İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

bu nasıl iş ya ne demek bu nasıl durdun nasıl arkada bekledin nasıl olay çıkarmadın o okulu onların başına yıkarım o öğretmenin saçını başını yolarım nasıl okulda bıraktın gittin eve nasıl durdun hey allahım aklım almıyor ya baş vurmak kusmak ne demek tamam çocuk bu düşer kalkar kafası da kırılır kolu da kimse o anda yetişemez engel olamaz da ama tutup derse sokulmaz rapor tutulur hastaneye götürülür gereken yapılır bırak aileyi okul kendi halleder aileye haber verir öle ki doktor öğretmeni bile çıkarır odadan çocuğa sorar gerçek nedir diye şiddet mi kaza mı diye bence sen sınıfı değil okulu değiştir o okulun nöbetçi öğretmeni nerde müdürü nerde inanamıyorum duyduklarıma gerçekten bu adam kaç yaşında kaç yıllık öğrentmen gerçek branşı ne böyle bir öğretmen olamaz

sinirden ne diyeceğimi şaşırdım unuttum ya son durum ne eğer doktora gitmediysen kesinlikle uyutma çocuğu korkutmak gibi olmasın da tedbir senden ...gelmiş gitmiş olsun inşallah

günaydın hanımlar
günaydın sana da chess
gördüğüm kadarı ile meldamdan hala bir haber yok heralde :26: naptı acaba ?

Gunaydın kızlar bende meldayı merak ettim inşallah önemli bir şey yoktur.Bu arada karamuk bebeğini sağsağlim kucağına alman dileğiyle

günaydın akşam götürdük çok şükür birşey yoktu. girip yazacaktım ama günün stresi ve ilaçlardan ötürü takatim kalmadı .hepinize ayrı ayrı çok çok teşekkür ederim iyiki varsınız

haklsın canım vallahi tahammül edilecek gibi değil yani bence eşin arasın canım akşama konuşsun sen naptın götürüdün mü doktora ?
eşim akşam aramadı. bugün yüzyüze konuşmaya gidecek

