İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

valla canım seni canı gönülden tebrik ediyorum, burda bi öğretmen eleştirildimi nasıl oluyor bilmiyorum, normalde buraya takılmayan öğretmen arkadaşlar bile gelip, meslek hakkında genel söylemişiz gibi alınganlık yapıp bişeyler yazıp gidiyolar, ohhh valla bunu söyledim çok rahatladım şuan, çünkü 2 senedir içime dert olan bişeydi

sende öğretmensin, gayette sağ duyulusun, malesef her meslekte iyi-kötü var
:13::13:
arkadaşımız tek taraflı bakmıyor empati kurabiliyor .
buna ben de katılıyorum canım tabiki yarıda bırakmaktansa yapamıyosa öğretmenliği bıraksın ama kendilerini hatalı görmüyorlar heralde :26:
baksana küçücük çocuk bile nasıl olması gerketiğini biliyor bir öğretmenin :26: yani sonuçta bunlar daha çocuk okulu sevdirmek gerek bunun için de öğretmenin gerekli şefkati sevgiyi ve anlayışı göstermesi gerekir

çocuklar çok bilinçli artık benim oğlum anne bugün öğretmen bi gergindi dioo :18::18::18:tfda bişeylere sinirlenmiş ondan sonra esmiş gürlemiş:18:bende fazla yaklaşmadım dio çocuk daha olgun :KK53: öğretmnimiz kavga eden çocuğa arkadışına neden vuruyorsun deyip tokat atmış :KK19::KK19:şiddetin kötü bişey olduğunu şiddetle mi öğretmek istedi :KK19::KK19:

bizim türkçe ve hatbilg derslerini sever güzel yapar orada sıkıntı yok şükür:nazar: sayısalı yeni yeni sevmeye başladı konular farklılaşınca tabi
şiirler de yazar inanmazsın bizim öğretmen köreltti bu çocuğu :KK53::KK53::KK53:bugün çok güzel bi proje ödevi yaptı öğretmen ne der bilemiyorum:KK19: bir çok çocuk ailesinden yardım alıpyapıor ben yardım etmedim gazete ve dergiden simetrisi olan şekiller bulup yapacaktı eksiği vardı ama aferim dedim bizim öğrtmen olmamış der eve gönderir heralde:KK19:oğlum emek etmişsin yok:KK20:

neden sınıf değiştirmiyosun canım, artık geçen seneki gibi de değil, diğer sınıfların velilerinden öğretmenlerinin nasıl olduğu konusunda da daha sağlıklı bilgi alabilirsin, seçebilirsin, gerçi öğretmenler sıcak bakmıyo bu sınıf değişimine ama mümkün sonuçta
senin oğlanın hastalıkları biraz da psikosomatik gibi, galiba yaşıtlarına göre daha duyarlı duygusal bi çocuk,
bizim sınıfa başka şubelerden iki çocuk geldi, biri geçen sene biri bu sene, bi tanesini önceki öğretmeni sürekli tartaklıyomuş o yüzden geldi, diğeri neden geldi bilmiyorum muhtemelen öğretmen sorunudur yine, bizim hoca pek hoş karşılamadı ama çocuğa farklı davrandığını sanmıyorum, veli toplantısında bile, sınıf değiştirmenizi hiç doğru bulmuyorum vs. vs. dedi çocuğun annesine, ama napsın insanlar

neden sınıf değiştirmiyosun canım, artık geçen seneki gibi de değil, diğer sınıfların velilerinden öğretmenlerinin nasıl olduğu konusunda da daha sağlıklı bilgi alabilirsin, seçebilirsin, gerçi öğretmenler sıcak bakmıyo bu sınıf değişimine ama mümkün sonuçta
senin oğlanın hastalıkları biraz da psikosomatik gibi, galiba yaşıtlarına göre daha duyarlı duygusal bi çocuk,
bizim sınıfa başka şubelerden iki çocuk geldi, biri geçen sene biri bu sene, bi tanesini önceki öğretmeni sürekli tartaklıyomuş o yüzden geldi, diğeri neden geldi bilmiyorum muhtemelen öğretmen sorunudur yine, bizim hoca pek hoş karşılamadı ama çocuğa farklı davrandığını sanmıyorum, veli toplantısında bile, sınıf değiştirmenizi hiç doğru bulmuyorum vs. vs. dedi çocuğun annesine, ama napsın insanlar

