İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

kesinlikle ilkokul öğretmeninin çok etkili olduğuna inanıyorum 34 yaşındayım küçük bi ilçedeydik öle anasınıfı kreş hak getire hele kaynak kitapmış hikayeymiş yoktu üst sınıflardan kalanları alır tekrar kaplardık şimdi hatırladım kitaplık koluydum hatta kitapları listelerdim sürekli düzenlerdim ne günlerdi beee bizim hoca dergi aldırırdı okula yakın bi büfe vardı küçücüktü kağıt kokusunu bilirsiniz mutlaka duymuşsunuzdur özellikle gazete satan o büfelerde bizim büfe de un ve kağıt kokardı talaş böreği simit satardı kitap okumayı çok severim günde bir kitap bitirebilirim eminim öğretmenimin başarısı bu çünkü hayatımızdaki tek değişik şey o dergiydi hala o büfeleri görünce burnuma o koku gelir hala her kitabı açtığımdan o kağıt kokusunu duyuyorum ve hala en sevdiğim yiyecek talaş böreği ama hiçbiyerde bulamıyorum =((( allah ondan razı olsun

rehberlik öğretmeni bi arkadaşım 5. sınıfa kadar kendini gerizekalı zannetmiş öğretmeni öyle davranırmış ben bile inanmıştım diyor 3 ay derslerine gelen bi vekil öğretmen sayesinde kendime geldim aslında ben akıllıymışım diyor öğretmen annesine bile söylemiş salak bu çocuk okutmayın demiş o vekil öğretmen gelmeseydi beni okutmazlardı kendim de gitmezdim zaten diyor düşünün artık çocukları nasıl bir psikolojiye sokuyolar kız bugün öğretmen

şu ödevleri de abartmasa yine en iyisi sizinki

timaşın kitaplarını ben de beğeniyorum basit dil olduğu doğru ama özellikle sınıfa alınan çok olsun diye ucuz alınanların da dili çok kötü anlaşılmayacak halde yayınevi çok önemli gerçekten

tubitak kitapları çoook güzel mutlaka tavsiye ederim bence çocuklar hele de kreşe anasınıfına gittiyse çiçek böcekler kitaplarından çok sıkılıyolar diye düşünüyorum hepsi de o tarz aynı konuyu evirip çevirip yazıyolar konulu hikaye kitapları bence daha sevdirir okumayı bi set grmüştüm mesela işte ayşe uzayda ayşe denizaltında vs gibi böle şeyler olabilir

günaydın arkadaşlar...

günaydın herkese bu arada

çok hoş yazmışsın seyyahalemi, 3 öğretmen değiştirmiştik biz son 2 si iyi öğretmenlerdi, ama gel gelelim hatırlamaya gelince hep kötü anılar baskın çıkıyor, kadın fıtratı herhalde
burda tam hatırlayamadım karamukunmuydu gökyüzündedansın oğlumuydu, edisonda okuldan atılmış, tembel miş falan diyomuş ya, o hesap, bazı zeki öğrencilerin kaderi herhalde bu

Benim oğlan canım ondada enterasan fikirler var işte Geçen gün ki deneme sınavı için çok üzülmüştü düşünmüş taşınmış anne diyor bu kafada o kadar çok belgesel,hayvanlarla ilgili bilgi varki doldu kafam dersler bana saçma geliyor diyor.....
seyyahalemi tubitak,natıonal geocraphıc bizde bu kitapları çok seviyoruz gerçektende çok faydalı hele benim gibi çocuğu hayvanlara meraklıysa dahada ilgi çekici hale geliyor.:26:

yalanda değil hani, bazı dersler bazı çocuklara hafif ve sıkıcı geliyo bencede

biz bu dergiler anaokulundayken çok almıştık ondanmıdır nedir artık hiç ilgisini çekmiyo, sadece kartları çıkartıp odasına yeni dağınıklıklar eklediği için artık almıyorum ben

meldam benimki bitirdi yenisini alalım diyo, oğlum daha yenisi yazılmamış diyorum, olsun belki yazar yazmıştır bi bakalım diyo
öğretmeni ne kadar konusuz anafikirsiz saçma dese de çocuklar seviyor merakla beklior
hoşgeldinz
çocuklara bu şekil davranıp nereye varacaklarını düşünüyorlar

sılayı bizim öğretmene yollasan içindeki araştırmacı yönünüde alır :18:

meldamcım sizin hocada emekli olcak o zaman
sizin öğretmen sakladığını görse kızmaz mı :18:arkadaşın oğlu lahmacunu saklamış öğretmeni kokuya gelmişti büyük bi olay gibi de aramıştı .siz hergün yemek yapıyorsunz değil mi :18:
biz geçen yıl okuduk tüm seriyi ilgisni çekmişti ama bizim hikaye kitaplarımız en az 80 sayfa yada sıkıcı olanlardan ben saftirig greg felaket hanry haylazlar okulu gibi öğrtemnin dudak büktüğü kitapları aldım
Canım en büyük etken öğretmeni sevmemesi diye düşünüyorum.
Benim oğlum öğretmenini çok seviyor ama böyle devam ederse bizimkide soğuyacak.
umarım böyle bi sorunla karşılaşmazsınız.ama çocukları kazanmak içinde yaptıkları bir şey yok ilk günler bu kadar şikayetçi değildik ya da ben şikayetçi değildim ne olduya bu yıl bi kaç kişi öğretmenden memnun sadece
neler yapmış kimbilir .bir yılla kurtarmışsın
senin oğlun daha düşünceli davranmış .böyle de ödül olmaz ki
rekabet iyidir diye düşünüyordum ama öğretmeninizin dediği gibi bedeli ağır oluyor

arkadaşının şansına vekil öğretmen gelmiş .öğretmenden öğretmene çok büyük fark var birisi rezil birisi vezir etmiş
eskiden herşey daha değerli oluyordu. kıymetini de biliyorduk şimdi herşeyi çabuk tüketiyoruz .benim okuduğum dönemde süt ve fındık dağıtılırdı okulda büyük bi olaydı .