canım şu yaşlarda hala çok kolay arkadaşlık kuruyolar, daha 5 sınıfın bitmesine yıllar var, alcaksan şimdi al, çünkü yıllar geçtikçe zorlaşcak arkadaş edinmesi, inan bizim sınıfa gelen diğer şubenden bi çocuk, sınıfın gözdesi oldu, herkes onla oturmak istiyo, daha yeni geleni dışlıcak yaşta değiller
haklısın cnm ama oğlum çok sıkıntı yaratır gibi o öğretmenin bu tavrından pek haberdar değil öğrtmenimn anı anını tutmuyor anne belki ondan kızmıştır dio
meldacığım çok geçmiş olsun,şuan oğlunun durumu nasıl merak ettim..Sen oğlundan başka birşey düşünme bence.. sağlığı yerine gelsin yeter gerisini senden önce ilahi adalet verir...
sağlığı çok şükür ii. dün öğretmene cevap vermemem de paniklediğimden dolayıydı benim derdim ne o ne düşünüyorr insanlık duygusunu yitirmiş
bu nasıl iş ya ne demek bu nasıl durdun nasıl arkada bekledin nasıl olay çıkarmadın o okulu onların başına yıkarım o öğretmenin saçını başını yolarım nasıl okulda bıraktın gittin eve nasıl durdun hey allahım aklım almıyor ya baş vurmak kusmak ne demek tamam çocuk bu düşer kalkar kafası da kırılır kolu da kimse o anda yetişemez engel olamaz da ama tutup derse sokulmaz rapor tutulur hastaneye götürülür gereken yapılır bırak aileyi okul kendi halleder aileye haber verir öle ki doktor öğretmeni bile çıkarır odadan çocuğa sorar gerçek nedir diye şiddet mi kaza mı diye bence sen sınıfı değil okulu değiştir o okulun nöbetçi öğretmeni nerde müdürü nerde inanamıyorum duyduklarıma gerçekten bu adam kaç yaşında kaç yıllık öğrentmen gerçek branşı ne böyle bir öğretmen olamaz
inan ki düşüncelerim hepinizle aynı. öfkenizi anlıyorum sizlerde annesiniz. öğretmenimiz geçen yıl çok merhametliydi bu yıl nasıl oldu ne oldu hiç anlamıyorum.bir ay önce durumu için süper( dahi oğlum benim) diyen insan dün kavga için yer arıyormuş gibi üzerime geldi.saydı sayıştırdı okulun bütün öğretmenlerinde bu yıl bi tuhaflık var geçici durumdur dedik ama yok, herşey daha kötüye gidiyor arkada bekledim mecburdum alıp getiremedim mecburdum adam bütün insanı duygularını yitirmiş kavga için yer arıyordu o an ne yapacağımı kesinlikle bilmiyordum oğlum tamam anne sus anne deyip durdu belli ki korkuları var beni arayan velide akşam aradı oğlun o
kadar korkuyor ki istifra ettikten sonra yüzünü yıkamaya da gidemedi peçete ile halledip bi yandan öğretmene bakıyordu
hay ağzına sağlık canım vallahi bugün meldamın mesajını okurken resmen sinirden delirdim ya bu nebiçim insan bu nebiçim öğretmen diye aklım almıyor yaa:KK20::KK20:
saol cnm .bizm öğretmende insani duygular gitmiş .ya düşünün van depremi olduğunda oğlum anne öğrtemende vanlı akrabası vardır arayalım dedi geçmiş olsun diledi. ufacık çocuktan ders çıkarması lazım ders vermesi gerekirken
meldamcım, naptın ne ettin, oğlun nasıl valla merak ettik seni
saol cnm benim iyi bütün gece bekledim ama ii çok şükür
güzel dileklerin için teşekkür ederim.gelişim raporları sadece veliyi bilgilendirmek amaçlı.zaten ilk üç sınıfın karne notları ilerisini etkilemiyor ama 4 ten itibaren not ortalaması çok önemli.her zaman karşılarına çıkacak çünkü.
bu arada benim kızım da denemeden 2 yanlış yapmış,biri trafiş levhalarından bir soru,diğeri de çok basit bir matematik sorusu.zamanın yetti mi diyorum annecim 1. ders bitmeden bitti diyor,kontrol de etmiş güya.ama çok şükür yinede beğendim.
:nazar::nazar::nazar:
sinirden ne diyeceğimi şaşırdım unuttum ya son durum ne eğer doktora gitmediysen kesinlikle uyutma çocuğu korkutmak gibi olmasın da tedbir senden ...gelmiş gitmiş olsun inşallah

uyutmadım dr tamam dedikten sonra uyudu ilginiz alakanız için çok teşekkürler

off kızlar yaa oğlum rahatsızlandı bugün okula gidemedi dün akşam grip gibiyid biraz keyfi yoktu az öncede babaannesi aradı istifra etmiş hafifte ateşi var dedi :KK50: bugün göndermedim ben de dinlensin evde aradım öğretmenini söyledim gelemicek diye:KK50:
bu arada kızlar dün bizim öğretmenle görüştüm şu bilsemle ilgili herhangi bir bilgi gelmemiş okula daha sonra bursadaki bilsemi aradım daha göndermedik dediler aralık sonu ocak başı gibi ellerinde olurmuş okulun bugün tekrar aradığımda söyledim öğretmene tamam gelince ilgileneceğim dedi

günaydın akşam götürdük çok şükür birşey yoktu. girip yazacaktım ama günün stresi ve ilaçlardan ötürü takatim kalmadı .hepinize ayrı ayrı çok çok teşekkür ederim iyiki varsınız

