İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Evet mihribancım bizim öğretmende yeterli görmediği için aylık dergi alalım dedi..Yardımcı kitaptan bahsetmedi ama..Bende h.sonu kırtasiyecilerde aratırma yapacam, dergiler konusunda..
Ne güzel ya büyükşehirler hep projeksiyon makinalarına sahip..Bizimde şarkımız bitince güzel bir iL ve okula kaydımızı aldırırız inş.

2.sınıf anneleri azınlıktayız sanırımmmmm

paylaşımımız az sanırım
türkçede sesli sessiz harfleri öğretiyor öğretmen birde ince sesli kalın sesli çalışması yapıyorlar
mat da 3 er 4 er 5 er sayma öğretiliyor zorlandı benim kız kaç gündür uğraşıyorum hala takılıyor sayarkenkafamçokkarıştı
hayat bilgisinde aile kuralları okul kuralları kişisel bakım gibi konuları işlediler şimdiye kadar
ama genel olarak bana ağır geldi bu dersler yani 2. sınıf için zor sanki yaaa:uhm:

matden 2 leri 10 ları 5 leri geçen yıldan sayabiliyor
yaz tatilinde 3 ve 4 ler üzerinde durdum ben
hala da takılıyor sayarken :KK43: ama daha sınıftaklere birşey demedi öğretmen öğrenin diye

Türkçeden hikaye okuyup boş bırakılan yerleri kendi hayal ürünlerine göre tamamlıyorlar kızım yıldızlı aferin aldı..Noktalama işaretlerine çok önem veriyor öğretmenimiz..Dakikada kaç kelime okudu diye sınav yaptı beklentimden düşük geldi sayı..67..Noktalama işaretlerinde noktada sustum virgüle nefes aldım dedi:))))))))))) çok hızlı okuyan vardı öğretmenimiz hızlı değil anlayarak okuyun demiş

matden silindir koni küre prizmayı içeren kapsamlı resimler geldi
mesela mavi evin çatısı ne şekil , pembe evin gövdesine gibi sorular vardı
bir de kitap okudu
yeni sistem de konular zor gerçektennn mesela matden ayraçlar köşeler ayrıtlar bana bile zor geldi kontrol ederken..ezberleme değilde şekli hayal edip yapabilmeleri lazımış

siz dergi kullanıyor musunuz canım? sanrım 1. ve 2 .sınıfta öğrencin var senin... Allah yardımcın olsun senin işin iki kat zor sabırlar diliyorummm

dergi değil de 3 tane yardımcı kitap aldırdı öğretmenimiz
içinde mat hayat bilgisi dil bilgisi konuları var soru bankası var onlardan ödev veriyor öğretmen ve okulda da çalışma yapıyorlar
evet canım 1. sınıfta da kızım var işim zor ki ne zor:gitme:
bu seneyi hayırlısıyla atlatsam rahatlıyacam sağol canım:1hug:

Merhabalar,
Bizim öğretmenimizde Soru Bankası kitapları ile destek sağlıyorlar.
Dediğiniz gibi bana da 2 . sınıf için zor gibi geldi bazı testler. Daha yolun başındalar üstelikte ilerleyen günlerdeki konular daha da ağırlaşacağa benziyor. Allah yardımcıları olsun inşallah biriciklerimizin.
:Saruboceq:kaydirigubbakcemile5

Mutlular ve de Formül yayınlarından faydalanıyorlar. Soran arkadaşımız için...

merhaba 2. sınıf anneleri

öğretmeninizin özellikle bunları okusun dediği el yazması hikaye kitapları var mı, varsa hangi kitaplar yazarsanız sevinirim.
kaydirigubbakcemile5

chess canım 1.sınıf için diyorsan biz serhad yayınlarının ilk okuma setini almıştık
8 kitaptan oluşuyor
özellikle isim vermediii
MEB in 100 temel eserden oluşan kitap setleri var onlara bakabilirsin canım
ben bu yıl Zambak yayınlarının ikinci sınıflar için olan seti aldım çok güzel hikayeler var

Merhabalar,
Bizim öğretmenimizde Soru Bankası kitapları ile destek sağlıyorlar.
Dediğiniz gibi bana da 2 . sınıf için zor gibi geldi bazı testler. Daha yolun başındalar üstelikte ilerleyen günlerdeki konular daha da ağırlaşacağa benziyor. Allah yardımcıları olsun inşallah biriciklerimizin.
:Saruboceq:kaydirigubbakcemile5

Mutlular ve de Formül yayınlarından faydalanıyorlar. Soran arkadaşımız için...

tşk.ler canım ben de Berkay yayınlarının Türkçe ve Mat kitabıı aldım
Öğretmenimiz de dergi getirtiyor bir yerden 1 dergi fiyatı 6 TL imiş.Sanırım 8 tane..mayısa kadar biter dergi..
Ayda bir dergi bitirecekler..
gelsinnn ismini yazarımmmm

Son düzenleme:
dergi değil de 3 tane yardımcı kitap aldırdı öğretmenimiz
içinde mat hayat bilgisi dil bilgisi konuları var soru bankası var onlardan ödev veriyor öğretmen ve okulda da çalışma yapıyorlar
evet canım 1. sınıfta da kızım var işim zor ki ne zor:gitme:
bu seneyi hayırlısıyla atlatsam rahatlıyacam sağol canım:1hug:

bende Berkayın yardımcı kitaplarını temin ettim hafta sonu ordan alıştırmalar yaptık
Hayırlısı ile alatacaksın inş.canım bu yılı ...Allah kolaylıklar ve sabırlar versinnnn

Matden ve Türkçeden yazılı oldular eski konulara dair ikisinden de 94 aldı kuzum maş.
en basit soruları kaçırmış ama:KK43:

Bir de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için Atatürk adlı bir şiir yazdı kızım defterine.. öğretmende yazısını çok beğendiği için o sayfayı makasla kesip Panoya asmış..Kızım çok sevindi bu duruma:)

chess canım 1.sınıf için diyorsan biz serhad yayınlarının ilk okuma setini almıştık
8 kitaptan oluşuyor
özellikle isim vermediii
MEB in 100 temel eserden oluşan kitap setleri var onlara bakabilirsin canım
ben bu yıl Zambak yayınlarının ikinci sınıflar için olan seti aldım çok güzel hikayeler var

saol canımkaydirigubbakcemile5

Bizim 2.sınıf dergilerimiz p.tesi geliyor 25 lira topluyoruz her veliden

yardımcı test kitabı vs.aldınızmı tavsiye edebileceğiniz yayınevi varmı???

Günaydın Arkadaşlar,
Biz evde oğlumla Zambak yayınlarından faydalanıyoruz. Ayrıca Formül yayınlarının soru bankalarını da yapıyor oğluş.

İngilizce dersi ile ilgili neler yapıyorsunuz , faydalandığınız yayınları ve stratejiyi anlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

kaydirigubbakcemile5

X