İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

günaydın canım, bu kadar çok hocanın kapısında yatanlarda ben pek iyi niyet göremiyorum açıkcası, belkide hocayla ikili ilişkilerini kuvvetlendirip, bunun notlara yansıması beklentisi içindeler, yoksa ne sorulur her hafta 5 gün 2 defa
Çok haklısınız size sonununa kadar katılıyorum benim bahsettiğim gözde öğrencimizde annesinin sabah aksam öğretmeniyle konuşuyor artık nediyorsa ana sınıfındada böyleydi öğretmenlere samimi oluyor sonra bir etkinlik olduğu zaman onun çocuk önde görev daha fazla veriliyor sunucu onun çoçuk oluyor benim gibilerde böyle melül melül bakıyor.

Bizde de var öyle gözde bir öğrenci.Çocuğun annesi okulda öğretmen ve bizim öğretmenin kankası hal böyle olunca çocuk 2 yıldan beri 1.sırada oturuyor sadece onun yeri değişmiyor sınıfta toplanan paralara katılmıyor,sınıfın perdeleri örtüleri yıkama sırasında kendi yok,her türlü etkinlikte sunucu sınıfın engüzel kızı,en uslu öğrenci,en çalışkan öğrenci vsss böyle gidiyor

Ben de öğretmenim bayanlar ve 2. Sınıf öğrencileri üzerinde bu kadar sınav soru yağmurları bunların çok doğru olmadığını düşünüyorum ama ülkemizde çocuklar yarışatına benzetıldıgı ve malesefkı bıryerlere gelebılmek ıcın buna mecbur olunması gereği beni çok üzüyor..daha hayatlarının en eğlenceli zamanlarında bu kadar sıkıntı o küçücük yüreklere çok değil mi..bir kere ne sınavı ıkıncı sınıfta..4. Sınıfa kadar sınav yapmak yoktur..ve degerlendırmelerı sınavlara gore mı yapıyorlar acba karne mesela..performans proje ve ders içi durumu neden var o zaman...sınav yerıne performansa ve projeye dayalı bır sıstem su ankı ama uygulama sıfır anlaşılan..üzülüyorum çocuklara...anneler en azından sizlere tavsiyem okul ortamında bunalan çocuklarınıza çocukluklarını yaşatma fırsatı tanıyın olur mu...

Ben de öğretmenim bayanlar ve 2. Sınıf öğrencileri üzerinde bu kadar sınav soru yağmurları bunların çok doğru olmadığını düşünüyorum ama ülkemizde çocuklar yarışatına benzetıldıgı ve malesefkı bıryerlere gelebılmek ıcın buna mecbur olunması gereği beni çok üzüyor..daha hayatlarının en eğlenceli zamanlarında bu kadar sıkıntı o küçücük yüreklere çok değil mi..bir kere ne sınavı ıkıncı sınıfta..4. Sınıfa kadar sınav yapmak yoktur..ve degerlendırmelerı sınavlara gore mı yapıyorlar acba karne mesela..performans proje ve ders içi durumu neden var o zaman...sınav yerıne performansa ve projeye dayalı bır sıstem su ankı ama uygulama sıfır anlaşılan..üzülüyorum çocuklara...anneler en azından sizlere tavsiyem okul ortamında bunalan çocuklarınıza çocukluklarını yaşatma fırsatı tanıyın olur mu...

hocam bizim sınıfta hiç sınav, deneme sınavı yapılmıyor, anladığım kadarıyla öğretmenimiz test dağıtıp projeksiyonda beraber yapıyolar sınıfçak, performansta gelmiyor, sınıfta yapıyorladır belki, hocam bu ara karnelerin son günü ne zaman hala verilmedi bende bu konuya taktım:KK53::KK53:

çok kötüyüm kızlar ağlamaktan gözlerim şişti ayakta duramıyorum oğlum okulda merdivenlerden düştü bir veli ardı okula gittim çocuğa bakmak için dersi bölemedim olurda öğretmen bişey der die. tenefüs zilinde öğretmen oğlumun hastalıklarından bıkmış bi suratla çok abartıyor dioo .başını vurmuş istfra etmiş öğretmen abarttı dio hocam bi sorun mu var çocukta dedim oğlun bu yıl berbattı dedi .hastalıklara vuruyor başarısızlığı dedi ya soruyorum merdivenden düşmüş ateşi var kusuyor neyi abartacak sınıf birincisi lider olan bi çocuktu son zamnlarda biraz hataları oldukabul ama bu kadar ağır eleştiriyi lafı hakketmedi.
başka başarısız olan ama arkadaşı olan çocukları adam etti biz ne hale geldik içim çok acıyor bugün aklım okulda napacam ben