eşim akşam aramadı. bugün yüzyüze konuşmaya gidecek

haklısın cnm ama oğlum çok sıkıntı yaratır gibi o öğretmenin bu tavrından pek haberdar değil öğrtmenimn anı anını tutmuyor anne belki ondan kızmıştır dio

sağlığı çok şükür ii. dün öğretmene cevap vermemem de paniklediğimden dolayıydı benim derdim ne o ne düşünüyorr insanlık duygusunu yitirmiş

inan ki düşüncelerim hepinizle aynı. öfkenizi anlıyorum sizlerde annesiniz. öğretmenimiz geçen yıl çok merhametliydi bu yıl nasıl oldu ne oldu hiç anlamıyorum.bir ay önce durumu için süper( dahi oğlum benim) diyen insan dün kavga için yer arıyormuş gibi üzerime geldi.saydı sayıştırdı okulun bütün öğretmenlerinde bu yıl bi tuhaflık var geçici durumdur dedik ama yok, herşey daha kötüye gidiyor arkada bekledim mecburdum alıp getiremedim mecburdum adam bütün insanı duygularını yitirmiş kavga için yer arıyordu o an ne yapacağımı kesinlikle bilmiyordum oğlum tamam anne sus anne deyip durdu belli ki korkuları var beni arayan velide akşam aradı oğlun o
kadar korkuyor ki istifra ettikten sonra yüzünü yıkamaya da gidemedi peçete ile halledip bi yandan öğretmene bakıyordu

saol cnm .bizm öğretmende insani duygular gitmiş .ya düşünün van depremi olduğunda oğlum anne öğrtemende vanlı akrabası vardır arayalım dedi geçmiş olsun diledi. ufacık çocuktan ders çıkarması lazım ders vermesi gerekirken

saol cnm benim iyi bütün gece bekledim ama ii çok şükür

:nazar::nazar::nazar:

uyutmadım dr tamam dedikten sonra uyudu ilginiz alakanız için çok teşekkürler

ayy çok şükür meldamcımm rahatladım vallahi çok merak ettik canım sizi çok şükür iyisiniz :nazar:
işallah eşin bugün bir güzel konuşur onunla da biraz hizaya gelir insan müsfettesi :KK20:

eşim gidip konuşacak ama benimde gitmem lazım çocukla ben vakit geçiriyor olayları ben daha ii biliyorum.söyleyecek o kadar şey birikti ki içimde. abartıyor ne demek gözümden düşüyor ne demek öğretmene gönderdim pazartesi de yazmıştım, güveni yerine gelsin testleri bilinçli yapsın diye, öğretmen bu çocuğun bende işi ne o kadar zeki ve diğer öğrencilerin dersine benim yerime cvp verip yardımcı oluyor dedi nerede sorun anlamadım dün yaptığı şeyler yenilir yutulur cinsten de değil bizim öğretmen mi çok akıllı çevremde ki insanlar mı cahil a. bugün ki konuşma nereye varacak bilmiyorum tek sevindiğim oğlum ii allahııma şükürler olsun

eşim gidip konuşacak ama benimde gitmem lazım çocukla ben vakit geçiriyor olayları ben daha ii biliyorum.söyleyecek o kadar şey birikti ki içimde. abartıyor ne demek gözümden düşüyor ne demek öğretmene gönderdim pazartesi de yazmıştım, güveni yerine gelsin testleri bilinçli yapsın diye, öğretmen bu çocuğun bende işi ne o kadar zeki ve diğer öğrencilerin dersine benim yerime cvp verip yardımcı oluyor dedi nerede sorun anlamadım dün yaptığı şeyler yenilir yutulur cinsten de değil bizim öğretmen mi çok akıllı çevremde ki insanlar mı cahil a. bugün ki konuşma nereye varacak bilmiyorum tek sevindiğim oğlum ii allahııma şükürler olsun

