İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

evet tabi canım ama benim eşim asla çocuk gelişimi kitabı okumayacağından ona özet geçmek zorundayım

Bütün babalar neden böyle bende bir tek bizim evde var zannediyordum bu modellerin )))))

evet canım genelde hep öyle oluyor anneler daha ilgili oluyor babaya göre bak hafta sonu kumbara yapacakalrdı kaçkere söyledim nasıl bişey yapcaksınız araştırın ona göre malzemelrinizi alın hiiiçççççç ne araştırma ne bakma hallederiz diyor ben de hiç sesimi çıkarmadım hafta sonu ne oğlandan ses var ne babadan en sonunda akşam hatırladılar kumbara yapacakalrını ve oturup yaptılar çok şükür normalde de hayatta sormaz ödevin var mı ya da ödevin bittimi diye çocuk ödev bitti dese tamam der getir bakıyım kontrol edeyim ya da doğru yaptın mı falan bunlar zaten hiç sorulmaz bakılmaz şimdilerde işte biraz biraz ben de hamilelik olduğu için ilgili olmaya çalıyor o da yine benim zorumla yoruluyorum diye mecburen yapıyor

aslında soru tutarlı olmak dediğiniz mesela 100 kere söylüyoruz bişeyi onun yerine bi yaptırım uygulamak ve bundan vazgeçmemek önemli oda örneğindeki gibi ama sılaya sökmüyor işte bunlar

zaten uzman da dedi demese de normal çocuklar için bile karar mekanizmasını onlara bırakmak -arada- kendi kararlarını yanlış da olsa vermelerini sağlamak sonucunu da görmesini sağlamak falan gerekiyor ama bu sılada had safhada yani herşeye o karar verecek o isteyecek o yapacak öle de olmuyor ki

neyse şu test yapılsın o kitabı da bi okuyayım

uzman demişsin meldam sendin galiba psikolojik sorunları belirleyecek test de bu bilsemin testi kapsamında sılaya zeka testi yapıldığından bilsemde de yapılacağından aradan 9 ay geçmesi gerekiyor o yüzden bilsemden önce bişi yapamıyorum test ocağın 2sinde test kapsamı dışında kalanları da gidicez işte o zaman ak koyun kara koyun ortaya çıkacak bişiyler oturacak heralde

bu sabah gitmicem okula dedi yine sıkılıyorum orda istemiyorum tepem attık aradım öğretmeni artık gelmicek dedim arkadaşlarına da söyleyin beklemeyin falan aldı teli konuştu sılayla bugünlük gel demiş bakalım ne konuşacaklar

rehberlik öğretmenii de ayrı bir dünya ben konuşmadım bakalım sorunlu bir çocuk var okulda ilgilenecekler mi dedim aralık oldu anca sılayla konuşmuş yine çağırmadı gittim sılanın annesiyim konuşmuşsunuz bana söyleyeceğiniz bişey var mı dedim demesin mi bana sılanın sorunu yok sadece özgür değişik bi çocuk ...hadi ya bak sen ben de hiç bilmiyordum zaten

Ben evimin ordaki kitapçıdan aldım dün akşam tabi biraz pahalı hb ye göre ben 20 tl ye aldım.Beklemek istemedim açıkcası

neyse ben de artık şu elimdeki kitabı bitireyim yarısına geldim zaten ondan sonra dışarıdan çıkar alırım merak ettim sizler çok faydalı deyince :26: bu arada bend e şuan küçük mucizeler dükkanını okuyorum çok güzel bir kitap tavsiye ederim okmuak isteyen olursa

belkide tam bu söylediklerin yüzünden çok özgürlük yanlıştır, hatta tam aksine, taviz verilemez kurallar olmalı, belkide yanlış açıdan bakıldı hep, değişik görüşlere bakmakta fayda var
sıla maşallah zeka seviyesi yüksek ama sosyal toplumsal yaşama ayak uydurma yetisi olmazsa bu zekası heba olacak, biliyosunuz zeka kadar, duygusal zeka ve sosyal zekada önemli, hepsi bi bütün
ben nedense kitaptada biraz ilerledikten sonra asıl kurallar sılaya lazımmış gibi sezinledim.

