İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

bizim ödev çok azdı..1 adet fotokopi.
eş sesli kelimeler.bir de hikaye haritası yaptı..matematik yoktu sanırım..:26::26::26::26:
onun dışında ödev yoktu...

teşekkür ederim arkadaşım..evet bilememiş deftere bakmak kopya demek değilse ne???:KK52::KK52::KK52::KK52:

sizin ödev çok mu ne ..kolay gelsin arkadaşım..öyle mi ..doğrudur..üniversitede bazı birimler geçmiş ..ama bizi yeni geciriyorlar..yeni yıldan sonra tamamen gececekmişiz zelişçim biz..geç olsun güç olmasın..:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
taksimde gezin çıkışta canım ...ben de özledim taksimi...bir zamanlar her hafta sonu giderdik de ..sonra sıkılmıştık..

evet ya..yapabilen var mı ki aramızda aşure..evde olsak yapardık belki..çalışınca zor..
Ben annemle birlikte pazar günü yapıyorum canım, hem de ateşte yani, annemin ev müstakil, aynı eski zamanlardaki gibi, gelin de ısmarlayım size, ha ha çok uzaktayız ama maalesef.

hııııııı...tamam o zaman geldiği zaman bir kaşık da benim için ye o zaman..taam mı??

akşam için pırasa pişirdim dün gece..yanında ne yapılır..çocuklar yemez benim pırasa..pilav mı yapayım acep ...onlar sever diye..

kek de yapmam lazım..bizim evde kek olmadan olmaz..dün akşam az kalmıştı..onu da emir in beslenmesine koydum sabah çıkmadan..
Ben de makarna yapardım, kilo probleminiz yok herhalde biz ailecek tombalak ailesiyiz, o yüzden çok sık yapmıyorum:18::18:

Brokoli çorbası yapıyomusunuz çocuklara?ben haftasonu yaptım bayıla bayıla yedi içinde beşemel sos olunca valla.Harika oluyo deneyin derim.ben yapmıyodum hiç bu haftasonu denedim süper oldu bundan sonra yaparım kışın artık çokda faydalı
Tarifi ver de deneyelim, hiç yapmadım.

canım makarna yapayım tamam ...seviyorlar da..

canım ben haftada 2 tane kocaman kek yapıyorum..eşim çok sever..çocularda öyle..beslenmesine isteyen koyuyor bizim..kim ne isterse..ben genellikle kek koyuyorum..yemek yiyormuş evden çıkmadan..tuzlu yemek ..tatlı yerine de kek yesin diyorum okulda..

tenefüs aralarında kemiriyor sanırım..
ama diğer arkaşadları kantinden birşeyler alıyormuş..Allah dan bizim oğlan özenmiyor kantine..bir kaç kez kalem ve oyuncak aldı..yeme içme ile alakası cok olmayınca kantini istemiyor.

ben geçen mavi kek yaptım..daha doğrusu kakaolu yarısı ,yarısı mavi..onu götürdü okula birkaç kez..arkadaşlarına da vermiş..sevmişler..
her seferinde değişik yapıyorum..aynı kek olmuyor ..bir keresinde havuçlu cevizli..bir keresinde kakaolu..bir kere sade .tarçınlı zencefilli falan..
dün biten pandispanya keki idi..ama içine karıştırırken 1 paket dr otkeer çikolata sosu attım..kakaom bitmiş..onu kullandım..çok sevdi evdekiler..bazen kakaolu puding bile kullandığım oluyor ..kakao kalmayınca..değişik bir tat oluyor diyor evdekiler..ne koydunnn..

söylemiyorum yemezler diye..

bazen tatlı lor ile kek yapıyorum..

onda da lor olduğu anlaşılmıyor..peynir yemeyen çocuklara iyi oluyor..emir asla ağzına peynir koymaz.

her daim ders mi ..banyoda bilemmm..:KK16::KK16::KK16::KK16:

tamam makarna yapıyorum o zaman..

bizde sütlaç hemen biter..ben de sütlü tatlıları severim..eşim sütlaca bayılır zatii
Becerikli hatunun hali her halinde belli, maşallah sana ve de yaratıcılığına:nazar::nazar: mavi kek nasıl oluyor ki?

canım benim annem yapar brokoli çorbasını..çocuklar da afiyetle yer..ne çorbası olduğunu anlamıyorlar..ben bile yerken bu brokoli mi diyorum..çok güzel oluyor..

sen tarifini yaz..ben bir de senin tarifini deneyeyim..

evet çok faydalı..

