İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

cevap yazmayacaktım ama dayanamadım,bazı ardaşların konuşmaları ne kadar da aşağılayıcı,mahvederim ne demek?kusura bakma arkadaşım ama konuşmanın da bir üslubu vardır,bizler saygıyı bilmezsek çocuklara nasıl öğretiriz ki?bence önce konuşup sonra asmak,kesmek lazım:)
haa bu arada amacım kimseyi kırmak değil,sadece çok yadırğadığımı belirtmek istedim.

Son düzenleme:

kusura bakmam arkadaşım. lafın gelişi söylenmiş bişeydi. hiç kimseye karşı terbiyemi bozmadım bozmadım. ayrıca özel bir durumumuz var öğretmen de bunu bildiği için özen göstermeli. daha önce de konuşuldu zaten bu konular öğretmenle de yönetimle de. anlayıp dinlemeden kimseyi yargılama adetim yoktur zaten

aynen canım bizde de aynı şeyler oluyor ama işte ben çok sabırsızım sanki kendim hemen öğrenmişim gibi onunda bilmesini bekliyorum bazen...

bu arada kızlar timaş yayınlarının masal serisi var çuf çuf , puf puf , düt düt ve kıkır kıkır diye alanınız var mı???

masallarla ahlaki ve toplumsal değerler öğretiyor içeriği güzel ama sanki anlatımı çok basit gibi geldi oğlumda çok istiyor almaya karar verdim kırtasiyede 10 lira nette 7 liraya buldum...

çocuklarınıza okul harici okumaları için aldığınız ve tavsiye ettiğiniz kitaplar var mı?
buradan paylaşsak faydalı olur diye düşünüyorum...

ben geçen sene hep el yazısı formatında netten hikayeler indirip çıkartmıştım ama artık kitap şeklinde istiyor bende okuma hevesi kaçmasın diye alayım diyorum...

timaşın bi kaç kitabını almıştık okul dışı ama ilgisini çekmemişti, onun için varsa yoksa safritirik, o da pek edebii değil ama sonuçta bi tanesini bi günde bile okuduğu olmuştu, okumayı sevdiriyo yani, amaç okumayı sevmekse, bide haylazlar okulu diye bi seri vardı onu sevmişti
yoksa bu öğretmenin verdiği kitapları falan zorla okutuyorum yani, ilgisini çekmiyo

Son düzenleme:

eğer hayvanları seviyosa tubitak yayınlarının çok keyifli kitapları var 7-8 yaş ilk okuma kitapları. tanesi 3 lira

Canım en büyük etken öğretmeni sevmemesi diye düşünüyorum.
Benim oğlum öğretmenini çok seviyor ama böyle devam ederse bizimkide soğuyacak.

Chess cim bizim öğretmen 44 yaşında.Bu zamana kadar okuttuğu sınıflardaki öğrenciler okul hayatının devamında da başarılı olmuş ve dereceye girmiş öğrencilermiş.Toplantılarda bunu sık sık dile getirir.

hıım meldamların öğretmende 50 yaşındaymış, demekki yaşla da ilgisi yok, bilmiyorum ki gerçekten bu tarz motivasyon işe yaramış ha geçmiş öğrencilerinde, ilginç valla. Öğretmenlerini sevmeleri çok önemli ve tüm okul hayatlarını etkileyen bişey bence.
benim 1. sınıf öğretmenim çok kötüydü, allahtan sadece 1. sınıfta vardı ama o bile yetti beni okullardan soğutmaya, geçen okulun grubunda rastladım kendisine face de, diğer eski öğretmenlerin fotoları duvarları sevgi mesajları, hocam hocamlarla doluyken, bu bahsettiğim hocanın ne duvarında ne fotograflarında tek sevgi mesajı yoktu, birden acıdım diğer okuttuğu öğrencilere

Son düzenleme:

Çuf çuf,Puf puf ve Düt düt ü yaz tatilinde okumalarını söylemişti öğretmenimiz.Ama benim oğlumu pek sarmadı.
Chess in tavsiye ettiği Saftrik greg ve haylazlar okulunu aldık biz onları sevmişti.

Yaradığını düşünüyor evet.Mesela sınavda başarılı olan 2-3 çocuğa hamburger ısmarlıyor.Beslenme saatinde onlar yedikçe diğerleri bakıyor.Oğluma almış ama anne Arda nın canı çekmiş yarısını ona verdim diyor.İyi etmişsin oğlum dedim.Bir de bize çocuklarınıza
sevgiyi,saygıyı öğretin diyor kendi yaptığına bakın.
Ben o kadar aramama rağmen bulamadım ilkokul öğretmenimi.Aklıma her geldiğinde sevgiyle anarım.Eğer okumayı bu kadar seviyor
sam sayesindedir.Canım öğretmenim benim...
Allah tan sadece bir yıl kalmış öğretmenin...

Arkadaşım bende Damla Yayınevinin Mesaj Veren Masallar serisi ve 2.sınıf Okuma saati kitaplarında seçerek aldım.(Evliya Çelebinin Dünya Turu serisini beğenmedik ama ) Diğer kitaplardan Bir o kadar da memnun kaldım. Oğlumla her gece okuma saati yapıyoruz yatmadan evvel zevkle okuyor. Özellikle Mesaj veren Masallar serisini tavsiye ederim.

bu çok acımasız olmamış mı ya, noldu, yıldızlara, aferin paraflarına falan... öğretmen defterine bi yıldız atsa oğlum ne kadar mutlu oluyor o gün, gerekli motivasyonu fazlasıyla sağlıyor yani
bizim hoca haklı galiba yönteminde, bi veli şikayet etmişti, hiç rekabet yok diye, hocada rekabet yaratırım istersem ama bedelini yine siz ödersiniz demişti, bunu kast etmişti sanırım

Son düzenleme:
günaydın hanımlarrrr

valla canım biz şuan saftrik serisni okuyoruz o kitapalrı çok sevdi ve birde öğretmeni veriyor onları okuyor şuan saftrik dışında kitap almıyoruz

GÜnaydın kızlar,kitaplardan bahsedilmiş bizde timaş yayınlarının almıştık masal treni tabi aldığımız zaman oğlum küçüktü yatmadan önce ben ona masal okuyordum şimdi o bana okuyor )))) yatmadan önce .Birde şu sıralar benim oğlum şiir kitaplarına merak sardı bulduğu şiirleri okulda boş zamanlarında küçük bir not defteri var ona yazıyor akşam bana okuyor.Hafta sonu şiir kitabı almak istiyor.

ne kadar hoş ya, ince ruhlu

sizede günaydın hanımlar

bugun kasımın son günü demi, bakalım bizim ara karne bilmecesi nolcak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…