çok kötüyüm kızlar ağlamaktan gözlerim şişti ayakta duramıyorum oğlum okulda merdivenlerden düştü bir veli ardı okula gittim çocuğa bakmak için dersi bölemedim olurda öğretmen bişey der die. tenefüs zilinde öğretmen oğlumun hastalıklarından bıkmış bi suratla çok abartıyor dioo .başını vurmuş istfra etmiş öğretmen abarttı dio hocam bi sorun mu var çocukta dedim oğlun bu yıl berbattı dedi .hastalıklara vuruyor başarısızlığı dedi ya soruyorum merdivenden düşmüş ateşi var kusuyor neyi abartacak sınıf birincisi lider olan bi çocuktu son zamnlarda biraz hataları oldukabul ama bu kadar ağır eleştiriyi lafı hakketmedi.
başka başarısız olan ama arkadaşı olan çocukları adam etti biz ne hale geldik içim çok acıyor bugün aklım okulda napacam ben

çok üzüldüm canım ya, geçmiş olsun, doktora götürdünmü, kafa vurmalarında kusmak, ateş tehlikeli bunlar, bence bi rapor falan al, öğretmene ver, baksın bakalım abartmış mı, hey allahım ya, çocuk kendi kendinimi kusturcak, ateşlendircek
var demekki bi sıkıntısı yardımcı olsana, abartıyo diyene kadar
bence gitmediysen bir an önce götür doktora, telikeli kafa çarpmalarında kusmak

Melda hemen bence al çocuğu doktora götür başına vurmalarda çok tehlikeli olabilir bu durum öğretmenide gerçekten takma

canım çok geçmiş olsun işallah kötü bişey yoktur ama şuan yazdıkalrını okurken inan sinirden deliridm nasıl rahat bi insan bu yaa bikere çocuk düşmüş ve istifra ediyor kendisinin düşünüp telaş yapması ve sana haber vermesi lazım hiç mi bişey görmemiş hiç mi bişey bilmiyor bu insan ama bence artık bu kadarı da fazla ya bişey olsaydı evladına allah korusun nasıl verecek hesabını bunun sonra ay çok sinir oldum yaa

çok üzüldüm canım ya, geçmiş olsun, doktora götürdünmü, kafa vurmalarında kusmak, ateş tehlikeli bunlar, bence bi rapor falan al, öğretmene ver, baksın bakalım abartmış mı, hey allahım ya, çocuk kendi kendinimi kusturcak, ateşlendircek
var demekki bi sıkıntısı yardımcı olsana, abartıyo diyene kadar
bence gitmediysen bir an önce götür doktora, telikeli kafa çarpmalarında kusmak

Melda hemen bence al çocuğu doktora götür başına vurmalarda çok tehlikeli olabilir bu durum öğretmenide gerçekten takma

canım ben derdimi anlatamadım öğretmen işi büyücekti mecburen giziliden arkada bekledim bendeki nasıl şansa böyle bi adama düştüm. ama akşam arıcam tf bi iki laf sayacam.çocuk düşe kalka büyürmüş zihniyete bak

canım çok geçmiş olsun işallah kötü bişey yoktur ama şuan yazdıkalrını okurken inan sinirden deliridm nasıl rahat bi insan bu yaa bikere çocuk düşmüş ve istifra ediyor kendisinin düşünüp telaş yapması ve sana haber vermesi lazım hiç mi bişey görmemiş hiç mi bişey bilmiyor bu insan ama bence artık bu kadarı da fazla ya bişey olsaydı evladına allah korusun nasıl verecek hesabını bunun sonra ay çok sinir oldum yaa

bende panik atak var öğrtmen yüzünden bugün sinirlerim alt üst oldu. bütün dengemizi alt üst etti. oğlan arkadaşlarından alıştığı ortamdan kopamıyor yoksa bi an tahamül etmem bu kişiye

bende panik atak var öğrtmen yüzünden bugün sinirlerim alt üst oldu. bütün dengemizi alt üst etti. oğlan arkadaşlarından alıştığı ortamdan kopamıyor yoksa bi an tahamül etmem bu kişiye

haklsın canım vallahi tahammül edilecek gibi değil yani bence eşin arasın canım akşama konuşsun sen naptın götürüdün mü doktora ?

canım şu yaşlarda hala çok kolay arkadaşlık kuruyolar, daha 5 sınıfın bitmesine yıllar var, alcaksan şimdi al, çünkü yıllar geçtikçe zorlaşcak arkadaş edinmesi, inan bizim sınıfa gelen diğer şubenden bi çocuk, sınıfın gözdesi oldu, herkes onla oturmak istiyo, daha yeni geleni dışlıcak yaşta değiller

meldacığım çok geçmiş olsun,şuan oğlunun durumu nasıl merak ettim..Sen oğlundan başka birşey düşünme bence.. sağlığı yerine gelsin yeter gerisini senden önce ilahi adalet verir...