Canım ben brokoliyi 1 patatesi 1 kuru soğanı 1 havucu tencerede haşlıyorum başka bir tencerede beşemel sos hazırlıyorum;1 kaşık tereyağ 1 kaşık un ve 2 su bardağı sütü yavaş yavaş döküyorum karıştırıp muhallebi kıvamına gelince biraz topak oluyo ya onuda blanderdan geçiriyorum sonrada haşladığım sebzeleri beşemel soslu tencerenin içine atıp haşladığım suyuda içine döküp blander dan geçiriyorum tuz koyup azcık kaynatıyorum nefis oluyo,mutlaka yapın bu kış aylarında bizlerede çocuklarada çok faydalı...

canım makarna yapayım tamam ...seviyorlar da..

canım ben haftada 2 tane kocaman kek yapıyorum..eşim çok sever..çocularda öyle..beslenmesine isteyen koyuyor bizim..kim ne isterse..ben genellikle kek koyuyorum..yemek yiyormuş evden çıkmadan..tuzlu yemek ..tatlı yerine de kek yesin diyorum okulda..

tenefüs aralarında kemiriyor sanırım..
ama diğer arkaşadları kantinden birşeyler alıyormuş..Allah dan bizim oğlan özenmiyor kantine..bir kaç kez kalem ve oyuncak aldı..yeme içme ile alakası cok olmayınca kantini istemiyor.

ben geçen mavi kek yaptım..daha doğrusu kakaolu yarısı ,yarısı mavi..onu götürdü okula birkaç kez..arkadaşlarına da vermiş..sevmişler..
her seferinde değişik yapıyorum..aynı kek olmuyor ..bir keresinde havuçlu cevizli..bir keresinde kakaolu..bir kere sade .tarçınlı zencefilli falan..
dün biten pandispanya keki idi..ama içine karıştırırken 1 paket dr otkeer çikolata sosu attım..kakaom bitmiş..onu kullandım..çok sevdi evdekiler..bazen kakaolu puding bile kullandığım oluyor ..kakao kalmayınca..değişik bir tat oluyor diyor evdekiler..ne koydunnn..

söylemiyorum yemezler diye..

bazen tatlı lor ile kek yapıyorum..

onda da lor olduğu anlaşılmıyor..peynir yemeyen çocuklara iyi oluyor..emir asla ağzına peynir koymaz.

her daim ders mi ..banyoda bilemmm..:KK16::KK16::KK16::KK16:

tamam makarna yapıyorum o zaman..

bizde sütlaç hemen biter..ben de sütlü tatlıları severim..eşim sütlaca bayılır zatii

Bende bayılırım sütlaca:KK56:

Tünaydın hatunlarrr:KK16::KK16:
Yine gelemedim sabah işler çoktu.
Bizim dün 2 sayfa Türkçe eş anlamlılar-zıt anlamlılarla ilgili ödev vardı, 1 sayfa da saatlerle ilgili, akşam onları yaptı, saatleri defterine yazıp yapacaktı, kağıt üzerinde yaptırdım, yazma işini sabah yapacaktı, umarım doğru yapıp götürür. Bizim de hikayemiz ve özetimiz var artık yapılacak, biraz da onu yaptı, okuma işlemini ve soruların yarısını önceki gün yapmıştı, kalanını da akşam yaptı.