yok canım meyveni yemek istemezsen çantana at diyorum
geçen arka bahçe elma doluydu, üst katta da bizim sınıf var, bugün ne meyve vardı dedim elma dedi, çocuklar hoca kızmasın diye hep camdan atmışlar
ama oğlum duvar dibinde oturduğundan atma şansı olmamış

çocuğunun kendini tanıması ne güzel .
günaydın arkadaşlar...
günaydınn
günaydın hanımlarrrr

valla canım biz şuan saftrik serisni okuyoruz o kitapalrı çok sevdi ve birde öğretmeni veriyor onları okuyor şuan saftrik dışında kitap almıyoruz
günaydınn
saftirk kurtarıcı kitabımız oldu

ne güzel şiire merakının olması.benim oğlumda yazıyor.bana hayatımın lunaparkı die yazdığı şiir var dolabımda asılı
sizede günaydın hanımlar

bugun kasımın son günü demi, bakalım bizim ara karne bilmecesi nolcak
sayılı saatler kaldı

bütün çocuklar isteksiz ısrarla beslenme diorlar beslenmeniz ne ağırlıklı benim arkadaşta patates köfte börek lahmacun pizza döner vardı .ortalık çok batınca öğrtemn pes etti. ısrarla dersin ikinci saati istiyordu çocuklarda veliye de işkenceydi :26:

aman canım kek, börek, poaça tarzı işte, hiçte sağlıklı değil, önceden ne güzel gözüm göre göre öğle yemeği yediriyodum, şimdi beslenmede yesin diye yemek yedirmiyorum, güya hoca sağlıklı beslenmelerini istiyo ama şuan benim oğlum bana göre çok sağlıksız besleniyo yani, herkes öğlen yedirsin, çocuklar acıkmazlarki saat 2 de, hadi ikindi vakti olsa neyse
saçma ama katlancaz, sabahçı olsak kurtulurmuyuz diyodum, yok sabahçılardada varmış beslenme saati

Son düzenleme:

gereksiz ama sizin öğretemn kararlı beslenme yapmaya
ben bu yıl da yapar pes eder diyordum

günaydın hanımlar
bizimkilerde bu sene beslenme saatini kaldırdı zaten oğlum öğlende yemek yiyip gidiyor babaannesi yanına bir poğça meyve suyu falan koyuyor o da yetiyor zaten okuldan gelene kadar
evet meldamcım sorma saftirik kurtaıcımız oldu bizim oğlan yazın kitap okumayı tamamen bırakmıştı ki çok severdi okumayı çok üzülüyordum sağolsun chess in tavsiyesi üzerine aldık bu kitapalrı da okuma hırsımız yerine geldi şimdi sınıfta kitap kurud olma yolunda ilerliyo oğlum dün okuduğu kitabını anlatmış yenisini almış öğretmenden akşam da onu bitiridi bugün onu da anlatacak bakalım bir kız var önünde aralarında bir kitap var onu geçmeye çalışyor:1bugün sınıfta performans ödevi yapacakalrmış malzeme istemiş öğretmen ay allahtan öğretmen sınıfta kendisi yaptıtacakmış beraber yapacaklarmış ondan sonra da not verecek performans ödevinden bakalım ne oalcak bugün merak ediyorum

ara karne bugunde yoktu, almıcağı kesinleşti artık herhalde
bakalım oğluna ne söylicek

performans kolay birşey olur umarım:18: bizim performans ödevleri bize ihale oluyor çocuğun becerebileceği tarzda gelmiyor ki

tünaydın bu arada
kızlar oğlum bu sıralar kart istiyor bende arkasında ağaçlar hayvanlar hakkında bilgiler olan oyun kartları nerden bulurum D&R bulabilirmiyim:44:

tünaydın bu arada
kızlar oğlum bu sıralar kart istiyor bende arkasında ağaçlar hayvanlar hakkında bilgiler olan oyun kartları nerden bulurum D&R bulabilirmiyim:44:

bilim çocuk dergiinde veriliyo ama, bu ay geometri konusu var sanırım, diğer ay belki olur hayvanlar, ağaçlar:26:

bilim çocuk dergiinde veriliyo ama, bu ay geometri konusu var sanırım, diğer ay belki olur hayvanlar, ağaçlar:26:

teşekkür ederim. geometri kartları varmış isterse alırım .amacını biliyorum tenefüslerde oyun oynamak istiyor taso ve smck down kartları yasaklanınca eğitici olan çiçek böcek olan konuları seçim dedi böylece öğretmenide kızmayacak .

dün öğretmeni oğluma kitaPLa vuracakken elini geri çekmiş. konuşmaz derste anne arkadaşıma kolunu çek yazamıyorum dedim öğtemn yanıma geldi dedi .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…