İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım ya üzülme çocuk onlar ne de olsa daha sınav mantığını bile kavrayamıyorlar ki yavaş yavaş alışacaklar demekki nasıl yapıcağını yanlış anlamış zaten bu sınavalrın şuanda bir önenmi yok o nedenle kendini de kasma oğlunu da bence bak bugün de okul yokmuş bugün anne oğul güzel bir gün geçirisiniz bize bişey söylenmedi heralde biizmkiler gidecek okula

günaydın canım sana da
doğru diyosun canım ne bu daha şimdiden bu kadar yarış atı gibi sınav koştırmacası çocukalrı daha ilk yıllarından okuldan soğutacaklar valla bizimki bir kere yaptı bidaha yapmadı

cnm ben birşey demiyorum kendi kendini üzüyor bitiriyor ben ona çok üzülüyorum.zamana bıraktım büyüdükçe aklı erecektir
günaydın cnm .dün nasıl yazdım bilemedim .testler a ve b kitapçığı olarak dağıltı. oğlum a kitapçığındaki 1 sorununun cevabı a ise, b kitapçığınıda öyle işaretledi .hepsinin sorusu bir kitapçıktaydı .okuyup yapmak zahmetinde bulunmamış benim ki .benim kızdığım bu .yazı yazmak soru okumak böyle şeylerden nefret ediyor .sınavın önemi yok bende bir şey demedim ama eve geldi ağlıyor bağırıyor ortalığı elli altıya verdi her geçen gün huyu değişiyor ben anlamakta zorlanıyorum .defalarca konuştum deneme sınavlarının önemi yok sen dersleri dinle konuyu anla. yokkk.tamam çocukta bezdi ama çoğunluk birşeye uyuyorsa kendisi de uymak zorunda.herşeye başkaldırıyor bu sıralar .
bugün biz tatiliz ama ben çok hastayım .ayağa zor kalkabildim sizin öğrtemnler gitseydi söylerdi:18: başı boş çocuklardan biz de çok çekiyoruz.böyle durumlarda:18: anneleri ilk o çocukları okula gönderiyor oğlum anne biz okula gitmiyoruz ya falan falan arkadaşım okulda hep tenefüs die eğleneceklermiş dedi:18:ben boynerden aldım ama askılı almadım kalmamıştı .uzun kol aldım ondan olabilirmi ki bu kadar fark

Son düzenleme:
ondandır canım o zaman fark, benim aldığım askılı

yok canım bizim hoca katılmıyomuş ders var yani,

geçmiş olsun canım, aynen bende hastayım ya, artık keçi gribimidir at gribimidir geçmek bilmedi valla

ya canım çocukta ne yapsın öğretmenleri çok psikolojik baskı yapıyo, bence çocuğun huy değiştirmesi normal

ayyy kızlarrr çıldırcam şimdi vallahi fenalık geldi şu ürün dosyası ödevinden ne ödevmiş yaa kafayı yicem akşamdan beri oğlanla birbrimizi yiyoruz isteksiz yapıyo ben de hadi hadi diye fenalık geçircem inanın artık daha matematik bitmedi kısmetse bu akşam bitircez matematiği daha hayat bilgisi var türkçe var ayyyy ayyyyyyyyyyyy çatlıcam şimdiiiiiiiiii hayırlısı ile işallah bu hafta bitiriz de kurtuluruz şu ödevden ay birde üstüne üstelik demezmi anne ben bundan 100 alamam diye niyemiş o diyoruz ondan daha güzel yapanlar varmış ee tamam diyorum varsa söyle nasıl yapalım madem hep ben söylemiyeyim sen de söyle diyorumm off anne tamam tamam diyor hem hiçbir katkısı yok ne araştırma ne bişey ben araştırıyorum buluyrum o yapıyor hiçbi tarafalrını sıkmıyor bir de böyle konuşup benim sinirimi bozuyor ben de kızdım o zaman kendin yap dedim çıktım odasından delirmeden şu ödevi bir bitirsek ohhh dicem yani

bu akşam mı, saat 12 oldu canım

hem kendi yapmasın hem senin bulduğunu beğenmesin, bu da iyiymiş

ara tatile 1 aydan az kaldı, eski okul alışkanlıkları oğlum saymıyo ben geri sayıyorum

bu akşam mı, saat 12 oldu canım

hem kendi yapmasın hem senin bulduğunu beğenmesin, bu da iyiymiş

bıraktık zaten akşam canım 12 de matematikden 1 madde kaldı sadece onu bitircez bu akşam
sonra da hayat bilgisi ile türkçeye geçicez kısmetse
ya sorma canım hem hiç kendini sıkmıyor beyefendi hem birde biizm yaptığımızı beğenmiyo bakar mısın valla akşam çıldırcaktım en sonunda bıraktım artık

ara tatile 1 aydan az kaldı, eski okul alışkanlıkları oğlum saymıyo ben geri sayıyorum

ay canım gelse nolucak ara tatil yine veririler bir sürü ödev bir de onlarla uğraşırız he sadece okul telaşı olmaz o kadar
bu arada günaydın