öğretmenler kendi aralarında dayanışma içinde. derdimi anlatsam bi bahane buluyor evirip çeviriyor sonra senin oğlun dahi zeki çalışkan bi çocuk harcansın istemiyorum sevdiğimden öle yaklaşıyorum gaza getirmek istedim diyecektir ama soğuttuğunun farkında değil:KK19: beni aynı okulda başka öğrtemen anlamaz karşılar da böyle şeylere okul değiştirmek istedim ama oğlum istemiyor düzeni kurdu arkadaş edinidi zor geliyor herşeyi düşünüyorum chess cuma folklor dersinde eşimle beraber gidecez belki ozamn dinler bizi özel derse verdim oğlumu öğretmen arkadaşıma çocuk çok zeki bana neden getirdiler demiş oğlum böyle rahatlıyor orada öğretmen ruhunu okşuyor övüyor mutlu oluyor çocuk
çok uzattım birşey daha sormak istiyorum :KK17::KK17::KK17:
öğrtemn tanıdığı kişilerin çocuğuna daha yakın ve onlara daha bi sabır gösteriyor bunun bilincinde olan 20 ye yakın velide var ben öğrtmenle görüşmeye gittiğimde nasıl yüzüne vurmadan isim vermeden derdimi anlatacam örn çok yakın aile dostu var geçen testte çocuğu 15 dk fazla beklemiş yardım edip yol göstermiş bzim oğlan elektroyun kumadası takılı kaldığı için soru sormuş bağırmış öğrtmenin yanına gitmiş gözüne gözüne sokmuş bırakmış kumandayı

Merhaba arkadaşlar benimde böyle düşüncelerim vardı,kendi kendine kuruntu yapıyorsun diyordu esim,dün okulun aile birliği toplantısı vardı toplantıdan sonra herkez öğretmenlere cocukların durumlarını soruyordu bende sordum..Buarada iki gün önce deneme sınavında sınıfta okulda ilcede birinci geldiğini öğrenmiştik ya oğlum birici olmuş hocam çok sevindik teşekkürler dedim,(bizim öğretmende ağzndan cımbızla al lafı pek konuşmaz öyle)ya falan dedi,bugün kitap haritasını çıkarmamış kızdım yarın yapsın mutlaka dedi, bide diyo fazla sıkmayın diye çoçuğunuz iyi ...... Bukadarmı bende acıkcası öğretmenden bir tebrik bekledim sevindim demesini:KK19::KK19: Ben üzüldüm açıkcası,neyse bizim öğretmeninde var bir gözdesi benim oğlum öyle herşeyi anlatmaz ama arada arkadaşlarının annelerinden duyyordum,hep ona öncelik veriyor,sınıfa müdür,müfettiş gelsin iste benim calışkan öğrencim başarılı öğrencim dermiş ,gecenlerde kaymakam gelmiş öğretmenler odasına bu çocuğu götürmüş tanıştırmış annesi söyledi gururlanarak yani öncelik bariz bir şekilde onun,,Bizim örğetmenimiz galiba sınavdada bu çoçuktan umutluydu biz birinci olunca hüsrana uğradı.Çocuğun sırası altıncı neyse anneside diyor öğretmen bu sınav ilk olduğundan normal bidahaki ni daha dikkatli yaparsın hem asıl sınav o demişşş...:KK43::KK43:daha ne düşüneyim ya

