İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

ya bence de chess şuan daha zamanı değil çocuk bunlar ya daha bu yıllarını birdaha bulamayacaklar tamam dersde yapacaklar ama onlara çocuk olduklarını unutturacak kadar değil o kurs senin bu kurs benim derken çocuklara hiç oyun oynayacak nefes aldıracak zaman bırakmayan insanlar var inan 1. sınıfta bende aynı şeyleri düşünüyodum ay acaba şuraya mı gönedesemn buraya mı göndersem ay çocuğum başarısız olacak gibi kaygıalrım vardı ama allaha şükür hiçbiryere göndermedim ama çocuğum yine başarılı hiçbir sorunum yok derslerden yana sadece bazen yapmak isytemiyor isteksiz yapıyor ee o da o kadar olacak artık değil mi çocuk sonuçta

ay ağzına sağlık chess az önce ben de aynı şeyi yazacaktım hatta yazdım bi yerde zamane öğretmenlri diye bizim öğretmenimiz de aynı şekilde bizim sınıfı bititnce emekli olacak yaşlı yani bizimkide aynı sizinki gibi hiç çocukalrı ayırmıyor onların hepsine eşit davranıyor ya düşünsene bize bile diyor işte çocukalrın üstüne fazla gitmeyin sıkmayın onalrı diye yok anacım yine de valla ne varsa eskilerde var işin doğrusu bu

canım sen bence bu kadar stres yapma çocuğuda bu kadar sıkma benim nacizane fikrim affına sığınaraktan :26: ilerki yıllarda zaten bu stresleri bol yaşıyacağız hep beraber :26:

bizimki 20 yıllık öğretmenmiş 40 ı geçmiştir haliyle

o zaman canım sizinki zamane öğretmenlerine ayak uydurmuş

bende bu konuda aynı düşünüyorum canım...
hatta arkadaşlar bana neden yeni öğretmen olmuş birisine yazdırmadın falan dediler
gerçi ben öğretmen tercih etmedim ne çıkarsa bahtımıza dedik çok şükür öğretmenimiz denk gelmiş...
ama eskiler bence hem tecrübeli hemde daha anlayışlı oluyorlar...
Yani kimse yanlış anlamasın ve bana kızmasın ama gençler daha hırslı ve sabırsız oluyorlar bence
tabii ki herkes için geçerli değildir bu ama genel olarak benim gözlemim...

yok güzelim öğretmenimizin sınav isteği falan yok
ona kalsa gerek yok ama diğer 2. sınıflar istediği için biz de bir yerde biraz mecbur kaldık...
ben öğretmeniyle görüşmeye gittim. Bunlar çok önemli değil dedi buradan aldığı not benim fikrimi değiştirmez sonuçta ben senin oğlunu tanıyorum ve onun hakkında bir kanaatim var kafana takma dikkatsizlik düzelicek zamanla
çocuğun çok üstüne gitme diyor...
Ben bazen onun dikkatsizliği konusunda sinir olduğum için bunları yaşıyoruz...

hay ağzına sağlık öğretmeninin deminki lafımı geri aldım zamane öğretmeni dedğim için
sen de sinir olma arkadaşım ne yaparsan yap bu yaşta bu çocuk hep aynı dikkatsizlikleri yapıyor bizde de aynı sorun var ben parçalaıyodum kendimi oğlum niye yanlış okuyosun bildiğin soruyo yanlış yapıyosun diye ama yine yapıyor değişen bişey yok hem kendi kendine sinir oluyosun hemde çocuğu dersten soğutuyosun onu da strese sokuyosun öyle olunca ben mesela dikkat ediyorum biraz sinirli olarak bir cevap vereyim ya da ders çalıştırayım çocuk yapacağı şeyi bile unutuyo ya da yanlış yapıyo

en iyisi canım diyorum ya ne varsa eskilerde var ben çocukluğumda hatırlıyorum bizim zamanımızda okula gittiği için mutsuz olan çocuk yoktu ki gayet derslerimiz güzel geçiyodu öğretmenlerimiz hiç öyle bağırıp çağırmazdı sınıfta aşağılamazdı bencede eskiler daha tecrübeli ve anlayışlı düşünsene bu yaşlarına kadar kaçtane öğrenci yetiştirmişler