Çok uzaktasın arkadaşımmm çok ben Esenyurt'ta sen Kalamışta aramızda bir İstanbul var :)))))

Ama aklımda olsun senin de aklında olsun yolun düşerse :)))

haha gözün korktu dimi kalamış deyince:))patron taşınıcaz deyince bende aynen öyle oldum arada bir istanbul var evimle ama alışıyo insan ya şimdi metrobüsle kolay heryer bide marmarayımız oldu nurtopu gibi ama ben daha yaralanamıyorum şimdilik üsküdardan karşıya geçiyo kadıköyden geçeceği zamanda gelecek inşallah

Canım ben brokoliyi 1 patatesi 1 kuru soğanı 1 havucu tencerede haşlıyorum başka bir tencerede beşemel sos hazırlıyorum;1 kaşık tereyağ 1 kaşık un ve 2 su bardağı sütü yavaş yavaş döküyorum karıştırıp muhallebi kıvamına gelince biraz topak oluyo ya onuda blanderdan geçiriyorum sonrada haşladığım sebzeleri beşemel soslu tencerenin içine atıp haşladığım suyuda içine döküp blander dan geçiriyorum tuz koyup azcık kaynatıyorum nefis oluyo,mutlaka yapın bu kış aylarında bizlerede çocuklarada çok faydalı...

bende hiç yapmadım.tadını merak ediyorum.

tamam yapacağım ben..severim brokoliyi
Tünaydın hatunlarrr:KK16::KK16:
Yine gelemedim sabah işler çoktu.
Bizim dün 2 sayfa Türkçe eş anlamlılar-zıt anlamlılarla ilgili ödev vardı, 1 sayfa da saatlerle ilgili, akşam onları yaptı, saatleri defterine yazıp yapacaktı, kağıt üzerinde yaptırdım, yazma işini sabah yapacaktı, umarım doğru yapıp götürür. Bizim de hikayemiz ve özetimiz var artık yapılacak, biraz da onu yaptı, okuma işlemini ve soruların yarısını önceki gün yapmıştı, kalanını da akşam yaptı.

hoş geldin canımmm....ödevler de yapılmış.

makarna yapayım dedim.ama ben genellikle sebze yemeklerini yiyorum akşamları..gündüz börek kek makarna pilav yiyorum..kilom şu an 52

canım pembe yalanlar bunlar..günah değil..onların iyiliği için:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:

günayyyydıııııınnnnnnnnnnnn..

dün öğretmenimiz bizi aradı..konuştuk telefonda..ama öncesini anlatayım..

akşam eve geldim emir'e sordum" test oldunuz mu ..??nasıl geçti.?kaç aldın?'
söylemem sen çantama bak dedi.

sonra yemek vs..
oturdum çantasını açtım..test olmuşlar 2 tane.

bir tanesi iyi..

ikincisinde de iyi ..ama kırmızı kalemle öğretmen ne yazmış biliyor musunuz?
" deftere bakmana gerek yok . sen zaten biliyorsun"

bizim sıpa kopya çekmiş.."oğlum kopya mı çektin ?????" dedim.."hayır anne deftere baktım , kopya çekmedimmmmmmm!!!!!!!!!"

"oğlum testleri aklındakilerle çözeceksin hiçbir yere bakmadan ."
"hıııı tamam anne"

neyse öğretmene dedim biliyorum olanları.çantasına baktım..

öğretmeni nasıl gülüyor..testini elinden aldım.."sıfır " dedim ama diğer çocuklar da yapmasın diye..aslında gerçek notunu verdim.."dedi.

bizim oğlan testini bitirmiş son soruyu yaparken emin olmak için defteri açmış ,öğretmeni de o sırada başka bir şey okuyordum..çocuklara bakmıyordum diyor..önce şakır şakır defter yaprakları çevrildi..sonra baktım emir..kaldır defterini dedim diyor..

sonra yine birşeyler okuyordum..çocuklar demiş "öğretmenim adil emir deftere bakıyor"