canım ben derdimi anlatamadım öğretmen işi büyücekti mecburen giziliden arkada bekledim bendeki nasıl şansa böyle bi adama düştüm. Ama akşam arıcam tf bi iki laf sayacam.çocuk düşe kalka büyürmüş zihniyete bak

bu nasıl iş ya ne demek bu nasıl durdun nasıl arkada bekledin nasıl olay çıkarmadın o okulu onların başına yıkarım o öğretmenin saçını başını yolarım nasıl okulda bıraktın gittin eve nasıl durdun hey allahım aklım almıyor ya baş vurmak kusmak ne demek tamam çocuk bu düşer kalkar kafası da kırılır kolu da kimse o anda yetişemez engel olamaz da ama tutup derse sokulmaz rapor tutulur hastaneye götürülür gereken yapılır bırak aileyi okul kendi halleder aileye haber verir öle ki doktor öğretmeni bile çıkarır odadan çocuğa sorar gerçek nedir diye şiddet mi kaza mı diye bence sen sınıfı değil okulu değiştir o okulun nöbetçi öğretmeni nerde müdürü nerde inanamıyorum duyduklarıma gerçekten bu adam kaç yaşında kaç yıllık öğrentmen gerçek branşı ne böyle bir öğretmen olamaz

bu nasıl iş ya ne demek bu nasıl durdun nasıl arkada bekledin nasıl olay çıkarmadın o okulu onların başına yıkarım o öğretmenin saçını başını yolarım nasıl okulda bıraktın gittin eve nasıl durdun hey allahım aklım almıyor ya baş vurmak kusmak ne demek tamam çocuk bu düşer kalkar kafası da kırılır kolu da kimse o anda yetişemez engel olamaz da ama tutup derse sokulmaz rapor tutulur hastaneye götürülür gereken yapılır bırak aileyi okul kendi halleder aileye haber verir öle ki doktor öğretmeni bile çıkarır odadan çocuğa sorar gerçek nedir diye şiddet mi kaza mı diye bence sen sınıfı değil okulu değiştir o okulun nöbetçi öğretmeni nerde müdürü nerde inanamıyorum duyduklarıma gerçekten bu adam kaç yaşında kaç yıllık öğrentmen gerçek branşı ne böyle bir öğretmen olamaz

hay ağzına sağlık canım vallahi bugün meldamın mesajını okurken resmen sinirden delirdim ya bu nebiçim insan bu nebiçim öğretmen diye aklım almıyor yaa:KK20::KK20:

valla orası öyle canım, velininde iyisi kötüsü var tabii, veli toplantısında bakıyorumda, öğretmen iyi sabrediyo bazılarına, üstüme vazife olmadığı halde benim bile müdehale edesim geliyo, öyle yapsınmış şöyle yapsınmış sürekli öğretim şekline eleştiriler, adam o zaman gel sen yap bu işi dese hakkı yani, gerçi bizim hoca dominant velilere karşı, her veli söyleyemezde, çocuğu başarısız ve haşarı olan bi kaç veli böyle, demekki bunların ailece tarzı bu diyosun. Bu devirde sınıf öğretmenliği çelik gibi sinir istiyo. Allah sabır ve kolaylık versin.

bu gelişim raporları ortalamaya yansıyan notlar değil dimi canım, seni bulmuşken sorayım

güzel dileklerin için teşekkür ederim.gelişim raporları sadece veliyi bilgilendirmek amaçlı.zaten ilk üç sınıfın karne notları ilerisini etkilemiyor ama 4 ten itibaren not ortalaması çok önemli.her zaman karşılarına çıkacak çünkü.
bu arada benim kızım da denemeden 2 yanlış yapmış,biri trafiş levhalarından bir soru,diğeri de çok basit bir matematik sorusu.zamanın yetti mi diyorum annecim 1. ders bitmeden bitti diyor,kontrol de etmiş güya.ama çok şükür yinede beğendim.

güzel dileklerin için teşekkür ederim.gelişim raporları sadece veliyi bilgilendirmek amaçlı.zaten ilk üç sınıfın karne notları ilerisini etkilemiyor ama 4 ten itibaren not ortalaması çok önemli.her zaman karşılarına çıkacak çünkü.
bu arada benim kızım da denemeden 2 yanlış yapmış,biri trafiş levhalarından bir soru,diğeri de çok basit bir matematik sorusu.zamanın yetti mi diyorum annecim 1. ders bitmeden bitti diyor,kontrol de etmiş güya.ama çok şükür yinede beğendim.

tebrik ederim canım kızını, 2 yanlış süper bi sonuç olsa gerek, tabii sen bizden iyi bilirsinde
nasıl yani, ara karne zaten yansımıyor ve normal karne notlarıda mı ortaöğretim ortalamasına yansımıyor ilk 3 sınıfta, ilginç bi bilgi oldu benim için yanlış anlamadıysam

Son düzenleme:

tebrikler canım kızına maşallah:nazar: gayet iyi sonuç almış

X