Bizim öğretmenimizde 7-8 yıllık bir öğretmen sürekli akademik kariyerden bahseden birisi.Ben ne yapayım kariyeri çocuğum içine kapanık,kendini ifade edemeyen bir birey olduktan sonra Eskiden bizim ilkokul öğretmenimiz annemiz babamızdı zamanın çoğunu okulda geçirdiğimiz için toplumla ilgili kuralları hep öğretmenlerimizden öğrenirdik o söylerse tamam doğruydu.Ama şimdi malesef sadece bu çocuklar test çözsünler okula gelsinler gitsinler bu kadar.Geçen kendilerini anlatan bir yazı yazmışlar oğlum 7 yaşındayım diye yazmış onu karalamış deftere not yazmış annenden yaşını öğrenmeyi unutma..... 7 yi karalamış 8 yazmış ya bu nedir şimdi ?oğlum 7 yaşında internetten çıktı aldım al bunu öğretmenine götür annem gönderdi dersin dedim.

Son düzenleme:
inşallah cnm. senin kızının araştırmacı yanıda benim hoşuma gidiyor ben de hepimizin çocuğundan umutluyum.
Burayı okudukça benim gibi düşünen kişilerin var olduğunu bilmek beni rahatlatıyor...

Sanırım tek anormal ben değilim...
tek değilsin cnmmm
hoşgeldin.
chess ve senin yazdıklarınızı okuduktan sonra bende termal atlet almaya karar verdimm
hoşgeldin sılagül, aynı bizim hikaye, terle öksürmeye başla, inşallah bizede yarar şu termal atlet, keşke daha önce kullanmaya başlasaymışım

günaydın hanımlar:13:
günaydınn chess.
greg kitabını da duyduktan sonra arka arkaya almıştık şimdi termal atlet ne güzel şeyler öğreniyorum burdan öğrenip arkadaşlarıma da tevsiye ediyorum
çocukların bu durum çok hoşuna gidiyor.zafer kazanmış gibi oluyorlar acımasız bu yaştaki çocuklar.benim içinde başarısızlık değil ama öğretmene göre olmayacak.çocuk hata yapmayacak psikolojisi bozulursa bozulacak mühim değil toparlamak hep bize düşüyor
buyur burdan yakk:44::44::44:
çocuğun isteğini de kaçırır böyle yapıp

valla bilmiyorum ama canım bizim öğrenciliğimiz daha mutlu bir öğrencilikti öğretmenlerimiz bizim için çok önemliydi. şimdikiler daha lşimdiden çocukalrı profesör yapmaya çlışıyolar iyi yapmışsın canım çocuk 7 yazsa ne olur 8 yazsa ne olur ne saçma sapan şeyler bunlar ya :26:

valla iyi yapmışsın
bazen çocuğumun eğitiminde bi eksik varmı başka öğretmenler neler yaptırıyo acaba diye bi kaç öğretmen forumunu okuyorum, "bazı" genç bayan öğretmenlerin veliler hakkında söylediklerine inanamazsınız ya, valla hatta bi kere resmen yutkundum, boğazımda bişey kaldı o kadar dumur oldum yani
hay dedim bizim hocanın gözünü seveyim
herhal bu öğretmenler burayı okusalar kazene kapatırırlar valla burayı, yakarlar bizi

tahminimimizde yanılmamışız demekki canım, biraz öğretmenin yaşıyla alakalı:13:

meldam benimki bitirdi yenisini alalım diyo, oğlum daha yenisi yazılmamış diyorum, olsun belki yazar yazmıştır bi bakalım diyo

