İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Soru anlaşılmadı canım... boshayallersmile

bana sordu heralde ..evet oğlum 2'ye gidiyor.

deneme sınavı ve test kitabı almak istiyorum araştırıyorum...

bu arada bende merak ettim ingilizce konusunda ne yapıyorsunuz?? bizde kurs veya etüt yok..ben çocuğuma ingilizce konusunda ne verebilirim diye düşünüyorum açıkçası..nasıl bir yardımcı kitap alsam...acaba bilemedim.

bana sordu heralde ..evet oğlum 2'ye gidiyor.

deneme sınavı ve test kitabı almak istiyorum araştırıyorum...

bu arada bende merak ettim ingilizce konusunda ne yapıyorsunuz?? bizde kurs veya etüt yok..ben çocuğuma ingilizce konusunda ne verebilirim diye düşünüyorum açıkçası..nasıl bir yardımcı kitap alsam...acaba bilemedim.

Biz de bu yıl ingilizce yok (öğretmenimizin insiyatifine kaldı o) seçmeli ders çünkü
ama benimki 3 yaşından birşeyler kapmıştı benden
adın ne, nasılsın, kedi köpek isimleri vs..

Sizinkiler ingilizce dersi görüyor sanırım!!

Günaydın Arkadaşlar,
Biz evde oğlumla Zambak yayınlarından faydalanıyoruz. Ayrıca Formül yayınlarının soru bankalarını da yapıyor oğluş.

İngilizce dersi ile ilgili neler yapıyorsunuz , faydalandığınız yayınları ve stratejiyi anlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

kaydirigubbakcemile5

burda ing dersi yok canım sanırım 4. sınıfta başlıyorlar
ama ben kursa yazdırmak istiyorum.yakında bulamıyorum uzağada ben gönderemem:1no2:

Öğretmenimiz bugün Atatürkle ilgili sorular sordu sınıfa
prensesim 100 aldı maş.

Kızımlar sınıfta gazete hazırlıyor.Öğretmen kare bulmaca yapmamızı istemiş.Cumhuriyetle ilgili.Elinizde varmı arkadaşlar...

bizimkilerde gazetelerini yapmışlar benimki serbest resimm ve Atatürkle ilgili şiir yazdı
veli toplantımız vardı dün toplantıdan sonra sınıflarına çıktım duvar gazetelerine baktım
bir yazı çok dikkatimi çekti maş.ne güzel yazmış dedim kim diye ismine baktımmmm
kızımın ismini görünce çok gururlandım duygulandım normalde yazısı güzeldir ama orda çok çok güzeldi profesyonelce :))) ağzım kulaklarımda sınıftan ayrıldım

Biz de ingilizce seçmeli.. Sanırım 4. sınıfta başlıyor asıl ders..Ama önümüzdeki sene İngilizce kursuna yollamayı düşünüyorum..

Herkese merhabalar...

Oğlum devlet okuluna gidiyor.1.sınıf itibari ile serbest etkinlik saatlerinde ingilizce görüyorlar.Geçen sene ufak bir mebla vererek okulun branş öğretmeni verdi dersi,bu yıl herhangi bir ücret talep etmeksizin kendi öğretmenimiz vermeye başladı.(Öğretmenimiz yaklaşık 7 yıl İngiltere'de Türk Öğrencileri'ne öğretmenlik yapmış)

Kaynak olarak da bize Smart Junior isimli bir ing.set aldırdı (3 kitap,1 cd'den oluşuyor)

Son düzenleme:
Bir de sizin çocuklar matematikten hangi konuyu işliyorlar şu an.Cevaplarsanız çokkk memnun olurum...

Kızlar sınıf annesi seçildim işim başımdan aşkın 24 Kasım Öğretmenler günü için birşeyler planlamam lazım para toplayıp bir hediye alacağız ama kuru kuru hediye de olsun istemiyorum fikirlerinizi paylaşır mısınız mesala ben bayram ertesine geldiği için son ders içinde sınıfta küçük bir kutlama gibi bi şey düşündüm ama daha değişik fikirler de bekliyorum :KK1:Ana olmak ne zormuş yaa:KK12:

benim oğlum matamatikde çıkarma yapıyor

Sanırım iki basamaklı sayıların çıkarmasını yapıyor.Bizimkiler de orada.Oğlumun öğretmeni devlet kitabı kullanmadığı için bazen kafam karışıyor müfredat konusunda..Cevabın için teşekkürler...:KK71:

matematikte 2 basamaklı sayılarla çıkarma yapıyorlar
birde problem çözüyoruz bol bol

Son düzenleme:
biz de matematikten çarpmaya geçmedik henüzzz bol bol test çözüyoruz
10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerinde kızım şiir okuyacak ezber yapıyoruzzz

Son düzenleme:
merhaba rakadaşlar oğlum bugün deneme sızlerın çocuklarıda oldumu merak ettim

X