öğretmen zaten defter sayfalarını şakır şakır yine çevirirken duymuş..kaldırmış kafasını ki 'adil emirrrrrrr! '

o zaman şaşkın şaşkın yüzüme baktı diyor..ama bildiği şeyler diyor..çünkü kimsenin bilmediği kelimeleri biliyor..eş anlamlı ya da eşsesli kelimelerde.. çok kitap ,gazete mi okuyor diyor..hayır dedim..keşke okusa zorla okutturuyorum dedim..ama dedim..okuma yazma bilmezken tübitak ın meraklı minik dergilerini aldım..onu ben okudum..içinden çıkan oyunları kesip yaptık .oynadık ...okuma yazmayı öğrenince de tübitak ın bilim çocuk dergilerini aldım dedim..sanırım bunlar onun kelime haznesini geliştirdi.bilemiyorum..

deftere bakmaya kopya olarak bilmediği için şaşmış kalmış benim oğlan..ona göre kopya çekmek arkadaşına bakmak sanırım...HEHEHEHEH

işte böyle bir gündü..ama öğretmenimiz adil emir'den memnununmuş.

ben de oğlumu öptüm..sarıldım..seninle gurur duyuyorum diyerek koltuklarını kabarttım..
ilahi alemmiş ama akıllı bıdık. gerçeten sevindim ama memnun olmasına öğretmeninin, ben de alayım bari merak ettim bu dergiyi, öyle faydası olacaksa hiç durmam alırım.

haha gözün korktu dimi kalamış deyince:))patron taşınıcaz deyince bende aynen öyle oldum arada bir istanbul var evimle ama alışıyo insan ya şimdi metrobüsle kolay heryer bide marmarayımız oldu nurtopu gibi ama ben daha yaralanamıyorum şimdilik üsküdardan karşıya geçiyo kadıköyden geçeceği zamanda gelecek inşallah

bir süre ben marmaraydan korkardım sanırım..denizin altından geçtiğini düşünürsek yanii :26::26::26::26::26:

tamam yapacağım ben..severim brokoliyi

hoş geldin canımmm....ödevler de yapılmış.

makarna yapayım dedim.ama ben genellikle sebze yemeklerini yiyorum akşamları..gündüz börek kek makarna pilav yiyorum..kilom şu an 52

anladım canım, sebze yemeği yapsam bir tek ben yiyeceğim o nedenle, sık sebze pişmiyor bizim evde, keşke yeseler değil mi? Kilon da çok iyi canım, ben 65 kg. oldum, 1,52 boya maalesef:18::18: Keşke ben de 60 olsam ona bile razı olcam yani, o derece canımı sıkıyor bu kg. ama çok da zor kg. veriyorum maalesef.

ilahi alemmiş ama akıllı bıdık. gerçeten sevindim ama memnun olmasına öğretmeninin, ben de alayım bari merak ettim bu dergiyi, öyle faydası olacaksa hiç durmam alırım.

kesinlikle tavsiye ederim..meraklı minik 2,5 yaş sonrası almıştık..her ay alamasakta 2 ay da bir almıştık..hiçbirini de yırtmadık.meraklı minikleri şimdi kardeşi bakıyor..

bilim çocuk ise daha bilgi verici..ama eğlendiriyorda aynı zamanda..çünkü ders gibi anlatırsa zaten çocuk sıkılacaktır..

mesela ay "ın hep aynı yüzünü görürmüşüz..diğer tarafını hiç görmezmişiz..ben bunu bilim çocuktan öğrenmiştim..daha neler neler.

aylık dergi bunlar..1 tane alınca ..ay bu ay da bir şey yok içinde diyorsunuz..almasaydım diyorsunuz..
bir sonraki ay da alıyorsunuz..işte bakıyorsunuz...falan ama geri dönüp dergilere bakıyoruz biz..genellikle öğretmen hikaye okuyun diyor ya..biz yatmadan önce bu dergilerden 1 tanesine bakıp yatıyoruz..emir bilim çocuk alıyor eline ..ediz ise merakli minik...böyle ..tavsiye ederim..deneyler falan da yapıyorlar dergide..