karamukçum evet sen söyleyince bende baktım hb de kalmamış, ama sanırım kitapyurdunda var yalan olmasın, gerçi ben hiç alışveriş etmedim ordan
en iyisi kitapçılardan almak ama ben d&r da bulamadığımdan internetten aldım
çocuk psikologları, rehberlik bölümleri hep bu kitabı öneriyormuş

kızlar tek kitap alcaksanız bulursanız kitapçıdan almak daha iyi, yoksa zaten kargo parasıyla aynıya geliyor, ben genelde biriktirip toplu alacağım zaman netten alıyorum o zaman avantajlı oluyor

kitabı bende almayı düşünüyorum çok şeyler öğreneceğe benziyorum bilgiler için teşekkürler
hepimizde aynı durumlar var.bu kitap bana sihirli değnek gibi gelecek. şimdi kitabı daha çok merak ediyorum en kısa zamanda alırım
eşlerle birlikte alınan kararlar daha önemli ben okurum eşime anlatırım dediklerimi uygulasın yeter bana
evet tabi canım ama benim eşim asla çocuk gelişimi kitabı okumayacağından ona özet geçmek zorundayım
benim eşimde malesef böyle sıkılıyormuş bu tür kitaplardan.sabiha paktuna keskinin kitaplarını okuması için komidinin önüne bıraktım gece uykusu kaçar belki bi kaç sayfa sıkıntından okur dedim yokk
Bütün babalar neden böyle bende bir tek bizim evde var zannediyordum bu modellerin )))))
bizde de var cnm

uzmanı ben söylemedim .bana göre sıla kendine çok güvenen kafasına göre hareket etmeyi seven bi kız. sıla sıkıntıları içinde yaşadıklarını bu şekilde ifade ediyor . okuldaki rehber öğretmenelere gelince onlara göre hiç bir çocukta problem yok :44::44::44::44::44:

iyice merak ettim canım şimdi dışarı çıkınca alıcam ben de biran önce okumaya başlıyayım

uzmanı ben söylemiştim canım destek olması açısından bazen bizler doğru yaptığımızı zannettiğimiz davranışalrın uzmanlar sayesinde yanlış olduğunu öğreniyoruz çünkü sorunu sadece çocukta değil anne babalarda da aramak lazım belki bizlerinde bu konuda eğitilmesi gerek bu çocuk niye böyle davranıyor bu çöcuk neden böyle yapıyor derken hiçbir zaman bunların nedenleri arasına kendi davranışşlarımızı koymak aklımıza gelmez çünkü çocuk bebekliğinden bu yana anne babanın davranışalrına göre şekillenir karşısındaki tek model anne babadır ayrıca ben okullaradki rehber öğretmenlerine de açıkcası çok güvenmiyorum yani onlar ne kadar ilgilenebilir ne kadar yardımcı olabilir pek emin değilim böyle konularda gerçekten çocuğu birebir takip edebileck hareketlerini analiz edebilecek o hareketelrin sebeplerini araştırabilecek bununla beraber anne babayı da takip edecek gerçek anlamda bir uzman olmalı diye düşünüyorum tabiki bu benim fikrim canım

işte canım testten sonra gidicez ramdaki uzmanın bana söylediği şeyler var zaten kız çocuğu olduğu için üstüne bi de bu zeka faktörü büyük olasılıkla karşıt gelem bozukluğu da var dedi zaten o varsa bu ömür boyu böyle sürüp gidecek tedavisi de yokmuş ama işte kesin tanı konulan bişey değil herşey teste bağlı onda çıkacak hepsi

ben atleti de hala bulamadım netten alıcam galiba heryerde yün var

işallah canım hayırlısı ile yapılsın şu test de dediğin gibi ak koyun kara koyun çıksın meydana sıla da işallah bir düzene girer ondan sonra

yarın grev olduğu için bize okul yokkkk
bugün oğlum sınavda bütün soruları kaydırmış a ve b kitapçıklarına göre cevaplayın demiş öğrtmen oğlum a kitapçığının ilk sorusu c ise diğerinede c demiş. o şekil gitmiş okuyup yapmak yok .okusa da bütün sorular mantık sorusuydu okulda bugüne kadar öğrendikleri ile hiç bir alakası yoktu

Son düzenleme:

günaydın hanımlar herkese....

meldam ben 20 ye almıştım canım.

tam anlamadım hepsini c mi işaretlemiş, boşver üzülme ya, valla ben hiç doğru bulmuyorum bu kadar çok deneme sınavına girilmesini, belkide çocuk bezdi artık, okumak bile istemedi
bence bu şekilde çocuklar bu kadar çok deneme sınavına girerek sınav kültürü değil sınav nefreti kazanıyo, bi kaç sınav neyse bu kadar çok olması biz iyi okuluz adına absürd saçma bence
allahtan bugun tatilmişte, oğlun biraz dinlensin

hoca bize bişey demedi ya , o da katılcakmı acaba, hoca yoksa ben yollamıyorum okula, çünkü başıboşlarken çok tehlikeli oluyo sınıf, iki-üç tane anormal haraketli ve saldırgan çocuk var çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…