Merhaba arkadaşlar benimde böyle düşüncelerim vardı,kendi kendine kuruntu yapıyorsun diyordu esim,dün okulun aile birliği toplantısı vardı toplantıdan sonra herkez öğretmenlere cocukların durumlarını soruyordu bende sordum..Buarada iki gün önce deneme sınavında sınıfta okulda ilcede birinci geldiğini öğrenmiştik ya oğlum birici olmuş hocam çok sevindik teşekkürler dedim,(bizim öğretmende ağzndan cımbızla al lafı pek konuşmaz öyle)ya falan dedi,bugün kitap haritasını çıkarmamış kızdım yarın yapsın mutlaka dedi, bide diyo fazla sıkmayın diye çoçuğunuz iyi ...... Bukadarmı bende acıkcası öğretmenden bir tebrik bekledim sevindim demesini:KK19::KK19: Ben üzüldüm açıkcası,neyse bizim öğretmeninde var bir gözdesi benim oğlum öyle herşeyi anlatmaz ama arada arkadaşlarının annelerinden duyyordum,hep ona öncelik veriyor,sınıfa müdür,müfettiş gelsin iste benim calışkan öğrencim başarılı öğrencim dermiş ,gecenlerde kaymakam gelmiş öğretmenler odasına bu çocuğu götürmüş tanıştırmış annesi söyledi gururlanarak yani öncelik bariz bir şekilde onun,,Bizim örğetmenimiz galiba sınavdada bu çoçuktan umutluydu biz birinci olunca hüsrana uğradı.Çocuğun sırası altıncı neyse anneside diyor öğretmen bu sınav ilk olduğundan normal bidahaki ni daha dikkatli yaparsın hem asıl sınav o demişşş...:KK43::KK43:daha ne düşüneyim ya

=))

kızım benimle bişiler yapsa hiç okula göndermicem ya nedir bu haller anlamıyorum

=))

kızım benimle bişiler yapsa hiç okula göndermicem ya nedir bu haller anlamıyorum

Sormayın ya insanı zorla paranoya ediyorlar,napcam bilmiyorum bizim zamanımızdada öyleydi bizim öğretmen genelde öğretmen çocukları, dr çocuklarını çok ayrı tutardı hele bazıları haketmediği halde güzel sözlü notlar verdiğine şahitim yani...sene neredeyse 2012 bizim konuştuğumuz şeylere bak,allahım tüm yavrulara zihin açıklığı versin insallah da bu gibi sorunlarra akıllarıyla karşılık verebilsin...

benim kızında yarın deneme sınavı var,inşaallah başarılı olur.Allah tüm çocuklara zihin çıklığı versin inşaallah,tabi benim kızıma da:)
bu arada ben de öğretmenim:)))gelişim raporunu beğenmeyip,şikayete gelen velilerden çokkkk şikayetçiyim.2 aydır daha ela yazamıyor çocuk,annesi aynen şu notu yazmış,ön sıraya oturmalı,öğretmen çok ilgilenmeli.kendisinin bebeği varmış okula bile gelmeye zahmet etmiyor.bir veli de müdüre gitmiş neden çok iyi değil de iyiymiş notları...gel de bu moralle ders yap.konuşmanın da,hak aramanın da bir üslubu vardır,resmen kavgaya geliyor bazıları.yani öğretmenlerin hataları vardır ama emin olun velilerden de saygısız olanlar o kadar var ki.ama bunun yanında süper veliler de var.bu arada sınıf değiştirmek zordur,bizim okulda imkansız gibi.
çok uzun yazmışım ama 13 yılda yaşamadığım sorunları bu hafta yaşadım.yine de çalışmaya devammm.

benim kızında yarın deneme sınavı var,inşaallah başarılı olur.Allah tüm çocuklara zihin çıklığı versin inşaallah,tabi benim kızıma da:)
bu arada ben de öğretmenim:)))gelişim raporunu beğenmeyip,şikayete gelen velilerden çokkkk şikayetçiyim.2 aydır daha ela yazamıyor çocuk,annesi aynen şu notu yazmış,ön sıraya oturmalı,öğretmen çok ilgilenmeli.kendisinin bebeği varmış okula bile gelmeye zahmet etmiyor.bir veli de müdüre gitmiş neden çok iyi değil de iyiymiş notları...gel de bu moralle ders yap.konuşmanın da,hak aramanın da bir üslubu vardır,resmen kavgaya geliyor bazıları.yani öğretmenlerin hataları vardır ama emin olun velilerden de saygısız olanlar o kadar var ki.ama bunun yanında süper veliler de var.bu arada sınıf değiştirmek zordur,bizim okulda imkansız gibi.
çok uzun yazmışım ama 13 yılda yaşamadığım sorunları bu hafta yaşadım.yine de çalışmaya devammm.