1 keresinde de bir deney seti almıştım..bu dergileri aldığım gazete bayii sine gelmişti..4 lira idi..

içinde demir tozu .mıknatıs beher kabı falan bile vardı..2 yıl oynadı o set ile ara ara..sonra buraya taşınırken attık..çulu çıkmıştı..öyle deney setleri bulursam alırım ama daha hiç rastlamadım..

anladım canım, sebze yemeği yapsam bir tek ben yiyeceğim o nedenle, sık sebze pişmiyor bizim evde, keşke yeseler değil mi? Kilon da çok iyi canım, ben 65 kg. oldum, 1,52 boya maalesef:18::18: Keşke ben de 60 olsam ona bile razı olcam yani, o derece canımı sıkıyor bu kg. ama çok da zor kg. veriyorum maalesef.

canım karatay diyetini önerebilirim sana..ben 2. doğumdan sonra onunla verdim fazla kilomu .çok değildi zaten..53 le hamile kalmıştım..64 ile doğurmuştum 2. yi..

karatay iyi ..tok tutuyor..

kiloları verdikten sonra bol bol pilav ekmek yiyorum şimdi..ama diyette iken az yemiştim ekmek ..poğaça falan.

Ben annemle birlikte pazar günü yapıyorum canım, hem de ateşte yani, annemin ev müstakil, aynı eski zamanlardaki gibi, gelin de ısmarlayım size, ha ha çok uzaktayız ama maalesef.

Ben de makarna yapardım, kilo probleminiz yok herhalde biz ailecek tombalak ailesiyiz, o yüzden çok sık yapmıyorum:18::18:

Tarifi ver de deneyelim, hiç yapmadım.

Becerikli hatunun hali her halinde belli, maşallah sana ve de yaratıcılığına:nazar::nazar: mavi kek nasıl oluyor ki?

Nerdesin gelelim :))))))))))))

Tarif alınmıştır bu akşam olmazda hafta sonu deneyeceğim saol canım :)

Uzaksın ama en azından yolculuk yaptığın yerler güzel biz sanayini içindeyiz.

Birde şu metrobüs için bahsedilen yerçekimsiz ortam söylemi ne kadar doğru :))))))

Şaka bi yana zor olmuyor mu kalabalıkta.

kesinlikle tavsiye ederim..meraklı minik 2,5 yaş sonrası almıştık..her ay alamasakta 2 ay da bir almıştık..hiçbirini de yırtmadık.meraklı minikleri şimdi kardeşi bakıyor..

bilim çocuk ise daha bilgi verici..ama eğlendiriyorda aynı zamanda..çünkü ders gibi anlatırsa zaten çocuk sıkılacaktır..

mesela ay "ın hep aynı yüzünü görürmüşüz..diğer tarafını hiç görmezmişiz..ben bunu bilim çocuktan öğrenmiştim..daha neler neler.

aylık dergi bunlar..1 tane alınca ..ay bu ay da bir şey yok içinde diyorsunuz..almasaydım diyorsunuz..
bir sonraki ay da alıyorsunuz..işte bakıyorsunuz...falan ama geri dönüp dergilere bakıyoruz biz..genellikle öğretmen hikaye okuyun diyor ya..biz yatmadan önce bu dergilerden 1 tanesine bakıp yatıyoruz..emir bilim çocuk alıyor eline ..ediz ise merakli minik...böyle ..tavsiye ederim..deneyler falan da yapıyorlar dergide..

1 keresinde de bir deney seti almıştım..bu dergileri aldığım gazete bayii sine gelmişti..4 lira idi..

içinde demir tozu .mıknatıs beher kabı falan bile vardı..2 yıl oynadı o set ile ara ara..sonra buraya taşınırken attık..çulu çıkmıştı..öyle deney setleri bulursam alırım ama daha hiç rastlamadım..

Ben haftasonu fuarda benimkine karikatür dergilerini falan gösterdim hiç ilgisini çekmedi. Bu dergiyi de deneyebilirim. Bi araştıralım bakalım...