merhaba hanımlar. daha önce yazmıştım bi kere. koruyucu annelik yaptığım bir kızım var. ikinci sınıfta. bende burayı okuyorum sürekli. sizler neler yaşıyosunuz diye bakıyorum fikir almış oluyorum.
dün kızıma öğretmeni öğlen yemeğini yememiş diye kızmış. daha yeni anlattı bana çok kızdım öğretmene çok. kızım gayet düzenli yer yemeğini. öyle alıştırdık çünkü. ama okulda biri kusmuş öğle öncesi. çocuğun da midesi bulanmış yiyememiş öğlen. kızmak da ne demek sebebini bile sormadan. yarın gidip yönetimle görüşcem. ben çok iyi bir okul olduğu için oraya yolluyorum. onlar böyle basit bişey için nedenini bile sormadan kızsınlar. olur mu hiç. korkmuş çocuk

Evet seyyahalemi bende sizin gibi ilk defa duydum termal atleti deneyeceğim.
2 yanlış olabilir öğretmenin bunu başarısızlık olarak dile getirmesi bence daha büyük yanlış.Neden böyle yaptı hiç anlamadım.[/QUOTE]

bizim ki ellisine yaklaştı
rahat bırakmak lazım bzim panik oluşumuz da çocuklara yansıyor
bizm ki de eski saylır geçen yıl melekti bu yıl farklı oldu :44:şans meselesi
benimde 1.sınfta çok fazla yaşadığım kaygılar yoktu çocuk başarılıyken başarısız yaptı. kendine güveni varken güvensiz yaptı. beni bi çok şeye öğretmeni mecbur bıraktı .sizin şansınıza cnm öğretmenleriniz çok anlayışlı
ya da biz çok fazla birşey bilmiyorduk çocukların şimdi imkanları çok. dikkatleri de çok dağınık bizim için öğrtemen çok önemliydi ben bi santçıya hayranmışçasına öğretmenimi hayranlıkla izler kımıldamazdım şimdi beklentiler farklılaştı .zamane çocukları fena öğrtemenler sabırsız maaşı mı yetersiz bilmiyorum ondan mı bu sıkıntı oluyor bizde

çok güzel yapmışsın.
yazdı gönderdi ne geçiyor öğretmenin eline bilmiyorum :44:kendini nasıl ifade etmiş nasıl bir yazı yazmış önemli değil mi

ay sorma ben bu olaydan bezmiş ve artık salmış durumdayım, geçende de bi kız çıkarmış, demekki yemek kötü, ya da içi almamış neden zorluyosun ki, bunlar anaokuluna gitmiyo artık, ister yer ister yemez, baskı yapılmamalı bence, biz bunu hocayla konuştuk ama bi sonuç alamadık, bende artık beğenmediysen yeme oğlum yiyomuş gibi yap, meyven, yemek istemiyosan hoca görmeden çantana at falan diyorum napıyım yani, empati biraz, siz sevmediğiniz yemek istemediğiniz bişeyi zorla yermisiniz, hadi ayıp olamsın diye yediniz, valla taş gibi oturur o yemek saatlerce midede

asla kabul etmem. sabah gidip konuşcam. çok hassas bir çocuk o. biz neler yapıyoruz huzurlu olsun diye. orda öğretmen kızsın yemek yiyemedi diye basit bir sebepten. mahvederim öğretmen falan dinlemem

seyyahalemi cnım tabii sen öğretmenlik yaptığın için daha iyi bilirsin, belkide genç öğretmenlerin başında daha çok psikolojik baskı var, bu durumda doğa kanunu oluyo ama, büyük balık, küçük balığa baskı uygular gibi oluyo

asla kabul etmem. sabah gidip konuşcam. çok hassas bir çocuk o. biz neler yapıyoruz huzurlu olsun diye. orda öğretmen kızsın yemek yiyemedi diye basit bir sebepten. mahvederim öğretmen falan dinlemem

canım kızın özel de mi devlette mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…