk ben hala ısınamadım.Bugün öğretmenimiz çağırmış beni)))) malum yaramazlıklar..

diyorum ben sana göndereyim sılayı ona,bi daha töbe billah ağzını açmaz

OFFF offf valla 2 yıldan beri tek bir güzel kelime duymadım öğretmenimizden ve gitmekte istemiyorum artık aynı şeyleri duymaktan bıktım benim çocuğa okulda birileri elektrik veriyor herhalde evde çocuk bambaşka okulda bambaşka.Geçen gün akşam velilerden birini gördüm nasıl gidiyor sınıf iyimi filan diye sordum oda bu sene nakil geldi.Her akşam öğretmenin dediği söz aynı diyor offff bunlar beni mahvetti çok yaramazlar söz dinlemiyorlar.Ben artık ciddi ciddi okul değiştirmeyi düşünüyorum ama adresten dolayı elim kolum bağlı

OFFF offf valla 2 yıldan beri tek bir güzel kelime duymadım öğretmenimizden ve gitmekte istemiyorum artık aynı şeyleri duymaktan bıktım benim çocuğa okulda birileri elektrik veriyor herhalde evde çocuk bambaşka okulda bambaşka.Geçen gün akşam velilerden birini gördüm nasıl gidiyor sınıf iyimi filan diye sordum oda bu sene nakil geldi.Her akşam öğretmenin dediği söz aynı diyor offff bunlar beni mahvetti çok yaramazlar söz dinlemiyorlar.Ben artık ciddi ciddi okul değiştirmeyi düşünüyorum ama adresten dolayı elim kolum bağlı

neki canım öğretmenin şikayetleri, oğlun evde sakinse, kesin sınıfta diğer erkekleri gazlayan bi elebaşı vardır:KK53:bayan mı öğretmen

Son düzenleme:
Öğretmen bütün erkek çocuklardan şikayetçi genelde sınıf mevcudunda erkekler biraz fazla belki bu da etkendir bilmiyorum.Şikayetler eften püften yok derste kalem açıyormuş derste su içiyormuş merdivenlerden inerken duvara sürünüyormuş ayrıca bizim tuvalet sorunumuz var kalabalıkta çocuk yapamıyor bunu bile bile derste izin vermiyor tuvalet ihtiyacını yapmasına izin isteyince al sana şikayet konusu.Evet öğretmenimiz bayan bu arada.Ben birde anlıyamıyorum tamam çocuk yaramaz DİYELİM bu çocuğun hiç mi elle tutulur bir iyi yanı yok resim olur,müzik olur,türkçe,matematik olur ya da arkadaşlarına zarar vermemk gibi bir iyi huy olur bunlardan ben 1 tanesini 2 yıl boyunca hiç duymadım.Gider gitmez offff beni mahvediyor çok yaramaz durmuyor etmiyor yaaa anladımda bu çocuk derste sanki geziniyor hiç ders dinlemiyor hiç ödev yapmıyor kitap okumuyor sanki çocuk çok afedersiniz embesil gibi davranıyor.:KK37:

Öğretmen bütün erkek çocuklardan şikayetçi genelde sınıf mevcudunda erkekler biraz fazla belki bu da etkendir bilmiyorum.Şikayetler eften püften yok derste kalem açıyormuş derste su içiyormuş merdivenlerden inerken duvara sürünüyormuş ayrıca bizim tuvalet sorunumuz var kalabalıkta çocuk yapamıyor bunu bile bile derste izin vermiyor tuvalet ihtiyacını yapmasına izin isteyince al sana şikayet konusu.Evet öğretmenimiz bayan bu arada.Ben birde anlıyamıyorum tamam çocuk yaramaz DİYELİM bu çocuğun hiç mi elle tutulur bir iyi yanı yok resim olur,müzik olur,türkçe,matematik olur ya da arkadaşlarına zarar vermemk gibi bir iyi huy olur bunlardan ben 1 tanesini 2 yıl boyunca hiç duymadım.Gider gitmez offff beni mahvediyor çok yaramaz durmuyor etmiyor yaaa anladımda bu çocuk derste sanki geziniyor hiç ders dinlemiyor hiç ödev yapmıyor kitap okumuyor sanki çocuk çok afedersiniz embesil gibi davranıyor.:KK37:

canım bana sanki öğretmenin yetersizliğiymiş gibi geldi, ayrıca velilere off beni mahfediyor, durmuyor gibi şeyler söylemeside ilginç geldi

bizim sınıftada çok yaramaz erkek çocukları var ama hoca, hiç bağırıp çağırmadan gayet güzel idare ediyo valla, bi kere bi veli toplantısında bi çocuktan şikayet etti üstün körü, ama o çocuğun babasıda öyle yani baba oğul kabadayı gibiler
:KK53:

Gittim geldim olağan erkek çocuklarının yaramazlıkları hopluyor zıplıyor koşuyor.Chess benim oğlanın öyle vurdusu kırdısı kabadayılıkları yok işte her çocuk gibi ama biraz daha hareketli.çok dikkatsiz davranıyor diyor sınavlarda ..

Gittim geldim olağan erkek çocuklarının yaramazlıkları hopluyor zıplıyor koşuyor.Chess benim oğlanın öyle vurdusu kırdısı kabadayılıkları yok işte her çocuk gibi ama biraz daha hareketli.çok dikkatsiz davranıyor diyor sınavlarda ..

yok canım benim verdiğim örnek uç bi örnek, yani onun dışındaki o olağan yaramazlıkları idare edebilmesi lazım hocanın demek istedim, bence sınavlarda dikkatsiz davranmasıda yaşından dolayı olabilir, seneye öyle olmaz muhtemelen, biliyosun aslında sınav yapılmaması lazım zaten
:13: büyüdüler diyoruz ama halen 6 ay bile fark ettiriyo davranışlarında

X