Aynı şey bizdede var malesef birde ağlamak ufacık bir şeyde ağlama hemen sanki ağlayınca her şey düzelcek ödevini yetiştiremez ağlar okuldan pis gelir ağlar,sınavdan kötü alır ağlar bence gözyaşlarının arkasına saklanıyor biliyor hatalarını dün akşam ceza verdim artık dırdırcı anne modundan çıktım konuşsamda bir şey fayda etmiyor sinir oluyorum sadece o kendi bildiğini okuyor dün o yağmurda sırılsıklam gelmiş oyun oynamış bahçede bende bugün okula çantasız gönderdim sen zaten okula değil oyun oynamya gidiyorsun dedim boşu boşuna çantanı sırtına yük etme oyna gel dedim eğer öğretmenin sorarsa niye getirmedin diye annem izin vermedi açıklamanı kendin yaparsın dedim ))) bakalım ne olacak akşam

mikemmel taktik

sanada geçmiş olsun cnm
tavsiye ettiğin kitabı aldım en azından nasıl yaklaşmam gerektiğini öğreniyorumdoğru diye bildiğim cezalar ne kadar da yanlışmış:26::26::26:
daha iyisi olsun istiyor kendisi çaba harcamıyor ne rahat
benim ki geri sayıma başladı
güzel ceza vermişsin işe yaramıştır umarım

bence de

biz de de ayı aynı canım sıkışınca hemen ağlamalar sızlamalar başalıyor
valla iyi bir ceza vermişsin işallah işe yarar biz de öyle şeyler işe yaramıyor ben yapmasam babannae dede yapıyor geçenlerde ödevini unutmuş götürmeyin dedim dedesi dayanamış okula götürümüş evde unuttuğu ödevini lafta söyleyemiyosun ya darılıyolar ya da otur çocuğuna kendin bak tavırlarını görüyosun yani zor bir durum arada bir tembihliyoruz şunalrı şunalrı yapmayın diye bir süre uyuyolar ondan sonra yine düzen bozuluyor işte

oo sıla bunları bayılarak yapar işte hele kağıt kessin kapak yapacak olsun kimseye bırakmaz 100 de alır ama sadece araştırılacaksa çizilecekse bişiler öle şeyler

tatil istiyorum ben deeee ama yaz olsun yaz tatili

tatil istiyorum ben deeee ama yaz olsun yaz tatili

ne ağlaması hani şu boynunu içe çekersin şöle bi omzunu kaldırırsın banane banane diye onu yapıyor bi de kaşlarının altından bakıyor bana görüyor ki ben çileden çıkıyorum tamam ama anne şöle ama böle ama vs vs vs ..

GökyüzündeDans, nolmuş yazmadın merak ettim valla, kızmamış mı öğretmeni çantan nerde diye:26:

bugun hiç yapmadığım şeyi yaptım hocaya bizim oğlanın durumu nedir diye sordum

sınıfın en iyisi olduğunu, algılarının çok açık olduğunu falan söyledi, şimdiye kadar oğlum hakkında olumlu ya da olumsuz pek bişey duymamıştım hocadan hem şaşırdım hem mutlu oldum

Son düzenleme:
sanada geçmiş olsun cnm
tavsiye ettiğin kitabı aldım en azından nasıl yaklaşmam gerektiğini öğreniyorumdoğru diye bildiğim cezalar ne kadar da yanlışmış:26::26::26:

ben bitirdim kitabı, gerçekten oğlum beni ne çok deniyomuş, daha önce bu kadar farkında değildim, kitapta dediği gibi bayağı bi dans ediyomuşuz biz

çok haklısın ama diğer taraftanda çok şanslı, her çocuğa nasip olmuyo bu kadar yakından ilgilenen babaanne, dede, ama dediğin gibi idare etmekte çok zor oluyodur eminim

hayal ettimde şu tavrı, çok iyi sınıf başkanı olur bence, keşke öğretmeni ufak sorumluluklar verse sınıfta

Dün sormamış öğretmeni neden niçin diye ..... çok ilginç geldi doğrusu Benim açımdan dün pek bi iyiydi tertemiz bir şekilde eve gelmiş tahtaya kalkmış cevap vermiş 22 soruluk bir sınav olmuşlar 1 tane yanlışı çıkmış...dün pek bi heyacanlıydı

Seninle aynıyız canım malesef bizdede aynı ben ne kadar bazı şeyleri çocuğuma aşılasamda çalışınca babanne dede faktörü daha etkili oluyor.ne yazıkki lafta söylenmiyor dediğin gibi çocuğuna kendin bak tavırları zaten insanı mahvediyor.

ay yok bizimki öyle zora gelemez öyle araştıracak bulacak yapacak kendi başına mümkün değil heleki bir de canı istemzse tamam artık ite kalka zorla yaptrırısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…