İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

hoşbulduk canım.... geçen sene sene başında bayağı zorlandık. ama güzel geçti hamdolsun.. inşallah bu senede yeni başarılara imza atcaz:lepi:

bu yıl 2. sınıf bakalım nasıl olacak. kızlar bendede aynı şikayetler var. hiç ders çalışmıyor. geçen gün bir tekrar yapalım biraz yazı yaz dedim. çocuk yazı yazmayı unutmuş yaw

benim cadı da okumak istemiyor aklinialirimsmile
biraz zorlanınca bırakıyor üstüne gitmiyorum ama onu öğretmeni hizaya sokar biliyorumkaydirigubbakcemile3
10 defa okunacak bu metin dedi mi öğretmen sanki başındaymış gibi okuyor:KK1:

demekki bu çocukların hepsi aynı. ödü kopuyo öğretmendenkafamçokkarıştı

benim kizda ikiye gidecek ama biz yurt disindayizzzzz
ders felan yapmak istemiyor ögretmenin verdigi ödevi yapti o kadarrrrrr baska yapmam ögretmenim vermedi diyor

teşekkür ederim canım önerine, okul yakın ama 1. sınıfta yine ben götürüp getiririm herhaldekaydirigubbakcemile5

Alışana kadar götürüp getir canım bence , alıştığında da ilk zamanlar takip et yapabiliyormu diye daha sonra yavaş yavaş alışacak tabiiki,
Hayırlısı olsun canım benim... kuzucuklarımız büyüyor ... Allah yardımcıları olsun... :Saruboceq:

opuyorumnanaktan

bizde 2 sınıfa geçenlerdeniz ..okulumuz çok yakın balkona çıkınca okul çaprazımda..ama kızım yinede benim götürp getirmemi istiyor..1 yaşında oğlumvar geçen sene çok zor oldu bebk küçüktü çocuğu okula götüremedim getirmedim abimler ve eşim idare etti ama kızm hep beni istedi..busene daha rahat olur kardeşi yürüyor artık ..bu topik çok iyi olmuş.haftaya maratonumuz başlıyor..

Heyecan varmı ?... Pazartesi yaklaşıyor. Biz okul kıyafetlerimizi yeniledik , yıkandı ütülendiler. Hadi hayırlısı. Pazartesi ve sonrası paylaşımlar başlar .

kaydirigubbakcemile3

aynen

terlik siz niye teni kıyafet alıyosunuz ki
ben okullar kapanınca formalarını çantalarını yıkadım ütüledim kaldırdım şimdi benim için rahat olacak

terliğim bu arad özel mesaj yolladım olmadı
neden ki

tüm annelere selamlar :KK3:
bizde bu sene 2. sınıf heyecanını yaşayanlardanız ..yeni sene hepimizin çocuklarına hayırlı olur inşallah :Saruboceq: eyvahedigeldismile

hepimiz için iyi bir yıl olur inşallah. bu gün başladık bakalım hadi hayırlısı. oğlum biraz tedirgindi. anne akşam beni almaya geleceksin değilmi diye sordu. tıpkı birinci sınıftaki gibi.

benim kızımsa bir o kadar rahattı guclubacismile
geçen senede öyleydi hiç arkasını dönüp bakmaz bile :KK1:

benim ki bu sabah okulumu özlemedim,arkadaşlarımıözlemedim,öğretmenimiözlemedim, müdürümü özlemedim diye söylenip durdu..Okula gidince de beni unuttu:))

8 tane kitap. offf kapla kapla bitmedi. bu ne yaw . birde öğretmen defterler büyük boy olsun demiş. çanta yine çok ağır olacak. neyse bakalım zaman ne gösterecek. aaa bu arada bizim hayatbilgisi defteri çizgisiz sizlerinde öylemi.. nasıl yazacaklar ona bilemiyorum. gerçi geçen sene dikte yazısı çalışmaları yapıldı ama yazmaya yazmaya oda unutuldu sanırım

arkadaşlar yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun sabır ve kolaylık diliyorum inşallah bu sene zorluk çekmeyiz

arkadaşlar yeni öğretim yılı herkese hayırlı olsun sabır ve kolaylık diliyorum inşallah bu sene zorluk çekmeyiz

amin canım inşallah:Saruboceq:
kızlarıma dün ders kitapları verildi daha kaplamadım
bugün 3 kitap koydum çantasına ağır olmasın diyeakannehir
çok ağır oluyordu çantası acıyorum çocuklara yaaa
umarım bu sene öyle olmaz
herkese başarılar diliyorum

dün okuma yaptırmış öğretmen. sanırım ne durumdalar diye baktı. ilk gündende ödevi vermiş hemen

bizimde öğretmenimiz okuma yaptırmış çocuklara ve gerileyenlerin listesini yapmış kızım çok mutluydu listede adı yok diee :lepi: tabi ben daha mutlu oldum ya neyssse sositososito
yaa kızlar bişi sorucam bizim öğretmen defter listesinde 3 ortalı defter istemiş kırtasiyecide şu büyük defterlerden verdi acaba o koca defteri kullanabilirmiki 2. sınıflar CADIARZU

bizimki tek ortalı istemiş büyük boy diyede eklemiş. bence 3 ortalı çok kalın olur. zaten kitaplar ağır birde defterler büyük olunca yük artıyor. bakalım daha neler olacak.

oğlumun öğretmeni hemen ödev vermiş okuma yarışı yapacakmış bizimkide 3 ortalı istemış defterleri bu sene türkçe sözlükde istemiş

X