valla orası öyle canım, velininde iyisi kötüsü var tabii, veli toplantısında bakıyorumda, öğretmen iyi sabrediyo bazılarına, üstüme vazife olmadığı halde benim bile müdehale edesim geliyo, öyle yapsınmış şöyle yapsınmış sürekli öğretim şekline eleştiriler, adam o zaman gel sen yap bu işi dese hakkı yani, gerçi bizim hoca dominant velilere karşı, her veli söyleyemezde, çocuğu başarısız ve haşarı olan bi kaç veli böyle, demekki bunların ailece tarzı bu diyosun. Bu devirde sınıf öğretmenliği çelik gibi sinir istiyo. Allah sabır ve kolaylık versin.

bu gelişim raporları ortalamaya yansıyan notlar değil dimi canım, seni bulmuşken sorayım

Son düzenleme:
Sizin diğer velilerle ilişkiniz nasıl kızlar, ben çoğunluyla pek anlaşamıyorum sanırım, daha öncede bahsetmiştim, enteresan bi şekilde 3 gruba ayrıldık, ve benim grup en minik grup, kesinlikle bilinçli olmuş değil ama bizim grup sınıfın başarılı çocuklarının annelerinden oluşmuş, ve diğer "bir" grubun bize nasıl nefretle bakıp, dışlamaya çalıştığına inananmazsınız, ama çocuklarımız gayet iyi anlaşıyo, onların sosyal becerileri bizden daha iyi sanırım, ya da daha gruplaşma kavramını bilmiyolar en azından erkek çocuklar:KK53:
bu bize nefretle bakan grupta öğretmene en yakın grup, ben öğretmenle sadece veli toplantılarında konuşurken, bu veliler sürekli girişte çıkışta öğretmeni hapsediyolar, ne soruyolar günde iki posta bu kadar çok merak ediyorum:KK53::KK53:

Son düzenleme:
Günaydın kızlar, bizde olduk sınavımızı hayat bilg.2 yanlış türkçe 3 yanlış matematik yanlışsız bir şekilde geçmiş akşam ağlamaktan oğluşum ders yapamadı öğretmeni iyi değil demiş.Bu sınıf değiştirme olayına öğretmenler kendi aralarında kesinlilkle sıcak bakmıyorlar geçen sene zaten bizim öğretmen hemen uyardı sınıf değiştiren kişi gittiği sınıftata kabul görmez öğretmenin kafasında soru işareti olur dedi açıkca herkesin önünü tıkadı.Ara karnelerde verilmiş bizim görsel sanatlarda 2 tane iyi var çok şaşırdım resim derslerinde yapılan resimler eve gelmiyor sürekli öğretmeni çok güzel olmuş diye alıp panoya asıyormuş.şimdi böyle olması çok şaşırttı beni birde türkçenin bütün hepsi iyi gelmiş neye dayanarak yaptı bunu bilmiyorum her hafta test oluyorlar bu testlerde 2 yanlış var en fazla ve bu testler en az 15 soruluk

Bizim veliler den yana öğretmen çok şanslı 1 kişi bile çıkıp hiç bir şey söylemiyor ne öğretim şekli için nede çocuklara davranışları hakkında