Ben haftasonu fuarda benimkine karikatür dergilerini falan gösterdim hiç ilgisini çekmedi. Bu dergiyi de deneyebilirim. Bi araştıralım bakalım...

1 tane al bak canım..sen de bakınca ilgisini çeker belki..

mutlaka 1 oyun oluyor içinde..

kesmeli falan..oyun için zar bile oluyor kartondan..sen kesip yapıştırıp yapıyorsun..kızma birader gibi ..zar atıp oyuncunu oynattığın tarzda oyunlar..ama her ay farklı bir oyun.çocuğun ilgisini çeken şeylerden oyun yapmışlar..zarı atınca üzerindeki noktaları sayarak sayı saymayı öğrenmişti emir..bir de mesela 6 attı..6 kare ilerlemesi lazım demi..okul öncesi 6 ya kadar sayıp tek tek ilerleyerek saymayı öğrenmişti 3 yaşında falan..ilk başlarda beni çıldırtacak derecede anlamasa ve hep bana taşını ilerletmeye çalışsa da beni izleyerek nasıl yapıldığını öğrenmişti..ama kardeşi ediz ile öyle oyun oynama ona bazı etkinlikleri gösterme fırsatım yok..emir şanslıydı bu konuda..

hafıza kartları oluyor genellikle..hayvan kartları..

yani ben beğeneceğinden eminim..oyunları 1 ay boyunca oynardık biz....ara ara..emir beni çok sıkıştırsa da oynayalım diye..ben sıkılırdım...

birde okula gitmeden pişti oynadık biz çok..o sayede de sayıları öğretmiştim..

1 tane al bak canım..sen de bakınca ilgisini çeker belki..

mutlaka 1 oyun oluyor içinde..

kesmeli falan..oyun için zar bile oluyor kartondan..sen kesip yapıştırıp yapıyorsun..kızma birader gibi ..zar atıp oyuncunu oynattığın tarzda oyunlar..ama her ay farklı bir oyun.çocuğun ilgisini çeken şeylerden oyun yapmışlar..zarı atınca üzerindeki noktaları sayarak sayı saymayı öğrenmişti emir..bir de mesela 6 attı..6 kare ilerlemesi lazım demi..okul öncesi 6 ya kadar sayıp tek tek ilerleyerek saymayı öğrenmişti 3 yaşında falan..ilk başlarda beni çıldırtacak derecede anlamasa ve hep bana taşını ilerletmeye çalışsa da beni izleyerek nasıl yapıldığını öğrenmişti..ama kardeşi ediz ile öyle oyun oynama ona bazı etkinlikleri gösterme fırsatım yok..emir şanslıydı bu konuda..

hafıza kartları oluyor genellikle..hayvan kartları..

yani ben beğeneceğinden eminim..oyunları 1 ay boyunca oynardık biz....ara ara..emir beni çok sıkıştırsa da oynayalım diye..ben sıkılırdım...

birde okula gitmeden pişti oynadık biz çok..o sayede de sayıları öğretmiştim..

Deneyeceğim mutlaka ya aslında dediğin gibi yapılacak çok şey varda zaman sıkıntımız var daha 1 çocukla böyle of offff. Biz fırsat buldukmu atıyoruz kendimizi dışarı. Gezentiyiz yani birazcık :))))9 Ama haftada bir oluyor oda...