Meldam çok geçmiş olsun:KK43: Oğlunun iyi olmasına çok sevindim kıyamam ben ya:KK43: Öğretmenin yaptığı yenilir yutulur cinsten değil kesinlikle.İşin peşini bırakmayın,gereken neyse söyleyin öğretmene,müdüre şikayet edin.Çocuklarımız bizim için herşeyden kıymetli,günün büyük bir kısmını öğretmenle geçiriyorlar.çocuklarımız okulda Önce Allah'a sonra onlara emanet.Nasıl davrandıkları çok ama çok önemli bu yüzden..
Bu arada benim kızımında öğretmeniyle ilgili memnun olmadığımız durumları vardı geçen yıl.Bu yıl okulu değiştirdik,başlarda biraz alışma problemi çekti ama şu ana çok şükür tamamen alışmış durumda öğretmenine, okuluna, arkadaşlarına.Çocuklar zaten yeni gelen arkadaşlarını çok çabuk benimsiyorlar,bence hiç düşünme okulunu değiştir çocuğunun.

Son düzenleme:

git canım sen de eşinle birlikte öğretmen laftan anlamıyosa müdüre şikayet edin valla dünden beri düşünüyorum da benim başıma böyle bişey gelseydi napardım diye o okula ayağa kaldırım hele eşim keisnlikle gelemez böyle şeylere biz evlatalrımızı sokakta mı bulduk canım tabiki yaptığı şeyler hiç hoş değil zeytinyağı gibi bi de üste çıkıyor

hocam bizim sınıfta hiç sınav, deneme sınavı yapılmıyor, anladığım kadarıyla öğretmenimiz test dağıtıp projeksiyonda beraber yapıyolar sınıfçak, performansta gelmiyor, sınıfta yapıyorladır belki, hocam bu ara karnelerin son günü ne zaman hala verilmedi bende bu konuya taktım:KK53::KK53:

ara karneler bırıncı dönemde kasım ayı içinde herhangi bir gün verilmeli..yani kasım ayının sonuna kadar bi vakit var....performans ödevi zaten ders içi yapılan etkınlıklerden oluşuyor genelde..tabi eve de verilebilir...

Son düzenleyen: Moderatör:
ara karneler bırıncı dönemde kasım ayı içinde herhangi bir gün verilmeli..yani kasım ayının sonuna kadar bi vakit var....performans ödevi zaten ders içi yapılan etkınlıklerden oluşuyor genelde..tabi eve de verilebilir...

teşekkür ederim cevabına, bize hala verilmedi, kasım sonuna kadar beklicez o zaman:13:

meldam çok sevindim ya, oğlunun iyi olmasına, tabii beden sağlığı kadar, psikolojiside önemli

karamukçum çok geçmiş olsun, havalar birden soğuyuverdi, korkuyorum bende hasta olursa diye, sınıflar çok sıcak oluyo, derste terliyolar, tenefüste dışarsı buz gibi koşuyolar, ondan hasta oluyolar hep bence

bizide haberdar et canım, inşallah olumlu sonuç alırsınız

karamukçum çok geçmiş olsun, havalar birden soğuyuverdi, korkuyorum bende hasta olursa diye, sınıflar çok sıcak oluyo, derste terliyolar, tenefüste dışarsı buz gibi koşuyolar, ondan hasta oluyolar hep bence

çok sağolasın canım bizimki biraz kendi kaşınmış dün beslenmesinin hiçbirini yememiş tenefüslerde aç bütüngün birde sadece soğuk puding yemiş aç karnına akşam evdede canım istemiyo dedi yemedi midesi bulanıyodu sonrada burnu akmaya başladı sabahta işte istifra etmiş gözünün önünde olmadılar mı kafalarına buyruk davranıyolar işte sonucu da böyle oluyo heleki o soğukta tenefüslerde top oynayıp terlemelerini hiç saymıyorum zaten başlı başına hastalığa davet şimdi de babaannesi çorba içirmiş bakalım uyuyomuş istifra etmemiş bidaha işallah etmezde daha sonra yine

X