Günaydın kızlar, bizde olduk sınavımızı hayat bilg.2 yanlış türkçe 3 yanlış matematik yanlışsız bir şekilde geçmiş akşam ağlamaktan oğluşum ders yapamadı öğretmeni iyi değil demiş.Bu sınıf değiştirme olayına öğretmenler kendi aralarında kesinlilkle sıcak bakmıyorlar geçen sene zaten bizim öğretmen hemen uyardı sınıf değiştiren kişi gittiği sınıftata kabul görmez öğretmenin kafasında soru işareti olur dedi açıkca herkesin önünü tıkadı.Ara karnelerde verilmiş bizim görsel sanatlarda 2 tane iyi var çok şaşırdım resim derslerinde yapılan resimler eve gelmiyor sürekli öğretmeni çok güzel olmuş diye alıp panoya asıyormuş.şimdi böyle olması çok şaşırttı beni birde türkçenin bütün hepsi iyi gelmiş neye dayanarak yaptı bunu bilmiyorum her hafta test oluyorlar bu testlerde 2 yanlış var en fazla ve bu testler en az 15 soruluk

sorsana canım, yani çocuğumu geliştirmek bi eksiği varsa gidermek adına, türkçede hangi konularda eksiği var sizce diye

öff valla bizde ne ara karne var daha nede deneme sınavı olduk meldamın dediği gibi:KK1:

ben çok isterdim keşke olsa ya, bu şekilde sınav olmadan çok muğlak oluyo çocukların başarısı ya da başarısızlığı

bu arada canım normal bence 5 yanlış, ama öğretmenler gaza getirmek için kötü diyorlar sanırım, ne kadar gaz verir bu durum bilemiyorum tabii

Son düzenleme:
sınıf değiştirmeye öğretmenerin sıcak bakmamasını çok iyi anlıyorum, şahsen biz veliler bile diğer şubelerden gelenlere pek iyi bakmadık,:KK53::KK53: sonuçta mevcut ne kadar az olursa bizim çocuklarımız içinde o kadar iyi, herkes kendi penceresinden haklı

Öncelikle herkese günaydın...

Sizin diğer velilerle ilişkiniz nasıl kızlar, ben çoğunluyla pek anlaşamıyorum sanırım, daha öncede bahsetmiştim, enteresan bi şekilde 3 gruba ayrıldık, ve benim grup en minik grup, kesinlikle bilinçli olmuş değil ama bizim grup sınıfın başarılı çocuklarının annelerinden oluşmuş, ve diğer "bir" grubun bize nasıl nefretle bakıp, dışlamaya çalıştığına inananmazsınız, ama çocuklarımız gayet iyi anlaşıyo, onların sosyal becerileri bizden daha iyi sanırım, ya da daha gruplaşma kavramını bilmiyolar en azından erkek çocuklar:KK53:
bu bize nefretle bakan grupta öğretmene en yakın grup, ben öğretmenle sadece veli toplantılarında konuşurken, bu veliler sürekli girişte çıkışta öğretmeni hapsediyolar, ne soruyolar günde iki posta bu kadar çok merak ediyorum:KK53::KK53:

Evet chesscim bizde de gruplaşma oldu ama tek grup var :KK1: belirli anneler daha sık görüşüyoruz diğerleri pek katılmıyor...
Ama genel olarak birbirimizle dayanışma içindeyiz... Ama aynen senin dediğin gibi bazı veliler günde üç öğün öğretmenle görüşüyor gerçekten bende çok merak ediyorum ne konuşuyorlar diye... Bazen acaba ben mi çok ilgisizim diyorum ama çocuğumun da herşeyini biliyor kontrol ediyorum eee daha ne konuşulur ki öğretmenle... Nasıl ders yaptırttığını mı anlattırıcam hergün...
:KK20:

Ben kuzenime sormuştum kendisi 3. sınıf okutuyor bu sene en iyi öğrenciden 5 yanlış çıkması gerekir demişti...
Hiç yanlışsız keşke olsa ama 5 yanlış bence de çok iyi bir sonuç... Tebrik ederim oğluşunu...
Bazı öğretmenleri hiç anlamıyorum, psikoloji bozmak için birebirler yani...:KK20:

Biraz önce bir arkadaşımla konuştuk oğlu özel okula gidiyor 6.sınıf geçen gün sınav olmuşlar 2 yanlış çıkmış derste hafta sonu hemen etüte almışlar 1 yanlış olsa bile sınıfta tek kişi olsa dahi anında anlamadığı dersten etüt uyguluyorlarmış.Okul müdürü bile veliler çocuklarını dersaneye göndermeyi istedikleri zaman karşı çıkıyormuş madem dersaneye gönderecektiniz neden özel okulu tercih ettniz madem öyle devlet okuluna gönderseydiniz diyormuş.