Merhaba kızlar,
Geçmişi okudum, özendim size, muhabbetinize.
Ben iş yoğunluğundan ve bazen de ofis dışında olduğumdan sık katılamıyorum size.
Çok olduğu için alıntı yapamadım, aklımda kalanlara cevap vereceğim.
Kızlar özellikle şu çalışma ve evhanımlarına özenme konusuna sonuna kadar katılıyorum. Özellikle benim 2.çocuk olduktan sonra öyle zor geliyor ki çalışmak. Her sabah zorla uyan, uyuyan çocukları zorla uyandır, ananeye götür. Kızımda da böyleydi ilk yaptığı şeyleri, konuşması, adımlaması vs.hep annem heycanla telefonda anlatırdı, ben telefonun diğer ucunda ağlardım. Bu sabah da aynı şey oldu. Kızım aradı anne kardeşim baba dedi diye, telefonda dinletti bana çok kötü oldum. Sıpa akşam yanımdaydın ya, ilk kelimelerini söylemek için benim işe gitmemi mi bekledin...
Ders konusuna gelince ite kaka yapıyoruz işte. Dün öğretmen habersiz sınav yapmış. Bakalım kaç alacak?
Akşam benim feci şekilde başım ağrıyordu, babasına dedim ödevini sen yaptır diye, ben bebekle birlikte yattım. Bilmiyorum ne yaptılar, nasıl yaptılar.
Bu arada aşure olsa da yesek di mi.

Merhaba kızlar,
Geçmişi okudum, özendim size, muhabbetinize.
Ben iş yoğunluğundan ve bazen de ofis dışında olduğumdan sık katılamıyorum size.
Çok olduğu için alıntı yapamadım, aklımda kalanlara cevap vereceğim.
Kızlar özellikle şu çalışma ve evhanımlarına özenme konusuna sonuna kadar katılıyorum. Özellikle benim 2.çocuk olduktan sonra öyle zor geliyor ki çalışmak. Her sabah zorla uyan, uyuyan çocukları zorla uyandır, ananeye götür. Kızımda da böyleydi ilk yaptığı şeyleri, konuşması, adımlaması vs.hep annem heycanla telefonda anlatırdı, ben telefonun diğer ucunda ağlardım. Bu sabah da aynı şey oldu. Kızım aradı anne kardeşim baba dedi diye, telefonda dinletti bana çok kötü oldum. Sıpa akşam yanımdaydın ya, ilk kelimelerini söylemek için benim işe gitmemi mi bekledin...
Ders konusuna gelince ite kaka yapıyoruz işte. Dün öğretmen habersiz sınav yapmış. Bakalım kaç alacak?
Akşam benim feci şekilde başım ağrıyordu, babasına dedim ödevini sen yaptır diye, ben bebekle birlikte yattım. Bilmiyorum ne yaptılar, nasıl yaptılar.
Bu arada aşure olsa da yesek di mi.

Sen de özletiyorsun kendini yaaa kaptırma kendini bu kadar iş bitmez olduğu kadar :)))))

Bende çok ağladım kardeşim bana anlatırken oğluşumun ilk yaptıklarını, ahh ahhh allah biliyorya sabahın 7 sinde çocuğu kreşe bırakıp akşamın 7 sinde iş dönüşü almalar çok canımı yaktı zamanında bak yine burnum sızladı yazarken çok zor iş kadın olmak.

Üzülme daha çok baba diyecek biliyorum insanın elinde değil ama takmamaya çalış. Kendini işe ver dicem ama sen zaten kendini işten alamadığın için çok abes olacak :)))))

Sen de özletiyorsun kendini yaaa kaptırma kendini bu kadar iş bitmez olduğu kadar :)))))

Bende çok ağladım kardeşim bana anlatırken oğluşumun ilk yaptıklarını, ahh ahhh allah biliyorya sabahın 7 sinde çocuğu kreşe bırakıp akşamın 7 sinde iş dönüşü almalar çok canımı yaktı zamanında bak yine burnum sızladı yazarken çok zor iş kadın olmak.

Üzülme daha çok baba diyecek biliyorum insanın elinde değil ama takmamaya çalış. Kendini işe ver dicem ama sen zaten kendini işten alamadığın için çok abes olacak :)))))

Haklısın Zeliş ama ben genel muhasebe de çalışıyorum. Bizim işte belli bi tarihe kadar işleri yetiştirmek zorundasın. Mesela ayın 24 üne kadar mutlaka faturaları işleyip beyannamelerini çıkarmak zorundayız. Yetiştiremezsek işten geç çıkmak zorunda kalıyoruz. Ben de zamanında çıkabilmek için uğraşıyorum işte.

X