Biraz önce bir arkadaşımla konuştuk oğlu özel okula gidiyor 6.sınıf geçen gün sınav olmuşlar 2 yanlış çıkmış derste hafta sonu hemen etüte almışlar 1 yanlış olsa bile sınıfta tek kişi olsa dahi anında anlamadığı dersten etüt uyguluyorlarmış.Okul müdürü bile veliler çocuklarını dersaneye göndermeyi istedikleri zaman karşı çıkıyormuş madem dersaneye gönderecektiniz neden özel okulu tercih ettniz madem öyle devlet okuluna gönderseydiniz diyormuş.

Zaten 2 yanlış çocuğun hiç bilmediği bir sorudan denk gelmiş onu es geçiyorum ama son sorularda biraz sıkılmış büyük bir ihtimalle 60 soru 75 dakıka süre

valla canım 6 sınıf için tamam normade... çünkü 6. sınıf ve lise 1 acayip kritik

yani 2 sınıf için bu kadar sıkı denetim normal mi bilemicem, zaten normal olsa 4, 5. sınıflar gibi sınavlar ve ona göre notlandırmalar olurdu, ama biliyosunuz 1,2,3 de resmi anlamda sınav yok

Evet chesscim bizde de gruplaşma oldu ama tek grup var :KK1: belirli anneler daha sık görüşüyoruz diğerleri pek katılmıyor...
Ama genel olarak birbirimizle dayanışma içindeyiz... Ama aynen senin dediğin gibi bazı veliler günde üç öğün öğretmenle görüşüyor gerçekten bende çok merak ediyorum ne konuşuyorlar diye... Bazen acaba ben mi çok ilgisizim diyorum ama çocuğumun da herşeyini biliyor kontrol ediyorum eee daha ne konuşulur ki öğretmenle... Nasıl ders yaptırttığını mı anlattırıcam hergün...
:KK20:

günaydın canım, bu kadar çok hocanın kapısında yatanlarda ben pek iyi niyet göremiyorum açıkcası, belkide hocayla ikili ilişkilerini kuvvetlendirip, bunun notlara yansıması beklentisi içindeler, yoksa ne sorulur her hafta 5 gün 2 defa

Zaten 2 yanlış çocuğun hiç bilmediği bir sorudan denk gelmiş onu es geçiyorum ama son sorularda biraz sıkılmış büyük bir ihtimalle 60 soru 75 dakıka süre

zaten yanlışlarda sürenin sonuna denk gelmiştir bence, 60 soru yapmak kesinlikle çocukları sıkar, son testte dikkat falan kalmamıştır muhtemelen

Sizde gayet haklısınız,bende çok şikayetçiyim bu velilerin kendi ve cocuklanı öncelik tanınmasını istemesine sinir oluyorum mesela lakin birşeyde diyemiyorum..Size bir örn vereyim oğlumun busene doğum gününü okulda izin verilmediğinden evde yaptık tabi arkadaşları anneleri ve öğretmeni geldi,bu gözde öğrencinin anneside (zaten herkez söylüyo sürekli sabah aksam hocayla konuşuşan ve bizim gibi velilerin icten ice ne konuşuyor bukadar dedirten birisi )oturmuş hocanın yanına oğlunun durumuyla ilgili sürekli konuşuyor ben içeri girip çıkıyorum yarım saat falan konuştu galiba,baska anne araya girmiş oda oğlunun durumnu sormaya bu bir bozuluyor bana gelip mutfağa ya birşey sordurtmuyorlar diye:KK5:allahım ne diyeyim yaa dedim kimseye fırsat vermiyor hep ben diyor oğluda öyle neyse doğum günü boyunca hep onun oğlu idealleri çalışkanlığı konuştu durdu,neyse eşim durumu farkdince hemen öğretmeni kurtardı işi varmış hocanın dedi izin istedi...gördüğümüz kadarıyla öğretmenide etkiliyor bence..yüzünede birşey söyleyemiyorum:44:

X